Разлика в ушенцата

  • 2 575
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 547
Много зависи от какво стърчат ушите. Ако  са генетично щръкнали, наистина няма да се оправят. Обаче при нас Боян си сгъваше ушето като спи. Това МОЖЕ да се оправи. Как върви с лепенките. Те не са специално за уши. Ами са едни от по мек лейкопласт. Даже е като найлонче. Точно за да не боли много при отлепването.
Бодлива, сложи ли го? Маха ли го?
Мерси   bouquet

# 16
  • Мнения: 379
и ние имаме същия проблем Cry, моля които е пробвал лепенките да каже има ли ефект

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
От личен опит ще ви кажа -нищо не помага.Лявото ми ухо стърчи малко-като бебе какво ли не са слагали-лепенки,спала съм със шапка да не го подгъвам-ава ефект нямя.То в това ми е чара.Сега чакам бебе и мъжат ми ме подиграва,че на бебка ушите ще бъдат като моите.Не ви помогнах,ама исках да ви кажа,че и преди 27години родителите са имали същият проблем.Да са ни живи и здрави децата,а другото много важно!!!

# 18
  • Мнения: 2 907
моми4ета и ние имаме същия проблем( даже на снимката, която съм сложила се вижда), моето мило създание се роди с едно сплескано навън уше, лекарят ми обясни, 4е е от свикната поза в матката. Забелязвам оба4е, 4е бебето ми спи на това ухо и е много трудно да го залепя и да остане така за пове4е от минута, две. Оправям ухото с ръка всеки път , но едва ли ще променя нещо. Надявам се да се оправи само с времето, все пак е още меко...

# 19
  • Мнения: 7 640
недейте да мъчите децата с лепенки- няма да помогнат.
И ти не ми помагаш особенно... Аз съм длъжна да опитам! Crossing Arms
пробвай, разбира се, ама най-много някоя алергия към левкопласта да направи по мое мнение.
Като му порастне главата, много вероятно са станат съразмерни ушетата.
Не се тревожи Hug

# 20
  • Мнения: 1 942
И аз сега слагам на Никол лепенки, но файда няма  Confused Но не се притеснявам много, защото бях 16 годишна, когато приятелката ми /имаше бая щръкнали уши/ реши, че неможе повече да ходи така и си ги залепи с каникулит. /Верно това!/ Лепи ги може би повече от 1/2 година и те се прибраха. Все пак става дума за 16 годишно момиче се прибраха, а камо ли на бебе - упоритост му е цаката. Ако сега не успея - каникулит ще има по магазините като порастне  hahaha

# 21
  • Мнения: 1 878
Мамите малко и аз ще ви разочаровам ама мойта майка е така с различно стърчащи уши - едното нормално, а другото е щръкнало напред. Нейната майка навремето и ги е лепила и с лента за коса през ушите е ходела непрекъснато и какво ли още не, но когато е генетично заложено ням ада се оправи така - само пластика, но далеч на по-късна възраст се прилага. Ако става въпрос за начина на спане - нещата се оправят и от самосебеси. Та най-добре се консултирайте с подходящия доктор и не мъчете бебочествата с разни щуротий  Heart Eyes

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Веднага след раждането ( 5 мин) един от докторите гушна синчето ми, поигра си с него помилва го и ми каза, че ушичките му са различни, едното е доста по-тънко. Аз още не го бях разгледала... Каза да внимавам как спи и ще се оправи.
И двете ушета бяха като пергамент, едното прозрачно.
Първите месеци, докато не се научи да се върти, спеше на страна и аз винимателно намествах ушето, когато спеше върху него.
Докато се затъркаляме (5-6 месеца), ушите бяха ОК.

Ако детето се върти, внимавайте а лейкопласта защото пречи на дишането на кожата. Аз по-скоро бих залепяла марля, за да намаля площта без достатъчно въздух

# 23
  • Мнения: 623
И мойто гардже е със едно по-стърчащо ухо - абсолютно същият като баща си /на който са му лепяли ушите/
не смятам да правя нищо по въпроса

# 24
  • Мнения: 1 187
Sillveto така съм се смяла за това с кануколита... newsm62 Ама то от немай къде вече какво ли не измислят хората!
Да се похваля,от няколко вечери спим без проблем с лепенката. yes По-точно това е хирургична лента от нетъкан текстил"Mikro-fix".Отрязвам си колкото ми трябва.Малко подстригах зад ушето и лепнах.Не и се подвива сега,дано се коригира.И хич не вярвам на разни приказки за генетично заложено и т.н.Или стърчат и двете от раждането или не.  Naughty Ако после щръкне само едното,това си е от подвито ушенце! Аз мисля че с редовно подлепване ще се оправят нещата  Peace

Описание: Хирургични ленти с микропори,прозрачни,обвити с тънка хартия с висока пропускливост,с хипоалергично лепило и отблъскващ водата материал.

Предимства: Хипоалергични,могат да бъдат използвани в/у чувствителни части на тялото от бебета и алергични хора.Ролката е тънка,гъвкава,с пори,може да бъде махната лесно,пропусклива е за въздух и водни пАри.

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 11:45 от BODLIVATA

# 25
  • София
  • Мнения: 830
Това с порастването на главата е вярно. При нас точно така се получи. Я виж какъв ми е хубав сега  newsm47

Общи условия

Активация на акаунт