ЛОНДОН - 9

  • 127 022
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте и от мен! Страхотна тема, но докато не го изживея най-вероятно щв продължи да ми е объркано! 😁 Е петък летим за Лондон, кацаме на Станстед в 13:20, резервирахме стая през AirBnB, много съм доволна от това приложение, но квартирата не е много близо в зона 3 е. Адреса е Chadbury court, Watford way, хазяина ми препоръча от летището да хванем автобус А6 до Golders Green и оттам такси, което би трябвало според негови думи да излезне между 8 и 10 паунда. Мисля да вземем карти Oyster за зони 1-3, но ще сме там за 5 дни, връщаме се на 03.10. полета излиза в 16:25. Приемам всякакви идеи за транспорта. Решили сме единия ден са вземем хоп-ин, хоп-оф бусче. Задължително искаме са отидем до Емирейтс Стадиум, понеже ММ е много голям фен и ще попазаруваме в магазина, освен това искам да ида до Китайската част. Хареса ми и едно предложение за разходка пеш от съфорумничка с маршрут: Кенсингтън, Хайд парк, Бъкингамския двореце, Грийн парк, Сейнт Джеймс парк, Уестминстър, Парламента и Биг Бен. Ще се зарадвам и на идеи кое кига да направим. Китайската част в коя зона е? Видях, че стадиона е в зона 2.

# 391
  • София
  • Мнения: 482
Здравейте! Някой ползвал ли е наскоро талон за 50% отстъпка от Kellog's за London Eye? Има ли как да се направи резервация онлайн и да се ползва този талон? Опитвах през сайта, но не виждам такава опция.

# 392
  • Мнения: 8
Здравейте.
Бих искала да попитам възможно ли е след закупуване на билети за shuttle на National express от Лутън да се възползвам от тези ваучери 2в 1 за посещение на дадена забележителност или това трябва да стане едновременно - при закупуването на билетите да включа и ваучера? Ние сме двама възрастни и дете, предполагам, че ако се възползвам от тази оферта 2в1 трябва да я използвам за мен и детето, а за втория възрастен да купувам отделен билет? Питам, защото пробвах да проверя цените за детски билети и навсякъде пише, че не мога да закупя само детски билет, трябва и за възрастен....
И ако може втори въпрос. През сайта на National Express за двама възрастни и дете ми излиза тотал около 44 паунда в двете посоки шатъл, а през Easybus пак за същия оператор ми излиза общо 35 паунда, без да ми иска данни за възрастни или деца...откъде да купя билетите? Единственото, което ми се иска е да не стане гаф...
Благодаря предварително и хубав ден на всички!

# 393
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Най-сложните въпроси се оказват тези за ваучерите и за транспорта  Wink

За да ползвате 2в1 , представяте на място на касата , ваучера и билетите за транспорта / 2бр / . За да ползвате ваучера от National express, трябва да купите билетите от техният сайт , а не от Изи бъс. Ваучерите се разпечатват от сайта. Закупени билети по интернет за забележителностите  , не важат за офертите 2в 1 , те трябва да се купят на място,  ползвате 2в 1 за 2-мата възрастни и купувате 1 детски билет, който обичайно е по-евтин от тези за големите.  Ваучерите 2в 1 можете да ползвате или в деня на валидност на билетите за транспорта или между датите отиване - връщане , за които сте купили билети  Peace

# 394
  • Варна
  • Мнения: 3 360

 хазяина ми препоръча от летището да хванем автобус А6 до Golders Green и оттам такси, което би трябвало според негови думи да излезне между 8 и 10 паунда.


Нямам идея как бихте хванали такси от улицата, по мои наблюдения ще трябва да си го повикате по телефона на определен адрес, а дали ще се справите с това на място  ?  Или хазяина ще ви съдейства ? По -добре си предвидете и други варианти  newsm78

# 395
  • София
  • Мнения: 371

 хазяина ми препоръча от летището да хванем автобус А6 до Golders Green и оттам такси, което би трябвало според негови думи да излезне между 8 и 10 паунда.


Нямам идея как бихте хванали такси от улицата, по мои наблюдения ще трябва да си го повикате по телефона на определен адрес, а дали ще се справите с това на място  ?  Или хазяина ще ви съдейства ? По -добре си предвидете и други варианти  newsm78
Аз си мислех за това приложение Ubber мисля че беше🤔

# 396
  • Мнения: 463

 хазяина ми препоръча от летището да хванем автобус А6 до Golders Green и оттам такси, което би трябвало според негови думи да излезне между 8 и 10 паунда.


Нямам идея как бихте хванали такси от улицата, по мои наблюдения ще трябва да си го повикате по телефона на определен адрес, а дали ще се справите с това на място  ?  Или хазяина ще ви съдейства ? По -добре си предвидете и други варианти  newsm78
Аз си мислех за това приложение Ubber мисля че беше🤔
Ползвайте Юбер, лицензът им изтича края на месеца, така че ще може да се възползвате от тях, аз си бях инсталирала тяхно приложение в случай , че изтървем автобуса за връщане до летището, но така и не ни се наложи, бързи, точни и коректни Peace

# 397
  • Мнения: 242
Здравейте, за края на октомври планирам пътуване до Лондон. Пристигаме на Стансед в 13:20, за колко часа бихте ме посъветвали да купя билети за трансфера ? Няма да имаме чекиран багаж...

# 398
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте, момичета
в края на ноември, началото на декември ще бъда за 5 дни в Лондон. Това ми е първата визита там и искам да усетя града и, разбира се, да видя всичко Simple Smile Чета къде ли не, но ми е малко трудно да се ориентирам из нещата. Ще се радвам на някакви съвети, най-вече за предколедно-новогодишните местенца, които мога да посетя.
Благодаря ви предварително

# 399
  • Мнения: 232
Как да разбера кой хотел в коя зона е?

# 400
  • Мнения: 4 335
гледаш коя е най-близката метростанция и после гледаш тя в коя зона е

# 401
  • Мнения: 232
гледаш коя е най-близката метростанция и после гледаш тя в коя зона е

А как да разбера тя в коя зона е?

# 402
  • София
  • Мнения: 754
Ето карта на метрото, където се виждат зоните. Започва с първа от центъра в бяло и после се редуват сиво, бяло, сиво... Вляво може да се свали картата като PDF с нормален и едър шрифт на надписите. Има и други полезни карти, например с времето за придвижване пеш между различни гари и станциите на метрото.
https://tfl.gov.uk/maps/track/tube

# 403
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Тази е по-удобна за разглеждане, има и зуум , и с последна актуализация юли тази година  Peace

http://content.tfl.gov.uk/standard-tube-map.pdf

На 2-ра страница ги има станциите по азбучен ред и пише в коя зона попадат .

# 404
  • Мнения: 463
Здравейте, за края на октомври планирам пътуване до Лондон. Пристигаме на Стансед в 13:20, за колко часа бихте ме посъветвали да купя билети за трансфера ? Няма да имаме чекиран багаж...
Със същия полет, билетите ни за Easy bus бяха за 14.15, абсолютно достатъчно време с бързо придвижване, като ползвахме паспортите за митническия контрол, с личните карти беше по-бавно, ако случайно изтървете автобуса ще ви качат на следващия без проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт