Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 095 043
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 22 995
  • Мнения: 672
Не мога да повярвам, че при неспазване на реда на самолета (на земята) не може въпросната активистка да бъде тихо и кротко арестувана и свалена??? И това ли стана незаконно и антихуманно?

Перефразирам едно изказване: Когато човекът е на пиедестал, не може да съществува държава.

# 22 996
  • Мнения: X
Още един подобен случай за един самолет, един афганистанец и отново неуспешна депортация Rolling Eyes

Вестник "Денят" съобщи, че 35-годишен афганистанец е успял да се спаси от експулсиране до Кабул, защото "плачеше неудържимо" когато се качи на самолета. Сега граничната полиция потвърди, че "плачът, стенанията и вайканията били толкова силни, че пилотът отказал да излети при тази хистерия и шумотевица".

Афганистанецът Хосеин Мохамеджин пристигнал в Швеция, за да подаде молба за убежище, но му бе отказан статут и подготвен за депортиране. Мохамеджин твърди, че по време на престоя си в Швеция се е обърнал към християнството и поради това трябва да остане в Швеция, но властите са решили да не му повярват.

През април той трябваше да бъде депортиран за първи път, но "благодарение" на активисти този опит беше предотвратен. В събота отново беше време за втори опит за депортация на Хосеин, но дори и тогава опитът за депортация отново се оказа безуспешен. Приятел на Мохамеджин споделя, че в деня на полета Мохамеджин е получил панически атаки заради завръщането си в Афганистан и това е причина за неадекватното му състояние в самолета.

Сега Мохамеджин отново е в ареста на Калларед извън Гьотеборг. Според Ларс Скоглунд, който ръководи хранилището, където се задържат мигрантите за депортация,  ще се опитат да депортират Мохамеджин отново след няколко седмици. В същото време неговите нови християнски приятели от Църквата на Петдесятниците ще се опитат да намерят начин да оставят Мохамеджин завинаги в Швеция.
https://nyheteridag.se/polisen-bekraftar-afghan-slapp-utvisning- … han-forde-ovasen/


# 22 997
  • Мнения: 5 500
Четиво за кандидат-мигранти:
Да влезеш в Европа през България - адът за един мигрант

Все по-често френските административни съдилища отменят трансферите към България, която не е в състояние да третира правилно заявленията за убежище. [/i]

Това изречение ме впечатли. Нали, Уж не ни връщат съкровища?

Връщат разбира се.Обаче беше някаква не особено голяма бройка,
80 ли или 300 беше на година.Не че и те ни трябват.

Ондайн ти съмняваш ли се че съществуват такива групировки? И че ще се множат?
Въпросът е за какво ще бъдат манипулирани и използвани?

Ето нещо "конспиративно" за размисъл
http://epicenter.bg/article/Simeon-Nikolov--Shte-ima-li-grazhdan … ropa-/138004/11/0

Убийствен анализ за бъдещето, което ни очаква! Европа се въоръжава с бясна скорост!
Симеон Николов: Ще има ли граждански войни в Европа?

Оказа се обаче, че още през 2008 год. в проучвателен доклад на ЦРУ за „Глобализацията миграцията  и гражданската война” се прогнозира, че „към 2020 год.” много европейски урбанистични центрове ще станат неуправляеми. Като пример се дават градовете Дортмунд и Дуисбург  и части от Берлин, част от Щутгарт, Улм и предградията на Хамбург, които ще бъдат „загубени”, т.е. извън контрола на властта. Посочва се, че и в други страни като Белгия, Дания, Франция, Великобритания, Италия, Холандия, Швеция картината няма да е по–добра. 

Тик так ....

# 22 998
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Четиво за кандидат-мигранти:
Да влезеш в Европа през България - адът за един мигрант

Все по-често френските административни съдилища отменят трансферите към България, която не е в състояние да третира правилно заявленията за убежище. [/i]

Това изречение ме впечатли. Нали, Уж не ни връщат съкровища?

Връщат разбира се.Обаче беше някаква не особено голяма бройка,
80 ли или 300 беше на година.Не че и те ни трябват.

Ондайн ти съмняваш ли се че съществуват такива групировки? И че ще се множат?
Въпросът е за какво ще бъдат манипулирани и използвани?

Ето нещо "конспиративно" за размисъл
http://epicenter.bg/article/Simeon-Nikolov--Shte-ima-li-grazhdan … ropa-/138004/11/0

Убийствен анализ за бъдещето, което ни очаква! Европа се въоръжава с бясна скорост!
Симеон Николов: Ще има ли граждански войни в Европа?

Оказа се обаче, че още през 2008 год. в проучвателен доклад на ЦРУ за „Глобализацията миграцията  и гражданската война” се прогнозира, че „към 2020 год.” много европейски урбанистични центрове ще станат неуправляеми. Като пример се дават градовете Дортмунд и Дуисбург  и части от Берлин, част от Щутгарт, Улм и предградията на Хамбург, които ще бъдат „загубени”, т.е. извън контрола на властта. Посочва се, че и в други страни като Белгия, Дания, Франция, Великобритания, Италия, Холандия, Швеция картината няма да е по–добра.  

Тик так ....
Това го бях чела на английски. Не знам, дали е фейк или истинска прогноза.
Малко прилича на план.
Някой иска Европа да не е ок.
За мен бяха безкрайно интересни пресконференциите на амер. Foreign Affairs. Не ми се иска, обаче, да са верни, щото харесвам Америка. Голяма дилема ми е.

https://youtu.be/ablI1v9PXpI

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 16:32 от Eleonora_27

# 22 999
  • Мнения: 5 500
https://www.youtube.com/watch?v=f7NsXFnzJGw
General Wesley Clark tells of how Middle East destabilization was planned as far back as 1991 - YouTube

Untold History of United States - Bush & Obama: Age of Terror
https://www.youtube.com/watch?v=F6TGkpi_vVE

# 23 000
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Аз да се съмнявам че съществуват такива групировки? Не, напротив. Точно затова съм сигурна в изказването си. Ако някой има нещо в подкрепа на медиите, които тръбят за агресивните и опасни "неонацита", нека го даде. Бях питала Ася преди време, тя ми се скара, но пак нищо конкретно не каза. В статията на Делпел (както и в немския й вариант, от който е дословно преведена) пишеше нещо, че "имали афинитет към оръжията", което е абсолютно лаладжийско изказване във въздуха, без никакви доказателства за нищо, с цел да се плаши народа. Ако съм пропуснала някакви нападения на агресивните и страшни и опасни неонацита (под чийто знаменател са абсолютно всички критици на системата), моля да бъда поправена.

# 23 001
  • Мнения: 14 790
И да има такива групировки сигурно са малобройни.Не знам как се снабдяват с оръжия.Аз също мисля,че искат да плашат хората,макар да не са ми ясни тези страхове.По-лошо от фанатизиран мюсюлманин,не знам да има.Включително и жените им.Агресивни,жестоки същества.Необразовани,не виждат по-далече от оная си работа и всичко се върти около това.Здравомислещ,разумен човек няма да се кланя по сто пъти на ден на някакъв педофил и да бърза към рая,защото имало девственици. ooooh!Подкрепящите и толериращи такива същества също са малоумни и за съд или лудница:политици,нпо,вкл. тези от форума също.Между другото на последните пожелавам децата им да приемат исляма.
Мисля,че швеЦите упорито искат да депортират Мохамеджин,защото е християнин. Peace

# 23 002
  • Мнения: X
Арестуван в Лондон подготвял терористичен акт.Банално.
https://news.bg/disasters/v-london-zadarzhaha-mazh-gotvil-teroristichen-akt.html
Няма съмнение,че целта е да се ислямизира Европа.Поне от всичко случващо се няма как да си мисля друго.Освен,че вкарват и насърчат влизането на такива безкрай,постоянно се пропагандира,рекламира и насърчава исляма.Мирела писа (липсва ми) за деца 2ро поколение на уж светски настроени мюсюлмани,които  държат да спазват всички порядки,а момичетата по самоинициатива си слагат чорап на главите.Меко казано такава мода тресе всички.Второ и трето поколение както се казва по-католици от папата.Мин.година писах за българка от десетилетия омъжена за сириец.Живеят в Б-я,много заможни,защото с полулегалният си бизнес лъжат държават,укриват данъци и т.н.Плащат си на когото трябва и продължават да трупат състояние.Въпросната г-жа преди 1г. за първи път я видях с чорап на главата и върху него кърпа. ShockedТя е доста симпатична,подържана жена,винаги добре облечена с вкус.Много елегантна с изящна походка,винаги на токчета.Тоест беше.Сега още се виждат приятните и черти,но не и пусната красива, чуплива коса,няма я усмивката,Мин.година е била на хадж и след него вече никога не може да ходи неувита.Неприятна гледка.Казват,че решението е нейно,ок.Как пък след 3 десетилетия изведнъж е взела това решение?И не само тя.Има повсеместно,демонстративно увиване.Не знам какво представлява този ритуал,какво им говорят,когато офи
циално и тържествено се увиват,субстанции ли взимат,но тя вече почти не говори и изглежда мрачна и зла.Нищо общо с вечно усмихнатата бъбривка.Гледа лошо,цялата картинка ми е зловеща.
Не знам как да го разбирам,че мюсюлманите ще бъдат новите евреи?Те да командват парада?Това се случва само,защото някой им го позволява и помага.Резнат ли им квитанциите,макар и на висока цена и с много християнски жертви,могат да ги заврат в миша дупка.

Силвърче, и ти ми липсваше! цуни-гуни:Heartpulse
И всички пишещи тук.Gift Heart

Трябваше много да работя през последните месеци и си наложих да не чета повече в бг мама, за да не си губя времето, защото забелязах, че не ми остава много време за сън. А и тати ме ядоса тогава, защото ме наруга заради един трол. Не мога да реанимирам стария си профил, но направих нов.

След това, което ми се случи вчера сериозно се замислих дали да не пусна тема със заглавие:

"Кафявата чума се завръща",
обаче реших да не го раздавам Drama Queen.

Вчера отидох да напазарувам в Реал, носех голяма кошница понеже бях без колата, пеш.
Наредих на лентата покупките,  празната ми кошница оставих в количката.
Касиерката се надигна от мястото си и повдигна кошницата ми, видя, че няма друго в количката и започна да сканира покупките ми.Ужасно ме доядя, защото се почувствувах както при обиск.

От доста време в Реал го правят всички касиерки, не е за първи път надничат в количката ми и да я оглеждат хубаво. Винаги ме е ядосвало и при един удобен случай информирах спокойно и възпитано служителката на гише Оплаквания и рекламации, че това надничане в количката не ми е приятно. Жената ми обясни също коректно и възпитано, че това е нареждане от ръководството, че касиерките само изпълняват заповеди. Помолих я въпреки това да докладва за моето оплакване и ако има възможност тези контроли да се правят по-дискретно. Оттогава минаха няколко седмици. Ходя поне 3 пъти на седмица в Реал и напоследък не ми се е случвало отношението на касиерките на касата да ме впечатли негативно... До вчера и случая с повдигането на кошницата.

След като платих направих остра забележка на касиерката, че това надничане ми е крайно неприятно.
И в този момент се случи случката, заради която реших отново да се регистрирам и да пиша тук.

Стоящият зад мен на опашката немец ми каза на висок глас и то с много по-остър от моя тон:
"Като не ви харесва, отивайте си обратно там, от където сте дошли!"

Бях шокирана, защото такова явно ксенофобско отношение тук в Германия  не се използува на обществени мяста.
Скрит текст:
И преди бях писала - ксенофобия тук има, но е добре прикрита. Ако имаш чувствително ухо за нюансите на речта, често ще срещнеш уж учтиво, а всъщност негативно отношение. От няколко години вече забелязвам скрита или дори открита неприязън у продавачи в супермаркета или в магазина .

Чувайки съвета на немеца, се обърнах и го попитах:
- А какво общо има произходът ми с облужването в Реал? Ако не съм доволна тук, ще пазарувам вече в Алди, там касиерките са винаги много любезни и не шпионират по количките както в Реал. Няма нужда да си ходя там, където съм родена.

Обърнах се и подкарах количката към изхода. Ядосаният чичко вървеше след мен и нареждаше нещо в смисъл, че съм се отнесла неуважително към неговата колежка, че той бил длъжен да я защити от такива като мен, и пак ме посъветва да си ходя там, от където съм дошла.

Потеглих за в къщи с мисълта да отида на другия ден пак в Реал,да говоря с някой шефовете там и да го питам има ли разпореждане да се прогонват клиенти, които не са био-немци.

Скрит текст:
Естествено бяха ми кипнали л№№№та и можеше конфликтът да ескалира и по-зле, но от два дни взимам успокоителни заради една друга случка, още по гадна, която се случи на работа. За нея няма как да разкажа в подробности, но отново  подозирам, че голяма роля изигра и в този случай бг произходът ми. Негодниците в случая бяха турци, уж от добре интегрираните, с висше образование. Но изключително наглото вербално нападение пред очите и ушите на няколко колеги, непровокирано с нищо от моя страна,  премина всички възможни граници, и се наложи да ходя на лекар за успокоителни.


Мисля, че написаното горе от мен показва какъв вулкан от конфликти в момента кипи. Близо е, много близо до повърхността.
Щом като служител на Реал си позволява явна ксенофобска обида към клиент на веригата, си  мисля че вътре атмосферата е нажежена. Предполагам, че болшинството не издържа да превива цял ден гръб за нето 1500 евро на месец, и да наблюдава как всеки ден в работно време орките пълнят количките с каквото им сърце пожелае.
Това, че аз не съм орка, а източноевропейка, явно не играе роля. Щом си тръгнал да трепеш гадните мухи, не се притесняваш, че може да уцелиш и няколко работливи пчелички. Яростта ти не познава вече граници.

Моя позната във фейса, немкиня с частен фризьорски салон в една селска област, непрекъснато споделя АфД постове и откровено ксенофобски насочени линкове на статии. Питах я не се ли страхува да не си загуби клиентите, отговорът беше :  "Повечето мислят като мен, няма от какво да ме е страх".

Ще се повторя от преди няколко месеца, но А. Меркел постигна това, което до преди година, две никой на смяташе за възможно - Възход на нацистите в Германия и никой да не се оплаква от това.

Силвърче, съмнявам се че немският чичо от Реал ще се отнесе по-милостово към мен, отколкото фанатизирания мюсел.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 22:39 от Анонимен

# 23 003
  • Мнения: 5 500
Мисля,че швеЦите упорито искат да депортират Мохамеджин,защото е християнин. Peace
И аз това си помислих.

--
Европейският съюз предложи финансови стимули на страните членки да приемат мигранти от спасителните кораби в Средиземно море като част от опитите за разрешаване на продължаващия от седмици конфликт с Италия, съобщава "Франс прес".
Европейската комисия предложи да се предлагат средства на страните от ЕС, които доброволно приемат мигранти, за създаване и управление на центрове за мигранти на тяхна територия, в които да се определя дали хората отговарят на изискванията за получаване на убежище в Европа или трябва да бъдат върнати в родните си страни като икономически мигранти.

Комисията също така предложи да се предоставят на страните доброволци 6000 евро за всеки мигрант, който те са приели от тези "контролирани центрове".
https://news.bg/int-politics/es-predlaga-na-stranite-chlenki-600 … riet-migrant.html

# 23 004
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Мирела, добре завърнала се. Не се ядосвай на касиерките - няма супермаркет от 16 години, в който да не ми гледат в количката и дори ме молят да си повдигна дамската чанта - въобще не ми е обидно, вършат си работата хората, така са инструктирани.  Peace Интересно, че на теб отскоро ти се случва.
Иначе такова забележки на висок и остър тон са много грозни - можеше да ти обясни спокойно, че така са инструктирани, вместо да ти се ежи "тука е тъй". 🙈 Че и да те праща обратно. Разбирам че е изнервен за всичко, което казваш. Ама на някой мургавелко няма да му стиска да го каже, нали?

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 23:19 от OnDiNe_

# 23 005
  • Мнения: 10 108
Мирела, чакахме те  bouquet

Комисията също така предложи да се предоставят на страните доброволци 6000 евро за всеки мигрант, който те са приели от тези "контролирани центрове".
https://news.bg/int-politics/es-predlaga-na-stranite-chlenki-600 … riet-migrant.html
Същата новина в Дир-а, но с малко подробности за реакцията на Салвини:
https://dnes.dir.bg/svyat/bryuksel-dava-po-6000-evro-za-vseki-priet-migrant
Италианският вътрешен министър и вицепремиер Матео Салвини побърза категорично да отхвърли предложението на ЕК.
"Не искаме милостиня, тъй като с времето всеки търсещ убежище струва на италианския данъкоплатец 40 000-50 000 евро, така че Брюксел да си задържи милостинята, искаме да спрем притока [...], не искаме пари", каза Салвини.
Салвини добави също: "Не зная дали те искат да дадат пари на други, могат да го направят, ако желаят. Италия няма нужда от милостиня".

# 23 006
  • Мнения: X
OnDiNe,
благодаря за милите думи.
мисля, че коментарът ти измества доста тежестта на споделеното от мен.

Едно е ‘‘да ме молят да си повдигна дамската чанта‘‘, а друго да ми пипат личната собственост.
Всъщност написах случката заради враждебната реакция на чичото-наци.
Касиерката и да ме ядоса, го забравям.
Обаче чичкото, който даже и не беше на работа, а се беше наредил като обикновен купувач, може би след уморителна смяна. Той е елементът, който ми прави притеснения.
Държането, поведението на хората когато са обединени в група е нещо съвсем различно от държането на един, двама като единици.
Мисля, че хич не е далеч моментът, в който ще се стигне до масова психоза и групово изтрещяване със силата на стихийно бедствие.
Чичкото неонаци от Реал и още стотина като него, въоръжени с най-обикновен кибрит, могат да направят погром за чудо и приказ.
OnDiNe,
Изобщо не ме учудва, че ти самата не регистрираш появата на неонацитата.
Нещата се вършат подмолно, според план и целта е хората да не се усетят. Цели 13% АфД-ци в Бундестага и никой не писка.
Тръмп настоява  Германия да влага много повече пари за въоръжаване. И немците уж се дърпат...Божке, къф театър!
Абе, хора, вие слепи ли сте?
Нали след ВСВ  Германия я демилитаризираха? Нали немците никога повече не трябваше да имат силна войска?
И сега идва клоунът Тръмп и уж насилствено налага на немците да се въоръжават и да си обновяват армията.
Страхотен цирк!
Скоро увеличиха бюджета на Бундесвера ако не се лъжа с 500 милиона Евро и никой на писна.



delpel,
тук съм, на първа линия. Мерси за букета!:first_quarter_moon_with_face:
Скоро ще ходя да си лягам, че пих валериан и хопфен на таблетки и вече заклюмах пред екрана на компа.

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 00:00 от Анонимен

# 23 007
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
За какво сме слепи? Обясни ми какъв е планът, който се изпълнява подмолно. Политиците, които ги покани ха, сега въоръжават за война ли как?
И не е вярно, че никой не писка срещу АфД - напротив, постоянно се пищи срещу тях, по всички мрежи, медии, постоянни митинги, протести и тн. Всеки плаши от тях, понеже ги е страх за властта си. Само че за мен това не са неонацита,но не ми се навлиза в тази тематика.

# 23 008
  • Мнения: 14 790
 Two HeartsМирелка добре дошла! HugСилно се надявах да ни четеш и да се завърнеш.Като видях NOVA знаех си,че си ти! bouquet
Съжелявам за лошите случки.Точно затова се ядосвам,че немците си мълчат,преглъщат и накрая избухват срещу източноевропейците.Мисля вместо да се ядосваш,да напишеш писмено оплакване срещу чичката-ксенофоб.Сигурно ще го привикат поне да го смъмрят.Може пък и да има извинение.Сигурно ще е лицемерно,но пак е нещо. Mr. GreenАз в някои случаи дори да знам,че няма да има ефект за някоя кауза,пак протестирам и се оплаквам,защото не мога да седя като оФца.Поне да си запазя достойнството.
Аз също не мисля,че подкрепяшите АФД са неонацисти.Това са отчаяни от действителността и всички несправедливости хора.Сега друг е въпроса,че всякакви боклуци може да се присламчат към тях.За съжаление винаги става така.

# 23 009
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Да, за последното е така и никой не може да повлияе на това. Наскоро сред тяхната публика снимаха един с фланелка със знамето - черно, бяло, червено. Дали е поставено лице или е просто глупав не знам, но това няма нищо общо с политиката и намеренията на партията и само им подрива авторитета и налива масло в мелницата на "старите партии" и левите.

Общи условия

Активация на акаунт