Изгодни полети по целия свят търсачки, промоции, летища, компании…/тема 2/

  • 134 258
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 945
Bled, може ли примерни дати и дестинации? Ровя, но нищо не намирам...

# 706
  • Мнения: 12 988
Блед, как да търсим, нещо не мога да се оправя.

# 707
  • Мнения: 5 018
И аз така Simple Smile А уж познавам търсачките. Има ли някакъв линк, където се виждат промоционалните цени? Защото аз каквито дестинации и дати въведох, бяха все с нормални цени.

# 708
  • Мнения: X
Имаше намаление или бъг в системата през opodo.co.uk., kayak и някои други. Но май свърши промоцията. Някои накупиха по над 50 билета и повече. Пробвайте все пак. Първо си намерете ниска цена в сайта на компанията или azair. Гледайте да е около минимумите. Цените падаха дори до отрицателни стойности.

# 709
  • София
  • Мнения: 3 771
Аз много съжалявам ако не сте могли да се справите с търсачките...Засега свърши.
Но нямаше как да видя въпросите ви защото непрекъснато търсех някъде и не бях на линия тук.
Имаше много голям избор в Европа, включително до нашето море от София билети под 5 евро.
Купувах наред където излезе, без да мисля. Всъщност не купувах, така е думата, а ми ги подаряваха все едно...
Няма да казвам цифрата на взетите билети защото не е за вярване...много.

Както ви казах не беше лесно, но на мен точно така ми харесва. Има тръпка да се справиш.
Много фактори има да не успявате компютри, браузъри, IP, телефон, карти/кредит, дебит/ и др. Коя държава използвате от търсачката ?
Пренасочването от мулти към друг и т.н.
Всичко беше абсолютно реално и продължи доста дълго време. Повече отколкото предполагах...Над 20 часа.

С линкове в такъв момент почти не може да се помогне. В повечето случаи пуснатия линк след секунди пренасочва към 1 стр. на търсачката и всичко започва отначало. Или пък цената моментално се променя след вече закупен билет.

Нулеви цени/или под нула/ отдавна не беше имало, а преди се срещаха по-често...

Лошото в такива случаи е, че определен брой хора правят по много резервации/като мен/. Ниските цени се изчерпват много бързо и облагодетелстваните са малко.
А още по-лошо е, че много от направените резервации не се използват защото нищо не се губи.
Стремя се да нямам такива...Не е честно за други, които не са успели.

И това не са промоции за хора с фиксирани дати или точна посока. При тези случаи вероятността да намериш е много малка...
Тези намаления са за търсачи на силни усещания и свободно време...

Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 19:00 от Bled

# 710
  • Мнения: 5 018
Напълно разбирам, че по време на офанзивата не си имала време да пишеш във форума. Laughing Пост фактум обаче би ли разказала (ако имаш време, желание и възможност разбира се) как точно подходи към търсенето? Въпросът ми е по-скоро практически ориентиран, интересуват ме конкретните стъпки, с които си стигнала до изгодните оферти в конкретните сайтове. По-горе например спомена, че си гледала дати с ниски цени в един сайт, а после по тези дати си търсила нулеви и отрицателни цени в други два сайта, което ми беше много полезно. Нямаше да се сетя да търся точно така. Но дори и по тези стъпки не намерих нищо изгодно - възможно е да е било вече късно, беше малко преди 3 следобед.

Аз гледах от рано сутринта и отделих доста време за ровене, но не намерих изгодни възможности с изходна точка София. Някакво прокси ли използваш? Или чуждестранно IP?

# 711
  • София
  • Мнения: 3 771
Нямам тайни и винаги съм споделяла това с което мога да помогна...
В случая основното беше да се проверят цени и дати на превозвачите. Взимах полети с възможно най-ниските цени, дати и ги пренасях в търсачките. И те там падаха на нула, под нея или малко нагоре. Ако цената беше висока тя пак си оставаше висока. Точно на такива сте попадали.
Непрекъснато сменях браузъри, PC и карти ако не се получава. Ако при мен не се получаваше бях във връзка с други/включително съфорумци или чужбина/ и там ставаше.
Но точна формула няма. Трябва много време, здрави нерви и да не се отказваш.
На мен не ми пречи. Дори ме забавлява. Има голяма тръпка да видиш цена с кръгла нула или близка.
Когато цената излизаше под нулата/казах и за такива/ не я оставях така. Допълвах някаква опция място или друго за да мине над нулата.
И повечето ми закупени билети за тази промоция са извън активния сезон за дадено място/важно/. Където може би вие не търсите. Аз така пътувам евтино...
Не използвам недобронамерени прийоми, но сменям всичко, което е възможно.
Успех следващия път...

Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 19:53 от Bled

# 712
  • Мнения: 5 018
Много благодаря! Ще опитам догодина  bouquet

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
И аз понапазарувах билети и гледам, че в италианския момондо все още има билети по 1евро София - Милано 8юни и други, примерно, но с моята карта ми начислява такса 15евро, вероятно защото я ползвах за предни транзакции. За да намерите такава цена трябва да се търси еднопосочен полет и за един човек. Има и риск с втория билет да не мине плащането с една и съща  карта.  https://www.momondo.it/flightsearch/?Search=true&TripType=1& … &currency=EUR

# 714
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Хм...през Момондо добре, обаче като ме прехвърли към едриймс и скача с 12 евро цената - на човек на посока. Пак е малко по-евтино отколкото през азеър, но...малко. newsm78
Нямам още сигурни дати /+-2 дни са/ - та ще изчакам.
За Египет гледам - по Великден - за двама раунд трип - 400 лв общо. Ми, не е лошо.... Laughing

# 715
  • Мнения: 5 018
Хм...през Момондо добре, обаче като ме прехвърли към едриймс и скача с 12 евро цената - на човек на посока. Пак е малко по-евтино отколкото през азеър, но...малко. newsm78
Изтрий си кеша и опитай през италианско прокси. На мен ми даде накрая.

Сега ровичкам за други разни дестинации.

# 716
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
През италианското съм. Peace  Отивам да трия...

# 717
  • Мнения: 5 018
Не сайта, а прокси - засича (може би) българско IP. Изтрих кеша и минах през италианско прокси и стана, но не знам кое от двете помогна.

# 718
  • Мнения: 1 452
Явно търсенето е за професионалисти. Блед, ако не е тайна, от кой закупен билет си най-доволна? За да не изреждаш всички ми се иска поне това ако можеш да споделиш! При мен търсенето беше от време на време и на хаос и заради това не успях, но както каза ти - иска се търпение и нерви Wink.

# 719
  • Мнения: X
За да не чакате тук празни постове от стотина реда с обяснения кой колко е бил зает или кой колко е купил, отивате в Магеланци в тема "rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети'" и четете.  Peace Топлата вода друг я е открил и я споделя там навреме.

Общи условия

Активация на акаунт