Искам да кажа ... (94)

  • 50 818
  • 769
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 7 396


Аз имам само на Алечка Simple Smile Аз не го крия,ма и никой не го искал.

Е аз как ти гледах снимките от кръщането на малката? И мен ме имаш.  Crossing Arms

Това е защото съм отбелязала кръстницата, тя ти е приятелка Wink

# 136
  • Мнения: 39 553
Хайде с едно домашно за 5 клас по литература.
Защо името на Бог и местойменията, с които се замества името му се пишат с главни букви?

# 137
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 226
Не е ли, защото е единствен, Той  newsm78

# 138
  • Мнения: 9 487


Аз имам само на Алечка Simple Smile Аз не го крия,ма и никой не го искал.

Е аз как ти гледах снимките от кръщането на малката? И мен ме имаш.  Crossing Arms

Това е защото съм отбелязала кръстницата, тя ти е приятелка Wink

Много съм зле! Вярно!  ooooh!

# 139
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 883
Хайде с едно домашно за 5 клас по литература.
Защо името на Бог и местойменията, с които се замества името му се пишат с главни букви?
Това е според правилата в новия правописен речник на БАН от 2012. Единствените изключения са, когато са включени във фразеологизми - примерно "слава богу".
Ако трябва подробно, да търся точно как беше.

# 140
  • Мнения: 39 553
Благодаря ви.
И аз така си мислех, защото той е първоизточника на всичко. Яна за първи път чувам за нови правила.
Все си мисля, че и преди тези правила от 2012, винаги съм го срещала с главна буква.

# 141
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 883
Доста често ги променяха - ту ги премахваха, ту ги връщаха. Последното издание е от 2012, засега трябва да се водим по него. Макар да има доста недомислици, но...  Там са и обръщенията, включително и църковните - "Негово Светейшество" и пр. Ако трябва нещо да проверявам, ще погледна и ще пиша.

# 142
  • Мнения: 39 553
Не, благодаря! Това ми е достатъчно. Исках да си сверя часовника.

# 143
  • Мнения: 6 998
Патладжаните бяха гадни  Confused ММ се дояжда  Laughing
За кръвно-наскоро леля ми ми каза трик, който правели военните-стабилизирал високо/ниско. Натиска се кокалчето на показалеца на десния крак. Смешно е, ама ..

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 6 573
И ние хапнахме, аз от на мама гювеча-донесен в кутийка-, а моите, бъркани яйца със сирене- това им се ядяло.
И на Поли и на Ума, добре дошли! Малко като седмица на отворените врати стана последните дни,  престрашихме се някои от воайорите Simple Smile
Не знаех и аз за правилата на БАН, но е логично с малки букви да са боговете като цяло, който и да е, докато Той, първоизточникът да е с главна.

# 145
  • Мнения: 39 553
Кое кокалче, в основата ли?
И кога се прави? Сутрин/обед.....колко пъти на ден?

# 146
  • Мнения: 14 352
Ха добър вечер!

За идеята на Захир се нареждам като стой та гледай. И даже място предлагам, централно - елате в Търново  Mr. Green

Със спорта сме много на вие... Тоест той и мързелът ми не се разбират. Иначе аз нямам против  Laughing Ходех на водна аеробика заради кръста, много хубаво, ама имам проблем с обществените басейни. Мъжът ми като ми направи басейн в двора ще се чекна там (значи няма да е скоро). Правя йога от време на време, имам бягаща пътека, която успешно играе ролята на закачалка. Груповите занимания не са за мен - твърде съм асоциална.

Готвих макарони със сос болонезе и ще чакам благоверния да се наработи.

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 7 396
Аз правих паниран карфиол и салата от моркови. Този път ми се получи добре, за разлика от предишният път, когато станаха като кюфтета от карфиол.
Аз искам да се запиша на народни танци, обаче няма кой да гледа децата.

# 148
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 497
Записвам се, че ви изтървах!

В зимна мечер със сигурност предпочитам да съм си вкъщи, на топло, с питие и на спокойствие. Отдавна не ми се ходи по барове и шумни заведения. Е, веднъж на петилетка си позволявам да избухна  Mr. Green

Ние имаме от снощи пиле с ориз, за утре съм планирала едни картофени кюфтета да направя.

# 149
  • Мнения: 7 690
Friend list-овете у Фейса ли си мерите Simple Smile За качествените приятелства пренесени от форума в живота ще се въздържа от коментар.

Общи условия

Активация на акаунт