Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 426
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 20 655
  • Мнения: 2 616
За консуматорството съм съгласна.Вече има и обратно движение-минимализъм.
Темата селско стопанство е твърде дълга за да я бистрим тук.И тя е отражение както на грешките в миналото,така и на неправилна политика последните 30 години.И ще става все по-зле.
Корпорациите нямат интерес хората да са образовани и мислещи.Те имат нужда от стресирани хамстери които да въртят колелото.   Sick



Що се отнася до селското стопанство, то първо, това, което съществуваше, беше съсипано целенасочено и второ, пак количеството е за сметка на качеството. С нищо сега не могат да се сравняват плодовете и зеленчуците като разнообразие и вкус, които бяха от градината на дядо ми и които можеха донякъде да се намерят на пазара все още преди 20 години. Всичко се унифицира, гмо-зира, еврогейските дебили, за да оправдаят огромните заплати, които взимат, дават безумни изисквания за размери и форми на краставиците, доматите, патладжани и какво ли не, подсигуряват гърба на монополисти и корпорации...  #Cussing out Сортове ябълки, круши и грозде, които бяха известни преди 2-3 десетилетия, сега вече никой не ги е чувал.  Sick

# 20 656
  • Мнения: 5 500
Що се отнася до селското стопанство, то първо, това, което съществуваше, беше съсипано целенасочено и второ, пак количеството е за сметка на качеството. С нищо сега не могат да се сравняват плодовете и зеленчуците като разнообразие и вкус, които бяха от градината на дядо ми и които можеха донякъде да се намерят на пазара все още преди 20 години. Всичко се унифицира, гмо-зира, еврогейските дебили, за да оправдаят огромните заплати, които взимат, дават безумни изисквания за размери и форми на краставиците, доматите, патладжани и какво ли не, подсигуряват гърба на монополисти и корпорации...  #Cussing out Сортове ябълки, круши и грозде, които бяха известни преди 2-3 десетилетия, сега вече никой не ги е чувал.  Sick
Точно.
И като си отидат старците които са на доизживяване сега по селата-ще си отидат и тези сортове.
ЕС уж нямаше да допускат ГМО-обаче лека-полека разрешават различни стоки.

# 20 657
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 526
Как нямало да допускат? В Германия краставиците се продават на бройка - толкова еднакви са. Вкуса им изобщо няма да коментирам. Sick

# 20 658
  • Мнения: 9 152


El Mariachi
, щракам върху "полезно", ама да си кажа- харесва ми как пишеш.Blush

# 20 659
  • Мнения: 5 500
Как нямало да допускат? В Германия краставиците се продават на бройка - толкова еднакви са. Вкуса им изобщо няма да коментирам. Sick
Забранено е Уж, но лека-полека изключват определени стоки от списъка.Сега не помня с точност за кои последно четох.
За размера на краставиците  hahaha е друга тема.Нали уж всичко да е унифицирано,стандартизирано, брюкселските зелки с това се занимават.
Имат и регистър на сортовете-трябва да подадеш документи ако искаш да гледаш определен сорт.Мисля че беше около 800 лв.И понеже и нашите зелки са същите-скоро имаше писъци че розовите градински домати може да ги забранят за производство на бабите по градините-защото никой от Бг не си е направил труда да подаде документи за сорта.  Crazy
Ама и аз как го обясних,дано ме разбра.

# 20 660
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 526
Ааа! За розовите домати няма да се разберем! - ще готвя протест!

# 20 661
  • Мнения: 10 076

Имат и регистър на сортовете-трябва да подадеш документи ако искаш да гледаш определен сорт.Мисля че беше около 800 лв.И понеже и нашите зелки са същите-скоро имаше писъци че розовите градински домати може да ги забранят за производство на бабите по градините-защото никой от Бг не си е направил труда да подаде документи за сорта. Crazy

Остава да хукнат сега по градините, да скубят корени розови домати и да изправят бабите пред съда,
както се случва с конопа. Joy

пп: сещам се, че се споменаваше и тази дивотия за забрана на розовите домати. Sick

# 20 662
  • Мнения: 5 500

Имат и регистър на сортовете-трябва да подадеш документи ако искаш да гледаш определен сорт.Мисля че беше около 800 лв.И понеже и нашите зелки са същите-скоро имаше писъци че розовите градински домати може да ги забранят за производство на бабите по градините-защото никой от Бг не си е направил труда да подаде документи за сорта. Crazy

Остава да хукнат сега по градините, да скубят корени розови домати и да изправят бабите пред съда,
както се случва с конопа. Joy

пп: сещам се, че се споменаваше и тази дивотия за забрана на розовите домати. Sick
Направо е безумие  Crazy
Да се чудиш как са расли тия краставици и домати преди без разрешение от Брюксел и без да им дават наклон за размера?

# 20 663
  • Мнения: X
"Искам да купиш от розовите  домати - сочни, вкусни и ароматни, дето ги ядохме в България миналото лято!" Думи на моето дете.Laughing  Да, ама откъде да ги купиш в Шведистан?! Twisted Evil

А краставиците тук са едни къси и дебели, дебели като тиквички, пълни с вода. Също ги продават на бройка, а не на килограм. И докато краставиците  поне имат някакъв що-годе воднист вкус, то доматите са такава безвкусица - вече почти не купувам, само ми развалят вкуса на салатите и всички ги побутваме в чиниите.


Сега попаднах на един клип от 2016 год от някакъв протест в Малмьо - изгубеният град. Ислямската орда е внушителна, ислямски знамена се веят, а ордата е разделена по полов признак - първо мъжете, след тях бурките с детските колички. Наистина са единни, как пък за 10 години тук не видях местните да се организират и да протестират на такива многолюдни тълпи, а поводи и причини бол...

https://www.facebook.com/klas.goransson.908/videos/2065356760376822/

# 20 664
  • Мнения: 2 420
  От една страна, българският народ като цяло е много пасивен - вероятно се дължи и на турското робство, после и на комунистическото. 

Стига с това турско робство - каквото и негативно да сме взели от турците - ориенталски табиети, шуробаджанащината и т.н.,  Турция не запада, а ние западаме.
Колкото и ужаси да е имало тогава - преживели ги очевидци вече няма, никой от нас не е бил роб, нито бабите или дядовците ни. Пък и тогава българите са били нахъсани и амбциозни, работели са  или са завършвали  университети в Европа и са идвали да живеят и работят в България, която е била много-много по-зле от днес в културно и инфраструктурно отношение. 
Религията (за българите - основно православната), която някога е обединявала и горе-долу строявала хората, е изкоренена - дори тук форумки изпадат в ярост, че някой говорил пред детето им за християнство. Други откачат и веднага щели емигрират, ако казармата станела задължителна, щото имали син. Трети пише, че купувал пиратки / кола  / най-нова техника на отрочето си, защото ако не купел, то щяло да се чувства унижено пред връстниците си. Цялата черна работа в момента се върши от цигани - чистят, копат, строят. БъГъ-то завършва психология в пернишкия университет /или проста гимназия без никакъв профил/ и скимти, че нямало работа в България.  Нито турци, нито комунисти са ни виновни в момента. Просто живеем в консуматорско общество и плащаме с лихвите за това.

По-тъп пост в тази тема не бях чела!
Това го е писал човек, който никога не е чувал за традиции и култура.
И забравил, че вампирите, смукали 500 години всичко наготово все още не са потънали, защото още имат от нашата кръв.
Пфуй, по-противен пост надали ще се появи!

# 20 665
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Как нямало да допускат? В Германия краставиците се продават на бройка - толкова еднакви са. Вкуса им изобщо няма да коментирам. Sick
Пускат био Бг. краставици в магазини като Реве и Нето. С разрязването са изключително ароматни и вкуса е много хубав. Но ги няма постоянно, и не във всеки магазин от тези вериги.

# 20 666
  • Мнения: 2 600

По-тъп пост в тази тема не бях чела!
Това го е писал човек, който никога не е чувал за традиции и култура.
 

Толкова не виждаш очевидното, че даже не можеш да ме обидиш.  Wink    Традициите и културата отмират с хората. Гледай в историята колкото си искаш изчезнали велики цивилизации. България запада в действителност, в момента сме в спирала надолу, а един от признаците е бягащото население. Ти самата да не си отишла в Германия благотворително, щото в България е много по-хубаво от Германия и германците имат нужда някой да ги спасява и да им оправя жизнения стандарт?
Положението е зле и няма смисъл да си заравяме главите в пясъка.
Едно от най-тъжните неща за мен при пресичането на българско-румънската граница е фактът, че от българска страна е пълно с празни села, в които половината къщи са с хлътнали покриви, а от румънска селата са с нови шарени къщи пълни с хора (и то млади).
Нали щяхме да ставаме 10 милиона? Сега много вероятно сме под 7.  И не може всички от останалото население да са в София. В София ли да се произвеждат розови домати и вкусни краставици?

# 20 667
  • Мнения: 5 500
Ето как действа Ердоган,за разлика от нас.После се чудите защо гласуват за него:

Турските фермери ще получат от държавата по 300 овце, за да не закриват фермите си
https://ovce-kozi.com/2018/02/21/%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA% … 0%B6%D0%B0%D0%B2/
Скрит текст:
Ние изчислихме, че ако  осигурим по 300 овце,  те ще родят 400 агнета. Животновъдите ще продължат да отглеждат овцете, но ще продадат агнетата на държавата и ще си платят овцете на държавата, а тя ще  предостави агнетата на други животновъди” – това е заявил министъра.
Програмата предвижда и компенсиране на разходите на земеделските производители за ветеринарни услуги. В допълнение, правителството възнамерява да плаща на животновъдите минимална заплата и да поддържа тяхното  социално осигуряване.

# 20 668
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
 От една страна, българският народ като цяло е много пасивен - вероятно се дължи и на турското робство, после и на комунистическото.  
А може би по точната причина би била, че поради пасивността и смиреността си българския народ е бил 500 години под турско Иго?! Ако не е бил смирен, да не е бил толкова века под тяхно иго. А колко предатели е имало в историята и колко предателя и днес има?????! Кой известен писател беше казал "не народ, а мърша"?!

# 20 669
  • Мнения: 2 600
Да, обаче в Германия е много подобно  - там земеделието е субсидирано до степен, че даже плащат пари на фермерите да НЕ произведат нещо. Маслото затова скочи - защото субсидиите бяха да се намали производството. Естествено е все пак хората да следват този който предлага по-добър живот тук и сега - животът си е само един. Докато им вдигат пенсиите и осигуряват стандарт, ще гласуват под строй всички. Положението не беше чак толкова зле, преди да реши цяла Африка и половин Азия да дойдат тук - като станем много маймуните на клона, клонът ще се счупи. Явно много хора не го разбират това, дори интелигентни. Не знам, дали някой помни миналата година посещението на Лиса Джерард, австралийската певица. Жената в интервю сподели, че била възмутена, че австралийското правителство не приемало "бежанци". Тези хора били нуждаещи се, а австралийците имали толкова много. Само в нейното ранчо можели да бъдат приютени над 500 бежанци"Вместо да слушаме лъжите, които ни разстройват и да се питаме, защо има толкова много бежанци? Защо толкова деца страдат? Има хиляди къщи по целия свят! Аз мога да взема 500 бежанци в имота си сама. Но не ми е позволено. Защо? В Австралия има място за още 2 млн. човека, а обяснението на правителството е, че не може да е оправи с толкова много документи! Няма австралиец, който не е бил бежанец в някакъв момент. Ние сме бели хора, живеещи на земята на черните! И изведнъж казваме - "а, познай, няма как да дойдеш тук." Каква шега!" Тя очевидно нямаше идея, за какво говори. Явно смяташе, че те са в някакво спешно отчаяно положение и след няколко месеца сами ще напуснат и ще отидат някъде другаде. Надали е имала предвид, че ще поеме на доживотна издръжка в ранчото 500 човека, който ще говедат по няколко съпруги и деца всеки.
https://www.dnevnik.bg/intervju/2017/06/02/2981858_liza_djerard_ … zashtoto_niakoga/

Ето пък решението на Япония, само и само да не пуснат сульо и пульо в държавата си:
https://www.investor.bg/aziia/336/a/zashto-iaponiia-zapylva-nedo … chujdenci-257239/

Общи условия

Активация на акаунт