Какво разбирате под емигрант?

  • 1 575
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
ма кви емигранти бе
света е село.
аз не се чуствам като емигрант , омъжена съм в италия.
няма връщане назад

 Peace

И аз така!  Wink

# 16
  • Мнения: 1 269
Напуснах България не за да емигрирам а поради ли4ни при4ини,но си знаех 4е ще се върна.Наи добрата ми приятелка беше тук та и аз след нея.Луда гъба на 19 години.Не се 4увствам емигрант,но за месните тук сме сигурно такива макар и щастливо омъжена за един от тях.

# 17
Под емигранд разбирам това- Емигрант (от латински: e навън; migrare ходя) или Изселване е доброволно или насилствено напускане на родината за дълъг период от време. Обикновено то е причинено от някъква отрицателна промяна в живота, била тя природна, иконмическа или военна.

Емигрантсвото не е равносилно на масово насилствено изселване на етническа основа.

За мен думата означава това, а не както на човек му харесва да си я тълкува. Всички извън Бг. са емигранти, логично.. след като са я напуснали по една или друга причина.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Женените и омъжените извън БГ за мен не са емигранти.
Виж за семейства, като моето може да се каже.
Обаче като се замисля, наричаме ли ние емигранти западняците дошли да живеят и работят постоянно в БГ  newsm78 Аз лично не. Въпреки че и те от икономически подбуди са напуснали страните си.

# 19
  • Мнения: 2 825
...
За мен думата означава това, а не както на човек му харесва да си я тълкува. Всички извън Бг. са емигранти, логично.. след като са я напуснали по една или друга причина.
И аз така мисля  Simple Smile
Аз също чувствам вече Испания като моя втора родина, но това не ме прави по-малко емигрантка спрямо България, или пък имигрантка в Испания ... такива сме и както и с каквото да се оправдаваме, такива ще си останем  Confused

По скоро въпроса на Нади_н е как се чувстваме ние и как се определяме, а не какви се водим според тълковния речник  Simple Smile
Е, аз казах за мене си - не се чувствам имигрантка в Испания и не зависи от това за кого съм женена или от колко време съм тука, а по-скоро от това колко добре съм се интегрирала в средата, културата, обществото и тн на страната, в която живея  Confused

# 20
  • Мнения: 768
Емигрант
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Емигрант (от латински: e навън; migrare ходя) или Изселване е доброволно или насилствено напускане на родината за дълъг период от време. Обикновено то е причинено от някъква отрицателна промяна в живота, била тя природна, иконмическа или военна.

Емигрантсвото не е равносилно на масово насилствено изселване на етническа основа.

Българите преживяват няколко емиграционни вълни.

- Първата е основаването на България в Европа.
- Следват преселвания в Молдавия и Румъния по време на османското нашествие.
- Към Америка след някое неуспешно възстание в 18 и началото на 19 век.
- След първата национална катастраофа през 20 век.
- След смяната на политическата система в средата на 40те години.
- След икономическия колапс през деведесетте години през 20 век.

# 21
  • Мнения: 907
аз не се чуствам като емигрант , омъжена съм в италия.
няма връщане назад

А има, има - с мъжлето.  Wink

Иначе докато ги има границите, имиграционните служби и специалните закони за чужденци, ще я има дефиницията в речниците. Поне в Европата (цялата, не западната само) ми се иска да дочакам времето дето няма да има граници и да престана да съм "еми" или "ими"-grant, а просто човек с въз- или невъзможности.  bowuu

# 22
  • Мнения: 2 825
Поне в Европата (цялата, не западната само) ми се иска да дочакам времето дето няма да има граници и да престана да съм "еми" или "ими"-grant, а просто човек с въз- или невъзможности.  bowuu


И аз това си мислех днеска  Thinking Колко ли време ще мине докато ЕС стане ЕС и всички станат европейци , а света както казва Ленилаф, стане едно село  Simple Smile

# 23
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Колкото дали младите семейства като моето ,решени да работят и живеят в чужбина,никак не мисля , че могат да се нарекат емигрантски.

Емигрант е ми звучи повече като като самоунизение и самообида да се сложиш в рамките на общоприетото, а ние не сме дошли затова от Бг.

Лично аз се чувствам емигрант повече в БГ отколкото тук и особено когато се сблъсквам с бюрократичната машина на милата ми
родина.    Weary smile3506

# 24
  • Мнения: 118
 Rolling Eyesтака като се замисля по4ти половината от съзнателния си живот съм в 4ужбина.всеки път когато се връ6там вбг се 4уствам така както когато за първи път стъпих на 4ужда земя и се питам-дали след о6те някоя и друга година няма да съм като емигрант в собствената си родина newsm78 някой бе6е казал 4е бг е ма6теха за 4адата си Cryна път съм да се съглася с това,за съжаление!

Общи условия

Активация на акаунт