Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 80 623
  • 782
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 721
Shocked
Това е адски неприятно Sad на какво се дължи? В смисъл не можете да се явите на изпит или просто ви се падат кофти ДАИаджии и ви късат?
Моят изпит трябваше да е утре, но ми го канселираха за пореден път... направо се отчаях вече...
Причините са няколко, първата е, че избрахме най-скъпата и най-калпавата фирма с която да започнем курса (няма да споменавам име), след като ни скъсаха 2 пъти (втория на паркирането), решихме да сменим автошколата, но имахме проблем с отписването от първата фирма, въртяха ни месец, докато ни отпишат. В новата автошкола пак не ни провървя, макар да казват, че инструктора е много добър. След взети допълнително 18 часа кормуване, за повече от три месеца в новата фирма (инструктора много зает, няма свободни часове нито за кормуване, нито за изпит), най-после ни намери час за изпит, като каза, че ни прави голяма услуга (за която сме платили 410 лв в тази фирма), защото всички изпитващи от ДАИ били много заети.  На изпита отново ни скъсаха и пак на паркирането. Та сега сме пак в изходна позиция, пак ще взимаме часове и пак ще се явяваме на изпит. Ако и този път ни скъсат, вече сме си намерили друга фирма, която няма проблем с часовете за кормуване и с датите за изпит.  Не е нормално да чакаме повече от три месеца дата за изпит, след като вече курса е изкаран и остана само да си вземем изпита.

# 301
  • Мнения: 1 049
Shocked
Това е адски неприятно Sad на какво се дължи? В смисъл не можете да се явите на изпит или просто ви се падат кофти ДАИаджии и ви късат?
Моят изпит трябваше да е утре, но ми го канселираха за пореден път... направо се отчаях вече...
Причините са няколко, първата е, че избрахме най-скъпата и най-калпавата фирма с която да започнем курса (няма да споменавам име), след като ни скъсаха 2 пъти (втория на паркирането), решихме да сменим автошколата, но имахме проблем с отписването от първата фирма, въртяха ни месец, докато ни отпишат. В новата автошкола пак не ни провървя, макар да казват, че инструктора е много добър. След взети допълнително 18 часа кормуване, за повече от три месеца в новата фирма (инструктора много зает, няма свободни часове нито за кормуване, нито за изпит), най-после ни намери час за изпит, като каза, че ни прави голяма услуга (за която сме платили 410 лв в тази фирма), защото всички изпитващи от ДАИ били много заети.  На изпита отново ни скъсаха и пак на паркирането. Та сега сме пак в изходна позиция, пак ще взимаме часове и пак ще се явяваме на изпит. Ако и този път ни скъсат, вече сме си намерили друга фирма, която няма проблем с часовете за кормуване и с датите за изпит.  Не е нормално да чакаме повече от три месеца дата за изпит, след като вече курса е изкаран и остана само да си вземем изпита.

На мен инструктора ми запази нова дата за изпит още в деня когато ме скъсаха и то за след една седмица. Да, има много курсисти и датите са по-малко,но чак три месеца да чакате е много време. А и много пари са ви взели. Най-добре според мен е да смените инструктора.

# 302
  • Мнения: 424
И при нас се чака много за изпит. Адски е изнервящо това... просто незнам какво да кажа...

# 303
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Това в София ли е такъв ужас със заетите инструктори и даяджии? В Пловдив инструкторът ти запазва дата, после ако те скъсат, веднага запазва за следващата седмица (обикновено беше само в понеделник).

# 304
  • Мнения: 13 087
Я ми кажете,вярно ли е това,че изпита вече се провежда на различен от учебния автомобил newsm78 Моя близкя е много притеснена от този факт,но не съм сигурна дали е вярно. Ако е вярно-голяма глупост ooooh!

# 305
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
По-напред в темата е писано за това, за момента е само идея  Wink

# 306
  • Мнения: 13 087
Извинявам се,че не съм погледнала bouquet А уж следя темата,а това съм го пропуснала. Дано не се осъществи това,че е безумие. То на познатия автомобил има притеснение,а съвсем непознат не ща  и да помислям.

# 307
  • Мнения: 424
Извинявам се,че не съм погледнала bouquet А уж следя темата,а това съм го пропуснала. Дано не се осъществи това,че е безумие. То на познатия автомобил има притеснение,а съвсем непознат не ща  и да помислям.
Не, не е вярно това за автомобила. За София мога да кажа, че от кофтите нови промени е, че те пускат да караш в различен район. Моята школа е от Редута и там трябваше да карат всички и на изпита. Предната група от нашата школа обаче я пуснаха в... Люлин.. почти всички ги скъсаха, а смея да твърдя, че много добре ни учеха. В смисъл абсолютно всичко, всички видове паркирания... и то не просто да ни го покажат, ами се ходи многократно на паркинги и не те пускат, докато не ги можеш перфектно всички начини. Въпросът, обаче, е че един неопитен кандидат-шофьор, пускайки го в район, в който и пеша не е ходил дори, трудно ще запази самообладание и няма да се притесни. А именно притеснението е това, което те кара да правиш грешки, а не че не си научил нещата, които са ти обяснявяли на курса.

# 308
  • Мнения: 5 842
Я ми кажете,вярно ли е това,че изпита вече се провежда на различен от учебния автомобил newsm78 Моя близкя е много притеснена от този факт,но не съм сигурна дали е вярно. Ако е вярно-голяма глупост ooooh!

   Само проект е в момента.

# 309
  • Мнения: 3 721
Момичета, някоя от вас знае ли какво се прави след успешно взет изпит по кормуване? Документ за този изпит издава ли се, кой го издава и след колко време? Другата седмица сме пак на изпит, та е добре да знаем какво да правим , ако този път не ни скъсат.

# 310
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Не, вече всичко е електронно. След успешно положен изпит по кормуване, изчакваш 5 работни дни преди да идеш да подадеш документи в КАТ, за да са обработени резултатите и да не те върнат. В КАТ си носиш диплома (оригинал и копие), удостоверение от БЧК (оригинал и копие) и медицинско. Там преди да се наредиш на гишето, трябва да минеш през банката да си платиш таксата и снимка на място (или ще ти вземат тази от личната карта). Тази седмица си взех книжката, така че давам сравнително нова информация  Party

# 311
  • Мнения: 3 721
Не, вече всичко е електронно. След успешно положен изпит по кормуване, изчакваш 5 работни дни преди да идеш да подадеш документи в КАТ, за да са обработени резултатите и да не те върнат. В КАТ си носиш диплома (оригинал и копие), удостоверение от БЧК (оригинал и копие) и медицинско. Там преди да се наредиш на гишето, трябва да минеш през банката да си платиш таксата и снимка на място (или ще ти вземат тази от личната карта). Тази седмица си взех книжката, така че давам сравнително нова информация  Party
Много благодарим за информацията! Значи по електронен път става по-бавно, отколкото ако ти дадат удостоверението за успешно завършен курс и да го занесеш на ръка в КАТ? Както и да е, ние чакаме вече толкова време, че ще изчакаме още 5 работни дни (една седмица), но пък после пак се чака докато ни направят книжката...  Значи ако успеем да издържим изпита другата седмица, ще имаме книжка не по-рано от август... А ако пак ни скъсат, ще сменяме автошколата, защото си мисля, че този инструктор има негативно лично отношение към нас (двете момичета, които са се явили на изпит преди нас, изобщо не са можели да карат, но са си взели изпита, затова си мисля, че възможно нашия инструктор да е подшушнал на изпитващия да ни скъса). После пак допълнителни часове кормуване и пак изпити... ако имаме късмет, ще можем да караме през септември. Но като гледам как са нещата с инструкторите и изпитите пред ДАИ, трябва да се радваме ако успеем да приключим курса преди да е минала година от успешното взимане на листовките (ноември, 2016, иначе курса го започнахме през август). Досега сме късани три пъти на кормуване, но пари под масата на изпитващите няма да даваме, нали хванатите с подкуп ДАЙ-аджии бяха казали, че "ние пари от тези, които могат да карат не взимаме", но ако искат да се научим да шофираме като тираджия, ще трябва още няколко години да караме градско на учебните коли, а никой нито ни учи, нито изпитва на извънградско, а там скоростите са сериозни и опасноста е много по-голяма. Неудобното е само, че в началото на декември миналата година й купих кола, която така си стои пред блока...
 Между другото, формуляра на медицинското от къде се взима и само през личния лекар ли се минава, или трябва да се обикалят всички кабинети? Таксата за Варна може ли в КАТ да се плати, или трябва да търсим банка?

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 20:47 от Manekena

# 312
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Формулярът се взима от всяка една книжарница, струва 5-10 стотинки. Аз не съм минавала през различни кабинети, личната ми нацъка печатите на място, дадох 10лв и това беше. Иначе в КАТ (или в близост) би трябвало да си има банка, която си знаят какво да пуснат и колко пари да ти вземат. Няма логика банката да е на майната си.

Иначе ако не е тайна за какво са те късали? Винаги заради една и съща грешка или различни? Мен ме скъсаха веднъж на ляв завой в кръстовище, била съм се забавила 2-3 секунди повече от колкото трябвало, била съм пречка за движението и все такива глупости  ooooh! Инструкторът ми каза че реално е можело да ме пусне ама...после да не ти казвам, целия град го минавах само на ляв завой, така съм го оттренирала че направо и със затворени очи го правя  Joy

# 313
  • Мнения: 1 049
За медицинското - ако носиш очила трябва да минеш и през очен лекар.

# 314
  • Мнения: 3 721
Формулярът се взима от всяка една книжарница, струва 5-10 стотинки. Аз не съм минавала през различни кабинети, личната ми нацъка печатите на място, дадох 10лв и това беше. Иначе в КАТ (или в близост) би трябвало да си има банка, която си знаят какво да пуснат и колко пари да ти вземат. Няма логика банката да е на майната си.
Иначе ако не е тайна за какво са те късали? Винаги заради една и съща грешка или различни? Мен ме скъсаха веднъж на ляв завой в кръстовище, била съм се забавила 2-3 секунди повече от колкото трябвало, била съм пречка за движението и все такива глупости
Аз имам книжка, питам за съпругата Simple Smile Първия път я скъсаха, защото на изпитващия му се е сторило, че минала много близо до камион-паяк, който в момента вдигал кола и е бил втора спряна кола на улицата, втория и третия път на паркирането, не е могла да паркирала колата от първия път точно по средата на две други вече паркирани. И нея е можело да я пуснат, но на последните два изпита й се е паднал най-гадния изпитващ във Варна - Тодор Каракашев. Като гледам статистиката на автошколите, много курсисти се отказват от изпита (водят ги "не явил се"), като видят, че Каракашев ще ги изпитва. После се явяват на следващия ден при друг изпитващ и си взимат изпита. Най-трудно се взима изпита при него, ето статистиката  на нашите изпитващи:
http://avtoinstruktor.bg/izpitvashti/varna
Ако нямаше"неявили се", успеваемоста при него щеше да е още по-ниска.

Общи условия

Активация на акаунт