Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Но напоследък винаги си взимам малко по-големи затворени обувки и откакто го правя, се родих  Wink

Aз също. Установих, че 38. 5 ми е много удобен номер. С дебел или с нормален памучен чорап, пръстите на краката ми се чувстват комфортно, дори при обувки на ток. Стягат ли ме обувките, още при самото пробване в магазина - не ги купувам. Вече се научих да не бързам с емоционални покупки.

# 16
  • Мнения: 19 221
Никой не се е оплакал от различна дължина на стъпалото, което е много странно. Често се случва (всъщност рядко се случва на някой да са му абсолютно еднакви на дължина стъпалата) и в някои случаи разликата надминава половин номер на обувката.

# 17
  • Мнения: 153
Никой не се е оплакал от различна дължина на стъпалото, което е много странно. Често се случва (всъщност рядко се случва на някой да са му абсолютно еднакви на дължина стъпалата) и в някои случаи разликата надминава половин номер на обувката.

Моите са с различна дължина. Лявото ми стъпало е 24 см. Дясно 23, 5 см. Grinning Да взимам различни номера за едниния и другия крак направо. Simple Smile Наистина двете стъпала на никой не са еднакви. Дясната обувка винаги ми е по широка.

# 18
  • Мнения: 19 221
И моите са с различна дължина - десният крак ми е за н.39.5, левият е за н.39. Тъй като и половинки рядко продават, купувам н.40. Ами, няма как да ми е като излята която и да е обувка при това положение.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 549
Днес мерих няколко модела есенни обувки. На едните по-големият номер ми хлопаше, по-малкият ми стискаше на палеца. Продавачката веднага почна да ми обяснява как щели да се отпуснат. Не знам кой им се връзва на тая брадата лъжа. Много ме дразнят с тия си приказки. Нямам обувки, които да са ме убивали и да са се отпуснали толкова, че да са ми ОК.

# 20
  • Мнения: 153
Днес мерих няколко модела есенни обувки. На едните по-големият номер ми хлопаше, по-малкият ми стискаше на палеца. Продавачката веднага почна да ми обяснява как щели да се отпуснат. Не знам кой им се връзва на тая брадата лъжа. Много ме дразнят с тия си приказки. Нямам обувки, които да са ме убивали и да са се отпуснали толкова, че да са ми ОК.

Стягат ли ви обувките още при самото мерене - не купувайте! Няколко пъти съм се прецаквала и със сандали дори. Продавачката ме увещаваше, как са ми перфектни на дължина. А те, нито на дължина ми бяха добре нито на ширина. След това отидоха за подарък на приятелка.

# 21
  • Мнения: 7 519
И моите са с различна дължина - десният крак ми е за н.39.5, левият е за н.39. Тъй като и половинки рядко продават, купувам н.40. Ами, няма как да ми е като излята която и да е обувка при това положение.
Сега ме накара да си премеря двата крака, обаче и двата ми са 25 см Simple Smile.

# 22
  • Мнения: 5 921
Аз съм голям фен на Фешън дейс. Купувам на всички в къщи обувки от там. Мъжът ми е най-лесен, просто търся обувки 46 -и номер. Един единствен път съм върнала мокисини на Levis и то защото реших, че 45 - и номер ще бъдат ок.
За себе си до сега не съм имала неуспешна покупка. Веднъж върнах обувки на Келвин Клайн, само защото токът беше наистина много висок! Но за сметка на това, обувките на КК отговарят перфектно на номерацията.
Не бих рискувала с друг магазин онлайн, освен ФД. Може би, защото купувам обувки на определени марки и някак вече знам какво да очаквам и номерацията я определям безпогрешно. Иначе да купуваш точно обувки по интернет е лудост!

# 23
  • Мнения: 5 852
   Продавачките обикновено ме убеждават да си купя един номер по-голям и да сложа отзад стелки. Не помня дали така се наричаха. За мене щом е голяма обувката, каквото да слагаш отпред или отзад на обувките си, пак ще са големи.

# 24
  • Мнения: 153
   Продавачките обикновено ме убеждават да си купя един номер по-голям и да сложа отзад стелки. Не помня дали така се наричаха. За мене щом е голяма обувката, каквото да слагаш отпред или отзад на обувките си, пак ще са големи.

Обувката не трябва да е нито твърде широка, нито твърде тясна или къса на дължина. Просто трябва да приляга на крака, без да го стяга като в менгеме. Понякога, така ги правят, че не знам кой номер нося. Имам обувки 37, 38, 38.5 като номера.  Mr. Green
Продавачките са много некомпетентни понякога.

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 14:25 от Snowbaby

# 25
  • Мнения: 148
Е то ако очакваме продавачките да ни кажат дали са ни удобни обувките... Wink
Но иначе ако са от естествена кожа, обикновено се отпускат с времето. Малко. Преди години имах навика да разтъпквам новите обувки из къщи, като ги мокрех с ракия или спирт, за да се поочупят по краката. Обущарите също имат калъпи, в които могат малко да поразтегнат обувка. Обаче вече не си купувам тесни и край на излишните грижи Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 38 905
Всеки трябва сам да си знае и да си мери. Аз днес мерих черни боти. Мерих сигурно 10 модела. Харесах си едни по-груби, обаче бяха само 40 и 37, обаче на мен 40ката ми хлопа.
Мога да сложа стелка, но няма да е както трябва.
После си харесах един друг модел, по-елегантен, с тесен нос и 40 ми заспа.
В някои 38 влязах, но не бих си взела.
Още го мисля де.

# 27
  • Мнения: 62
Ми след много години проби и грешки, вече знам какви обувки да си купувам. Иначе имам много слаб крак и вторият ми пръст стърчи пред палеца и е мор, особено когато трябва да ходя на токчета. Така че около 90% от обувките на пазара въобще не мога да ги нося, особено летните. И като ми пасне някоя обувка - изцеждам я до край Grinning Но напоследък винаги си взимам малко по-големи затворени обувки и откакто го правя, се родих  Wink

Чувала съм, че на който вторият пръст е по-дълъг от палеца на крака, той командва у дома.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 38 905
И аз съм така с пръстите, освен това хем с тясно стъпало, хем с кокал и става съвсем сложно със сандалите.

# 29
  • Мнения: 5 852
И аз съм така с пръстите, освен това хем с тясно стъпало, хем с кокал и става съвсем сложно със сандалите.

   Ужас. Да добавя и с малко стъпало, тогава става ужасно трудно намирането на обувки.

Общи условия

Активация на акаунт