Зима на вратата чука, Августинче в креватче гука

  • 31 658
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 992
Абсолютна отживелица е идеята, че ще се разглезят Simple Smile Напротив, плачат много по-малко, растат по-сигурни и самостоятелни. Много обичам съветите на д-р Сиърс. Вие имате почти всички лъвчета, остава и да не плачат/ръмжат  Simple Smile Моята и тя надава рев за всичко, най мрази да я обличат, а ако е за разходка яке или пр. се съдира от плач чак до асансьора и после млъква  Laughing. През нощта като огладнее удря с юмручета по матрака, ММ много се оплаква Grinning Ако съм будна гледа хитро и ми се облизва...а вече успяваю и да разчитам всеки плач за какво е, различна тоналност имат. Шегуваме се, че ще прилича на прабабата, която и на 92 години е с голям апетит и редовно си хапва даже тайно  Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 ное 2016, 19:57 от Allistra

# 76
  • Мнения: 15
Ръмжи много...даже издава звук все едно се задавя или звук като на петел. Относно аките и ние акаме зелени с много вода. Бях в болница една седмица за операция и след това бях на антибиотик, получих разтройство и  просто помислих, че и на нея се отрази. Аките Беба ги изкарва с много пърдене като на голям човек със свиване на крачетата. Знам,че аките стават зелени от колики.

# 77
  • Мнения: 1 844
За разглезването и на мен много ми говориха и то в повечето сллучаи хора, които още нямат деца  Shocked Незнаят колко е хубаво сутринта, когато се събуди в 5-6 часа бебчо да яде, след това да си го вземеш на спалнята и да се гушкате до към 9  Simple Smile Не виждам това да му пречи вечер да заспива абсолютно сам в стаята, в неговата си кошарка Simple Smile До сега не е имало сутрин, в която да сме пропуснали гушкане Simple Smile
Иначе и моя мрази обличането.. одеве по време на банята и масажа след това не спря да ми гука и да се смее.. в момента, в който се стигна до дрехите просто трябваше да се действа много бързо, положението е страшно с обличането  Grinning

# 78
  • Мнения: 15
Моника, аз от деня в който се прибрах от болница Беба спи при нас на спалнята. Така го чуствам, така го правя.От скоро тя сама се нагажда на гърдата. Храним се легнали, аз по гръб, тя върху мен и обожавам блажения й поглед върху гърдата ми. След болницата, тъй като кърмата ми намаля си правя Лактогенен чай, но ми похвалиха и Лакта микс ще го пробвам скоро.Относно храненето през ноща храня я по 2 пъти и тя си заспива на гърдата. Кърмачетата си търсят през нощта, съгласете се , че ако не се изцедим не знаем колко са изцокали освен ако не ги претеглим.

Последна редакция: чт, 03 ное 2016, 21:02 от Lilav21

# 79
  • Мнения: 992
И моята бебка спи при нас, но ако можех да се върна назад щях да купя от кошарките, които се прикрепят към леглото. Хем удобно за кърмене, хем имаш място. Ако не е лък спи в поза самолет, онзи ден едва не извади окото на баща си Simple Smile През деня редовно спи върху мен, другото любимо място е върху възглавницата за кърмене. Толкова бързо расте, скоро няма да е бебе, ползвам всеки момент да си я мачкам и целувам, а като й пея вече пее с мен и мисля, че се изсмя днес с глас будна  Heart Eyes
https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url= … 3fRArmcaLPjDiIzAA

# 80
  • Мнения: 1 844
Е ние само сутрин и през деня от време на време спим заедно,понякога спи върху мен,няма да е още дълго, защото все повече ми натежава. Тарикатче голямо е, когато спим заедно на спалнята  в момента, в който стана усеща и се буди Laughing Затова вечер си е в кошарката. Аз за следващото си дете пък искам кошче на колелца, като в болницата, супер удобно ще ми бъде  Simple Smile Одеве след банята се кърмихме успешно  и с голям апетит Simple Smile Нищо общо с нервното и ревящо бебе, което беше по-рано пргез деня Simple Smile
Иначе и аз чакам да се изсмее вече с глас и имам чувството, че прави опити и ще бъде съвсем скоро Simple Smile А от няколко дни започна да ми се ядосва, когато гука, а аз не му обръщам внимание започва да вика, докато не започна да му говоря и аз   Laughing

# 81
  • Мнения: 15
Алистра, страхотна статия, от къде я намираш тази информация? Утре ще я дочета, че ме заболяха очите на телефона.

# 82
  • Мнения: 204
здравейте.
току що забелязах отгоре на главата на беба пулсиращо място. леко го докоснах и ......не е твърдо. откачам от притеснение. лекаря не вдига. знаете ли кога се затваря черепчето ? до сега не съм се вглеждала.

# 83
  • Мнения: X
Иве, мисля, че е рано да се затвори фонтанелата напълно, зависи и от бебенцшто де, не се притеснявай.
  Дея през деня си спи в кошарата или в кошницата за кола. Вечер като я приспя пак я слагам в кошарата й, чак като се събуди към 4,5 да яде я взимам при мен. Наистина чувството да се събудиш до бебчето ти е превъзходно. Вчера ме събуди с галене, а днес със шамари. Simple Smile От много време се смее с глас. Като и пусна детски песнички и клипчета ги гледа много съсредоточено, понякога така заспива. Също си яде ръцете много усилено и се научи да се плези. Много е сладка. Всички ми казваха, че бебе не се гледа лесно, но аз нямам оплаквания.

# 84
  • Мнения: 2 173
Ивка това е фонтанелата  Mr. Green тя си пулсира понякога, споко. Не трябва да се затваря преди 10 месец. Гледай да не е много хлътнала, ама имам предвид много, че тя и по принцип често е леко хлътнала.  Grinning

Ние заспиваме сами  в кошарката и сами в стаята. И аз не издържах и сега с мъжа ми спим на дивана в хола с кучето, а малкият се шири в спалнята. Като се събуди към 4-5 сутринта за ам, ам се местя при него  там лягам да си доспя.

Днес бяхме на док и резултатът е +900гр. и 5 см.  bowuu

Тя каза и следващия месец само на кърма, което ме навежда на мисълта, че ми гласи разни сокчета да ми вкара в режима, аз обаче не съм убедена, мисля поне до края на 5-ти месец да сме само на кърма.

Решихме синфлорикс да я бие следващата седмица, че сутринта имаше лека Т 37,6, но мисля, че беше заради прекалената жега в стаята... за убиване съм.

# 85
  • Мнения: X
На дея и биха аинфлорикса във вторник. За сега понася добре ваксините, не е вдигала температура. Сама заспива, ако си ритка в креватчето и се измори, или ако е спяла и се е събудила. Но не се случва много често. Най-обича да се вози в колата, там може да спи цял ден сигурно, но като я свалим о веднаха се събужда.

Сокчета не мисля да й давам. Няма нужда да и дразня стомахчето, че като се сетя за коликите й и притрепервам.

# 86
  • Мнения: 111
Много интересна статия, Алистра  bouquet

Цялото преживяване и ползите от кърменето са страхотни, но не очаквах с храненето да ми е толкова трудно и всяко нещо, което ям да се отразява толкова на детето... вече изключих от менюто си млечни, какао, цитруси, ядки, защото са алергени, още един куп храни, защото му образуват газове... и докато се науча да се храня правилно, то ще направи годинка сигурно  #Crazy

# 87
  • Мнения: 2 173
Цялото преживяване с кърменето ли е страхотно? Блазе ти, аз първия месец ходех и ревях по улиците. Мразех всички и всичко, целият ми свят беше болка... но, мина. Вече не ме боли толкова, даже хич, само зърната са ми чувствителни и всички дрехи ме дразнят, но положението значително се подобри.  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 15
Мами, а давате ли витамин D? Аз й давам на Jamieson на капки, много лесни са за даване. Относно кърменето и яденето аз не ям месо и ям много ядки орехи и бадеми сурови, без мляко не си представям живота, а черният шоколад е препоръчителен.

# 89
  • Мнения: 111
Цялото преживяване с кърменето ли е страхотно? Блазе ти, аз първия месец ходех и ревях по улиците. Мразех всички и всичко, целият ми свят беше болка... но, мина. Вече не ме боли толкова, даже хич, само зърната са ми чувствителни и всички дрехи ме дразнят, но положението значително се подобри.  Mr. Green

 Grinning Вече е страхотно, да! В началото изпъвах крака от болка докато засуче, ноо сега дори да се извива на гърдата ми - нищо Simple Smile
Аз винаги, дори и през нощта съм със сутиен за кърмене, много ми е удобно и никакви дрехи не ме дразнят.

Общи условия

Активация на акаунт