Какво бихте ме посъветвали в този случай

  • 1 502
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 962
А мамчета може ли да ви попитам,аз друго нещо.Тези 160 лв.всеки месец от къде се взимат?А тези 18лв.?благодаря ви!  newsm78
И извинете че се намесвам в тази темичка!  Embarassed

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 00:06 от Аурелия

# 16
  • Мнения: 319
Аз бих те посъветвала да си вземеш болнични. Докато си в болнични никой не може да те махне. Освен това срочният договор изтича през това време и са длъжни да ти го подновят с безсрочен. При мен беше така. По време на болничния ми направиха безсрочен договор. Е аз работех в държавна фирма, но мисля че няма разлика в закона. Успех!

Това не е съвсем вярно. Ако по време на срока на изпитване работникът се разболее и излезе в болничен, срокът на изпитване се увеличава с толкова дни, колкото са ползвани за болничен. Целта е работодателят да има възможност да изпита работника в реална работа за срока, уговорен в договора. Иначе работодателят не би бил защитен. И изобщо Кодексът на труда май повече защитава работодателя, отколкото работника.

# 17
  • Мнения: 11 547
Ох дано шефът ти да излезе човек на място и не те плъзне.Точно преди година и аз бях в подобно положение.Наложи се да си плащам осигуровките от 4-тия месец докато изляза в болнични,а освен това сега ми удържат от майчинството 7лв за здравни осигуровки и платежно и 10лв бонус за счетоводителката,че се занимава с моето майчинство.Така вместо 160лв вземам 143лв майчинство.Късмет мила  bouquet

# 18
  • Мнения: 545
За съжаление ако искат да ти го прекратят нищо не можеш да направиш - нито Кодекса на труда те защитава, нито болничните - просто с изтичане на срока го прекратяват и край. Аз минах по този път, така че ситуацията ми  е ясна. Дори към Инспекцията по труда се обърнах и от там това ми казаха - с изтичане на срока ако не се поднови, т.е. ако официално се подаде прекратяване в НОИ нищо не можеш да направиш - ни болнични те спасяват, ни бременност, ни дявол. Кодекса на труда защитава бременните само след излизане в отпуск по бременност и раждане, не и преди това (за съжаление).
Можеш да разчиташ единствено само на коректност и разбиране от страна на работодателя.

# 19
  • София
  • Мнения: 100
Работя като счетоводител и мога да ти кажа, че след изтичане на срока ако е решил може и да не ти го поднови.Можеш само да разчиташ , шефати да е човек на място и да ти поднови договора.Успех, ще стискаме палци.Да кажеш как е постъпил.

Общи условия

Активация на акаунт