Септемврийски бебета 2016

  • 40 643
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 304
Моята и тя на няколко пъти така направи заспа за кратко от плач и после похапна, значи може и да не са колики ами акането, 24ч не беше ходила, чак вечер след глюкозата и яденето, ама си ака нормално , не е твърдо. Днес вече ака сутринта Simple Smile , и ние от известно вр по веднъж акаме на ден, според мен храната взе да се усвоява по добре, иначе преди на нищо не приличаше , на всяко ядуне акане. 
Мн искам да я изведа на разходка , но ме е страх от тозистуден въздух  Sad  , тя е свикнала на тапло само

# 76
  • София
  • Мнения: 5 690
Моята имаше период,когато акаше веднъж на ден в късния следобяд.Ама такова о...ране правеше,че чак до рамената.
Сега я наблюдавам,ака различно.Някой път по веднъж,друг път по-честичко,щом е спокойна не ме притеснява.
Снощи след ваксината какво шоу изнесе,направо се видяхме в чудо.Никога не е била така.Първо вдигна малко темп.дадох й панадолче и спадна и тогава като започна рев.До 1 през нощта.Никога не е имало такъв рев.Укротява се за минута,успива се и след това се буди и започва пак рев.Но като заспа към 1 та до 5,аз я взех за хранене,защото беше започнала да мляска и пак заспа.Сега е спокойна,играе,гука.Все едно нищо не е било.
Между другото вчера се изходи няколко пъти.Все си мисля,че имала повече колики,отколкото реакция след ваксина.

# 77
  • Мнения: 53
Westwood, ние сме на АМ почти изцяло точно hipp и с акането е проблем също, веднъж на 2 дена отскоро и то с такова напъване че червен става ... сменяхме ам но след всяко ядене беше рев и нямаше разлика в изхождамето за това се върнахме на хипа, поне е по-спокоен след това. преди като имах повече кърма не е имал такива проблеми ....

# 78
  • Мнения: 1 304
Оф днес както бяхме наред , ака веднъж и сега в 12 почна да яде 4 мин и се изака по вр на ядене и повече не пожела да яде, още я мъча, но не иска , направо нз вече какво да правя

# 79
  • Мнения: 584
Това неспокойствие, плач и т.н може да е реакция от ваксинатата. Ако не сте слагали, е период.
София стачкува в момента и кърменето ни е свързано с рев и лигавене. Снощи например въобще не искаше да суче и накрая й дадох шише, но и от него яде много малко. Днес сутринта си сука нормално.
Общо взето, търпение и спокойствие трябва.  Hug

# 80
  • Мнения: 1 304
Не , ние ваксини нямаме още, понеже беше на антибиотик в болницата тогава и сега някъде на 2-3 .12 , трябва да мине месец.
Днес от следобяд е така пак , обаче придружено с акане, започва да яде, после свива крачета, пръцка и се изаква и след това не иска повече да яде  Sad

# 81
  • Мнения: 143
Игривата слива и при нас сред ваксината имаше няколко изхождания,та си мисля може да е от това, но на следващият ден пак старата песен-рев и нищо...

Sleepy_123 аз не съм сменяла млякото. Хиппа е хубаво,с про и пребиотици, не ми се вярва да е от него. Педи каза, че  си е физиологична реакция на бебчето и явно не само при нас. Мислех с лактана био да сменям, но четох из форума, че не засищало колкото хипп и се отказах. Давам чай бебезан (на този на хипп се мръщи и бута шишето) и чиста водичка. Като спра да давам течности и става още по-зле.
А бебоците имат ли вече режим? При нас не е остановен изцяло, но се храни и спи г/д на 3 часа, все още сме на 7 хранения,а едни познати мамчета ми казаха, че вече трябвало да сме на 5,защото сме на АМ... Бебка се роди 2.580 и си мисля, че защото е по-малка и затова хапва повече,ама вече си е 5 кг.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 690
Вчера и днес е спокойна.Играе,усмихва се и спи.И сега си дремва в люлката,чакам я,за да обядва и да излизаме навън.
Не знам дали знаете,но днес има черен петък в Хиполенд.
Трудно мога да кажа,че бебката е на режим,но горе-долу спазва такъв.Тя е на кърма и го караме малко на поискване,добавка давам на обяд-ако усетя,че е гладна и вечер пак ако усетя,че е гладна.Само Хип давам.И аз исках да сменям,но при мен се обезмислят нещата.Хем не е изцяло на АМ,хем няма проблем с даването от време на време.

# 83
  • Мнения: 123
Не знам, кърмаческа стачка ли е, период някакъв ли е, ама това с реването и отказване на гърда е много гадно. Храни се 5-6 минути, докато е силна струята и после почва рев. Сменям я на другата гърда, пак рев. Вече я храня права, разхождайки се  Laughing Иначе добре си наддава, ама напоследък с голямо настояване от моя страна. Само на кърма е. А как ми се пие и пуши  Laughing ... ама стискам зъби още малко.

# 84
  • Мнения: 1 304
А вие които сте само на кърма бебетата приемат ли шише с биберон и залъгалка, моята упорито отказва и ако искам нещо да й сложа в устата с ръжичка само

# 85
  • София
  • Мнения: 5 690
Гери,моята пие от шише АМ като добавка,но бибероната я плюе.Синът ми се научи на 4 мес да смуче биба.

# 86
  • Мнения: 1 304
Ние днес ще ходим на консултация да ни теглят и мерят, трябваше преди 20 дена да ходим ама нали все сме с това разстройство, нз какъв е смисъла, тя този месец не наддаде и постояно сме по лекари ... имунизации щеше другата сед да правимама , тя още не се е оправила, та не знам кога ще ги правим

# 87
  • Мнения: 358
Гери, дано е наддало малкото човече и да се оправя бързо! Пиши после колко сте качили.
За биберона да кажа и аз, още в болницата й го дадох и си го взе без проблем. Обаче примерно вода не иска, слагам шишето в устата, а тя стои с отворена уста и не го стисва даже за секунда  Simple Smile
А като я кърмя и намалее силната струя започва да нервничи и да рита с крака.. още не е почнала да плаче, ама натам вървят нещата. Все повече се ядосва.

# 88
  • Мнения: 1 304
Ние от 3 октомври не сме ходили на консултация и за месец и 20 дена общо е качила 1,300, ама тя е качила повечето октомври месец, , този някъде 400 гр идва най много за 20 дни. 61 см . Педиотърката каза, каза, че е добре детето, че тези на кърма така си акат, а в спешното като отидеш те шашкат и веднага в болницата на антибиотик и систими.
Та днес е добре , през нощта яде 2 пъти ( аз я разбутвам като чуя че се размърдва да й давам да яде, тя иначе нама да поиска) , понеже през нощта яде,а през деня ни се знае какво ще е. Сутринта двете хронения ги прекъсна почна да се свива да рита с краката и пръцка и като почне така,не можеш повече да я накараш да яде. На обяд яде много обилно след докторката,  нищо не я тормозеше, върна две големи локви . От вчера сутрин не е акала, аз не мога да разбера значи не е разстройство нейното както казват в болниците, тя един ден не ака, на другия се изаква много обилно няколко пъти , но е доста рядко

# 89
  • София
  • Мнения: 5 690
Гери,1300 си е много добро качване  Hug.
Акото на моята щерка също е много рядко понякога,и тя също има моменти един ден да не ака,а на следващия да бъде толкова обилно,че чак до рамената се омазва.
Сега я чакам да се събуди и да ходим по разходки.

Общи условия

Активация на акаунт