ВЪЗМУТЕНА СЪМ

  • 3 462
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 503
Цитат на: vici75
Има и по зле от вас например тук в USA ни пари ни майчинство като дни. Ей ся чувам как някой от казват да ама ви плащат. Да ама да не ви говоря само татито като остане на работа докъде сме с парите.


И понеже все искаме да ги стигнем американците, дай направо и в България да намалим май4инството, 4е и май4инските Imp  Close . Защо не вземат за пример Канада - тук май4инството е 1 година, а май4инските са 80% от работната заплата. Ей така ще насър4ават майките да се осигуряват на по-висока заплата, когато май4инските запо4нат да зависят от заплатата.
Отделно, без да натяквам, ама детските и те са пове4е от достатъ4ни - 300 долара на месец тази година, от догодина ги увели4ават на 400. Все едно в БГ да взимате 380-400 лв детски на месец, цените са съпоставими. Ето това е насър4аване на раждаемостта. Ама нали е по-лесно и удобно да гледаме американците, а не канадците, от това никой няма изгода Close .

# 31
  • София
  • Мнения: 512
Да отбележа и друга подигравка - семейства с близнаци (тризнаци) и породени получават само 120 лв месечна помощ.Майката какво да прави в тоя случай - да редува децата -единият ден пампес на едното -другото да стои насрано (пардон !) да облича едното другото голо да стои и други подобни  примери ми хрумват.  Страхотно насърчаване на раждаемостта -няма що.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: tedinceto
Да отбележа и друга подигравка - семейства с близнаци (тризнаци) и породени получават само 120 лв месечна помощ.Майката какво да прави в тоя случай - да редува децата -единият ден пампес на едното -другото да стои насрано (пардон !) да облича едното другото голо да стои и други подобни  примери ми хрумват.  Страхотно насърчаване на раждаемостта -няма що.


  202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 33
  • Мнения: 400
....., а да не говорим, колко бюрократизираха процедурата за получаване на детските

# 34
  • Мнения: 229
Цитат на: tedinceto
Да отбележа и друга подигравка - семейства с близнаци (тризнаци) и породени получават само 120 лв месечна помощ.Майката какво да прави в тоя случай - да редува децата -единият ден пампес на едното -другото да стои насрано (пардон !) да облича едното другото голо да стои и други подобни  примери ми хрумват.  Страхотно насърчаване на раждаемостта -няма що.


АУУУУ това наистина ли е така  Shocked  Shocked  Shocked , не съм и предполагала даже  Shocked  Twisted Evil  Twisted Evil . Пълен абсурд. Как може бе Twisted Evil , за близнаците пак 120 лв. Twisted Evil  Аз скоро се чудех, когато  BIBI беше писала че сменя по 7 памперса на ден / значи общо 14/, как и стигат 240 лв., а то само 120 били. Нямам думи направо, егати държавата. Imp Close

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
ъ-ъ-ъ само да ви питам, вие майки в БГ в кой свят живеете? и как е възможно да се чудите на подобни неща?

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз преди време го четох и гледам да не се ядосвам,че само това да беше...Подигравка е да ти дават 120лв при наличието на инфлация (оп, за последния месец отчетоха отрицателна инфлация  Laughing , тоест поевтиняване  Shocked ), подигравка е бюджетният излишък (който тази година хич не е малко) отново да си го разпределят по държавните институции за 13-ти заплати, ами що не дадат и 13-ти майчински??? Подигравка е в страна с отрицателен прираст на населението не само да не се подпомага раждаемостта и отглеждането на дете, ами да се създават и куп пречки от бюрократичен или друг характер... За детските - 18лв, няма какво да коментирам  Close ... Това е България, затова повечето млади изчезват от страната и все повече ще стават, накрая ще остане една пенсионерско-циганска държава...

# 37
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Liorena
ъ-ъ-ъ само да ви питам, вие майки в БГ в кой свят живеете? и как е възможно да се чудите на подобни неща?


  202uu   202uu   202uu

# 38
  • Мнения: 523
Цитат на: PetiaK
Аз преди време го четох и гледам да не се ядосвам,че само това да беше...Подигравка е да ти дават 120лв при наличието на инфлация (оп, за последния месец отчетоха отрицателна инфлация  Laughing , тоест поевтиняване  Shocked ), подигравка е бюджетният излишък (който тази година хич не е малко) отново да си го разпределят по държавните институции за 13-ти заплати, ами що не дадат и 13-ти майчински??? Подигравка е в страна с отрицателен прираст на населението не само да не се подпомага раждаемостта и отглеждането на дете, ами да се създават и куп пречки от бюрократичен или друг характер... За детските - 18лв, няма какво да коментирам  Close ... Това е България, затова повечето млади изчезват от страната и все повече ще стават, накрая ще остане една пенсионерско-циганска държава...

 202uu   202uu  202uu

Тъй е - абсурд, подигравка... но се опитвам да не се ядосвам. И да се ядосвам, какво ще променя - ще станем по социална държава?? НЕ ... Спасяването на давещия се, е дело на самия давещ се - това е горчивата истина...
Ако разчитах на държавата, никога нямаше да посмея да забременея, не че сме цъфнали и вързали, но пък и биологическия часовник тиктака - тогава кво да правим?!

 Абе да сме живи и здрави и да се радваме на децата си:)
 
"да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите"Simple Smile

# 39
  • Мнения: 702
6te vi kaja samo edno momi4eta predi 2 godini rabotix v socialni griji 3 godini . Tam :
1- natovarvaneto e ogromno i spored men kato biv6a administratorka moga da vi kaja 4e e neobxodimo da se otkrie izcialo novo slyjba koiato da se zaeme samo s detskite i mai4instvoto
2-v po goliam sly4ai 6efkite ni sa do bolka nekadarni s pretencii i mnogo prosti jeni /pone v Plovdiv e taka/namardali se na posta s vrazki primer
moiata biv6a 6efka 3 meseca ni kara6e da namalim mai4instvoto na 100 leva za6toto tia taka bila razbrala bez zapoved bez zakon
!!!!! tia o6te e na rabota razmina i se s mamrene
3-iskam da vi kaja 4e nie maikite mojem da promenim ne6tata imalo e i 6te ima takiva sly4ai stiga da sme dostata4no yporiti
a kogato davaxa konservi vmesto pari na maikite prosto niamam dymi ...

# 40
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
А някой наясно ли е какво стана с предложението от януари 2005 тези 120 лв. да се изплащат от НОИ, а не от работодателя?
И изобщо как ще се процедира, ако е по този начин?
Благодаря предварително!

# 41
  • Мнения: 2 274
Цитат на: anuschka
А някой наясно ли е какво стана с предложението от януари 2005 тези 120 лв. да се изплащат от НОИ, а не от работодателя?
И изобщо как ще се процедира, ако е по този начин?
Благодаря предварително!

Ами те не се изплащат от НОИ?!?!? Thinking

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Godzilla
Цитат на: anuschka
А някой наясно ли е какво стана с предложението от януари 2005 тези 120 лв. да се изплащат от НОИ, а не от работодателя?
И изобщо как ще се процедира, ако е по този начин?
Благодаря предварително!

Ами те не се изплащат от НОИ?!?!? Thinking

Имах предвид да ги получавам директно от НОИ. Наистина НОИ ги изплаща на работодателя, но аз ги получавам от службата си (което ми е по- лесно).
Май бяха решили догодина тези 120 лв. да не се привеждат на работодателя, а майките сами да си ги получават от НОИ. И се чудя, ако е вярно как ли ще се огранизира?

# 43
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Eli_And
Не случайно българчета се раждат извън България


Ние сме едно от тези

# 44
  • Мнения: 2 489
Цитат на: anuschka
А някой наясно ли е какво стана с предложението от януари 2005 тези 120 лв. да се изплащат от НОИ, а не от работодателя?
И изобщо как ще се процедира, ако е по този начин?
Благодаря предварително!


Дано да е така!

Общи условия

Активация на акаунт