Седми клас, вярваме в чудеса

  • 57 443
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 432
  А и ще са с 5 години по-зрели и по-мотивирани.

Ами не искам да те отчайвам, ама не е точно така  Grinning

# 466
  • Русе
  • Мнения: 11 930
  А и ще са с 5 години по-зрели и по-мотивирани.

Ами не искам да те отчайвам, ама не е точно така  Grinning
  Имах едни подозрения, ама мислех, че съм челногледа. От сега сме се захванали с любовни връзки и тръпки. Не знам как ще я караме нататък. Добре, че изгорите за сега не са от града. По едно време искаше да ходят с гаджето да учели в СМГ, за да са заедно.  Twisted Evil  Иначе не е каквото да е без цели. Друг е въпросът, дали ще изкара математиката дори и за АГ.

# 467
  • София
  • Мнения: 13 239
О, благодаря, че ме просвети! Друго си е да черпиш вода от извора. Бях схванала тона ти, просто очаквах да потвърдиш!  Wink И съм завършила СУ, и никой нищо не ми е плащал. Държавна поръчка, още когато си беше изцяло държавна. Нито си глася детето за мениджър, то да избира за какво да се гласи. Ако през цялото време визираш мен.  Wink
Ама гледай сега... защо се засягаш? Ти попита, аз отговорих  Wink Би трябвало тогава да си готова да чуеш какво мисля. Разбира се, това не те задължава. Припознаването в разни неща по принцип си е проблем на припознаващия се.  Wink

Ирка, ти затова си там  Hug  Wink Ако не ти харесва нямаше да стоиш. Просто си намерила своето място и е напълно нормално да харесваш системата там. Между другото все пак не подценявай факта, че си завършила УНСС преди споменатия колеж. Аз сега мога да завърша с огромна лекота курсове за всички видове влакове по света, но все пак преди това съм учила всички инженерни науки плюс строителна механика. С тези знания всичко ще ми се види песен Simple Smile
Иначе несъмнено ако има нови технолигии вкарани в обученията ще е по-добре. Но тук няма пари за това. Така че... това е положението

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 23:27 от Vache

# 468
  • Мнения: 846
 Незнам дали НВО е по-трудно от ДЗИ, но половината от учениците при г-жата по БЕЛ са 12 клас. Познавам лично няколко от тях, съвестни и отговорни деца, отлични ученици. Странно ми е, че с уроците за ДЗИ някой от тях са започнали още от 11 клас. Пък на мен ми беше странно, когато г-жата след НВО-то на касата каза да не се връща за уроци чак до 12 клас.

# 469
  • Мнения: 14 133
Моят младеж отиде на заниманията за НВО по Математика в училище.  Wink
Раничко започват,  от 8,30.   Hug
Ползотворна подоготовка и на него и на другите деца.  Praynig
Успех на акробатите!  Heart Eyes

# 470
  • Русе
  • Мнения: 11 930
 chibi, очакваме да споделиш впечатления. Колко задачи , какви задачи се решават.

# 471
  • Мнения: 14 133
chibi, очакваме да споделиш впечатления. Колко задачи , какви задачи се решават.
Ще споделя малко по-късно през деня.
2 учебни часа с малка почивка между тях ще продължават заниманията, т.е до 10,00ч.
За кога да стискаме плаци на акробатите?  newsm78
 

Последна редакция: сб, 05 ное 2016, 08:39 от chibi

# 472
  • Мнения: 786
Не, vache, не се засягам. Освен това не обиждам никого, директно или индиректно, не само в този форум. Аз не налагам моето мнение, просто го изразявам. Ако искаш, можеш да продължим този дебат на лични, че става досадно за останалите.

Приятна почивка на децата и техните майки в тези три дни.  Дано успеят всички да си починат. bouquet

# 473
  • Мнения: 1 230
Цитат
 Голяма дискусия сте захванали и всеки е прав в определена степен.
Абсолютно  Peace

Моят син снощи имаше някакво просветление, моля се да не е било моментно.
Дадох му един тест по математика, че вчера не бяха на училище и не беше се преуморил от учене. Реши, каквото реши и след това провери отговорите. Намери си две грешки ( ужасно глупави според него, допуснати от разсеяност, а не от незнание), плясна се по челото и каза: - Абе, мамо, то били много полезни тези упражнения!! Ако всеки ден правя такива, ще свикна повече  да не допускам глупави грешки!!

# 474
  • Мнения: 14 133
emonaem, браво на младежа за просветлението.  Hug

# 475
  • Мнения: 1 230
Хахах, състоянието ми снощи е било в унисон със заглавието на темата!
Ще видим като се наспи дали още ще мисли така!

# 476
  • Мнения: 14 133
Може да е рзмислил в друга посока.  Joy
Амбър, днес са решили около 20 примера върху разлагане на многочлени. За другия път трябеа да си  носят сборника на Архимед. Имат домашно от него , но на коя страница и колко ще пиша по- късно.
П.П. Теста на стр.162 е за домашно. Hug

Последна редакция: сб, 05 ное 2016, 11:18 от chibi

# 477
  • София
  • Мнения: 1 330
Помощ за мама нематематичка  Grinning
Наборът реши трудничък тест от школата, но се спъна единствено на:

Иван повишил успеха си през първия срок в сравнение с предишната година с 10%, а през втория - с 20% в сравнение с първия срок. С колко процента си е повишил успеха Иван в сравнение с предишната година?

Може да е фасулска задачата, но ме е срам, че и аз не мога да се справя. Поне процентите ни трябват често в ежедневието  Embarassed

# 478
  • Мнения: X
Помощ за мама нематематичка  Grinning
Наборът реши трудничък тест от школата, но се спъна единствено на:

Иван повишил успеха си през първия срок в сравнение с предишната година с 10%, а през втория - с 20% в сравнение с първия срок. С колко процента си е повишил успеха Иван в сравнение с предишната година?

Може да е фасулска задачата, но ме е срам, че и аз не мога да се справя. Поне процентите ни трябват често в ежедневието  Embarassed
Успех от предишната година - Х
Успех през първия срок- 1,1Х ( или 110% от Х)
Успех през втория срок- 1,1 Х + 0,2.1,1Х=1,1Х+0,22Х=1,32Х (успехът от първия срок, увеличен с 20%)
1,32Х-Х= 0, 32Х или повишението е 32%.

Само да отбележа за всички, които имат нужда от помощ, че си имаме специална тема за решаване на задачи.Там задачите могат да бъдат видяни от повече хора и съответно да получат по-бързо едно или няколко решения.  Grinning

# 479
  • Мнения: 14 133
Нашите деца имаха днес спортен празник в близка до нас зала.
Отборите на класа по баскетбол и волейбол се представили страхотно.
Мадежът беше от агитката

Общи условия

Активация на акаунт