Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 095 230
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 22 890
  • Мнения: 2 616
По повод нападението коментар в дир:

Другите източници посочват друго: "Резня в Германии: Нож и рюкзак с горючкой – стандартный комплект мусульманского террориста"
 Sunglasses
Резня в Германии: Нож и рюкзак с горючкой – стандартный комплект … нского террориста

 В съобщение на jihadwatch.org привеждат джихадитско указание на ИД за мигранти-джихадисти от 2014 год, как да избиват неверниците - джихадистът е постъпил точно по указанията на ИД. (https://www.jihadwatch.org/2018/07/germany-muslim-migrant-stabs- … -on-bus-in-lubeck)

 Sunglasses

# 22 891
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 562
И по повод изказването, че  "германеца е тъпа овца" и си чакали реда кротко да ги ръгат, излезе информация че двама са се били с онзи с ножа с голи ръце пред автобуса , а трети го е ударил с някакъв кол или клон по главата отзад. А първият намушкан е бил в инвалиден стол. Не правете такива изказвания, грозно е.

# 22 892
  • Мнения: 7 856
По-нова информация. Иранецът отказвал да дава показания, бил с немски паспорт. И не било вероятно да е тер. акт...
https://m.vesti.bg/sviat/evropa/svidetel-na-napadenieto-v-german … she-klane-6084706

Нещо този път нац. ни телевизии тотално се умълчаха,което до сега не се е случвало. Надали това е случайно и не ми харесва.

# 22 893
  • Мнения: 15 960
Е де, не сме казали, че абсолютно никой не е реагирал, а че е успял да наръга толкова души. А да ръга с нож човек в инвалиден стол,  не знам какъв амок ще да е бил...

# 22 894
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 562
Е де, не сме казали, че абсолютно никой не е реагирал, а че е успял да наръга толкова души.
Не искам да споря, но точно това твърдите (ти, Силвър и Десислав) на предната страница, че даже и анализ направихте защо никой не бил реагирал. Не е големият проблем че смятате германците за атрофирали, тъпи овце и не знам какво още, а че подценявате две неща. Първо - едва ли някой от вас се е срещал с това зло отблизо, камо ли да му посегне с нож и да хвърчи кръв навсякъде. Второ, идеята, че в България дори чистачката щяла да го ошамари... Не искам да ви развалям митологичната представа за силата на балканския дух и непобедимата, героична българска чистачка, но не е реално това мислене. За съжаление, че се разбере, едва когато дойде и на наша територия.

# 22 895
  • Мнения: 15 960
Според мен разликата в проявите тук и на запад не са от хубаво. Тук несигурният живот, често срещаната агресия по улиците, масовата изнервеност някак кара хората да са нащрек и веднага да скачат. Няма място за сравнение със спокойния живот на запад, където явно най-големият страх е да не падне някое дърво.
Също се чудих, когато скоро писаха за изнасиленото момиче в Германия  - ами връщало се през гора. У нас не знам в такава обстановка кой родител ще си остави дъщерята да прекосява сама гора. Та по-скоро при вас става като при нас. Сега само да не излезе, че обвинявам жертвата, че сама си е виновна. Не, не са виновни германците,  просто досега е имало кой да мисли вместо тях и да се грижи да им е спокойно.

# 22 896
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 562
Според мен разликата в проявите тук и на запад не са от хубаво. Тук несигурният живот, често срещаната агресия по улиците, масовата изнервеност някак кара хората да са нащрек и веднага да скачат. Няма място за сравнение със спокойния живот на запад, където явно най-големият страх е да не падне някое дърво.
Последното на какво основание го твърдиш? Какъв ти спокоен живот на запад - ела да видиш. Нима всички новини за боища, клането, изнасилвания, обири и подобни не достигат до теб? Аз пък мисля, че България е спокоен рай в сравнение с тук - поне в големите градове. По селата все още е идилично и хората не са се усетили. Да, до скоро хората вярваха в държавата, но това вече не е така. За мен несигурният живот е тук, агресията по улиците и т.н - ежедневно съм свидетел. В България, там, където се движа, такова нещо не съм видяла. Мисля, че голяма част от вас също не са видели.

# 22 897
  • Мнения: 8 476
Идилията по селата се изразява в циганските грабежи, побои и изнасилвания на възрастни хора.
Само това ще кажа.
По градовете е различно, не мога да кажа, дали насилието е повече или по-малко от това в Германия, но положението далеч не е такова, каквото се вижда отдалеч. И за двете страни.

# 22 898
  • Мнения: 15 960
Всички тези престъпления ги има и тук, с изключение на терористичните актове. А съдя по това, че нашенци в чужбина се подготвят психически за няколко седмици гостуване в България, защото било много страшно и опасно у нас.

# 22 899
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 562
Всички тези престъпления ги има и тук, с изключение на терористичните актове. А съдя по това, че нашенци в чужбина се подготвят психически за няколко седмици гостуване в България, защото било много страшно и опасно у нас.
Въпреки, че изобщо не съм съгласна с това - да приемем, че е така. Ако германците са тъпи овце, какви са българите, да търпят това тогава?

# 22 900
  • София
  • Мнения: 7 812
Никой не е длъжен да търпи нищо, германците - също. Достатъчно са им промивали мозъците как всички са колективно виновни за фашизма, макар че оттогава поколения се смениха. Но общественото съзнание се променя сравнително бавно, така че пълното отрезвяване все още предстои - поне според мен. Реалността обаче допринася за ускоряване на процеса, а и мамините гости доста активно подпомагат, така че не остана време...

# 22 901
  • Мнения: 15 960
Българинът /макар че много мразя такива обобщения/ реагира, когато се чувства лично застрашен. Германците не съм ги наричала тъпи овце, а че не се противопоставят, ако им сипват още от същото. Да не говорим и как пострадали защитават новите германци, сякаш те са малки деца и не са разбрали какво лошо правят. Тук знаем как по малки населени места народът скача, ако рекат да им заселват бежанци. Гледам, че вчера парламентът е и гласувал против нов прием.

# 22 902
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Мене лично ме притеснява, че след подобни случаи не излиза абсолютно никаква информация, какво се случва с извършителя. Той луд ли е, религиозен фанатик ли е, шизофреник ли е, какъв е точно? Къде е сега? Осъден ли е или е в психиатрична клиника? Откъде има оръжие и т.н.

Няма смисъл да спорим, кой какъв е.

Проблемът е повсевместен и всички ще страдат. Дестабилизацията на Европа е налице, разделението на обществото - също. Конците се дърпат на над-национално ниво. Само Унгария се противопостави. ЕС-то обаче щяло да я съди за законите срещу мигрантите.
В същото време, в Израел бе приет закон, според които само евреите имат право на самоопределение. А ЕС-то бил разтревожен от тоя закон. А преди 2 дни Орбан имаше среща с Нетаняху.

Да не си помислите, че между всички събития, изброени по-горе, има някаква връзка. Тц, няма. Всичко е случайно. Нищо си няма връзка с нищо.

# 22 903
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Вчера срещаме един съсед, който преди дни се е прибрал от Германия.
Спира ни и с възмущение говори колко променена вижда Немция.
Толкова чернен народ не е виждал, освен това възмутен от налягалия по земята черен
народ навсякъде където са ходили, включително и в супермаркетите. Laughing

На колегите му и приятели немци това въобще не им харесвало и не били доволни
от политиката на меркелита. Адвокати са приятелите и колегите на нашият съсед, ако е от значение. Та си
помислих, че явно вече не се страхуват чак толкова немците да споделят, поне с чужди
хора.
Не ми се мисли, че немеца е стигнал чак до там, да се нанизва сам на ножовете на мамините
безценни. Дано се стегнат тез хора бе! Не да ги оправдават онези горканчовци. Видяхме им
горкичкото.
Освен това видяхме и тези които от дълго време живеят там, ползват благата на Германия, а все
недоволни #Cussing out

# 22 904
  • Мнения: 10 114
... Да не говорим и как пострадали защитават новите германци, сякаш те са малки деца и не са разбрали какво лошо правят.
Няколко пъти се замислих, дали пострадалите от насилие не  са принудени да лъжат, че оправдават
извършителите. Вероятно по някакъв начин им вменяват, че престъпникът е жертвата и после съвсем доброволно подписват скалъпени
историйки.
Преди време бяха писали, че много от пострадалите са оттегляли жалбите си, защото, видите ли, в страха си
са се объркали и им се привидяло, че насилникът е арабин, че не било чак толкова страшно Според мен се работи доста целенасочено с подалите жалби.
За друг вариант не се сещам, но резултатът е налице.
ТУК (някой го пусна и преди това) може да се насладите, зарадвате  на официалната стъкмистика на престъпленията през 2017 г.
Аз лично не го проумявам.
Новите данни показват спад на престъпленията с 5,1% на годишна база. През 2017 г. са извършени общо 5,76 милиона престъпления.
"Броят на извършените в Германия престъпления е най-ниският от 1992 г.", обяви вътрешният министър Хорст Зеехофер, представяйки статистиката за престъпленията през 2017 г. на пресконференция в Берлин.

Последна редакция: сб, 21 юли 2018, 16:38 от delpel

Общи условия

Активация на акаунт