Отписване от занималня след началото на учебната година

  • 8 493
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Първи клас сме и установихме, че занималнята в този и вид повече пречи, отколкото е полезна. Дали е лесно отписването и къде мога да почета нормативната уредба? Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
Първи клас сме и установихме, че занималнята в този и вид повече пречи, отколкото е полезна. Дали е лесно отписването и къде мога да почета нормативната уредба? Благодаря предварително на отзовалите се.

изобщо не е нужно да се отписвате Peace
само пишете една бележка, че детето няма да посещава занималнята и класната я прибира в дневника.

Скрит текст:
при нас имаше сериозно проблеми с дисциплината в занималнята, детето пострада и още в началото на миналата учебната година написах, че го спирам от занималня до момента в който се вземат мерки и стане безопасно.
и тази година е в частна занималня.
очевидно на никой не му е било интересно защо съм го спряла и не се е поинтересувал дали и какво са направили по въпроса Tired

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При вас ако се пише бележка, то правилата в друго училище може да са други.
Най-добре е да се поискат тези правила от някого от училището. Във форума няма как да отгатнем какво решение е взето за вашето конкретно училище.

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 315
Три деца от класа на дъщеря ми се отказаха от занималнята.Попълваха някаква бележка ,че се отказват по семейни причини.Бележките се даваха на директорката.

# 4
  • Мнения: 3 157
При нас,тъй като на занималнята са събрани 2 класа и е много трудно за всички,част от децата минаха в частна.Не сме писали бележки до директорката,не са ни искали.Хубаво,е че има кой да се грижи за детето,занималните изобщо не са това,което бяха по наше време:)

# 5
  • Мнения: 636
При нас се подава нещо като заявление,че детето няма да посещава занималня.Най-добре говорете с класния ръководител,за да ви запознаят с правилника на училището.

# 6
  • Мнения: 960
А при нас пък , проблема е , че госпожата иска да отпише дъщеря ми. newsm78
Детето все още не може да свикне с режима.
Не е хиперактивно.
Просто не издържа от малка на едно място.
Всичко прави в движение.
В градината научи буквите и може да чете, също така смята до 10.
Госпожата е начинаеща и млада и явно не може да се справи.
Иска се търпение, но явно го няма.
Аз не мисля да спирам детето.

# 7
  • Мнения: 9 155

Не е хиперактивно
Просто не издържа от малка на едно място.
Всичко прави в движение.

Тогава какво е, щом непрекъснато е в движение и не се застоява на едно място?
Аз бих отделила време обедно време, когато се застъпват учителките и бих говорила и с двете какъв е реда. Щях да посетя и директорката след това.
Според мен не би трябвало да имате проблем с отписването. По-трудно е записването поради многото желаещи. Ако има кой да го гледа е по-добре да си е вкъщи детето. Така има повече време за почивка и игра. Никой не може да издържи по 11-12ч затворен в една стая. Това са малки деца и натоварването е огромно за тях и психически , и физически.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 043
При нас просто се написва заявление за отписване. Но се губи мястото за следващите години.

# 9
  • Мнения: 53
Отписахме се без проблем, със попълване на заявление. В повечето случаи желаещите са повече от местата и тогава със сигурност няма проблем. Притеснението ми беше, че ако са малко децата, дали отписването ни няма да доведе спадане под минимума от 16 деца и ако това стане, дали няма да създадем проблеми на другите. Затова исках да почета къде са регламентирани тези занимания. Благодаря на отзовалите се.

# 10
  • Сф
  • Мнения: 10 720
Чудя се и аз много с тази занималня.Детето е 2 ри клас.В 1 ви беше много либерална госпожата, но бяха първа смяна на у- ще и я взимах следобед към 16ч.Сега обаче са следобед часовете и сутрин е занималнята.Госпожата е нова, строга, педагог по бел.Но детето се преуморява, ходи с нежелание има и обичайните конфликти и дивеене.Това в часовете при класната го няма.Иначе е отличничка.Така. ..реших да я спра от занималня, но госпожата ме съветва да не го правя.Работя от вкъщи и не ми е проблем.Да не би да им се водят бройки и затова да бие отпор?Даже ми каза че може да не ходи често, а аз знам че се пишат отсъствия, но да давам бележки от мен.Демек ще я прикрива. Хм странна работа ..
Моля за съвет, объркана съм.Разбира се, не искам да изпълнявам всяка прищявка на детето, но не искам и да страда ако ще ходи на сила.Помощ😞

# 11
  • Мнения: 11 976
  Ако работиш от дома си, вземи си детето.Занимслнята принципно е вредна за децата, много педагози не гледат на нея с добро око.Децата се преуморяват,шумно е, колкото и да има ред, стят цял ден с обувки, не е много добре за тях.

Общи условия

Активация на акаунт