Как и кога отказахте цигарите?

  • 3 560
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 986
 Аз спрях да пуша,след като разбрах,че съм бременна-сега съм във 2-ри месец, но просто защото ми се изпари желанието-не се налагаше да си изпитвам волята Wink;на 1-2 седмици ми се случва да запаля по цигара-две,но от най-леките,и не ги доизпушвам докрая;като цяло обаче не ми се пуши.Впрочем,мненията на докторите по въпроса са различни-някои казват на бременните пушачки,ако много им се пуши,да не се лишават,но най-много 2-3 на ден;други пък-категорично забраняват употребата им Confused Така,че ако можеш да си наложиш отсега да ги спреш-още по-добре,а след като забременееш,организма ти сам ще ти подскаже дали ги иска или не!Успех!!!

# 16
  • Мнения: 3 042
Преди да забременея пушех по една кутия за два дена. Като забременеях ми ставаше гадно и лошо от пушека Sick, в началото като разбрах ги намалих и после като бях в 9-10 г.с. ги спрях окончателно.

И аз така, но ги отказах напълно към началото на 4м  и след като спрях да кърмя почнах пак да пуша. Това нещо се повтори 2 пъти.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз ги отказах 8 месеца преди да забременея - нямах проблеми освен сутрин с кафето, но ми мина и това желание за около 2 седмици. Сега не пуша, само от време на време си дърпм от наргилето на мъжо Wink като сме на маса.

# 18
  • Мнения: 2 673
Реших да забременея и просто ги спрях. Първата седмица, а донякъде и втората беше доста кофти тръпка Grinning , ама си имах стимул. После като спрях кърменето и видях какви кг. съм реших пак да пуша за да не ми се яде. Е, доста по-малко пуша от преди и това пак си е нещо Wink

# 19
  • Мнения: 2 910
Спрях цигарите от раз, когато разбрах, че съм бременна. Костваше ми много усилия да не мисля колко много ми се пуши, не спирах да сънувам как си паля цигарка Crazy, изобщо страшно много ми се пушеше , но се въздържах и докрая не запалих. Гордея се със себе си за това Grinning, но пък, когато спрях да кърмя веднага запалих и сега си мисля, че втори път не бих ногла да ги откажа Rolling Eyes

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Като забременях и започна да ми става лошо и да ми се гади непрекъснато от цигарите и само без зор ги отказах, дразнят ме и ми смърдят сега адски много, но при всеки е различно. Кафето също отказах по тези причини, сега пийвам понякога мляко с нес.

# 21
  • Мнения: 201
Щом разбрах, че съм бременна и мнооого трудно. Но не мисля, че може да има по-сериозна причина, по-висока цена и по-приятен стимул за спиране на цигарите thumbsup

# 22
  • Мнения: 48
 Rolling Eyes първия път спрях да пуша веднага от мига, в който разбрах, че съм бременна, после след като спрях да кърмя ги пропуших.
 Laughingа втория път като забременях запалвах от време на време в началото и после напълно ги спрях. Даже съм се чудила на родилки които ходят да пушат в болницата. ooooh!
и пак ги пропуших като поотрасна малката. Сега не ми се отказват. Харесва ми да си запаля цигара с кафето, както и да звучи. Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Мисля си че няма как предварително да отгатнеш как ще реагира организма ти.
Преди да забременея бях упорит пушач от 10 години, пушех по кутия на ден.
Като разбрах че съм бременна с много зор ги сведох до 3 цигари на ден - това беше за 1 седмица, и после един понеделник се събудих и цигарите бяха най-отвратителното нещо на света. Сега съм в края на 4-ти месец и освен че грам не ми се пуши, ми става лошо само като подуша цигарен дим Sick.
По същия начин не пия нито кафе нито бира, макар че преди обичах.
И направо не мога да сепозная hahaha

# 24
  • София
  • Мнения: 2 530
Отказах ги през февруари 2005год. с помощта на Табекс и мъжа ми, с който ги спряхме заедно. Сега не пия кафе - нямам нужда, а зелен чай.

# 25
  • MUC
  • Мнения: 297
Мисля си че няма как предварително да отгатнеш как ще реагира организма ти.
Преди да забременея бях упорит пушач от 10 години, пушех по кутия на ден.
Като разбрах че съм бременна с много зор ги сведох до 3 цигари на ден - това беше за 1 седмица, и после един понеделник се събудих и цигарите бяха най-отвратителното нещо на света. Сега съм в края на 4-ти месец и освен че грам не ми се пуши, ми става лошо само като подуша цигарен дим Sick.
По същия начин не пия нито кафе нито бира, макар че преди обичах.
И направо не мога да сепозная hahaha

И аз много се надявам просто да не ми се пуши, но както казваш, не мога да знам как ще реагира тялото ми... Пък и както споменах, ми се иска да ги откажа преди това... Дали ще успея, честно казано, не знам  newsm78
Приятелят ми пуши, но има вероятност заради една операция да се опита да спре цигарите наесен - та тогава и аз бих се пробвала, щото знам, че ще е по-лесно, ако го направим заедно. Не искам да си представям да тръгна сама да ги отказвам, а той да си дими около мен  smile3511 Не че ще го направи, ако съм бременна де...

# 26
  • Мнения: 474
Аз_намалих_цигарите_до_4/ден_няколко_месеца_преди_да_
забременея.Преди_това_пушех_по_1_кутия_за_2_дена.
Въведох_си_режим_като_все_едно_вземам_антибиотик-пушех_по
цигара_в_11_часа,после_в_15_часа,_в_19_часа_и_в_22-23_часа.
Най-трудно_ми_беше_сутрин_да_изкарам_до_11_часа,но_за_
2_седмици_свикнах.
Особено_ми_помогнаха_колегите,които_страхотно_ме_подкрепяха
и_все_едно_моето_пушене_под_час_беше_станало_като_някакъв
ритуал.
След_около_1_месец_вече_не_ми_беше_необхадимо_да_си_гледам
часовника_и_да_броя_минутите,докато_ми_стане_часа_за_пушене.
Когато_най-после_разбрах_че_съм_бременна_не_можах_да_ги_
откажа_напълно.Сега_съм_почти_6-ти_месец_и_си_паля_по_
цигара_на_ден...Е,не_всеки_ден,ама...не_съм_ги_забравила

# 27
  • Мнения: 2 534
Ето така ги откзах аз в шестия месец

# 28
  • Мнения: 3 069
На някои им е трудно, на някои - лесно, на трети, като мен - невъзможно... Доста ме оплюха вече, та не се притеснявам да си го кажа пак. Силно ги намалих, минах на най-леките възможни, но не спрях и не мисля да се съдирам от угризения...

Но ти недей да го мислиш толкова от рано, това е нещо индивидуално. Много жени спират просто защото им става гадно от дима - надявах се тайно и при мен да е така, други се мъчат и тормозят и притреперват за цигара... няма правило.

И при мен е така.Досега продължавам да пуша, дори не успях и да ги намаля.Искаше ми се да можех да ги откажа......но не всеки успява да се справи.

# 29
  • Мнения: 5 299
Изоб6то не съм ги спирала.

Общи условия

Активация на акаунт