Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 80 581
  • 782
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 701
За медицинското - ако носиш очила трябва да минеш и през очен лекар.
Благодаря за напомнянето, но ние не носим очила. Някоя от вас беше споменала мнение на инструктор, че жените трябвало да изкарат книжка до 30 години, после вече били стари, а ние сме на 36 години вече, но няма да се отказваме, все някога ще ни пуснат на изпита.

# 316
  • Мнения: 3 701
Само 44% от жените, явили се при Каракашев успяват да вземат изпита:
http://avtoinstruktor.bg/izpitvashti/varna/todor_nikolaev_karakashev

# 317
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
То почти като нашия Тютюнджийски  Laughing

# 318
  • Мнения: 3 701
Явно във всеки град си има по един заядливко... Да са живи и здрави, ние все някога ще си вземем изпита и ще можем да караме, но те ще си останат такива.

# 319
  • Мнения: 260
Аз когато карах курсовете бях останал с впечатлението, че се лансират жените понеже имаше много които не знаят елементарни неща и нямат никакви качества за придобиване на правоспособност, но взимаха от първия път  Thinking

# 320
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Аз преди десет години карах курса във Варна,тогава ме скъсаха четири пъти,Каракашев беше на повечето изпити,ама за някакви тъпотии според мен.И инструктора ми не ставаше,на нищо не ме научи.Тогава се отказах,а сега живея в Бургас, тази година изкарах наново курса и взех книжка от първия път.Но виждам огромната разлика в инструкторите,виждам как сегашната ми инструкторка наистина имаше желание и ме научи на много неща,някои чувах за първи път.А иначе курса с изпитите ми отне по малко от два месеца,голямо размотаване ви мотаят,моята инструкторка ми нагласи часовете така,че карах всеки ден последните дни преди изпита.А маршрута ми на изпита го бях минавала сто пъти с нея.

# 321
  • Мнения: 3 701
 Каракашев е уникален заядливко! Нас ни къса два пъти заради паркирането, а тук четем, че има момичета, на които им е угаснала веднъж колата, не са успели да паркират и пак са си взели изпита. А ти е трябвало да смениш инструктора, а не да се отказваш. Доколкото знам, можем да се явяваме неограничен брой пъти на изпит, докато най-накрая го вземем... или ни го дадат.

# 322
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 061
Извинявам се, но защо пишеш в множествено число?
Аз се паднах при труден изпитващ, но го взех от раз.
Просто по време на изпита спря да ми пука.
А 3-4 месеца след като взех книжка вече можех да паркирам навсякъде.
Освен на някой паркинг на Лидъл или Кауфланд - да паркирате, аз така правих.

# 323
  • Мнения: 3 701
Извинявам се, но защо пишеш в множествено число?
Аз се паднах при труден изпитващ, но го взех от раз.
Просто по време на изпита спря да ми пука.
А 3-4 месеца след като взех книжка вече можех да паркирам навсякъде.
Освен на някой паркинг на Лидъл или Кауфланд - да паркирате, аз така правих.
Пиша в можествено число, защото ние (аз и милото) сме едно цяло, никога за нищо не сме се делили. Не мислите ли, че ако изпитващия реши да Ви скъса, все ще намери причина? Първия път, когато я скъсаха, изпитващия казал, че "му се е сторило, че е минала много близко до камион-паяк, който в момента вдигал кола". Ако си бяхме платили една стотачка, която да си разделят инструктора и изпитващия, вече щяхме да имаме книжка. Аз съм шофьор от 20 години с всички възможни категории, всеки ден карам кола, но и мен могат да ме скъсат, ако решат. Започвам да си мисля, че проблема не е в милото, а в това, че искат да вземат колкото се може повече пари от нас. За допълнителни часове кормуване и за изпити.

Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 21:27 от Manekena

# 324
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 061
Аз също карах повече от 20ч. допълнително , почти един курс.
На мен ми трябваше време да се отпусна.
Отделно с ММ много обикаляхме квартала, той ме научи да влизам в завой на 2-ра, не на трета Simple Smile
И разни други неща.
Карай с нея и паркирайте.

# 325
  • Мнения: 3 701
Мислех, че на инструктора се плаща, за да обучава. Явно нещо някъде куца, затова сме решили да се обучаваме и сами. Ще я науча да паркира, но каква е ролята на инструктора тогава? Да се вози като чувал с картофи и да иска още допълнителни часове? Ами да беше казал колко пари иска, щяхме да му ги дадем за да си свърши работата за която получава заплата. Че така с тези допълнителни часове губим не само повече пари, но и време. А изпитващия ако реши, може да я скъса за нещо друго, пак ли аз да я обучавам?

# 326
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 061
Ами по- добре ти , да ти кажа честно.
На мен ММ не ми даде да карам сама и да возя децата , докато не беше напълно сигурен в мен , че не съм опасна. Сега като карам , той си спи Simple Smile

# 327
  • Мнения: 3 701
Колко време след като си взе книжката ММ се успокои?

# 328
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 061
Някъде месец май беше, всеки ден карах навсякъде , за всичко, беше му писнало , но накрая каза - "Е , това е !"
Това беше , защото аз бях изключително изплашена и стресирана, той знаеше и даже беше на мнение , че от мен шофьор няма да стане и е излишно да си го причинявам. Но беше важно за мен да се пробвам.
Даже инструктура ми се чудеше защо при мен нещата са трудни , но му обясних на човека.
Инструктура ми ме караше на карам с ММ ( Моят Мъж).

# 329
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Манекенче, не мога да разбера само защо не сте сменили школата, след като сте видели че само излишни пари ръсите? Надявам се че не смяташ за нормално да дадете 1500лв? Или не ти дреме, важното е (някой ден) жена ти да вземе книжка. Извинявай, ама като видят такива балами като тебе където продължават да дават пари, нищо чудно че късат наред. Нали знаеш лафа за лудия и баницата...Нищо лично!

Общи условия

Активация на акаунт