Киста на яйчника – 2

  • 84 629
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 030
При мен тази отвара от лук не помогна, а я правих няколко пъти...

# 691
  • Мнения: 1 893
Здравейте, преди година имах киста на десният яйчник,която се повлия от кистоп .Обаче след нея остана една тъпа болка в дясно.(правено ми е сикцио преди 4 год.)бях на гинеколог ,намери ми кандида сега я лекувахме и взе микробиология днес,но го помолих да ме види и на ехо,на ехото останови,че десният яйчник е с 3 см уголемен,на 27 ми беше последният цикъл.Той каза, че може да е в следствие на   овулация.Цитонамазката ще бъде готова след 5 дни.Въпросът ми е ,тази тъпа болка,това уголемяване на яйчника би ли се видяло от цитонамазката ако има недай си боже други неща ???Чудя се имам ли нужда да пусна тум.маркери или нещо подобно???

# 692
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Цитонамазката няма отношение към яйчника в никакъв случай. Туморен маркер може да си направите за успокоение, но се изследват три показателя.
Щом гинекологът не е бил притеснен, не се тревожете.

# 693
  • Мнения: 8
Билки Турта,Невен и Бял равнец.Пийте тези билки и няма да имате киста!Смесват се и трите.Прочетете в интернет,за да прочетете указанията за смесването им. Късмет! Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 893
Билки Турта,Невен и Бял равнец.Пийте тези билки и няма да имате киста!Смесват се и трите.Прочетете в интернет,за да прочетете указанията за смесването им. Късмет! Simple Smile
Благодаря ,ви.Пила съм бял равнец и се чувствах добре тогава 🙂

# 695
  • Мнения: 109
Билки Турта,Невен и Бял равнец.Пийте тези билки и няма да имате киста!Смесват се и трите.Прочетете в интернет,за да прочетете указанията за смесването им. Късмет! Simple Smile

Пийте билки, но не разчитайте само на тях в никакъв случай! Преглед и следене са задължителни!

# 696
  • Мнения: 5 381
Момичета, да побутна малко темата.
Днес, след закъснение на цикъла, ми откриха две кисти на десен яйчник - 4.5см и 2.5см.
За по-малката не се притеснявам, но смятате ли, че има шанс по-голямата да се спука сама и да ми се размине операция. Sad
И двете кисти са фоликулярни, еднокамерни.
Ще пия 3 дена дуфастон и ще пускаме пълни хормонални изследвания след идване на цикъла.
Някой ако има опит ще се радвам да сподели. Simple Smile

# 697
  • Мнения: 30
Момичета, да побутна малко темата.
Днес, след закъснение на цикъла, ми откриха две кисти на десен яйчник - 4.5см и 2.5см.
За по-малката не се притеснявам, но смятате ли, че има шанс по-голямата да се спука сама и да ми се размине операция. Sad
И двете кисти са фоликулярни, еднокамерни.
Ще пия 3 дена дуфастон и ще пускаме пълни хормонални изследвания след идване на цикъла.
Някой ако има опит ще се радвам да сподели. Simple Smile
Много добре сте решили да направите пълни хормонални изследвания. Пуснете и инсулинова резистентност. След като кистата е фоликулярна, а не ендометриозна има много по-голям шанс с естествени средства проблемът да бъде решен.

# 698
  • Мнения: 2 352
Имах киста 3,5см на единия яйчник, предписаха ми противозачатъчни. Казаха ако не се спука до 1-2 месеца и нараства ще трябва операция, но за щастие още първия месец се спука.

# 699
  • Мнения: 5 381
Да, да, и инсулинова резистентност ще правя и щитовидна жлеза и полови хормони.
И през гинеколкога минах днес и през ендонриноложката. Като цяло сериозно съм се заела, че не ми се минава през операция още веднъж.
Просто ме притеснява, че е по-големичка едната киста.

Bugi, 3.5см пак ми звучи доста по-добре от 4.5см. Grinning
Ще ходя другия месец да видим дали се е махнала и ако не е, ще говоря с АГ евентуално да пробваме с противозачатъчни.

# 700
  • Мнения: 19
Някой пробвал ли е да прави компрес от рициново масло при киста. Или да сте пили миомакс или иногинол. Споделете ако нещо друго ви е помогнало.

# 701
  • София
  • Мнения: 5 139
Скрит текст:
Някой пробвал ли е да прави компрес от рициново масло при киста. Или да сте пили миомакс или иногинол. Споделете ако нещо друго ви е помогнало.

Моят личен съвет е да не се осланяш на "бабини илачи", защото можеш да си докараш големи бели.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 758
Има ли такива от вас,които са имали болки,около и над яйчниците и кисти.
Кистите са отстранени,но болките си остават.
В ляво е болката,но киста имаше и в дясно,а там не боли.

# 703
  • Мнения: 15 960
Възможно е да те боли от сраствания.

# 704
  • София
  • Мнения: 3 030
Аз бях на лекар тези дни и също питах за болка от киста, която вече я няма. Казаха, че може да е от сраствания също.

Общи условия

Активация на акаунт