Детски коледен календар - 3 част

  • 49 548
  • 220
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 960
a_alex миналата година на 1-ви запалиха свелините на елхата пред НДК, може по традиция и тази година да е там, предполагам, че до ден-два ще излезе информация.

# 121
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Благодаря SimPlisitY
Аз горе долу подредих нещата за календара. Благодаря на всички тук за идеите. Възползвах се от тях.

това е за начало:
Скрит текст:
На 30-ти джуджето е оставило писмо:

Мили деца, казвам се джуджето Пакостко от Лапландия  . Изпраща ме дядо Коледа, защото вижда че от време на време сте непослушни и пакостливи. Написал е списък със задачки за двамата за всеки ден, а мен ме е пратил да наблюдавам как се държите с хората около вас и как се справяте през тези оставащи дни до Коледа.
До моето писмо ще намерите 2 календарчета.
Закачете ги на удобно за вас място така че да може да проверявате задачките всяка сутрин.
Всеки ден ще поставям задачката в съответното джобче
Желая ви успех и дано заедно да покажем на дядо Коледа че сте послушни и много добри деца и заслужавате подаръци 

            ВАШ       ПАКОСТКО

1(еднакво и за двамата)
Мама и тати хванете
и в колата се качете.
На центъра отидете
и по тъмно се разходете!
На Коледната украса  и светлини се насладете и
После на ресторант хапнете.   
2 съб   (отделни задачки)
А - За добре свършена работа награда имаш – намери я
после с мама в мола се забавлявай ти   

Б - За добре свършена работа награда имаш-намери
После цялото семейство покани на кино или картинг заведи, никои не пропускай ти

03.12(отделни задачки)
На неделята се насладете,
Мама викни и вкусни сладки с нея изпечете.
После цялото семейство на настолни игри победи 
С братчето се разберете коя да играете   

Домашното си напиши
Следобеда си задели за игри със семейството си 
Със сестричето се разберете коя да играете

04.12(еднаква задачка)   
До тук как се справяш ти– днес ще си проличи..... на коледното парти иди да видим подарък ще получиш ли?   

# 122
  • София
  • Мнения: 12 231
a_alex много готина програма.
За съжаление при мен големите са така натоварени с училище и домашни, че изобщо нямаме възможност за подобни занимания. Аз също се чувствам изморена и натоварена и като нищо изцяло ще пропусна коледният календар тази година...
Но ще ви следя и ще се радвам на вашите идеи и забавления в темичката  Hug

# 123
  • Мнения: 5 234
Цоп за идеи. Задачите са ми трудни за съчиняване.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 786

Джинджи, благодаря за споделения опит. И аз мисля да слагам дребно лакомство (по една бисквитка предполагам, че ще е) всеки ден и за дребното. И нашия сладур нищо не разбира, но пък храна не изпуска и види ли, че каката всяка сутрин рови и хапва нещо, ще настане война Simple Smile А и както ти казваш, редно е да има и за единия и за другия.
Предните години също слагах задачки и дребни подаръчета- коледна шапка, рогца, книжка за обичая Бъдни вечер и Коледа, рисунка за ожветяване, диск с коледни песнички, които бях записала. Тази година по идея от оттук ще сложа и логически задачки, вече са интересни за каката.
Аз съм доникъде с календара, децата бяха болни и всичко изостана. Довечера съм си определила да седна да напиша задачките на листчета и да напазарувам повечето дребни неша.

# 125
  • Мнения: 3 124
Аз съм готова с нашия Коледен календар.



Много бързо и лесно стана. Дано и детето да е доволно от изненадите вътре- само подаръчета и лакомства съм сложила.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте,

Тази година и аз минах лесно. Използвах къщичките, които направих миналата година за календара и сложих вътре един пъзел от 100 части. Така всеки ден ще редят част от пъзела, докато стане цял. Сложих и някои лакомства. Останаха ми само три дни да запълня - за 24-ти взех големите шоколадови яйца. Останалите два дни мисля да запълня с интересни задачки.

# 127
  • Мнения: 19 302
Аз не се сетих за пъзел, но пък той трябва първо да се нареди, за да се разпределят в джобчетата съседни части. Иначе ми се струва безсмислено 25дена да стоят разпръснати из къщи. Бях писала, че няма да имаме календар, но двамата с баща й ходили в Лидл и взели. Вчера бях в Джъмбо да купувам джунджурии. Такава блъсканица беше, че се изнервих много.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 635
Точно така направихме. С баща им седнахме вечерта, след като си легнаха децата и наредихме пъзела. После го сложихме в подходящия ред по дни. Признавам, дори се забавлявахме.

# 129
  • Мнения: 19 302
Браво на вас!
Аз взех някакви неща за майсторене-глина, мини гоблен, платнени стикери, коледни играчици и др. Само трябва да видя къде да ги скрия и да сложа упътване в календара.

# 130
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В кауфланд има много готина книжка за майсторене на коледна украса. Отделно взех и еленче диадема и шапка (повечето неща са ми ×2), коледни чаши, шоколад на клечка, разни десертчета по-популярни за Коледа, една поредица книжки за Тилда Ябълковата Семчица с прекрасни послания, пуканки за киновечер. После ще пусна и задачите, които са компилация от мен, форума и блогове разни.

# 131
  • Мнения: 6 562
Дъщеря  ми е много любопитна и при нас календар трудно би оцелял. Тази година джуджетата й оставиха малко дървено сандъче ("коледна пощенска кутия") и всеки ден й остявят задачка и изненада. Прави часовник, който отброява дните до Коледа (от Крокотак), украсява елхата, днес прави снежни човечета от памук и филц за украса, а утре ще пише писмо до Дядо Коледа. Задачките съм ги подготвила, но в движение купувам материалите и затова нямам определена поредност. Сега ми се иска да научи повече за Никулден, защо го празнуваме, ще потърся легенди за св. Николай и ще опитам да й разкажа нещо като приказка. Иначе за деня съм предвидила да прави колаж с рибки.

# 132
  • Мнения: 960
Jillian Много идейно и лесно за родителя е това с пъзела, открадвам си идеята за в бъдеще Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1 917
Благодаря SimPlisitY
Аз горе долу подредих нещата за календара. Благодаря на всички тук за идеите. Възползвах се от тях.

това е за начало:
Скрит текст:
На 30-ти джуджето е оставило писмо:

Мили деца, казвам се джуджето Пакостко от Лапландия  . Изпраща ме дядо Коледа, защото вижда че от време на време сте непослушни и пакостливи. Написал е списък със задачки за двамата за всеки ден, а мен ме е пратил да наблюдавам как се държите с хората около вас и как се справяте през тези оставащи дни до Коледа.
До моето писмо ще намерите 2 календарчета.
Закачете ги на удобно за вас място така че да може да проверявате задачките всяка сутрин.
Всеки ден ще поставям задачката в съответното джобче
Желая ви успех и дано заедно да покажем на дядо Коледа че сте послушни и много добри деца и заслужавате подаръци 

            ВАШ       ПАКОСТКО

1(еднакво и за двамата)
Мама и тати хванете
и в колата се качете.
На центъра отидете
и по тъмно се разходете!
На Коледната украса  и светлини се насладете и
После на ресторант хапнете.   
2 съб   (отделни задачки)
А - За добре свършена работа награда имаш – намери я
после с мама в мола се забавлявай ти   

Б - За добре свършена работа награда имаш-намери
После цялото семейство покани на кино или картинг заведи, никои не пропускай ти

03.12(отделни задачки)
На неделята се насладете,
Мама викни и вкусни сладки с нея изпечете.
После цялото семейство на настолни игри победи 
С братчето се разберете коя да играете   

Домашното си напиши
Следобеда си задели за игри със семейството си 
Със сестричето се разберете коя да играете

04.12(еднаква задачка)   
До тук как се справяш ти– днес ще си проличи..... на коледното парти иди да видим подарък ще получиш ли?   


И ние направихме нещо подобно за нашия син и ефекта беше поразителен. Благодаря за идеята a_alex!

# 134
  • София
  • Мнения: 1 635
Jillian Много идейно и лесно за родителя е това с пъзела, открадвам си идеята за в бъдеще Simple Smile

Благодаря Simple Smile За съжаление нямах възможност да измисля нещо по-добро тази година и буквално в последния момент се организирах.Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт