159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 114 914
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 374
Аз се сдобих вчера с един блендер куизинарт от една buy nothing група. Не е нищо особено, но ми хареса, че е със стъклена кана, която не е много голяма, пък и за без пари няма какво да му търся кусури. Тази сутрин закусих смути и аз. Цитруса го втечни добре, само люспите на боровинките си останаха на парченца. Не се налага да клатя или подбутвам нищо и стана много бързо. И, както казва Феята, това си е храна направо. Аз не обичам да се туткам и да си приготвям закуска за мене си, а сега пия едни хапчета, които много ми дразнят стомаха и трябва задължително след хранене да се приемат. Смутито ми е идеален вариант.

Толкова кухненски уреди съм събрала вече, че няма къде да прибирам... Иначе въртя едни дънки и един панталон за работа и обувките ги нося до скъсване, ама кухнята ми е като професионална. А дори не обичам да готвя...

# 526
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Момичета, добър ден.

дали имате впечатления и съвети за prepaid plan за туристи, 30 дена да речем.
не е за мен, аз в последните си идвания използвам италианския си оператор, който има опция за Щатите. прегледах офертите на AT&T,  ако без специално да се ровите, знаете за по-добри предложения, достатъчно ми е насочване, останалото ще си го прочета. хората ще се разхождат от Сан Франсиско до Денвер и искат да са спокойни, когато са без wi-fi и да имат някакви минути за обаждания в Щатите и Италия (напр., видях че в плановете на AT&T липсва Италия  Shocked) и едно 4-5gb Internet.

благодаря ви предварително и приятен уикенд.

# 527
  • usa
  • Мнения: 2 113
feiam, провери t-mobil. не знам какви са им опциите за гостуващи в щатите, но ние това ползваме за европа. за разговори не съм сигурна, че можете да намерите приличен вариант, но с tmobil поне текстовете между европа и щатите ни излизат безплатни. така или иначе, погледни какви варианти дават те.

# 528
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
so what? нинджа никога не съм ползвала.

Coral Red ти си приложила бг. поговорката "на харизан кон, зъбите му не се гледат"  Peace  Корал, на мен поне от половин година закуската ми е от ставане до обяд, смути - кивита и банан, или кивита и ябълка, или ябълка и банан, или киви и грозде, и т.н. каквото има у нас минаваше през блендъра, и ако на съседите им алармата не работеше, аз бях алармата.  Joy  Много е удобно, вкусно, здравословно.  Heart Eyes

А аз пак да питам Феята - смути с кивита, с кората - пробвали ли сте? Със сегашния ми блендър няма начин да се пробвам (няма да ги смеля хубаво и ще ме дразни), но жалко, че не пробвах с онзи дето го изхвърлих. Супер мотор имаше и правеше всичко на страхотно пюре, даже кокичките от гроздето не се усещаха като ги пасирах.

# 529
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

миз, мерси, намерих една сим на амазон, много изгодна ми изглежда, не мога да разбера на какви оператори се базира, сега ще чета и ако имам проблем, ще питам.
мерси много и хубава седмица, дами!  bouquet

# 530
  • Мнения: 103
Така и не си честитихме, та с малко закъснение, дами, честит осми март  bouquet

А на тези от вас, които са по източното крайбрежие, stay warm and safe. При нас няма кой знае колко сняг.

Момичета, някой ползва ли агенция за запазването на билети за БГ и защо? Винаги сме си търсили билетите сами и се чудя има ли ползва от агенция? Ще намерят ли нещо, което аз е вероятно да изпусна?

# 531
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ползвам агенция като купувам на нашите билети от бг за насам, по-евтино е така. Също и тази година ползвах за нас, защото имаше врътки с децата - отиват с един пък се връщат с друг и нямаше как да го направя това сама онлайн.

# 532
  • Мнения: 2 990
Момичета, някой ползва ли агенция за запазването на билети за БГ и защо?

Ние рядко пътуваме сега, но преди години два пъти направих резервациите през агенция. Ако не се лъжа, причината беше, че не можех да намеря нормални връзки онлайн - все се налагаше или да тичаме по Хийтроу да се прекачваме за половин час, или да висим цял ден на летище, а децата бяха по-малки от К и И на възраст. Няма лошо да поискаш оферта от агенция и да видиш дали ти е по-изгодна от това, което сама си намираш. Не си длъжна да купиш билетите от тях.

# 533
  • Мнения: 374
Ние като купувахме за майка ми билет го взехме чрез агенция, защото искахме да и поръчаме асистънс, а не бях сигурна как се прави, нямам опит. Цента излезе същата даже платихме стотина долара такса за агенцията. Обадихме се (някаква българка беше жената) тя ни прати оферта с цените и полетите и каза колко време е валидна и така... Според мен ако няма някакви врътки с полетите не си заслужава човек да плаща и такса за агенции. Цаната на самия билет беше същата каквато и ние сами си я гледахме.

# 534
  • Мнения: 2 990
Как е времето при вас? Хвана ли ви мартенският ледников период?  Grinning

# 535
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ние най-после се размразихме. За първи път от декември виждаме земя, но като се стопиха ледовете всичко се наводни. Дворът ни е малко езеро.

# 536
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
   При нас - Южна Калифорния - вчера бе 29 градуса, днес около 22-23.  Party Party Party

# 537
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Въпрос, може би знаете повече за етикета тук. Бащата на учителката на големия син е починал днес. Тя беше много разстроена цяла седмица и децата са й направили картичка. Моят иска да й нарисува отделно нещо и мисля че е ОК, но ми се щеше да й взема нещо като care package или restaurant gift card, и аз не знам...просто нещо малко да й покажем че я мислим с добро.
Имате ли опит какво е подходящо за изразяване на съболезнования? Не искам да й пращаме цветя, струва ми се глупаво. 

# 538
  • Мнения: 374
Не съм много наясно с етикета.Тука нали си носят храна като някой има нужда от помощ. Може би някаква карта за ресторант с деливъри. Мисля си, че и някаква книга с окуражителни мисли или разкази тип "пилешка супа за душата". Аз наскоро четох и една, Пътят на душите се казва Journey of souls, Michael Newton. Доста ми промени разбирането за смъртта, душата, отвъдния живот и т.н. Макар и доста подробна е написана с положителен тон. Аз бих се зарадвала да я получа, ако преминавам през нещо такова. Не е религиозна книга.

# 539
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Трябва да има информация в the obituary как предпочитат да се "изказват" съболезнованията - или цветя или пък дарения на определена организация, и т.н. Следвайте това първо. А тя е публикувана от агенцията която е организирала погребението, в района където е погребан. Повечето са онлайн. Потърси по името. Гифт карта или храна не бих дала (но сме го правили колеги заедно), но картичка, книга, поема на стейшънари, да.

Общи условия

Активация на акаунт