Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 447
  • 740
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 44
 Aurora_89,
този слинг Caboo close за този ли става въпрос - http://www.bebemarket.bg/bg/item/%D0%97%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82 … Parent-15027.html

И за него имаш в предвид, че става от раждането? За раниците разбрах, че стават след 4-ти месец....
Обаче пак ме притеснява въпроса със спарването лятно време, още повече че живот и здраве бебето ще е средата на май, все пак ще е съвсем малко, друго си е поотраснало...Някакси не мога да го измисля.Два-три ката плат не е шега работа при 30-35 градуса и новородено...поне до 4-ти месеца май количката ще се окаже по-добре в конкретния ми случай.
А каква е разликата между тъкан и еластичен слинг, че не ми стана ясно. Така или иначе ще взема някакъв слинг, не мога да не опитам поне...може ли да ме посъветвате за нещо лятно (ако може така да се каже) за новородено за слинг и да е в ниския или средния ценови клас.....в предвид, че може и да не го нося въобще ако не ми хареса нямам нищо против да е втора употреба..

# 406
  • NE
  • Мнения: 10 999
Еластичният слинг се разтяга и се връзва задължително в 3 ката. За лятото не е най-доброто решение, но е най-лесно за връзване и употреба. Едно новородено има голяма нужда от топлина. Ако се излиза без да се нацелват най-горещите часове може би било добре.
Тъканият слинг се връзва по други начини. Освен, че начините на връзване са повече, така и е само един кат върху бебето. За лятото препоръчват ниска или средна плътност, най-добре комбинация памук с бамбук или с лен.
Видео за връзване на еластичен слинг
Скрит текст:
Видео за връзване на тъкан слинг
Скрит текст:

# 407
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Моя е боба слинг и ни запари много. Аз лятото ще го нося само вкъщи на климатик. У нас е такава жега, че без климатик не става.
А като излизам с количка, все пак като идем някъде щв си спи. А вече догодина проходили ще е друго. Дано се разберем със слинга.

И честит празник! Христос Воскресе!

# 408
  • София
  • Мнения: 8 655
Моят син беше на 6 месеца, когато започна първото му лято.Носех го в раница тогава, много разголен и намазан със слънцезащитен крем. Избягвах високите температури, но дори да не бяхме с носилка, пак при възможност нямаше да излизам при 30-35 градуса.
Най-елементарно казано еластичния слинг е като от трико...като трикотажна,еластична блуза. Само, че платовете са си предвидени за слинг, не всеки разтеглив плат от магазина ще свърши работа.
Тъканите слингове са от по-плътен плат...тъкан. Моят мъж ги оприличава на пердета, покривки  Joy 
Въпросът е, че са тъкани така, че хем а са красиви, хем издръжливи...но и да могат да се усукват и да са удобни и неръбещи. 

# 409
  • NE
  • Мнения: 10 999
С големия също не съм излизала в жегите, макар и с количка. Разходките бяха в 7:00 и/или от 19:00 ч.
Бобата спарва, но пък ми беше супер удобен, особено при оптимално връзване.

# 410
  • Мнения: X
Аз пък миналото лято не се спрях и в жегите. Не виждам какъв е проблема, ако бебето или аз се изпотим малко през лятото. Шапки на главата и дълбока сянка са достатъчни.

# 411
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз си излизам, на двора на дебела сянка... Там си представям как ще спи, а аз ще чета книга Simple Smile + басейнче за малкия.
Бих излизала навън до обяд и късно вечер. Според зависинот целта ще избирам и превозното средство

# 412
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Шушулка предлагат тензухен слинг за около 30лв, кумата ми има такъв и казва, че и е доста удобен. Тя е с лятно бебе (август) и с еластичен никога не е носила - започна с тензухения, когато малката беше на около месец. Отделно има раничка Мандука, ринг слинг, една разкошна Нона (която обаче е размер 6/плътност 280гр и тежи доста) и на практика носи с почти всички видове носилки. За жегите предпочита шушулката. Детето вече е 8кг, 74см, носи както отпред, така и на гръб.

# 413
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Шушулка не е слинг, а китайско мъчение.  Tired
Ако раменете и кръста няма да ви трябват след това, тогава шушулката е точно за вас.
И това го казвам като човек, който е носил първото си дете в такъв. От тогава съм носила в раници, слингове, мей тай, най-различни видове, модели, плътности и се чудя къде ми е бил акъла.



# 414
  • Мнения: 44
Аз измислих да взема за начало (първите 4 месеца) еластичен слинг Зилана от фин памук Simple Smile, понеже не е много скъп и понеже има и тънък вариант като за лятно бебе. Пък после живот и здраве ще взема някаква раница. Вие като експерти ще ме отразите правилно ли съм се насочила в избора.

# 415
  • София
  • Мнения: 8 655
Фейри писа, че не е доволна от Зилана, но и друг да се включи.
Моят еластичен беше подарък и не помня марката, в сестра ми е и ще я питам какъв е.
За да не ви го препоръчвам Grinning Много ми провисваше и беше смотан модел, захванати парчета плат, нямаше как да си го омотая, както искам.

# 416
  • NE
  • Мнения: 10 999
С 3-4 месечно, не много едро бебе ми провисваше Зиланата. Boba е наистина по-плътен слинг, но Manduca или Liliputi може да по-добър вариант. Хубаво е да се наеме преди покупка. Библиотеките дават безплатно за бебе под 3 месеца в стандартния 2 седмичен срок на ползване.

# 417
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз ползвах Бейбилония много приятен, но не съм носила супер активно.

# 418
  • Мнения: 6 547
Моят е от Зилана, не провисва, но и бебето е дребно (чак на месец и половина стана около 4 кила).
Обаче съм недоволна от "консултацията". Каза ми жената да си взема по-широкия шал, за да ползвам позата "люлка". А после като не ми харесва как изчезва бебето вътре и питах във форума разбрах, че тази поза се отрича вече след смъртни случаи. Не може да не го е знаела това. Струва ми се, че просто искаше да пробута невървящи модели.
Сега ми е неудобен, защото е много широк.

В тази връзка някой може ли да каже ако го занеса на шивач да отрежат 15см от ширината дали ще се развали модела? Взех 65 см, а по-тесният беше 50см.

# 419
  • NE
  • Мнения: 10 999
Мисля, че можеш, но не знам колко ще е удобно. Моята Боба е широка.

Общи условия

Активация на акаунт