Априлски мами 2016 - Тема 5

  • 25 874
  • 713
  •   1
Отговори
# 30
  • Владая
  • Мнения: 362
Добър ден.
Не е нужно да казвам че с това ранно ставане,режима ни отиде по дяволите,нали? Laughing Laughing Laughing
Иначе сутрин в 9 пие мляко,към 10.30 давам сок,спи около час,
в 12.30 обядва пюре,будува до 13-13.30 и спи около 1.30-следобеден сън.
В 15ч пие мляко 150мл,играе,кривоти се,зависи от настроението.
 В 17.30-18ч хапва пюре или плодова каша,дремва около 30 мин,
20.30 баня,последно хранене 180мл Ам и после сън,но откакто започна
мъката със зъбчетата хапва и нощно време.

За спането Ива спи при нас в спалнята,в нейното си креватче.
При нас абсурд,взимала съм я 1-2 пъти в периода на коликите.

При нас вали дъжд,днес няма разходка,а вчера ми беше  толкова приятно.
Но ММ се е освободил по рано днес и вероятно ще мръднем на някъде следобяда,
като младоженци  Laughing Laughing Laughing

# 31
  • Мнения: X
Благодаря ви,момичета! Страхотни  сте! : bouquet
Snowflake: вече сме съседи Simple Smile Добре дошла!

# 32
  • София
  • Мнения: 324
Благодаря ви,момичета! Страхотни  сте! : bouquet
Snowflake: вече сме съседи Simple Smile Добре дошла!

 Grinning Даа! Благодаря! Малко рязко беше от 18 градуса - Пловдив, на сняг в Хелзинки, но като мръднахме на север към нашия град беше изненадващо не-снежно хаха
Най-важното е, че малкия не показва признаци на стрес.. То и вкъщи е топличко де.

# 33
  • Владая
  • Мнения: 362
Да ви кажа да си знаете,за тези които захранват с месо,
днес предложих от пюретата на СЛЪНЧО с пилешко,е няма такава отврат,
то не беше мръщене,плюене,даже и се догади и спрях да настоявам.

# 34
  • Мнения: 2 516
Аз купешки пюрета така и не съм му давала. Ще гледам колкото мога по-дълго да ги правя в къщи Simple Smile
Искам утре да му дам ориз, сякаш. Ама не каша, готов. Ще го разваря повече и ще го пасирам с малко тиквички и домат Simple Smile

# 35
  • Владая
  • Мнения: 362
Хей,къде сте в това лошо време?
Ние с таткото откинахме синджира за 2ч. Laughing Laughing Laughing
Ива е побъркала баба свекърва,чакаше ни накокошинена  Laughing Laughing Laughing
Отказала е да яде,и бабата веднага е стигнала до извода че детето не е добре.
Изчезна с 200,когато и поднесох млякото и заяде  Laughing Laughing Laughing

# 36
  • Karnobat
  • Мнения: 182
Ловеза,те бабите в старанието си, понякога се престарават. Но и ние си познаваме най добре малчуганите и в повечето случаи, знаем кога са номера, кога не. И аз откъснах за около час да свърша малко задачки,но първо го нахраних и се прибрах преди следващото. Joy

Хайде лека и спокойна

# 37
  • Владая
  • Мнения: 362
Понеже днес нашият режим е тотал щета от всякъде,
в момента вместо да е разгологъзена и да се готвим за баня,момата се е разиграла на мах,
ние с каката гледаме сериалче на спокойствие Laughing
Дано само да е спокойна нощта,че то не се издържа вече.

Лека и спокойна вечер,мами и най спокойните бебоци пожелавам.

# 38
  • Мнения: 2 379
Днес все едно нямах бебе, сам си игра, сам се занимава, не е мрънкал, пазарувахме( в три големи магазина) без да се изнерви, в колата се забавлява, у дома си игра много с кучето( Тервел играеше с един вестник и кучето му го взе от ръцете, малкия нададе един вой, че си иска вестника....), пя, говори, смя се и т.н. И като дойде време за сън...като го заболя зъбче......два пъти мазане с гелче и две дози през 15 мин Осанит.....сега още спи спокойно, Да видим тази вечер как ще е. Оф чудя се с това месо от кога......имам чувството, че му е рано още, макар че почна вчера седми месец......

# 39
  • Мнения: 3 331
А ние не влизаме в никакви магазини, или ако влезем, са малки и е набързо. А да си играе сам с играчките - абсурд.
От днес се изправя на колене в кошарата и започна да прескача възглавниците, с които съм обградила спалнята Shocked много е надъхан докато го прави hahaha
И на мен месото ми е чуденка, но Максим все още не яде много твърда храна, затова и ще изчакам.

# 40
  • Мнения: 448
Добър вечер,момичета.3 ден тормоз,немога вече да я разбера какво иска.Инат ли е,зъби ли е ?Обфрках се.Само я слагам легнала за малко и се засинява от рев.Ако е в паяка или на ръце е мирна и кротка.Постоянно гледа някой ако яде нещо и й тикат лигите,бърка си в устата ,смучи си ръцете.А като я гледам нито са й подути венците,нито ми белее.Незнам,явно от малко е с характер...Лека нощ,че да имам сили утре за малкото съкровище...  Sunglasses

# 41
  • Варна
  • Мнения: 843
Записвам се в новата темичка  Heart Eyes

Днес моята толумбичка стана на 7 месеца  Heart Eyes Ах това време как лети, опитвам се да запомня и да се насладя на всеки един момент, та дори и не толкова добър, все си повтарям, че скоро няма да е бебе и трябва да съм търпелива и най-обичливата мама, а като си помисля, че вече никога няма да съм бременна и да гушкам новороденото си отроче ми става едно  Cry Cry Cry

# 42
  • Мнения: 356
Добро утро

Днес бебка се събуди в 5ч. С ММ сме много доволни и щастливи от този факт...но аз го очаквах след като вчера заспа в 17ч. и реши, че може да си го брои към вечерния сън  Laughing

Режим имахме до преди седмица като започнаха да ни тормозят зъбките. Общо взето ставане към 6ч. хапва, играе (аз чистя) и около 9 вече заспива (различно спеше между час и два). Към 11ч. хапваме пюренце и пак игри, разходки, мрънкане до 15ч когато запива за около час и към 18:30ч вече не издържа, става много крива...затова я къпем към 19-19:30ч и 20:00ч е заспала.

# 43
  • Мнения: 410
Добро утро мами. Рада се събуди в 7 часа с ба-ба-ба-ба-ба-ба. Явно иска при баба си  Joy
Аз ще прибирам багаж. Купила съм й памперс-бански пък да видим дали върши работа.

# 44
  • Мнения: 712
Добро да е! Аз също станах в 5ч, но беше очеизвадно, че още му се спи на малкия и го приспах веднага...за да поспи още 40мин. #Crazy Но стига съм мрънкала, то си стана почти ежедневие, явно трябва да свикна с това.  Mr. Green
Месо не знам кога ще въведа, то нашето захранване се движи мнооого бавно.

Зина,честита месечинка!

Общи условия

Активация на акаунт