Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 356
  • 36 877
  •   2
Отговори
# 25 845
  • България
  • Мнения: 6 211
   Е, българи, румънци.
Малко по-назад в темата се коментираше, че България се циганизира.
И не е лъжа. Малко ли "български звезди" се оказаха цигански такива.
Това е резултата от глобализация, интеграция и т.н. Така ще е вече, българите ще имаме все по-мургав вид и все по-диви изпълнения  Mr. Green.
  Не вярвам на Ванга, но може и да е права, че България ще я има, но няма да са българи хората на тази територия.
  Да де, според закона са българи. Всеки циганин ще ви го каже. Така пише на личната му карта.  Mr. Green
 От известно време насам се чудя, колко ли останахме етническите българи в България? Около мен има доста деца от смесени връзки.

# 25 846
  • Мнения: 14 635
Коя от коя новина е по,по,най!Много ме впечатлиха румънците с пианото!Вече чувам първите акорди на фюр Елизе. CrazyНемските власти не ги ли санкционират за такъв вид превоз?

# 25 847
  • Мнения: X
95 Евро за застрашаване сигурността на движението.

За съжаление нямам в момента възможност за превод, но ето една статия за Саудистка Арабия и влиянието и в момента върху икономиките.
Много притеснително и нищо чудно саудитските шейхове да дърпат конците на лежанците, след което обаче идва върпосът що дири Сорос при Саудитите?

https://www.welt.de/finanzen/article182281490/Petrodollar-Trump- … chs-gefuehrt.html

# 25 848
  • Мнения: 14 635
Живота е показал,че тоя и оня,винаги дирят пари. MoneyНяма какво друго да е.После власт и влияние.
Никой не е умрял за бедстващи,бягащи от война и всякакви страдалци.''Загрижени'' са само ако има пари.Дори ''доброволците'' са платени.Безплатно апелират от вкъщи ''дайте да дадем'' група покрили се защитнички от този форум.Убедени,че партията винаги е права,в случая политиката на ЕС,скачат срещу всеки здравомислещ човек несъгласен със самоубийствената политика на този лицемерен,фалшив съюз.
И за всичко е виновен Путин. Naughty

# 25 849
  • Мнения: 1 120
95 Евро за застрашаване сигурността на движението.

За съжаление нямам в момента възможност за превод, но ето една статия за Саудистка Арабия и влиянието и в момента върху икономиките.
Много притеснително и нищо чудно саудитските шейхове да дърпат конците на лежанците, след което обаче идва върпосът що дири Сорос при Саудитите?

https://www.welt.de/finanzen/article182281490/Petrodollar-Trump- … chs-gefuehrt.html
ами Сорос е при саудитците заради същото, за което е бил при фашистите и е издавал своите. Пари! Власт!
А за саудитците съм сигурна, че дърпат конците. Най-вече на САЩ. За предишните президенти това беше очевидно. Имам малко колебания за Тръмп. Беше избран против волята на Сорос и компания. Въпросът е дали американския президент, който и да е той, може да бъде незивисим.

# 25 850
  • Мнения: 12 301


За съжаление нямам в момента възможност за превод, но ето една статия за Саудистка Арабия и влиянието и в момента върху икономиките.
https://www.welt.de/finanzen/article182281490/Petrodollar-Trump- … chs-gefuehrt.html

А това е една статия от саудитец - публикувана е като мнение, но той е един от шефовете на Ал Арабия - саудитската  телевизия. Така че заплахите придобиват доста достоверно звучене.

https://english.alarabiya.net/en/features/2018/10/14/US-sanction … bbing-itself.html

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 14:49 от Vapor

# 25 851
  • Мнения: 7 856
Попаднах на една статия, в която е описан един документ, приет от европейските идиоти, които ни управляват през 2010 г.
Направо изпаднах в шок, като го прочетох. Ето малка част от него:
Цитат
Само преди няколко дни известният германски публицист Оливер Яних, автор на книги за ЕС и тероризма и на много коментари по мигрантската криза, даде гласност на едно изследване, възложено от ЕК, за разпределението на мигранти във всички страни–членки на ЕС и техния максимален капацитет на база територия, население и гъстота на заселеност.

Обобщеният доклад от това изследване в обем от 144 страници, е изготвен още през 2010 година, т.е. преди голямата мигрантска криза, когато страните–членки са 27, а населението 495 млн. Той стига до умопомрачителния извод, че капацитетът на страните за приемане на мигранти е в рамките до 3 млрд и 833 млн обща численост на населението. Оригиналът на „заключителният доклад” на ЕК, дирекция „General Home Affairs” от юли 2010 г. под № JLX/2009/ERFX/PR/1005
.....

При разпределението на бенифициентите на международна закрила в определени страни се поставя „праг на плътност” например 200 или 1000. В резултат на това например България с площ 111.910 кв.км и население 7.679.290 /от 2008 г./ има капацитет да достигне население от 104.230.710

Ето линк към статията: Колко мигранти може да поеме Европа– между фантастиката и брюксе … ския бюрократизъм

Линкът в статията към документа не е верен, но аз като ошашавена от прочетеното, издирих документа:
http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/summary?doi=10.1.1.366.2603
Щракате на иконката на акробат ридера вдясно под заглавието и отваряте целия документ.
И се оказа, че наистина цифрите са тези! Умопомрачителните цифри на нашественици, които бихме могли да поемем, са на 112 стр. в таблица 12.
Да оставим настрана другото, но как виждат тези кретени, че ще може да се изхрани това население? И от къде ще се намери толкова вода?
Отделно са смятали площта на държавата, без да се замислят за терен и други условия. На връх Мусала или на Мальовица ще се построи милионен град?
Или пък в тундрата зад полярния кръг или в блатата на Финландия?

И това "проучване" е правено преди нашествието на ордите!

# 25 852
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Статията в Поглед инфо е кошмарна. Искам Vapor да коментира, защото тя  хич не беше обезпокоена от въпросния пакт, щото бил пожелателен...Егати изродите, дето са на власт в последните години, всъщност те са само  проводници на болните мозъци на шепа индивиди.

# 25 853
  • Мнения: 12 301
Попаднах на една статия, в която е описан един документ, приет от европейските идиоти, които ни управляват през 2010 г.

Това не е приет документ, а изследване. И е факт, че някои ЕС страни, имат значително по-голямо натоварване откъм бежанци отколкото други - едни по географски причини, други по други съображения. Ние потенциално сме от първите и също имаме интерес да се изработят механизми за споделена отговорност, вместо при голям бежански поток да се препълним заради местоположението си на гранична страна.

Пактът е за миграцията, това изследване, ако забелязвате е за бежанци или хора, имащи право на международна закрила. И всъщност в него дори се споменава, че ако има повече пътища за легална миграция, обвързана с трудовия пазар, ще има по-малко злоупотреби със системата на убежището и международната закрила. Прочитът на Симеон Николов ми се струва все по-тенденциозен. Не знам с каква цел го прави.

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 16:23 от Vapor

# 25 854
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Попаднах на една статия, в която е описан един документ, приет от европейските идиоти, които ни управляват през 2010 г.
Направо изпаднах в шок, като го прочетох. Ето малка част от него:

Той стига до умопомрачителния извод, че капацитетът на страните за приемане на мигранти е в рамките до 3 млрд и 833 млн обща численост на населението. Оригиналът на „заключителният доклад” на ЕК, дирекция „General Home Affairs” от юли 2010 г. под № JLX/2009/ERFX/PR/1005
.....

Линкът в статията към документа не е верен, но аз като ошашавена от прочетеното, издирих документа:
http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/summary?doi=10.1.1.366.2603

И се оказа, че наистина цифрите са тези! Умопомрачителните цифри на нашественици, които бихме могли да поемем, са на 112 стр. в таблица 12.

Отделно са смятали площта на държавата, без да се замислят за терен и други условия. На връх Мусала или на Мальовица ще се построи милионен град?
Или пък в тундрата зад полярния кръг или в блатата на Финландия?

И това "проучване" е правено преди нашествието на ордите!

Недоволна, много благодаря за линка и много благодаря за коментара. Всичко това е отварящо очите.


Това не е приет документ, а изследване. И е факт, че някои ЕС страни, имат значително по-голямо натоварване откъм бежанци отколкото други - едни по географски причини, други по други съображения. Ние потенциално сме от първите и също имаме интерес да се изработят механизми за споделена отговорност, вместо при голям бежански поток да се препълним заради местоположението си на гранична страна.



Vapor, оставам с впечатлението, че ти си на мнение, че мигрантските потоци и бежанските потоци са абсолютно неизбежни. И понеже са неизбежни, т. е. не можем да ги спрем, трябва да се примирим с неизбежното и да започнем да го контролираме, т. е. да разпределяме тежестта.

Не ти ли се струва странно, че потокът е от ниско-населени към гъсто-населени територии? Според теб, има ли здрав разум в подобна тенденция?

# 25 855
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Попаднах на една статия, в която е описан един документ, приет от европейските идиоти, които ни управляват през 2010 г.

Това не е приет документ, а изследване. И е факт, че някои ЕС страни, имат значително по-голямо натоварване откъм бежанци отколкото други - едни по географски причини, други по други съображения. Ние потенциално сме от първите и също имаме интерес да се изработят механизми за споделена отговорност, вместо при голям бежански поток да се препълним заради местоположението си на гранична страна.

Пактът е за миграцията, това изследване, ако забелязвате е за бежанци или хора, имащи право на международна закрила. И всъщност в него дори се споменава, че ако има повече пътища за легална миграция, обвързана с трудовия пазар, ще има по-малко злоупотреби със системата на убежището и международната закрила. Прочитът на Симеон Николов ми се струва все по-тенденциозен. Не знам с каква цел го прави.

Е според теб защо ги правят тези" изследвания", да се намират на работа и да плащат на някого ли? Че нали точно на подобни изследвания се опират впоследствие и ги използват за "обективна" основа на документи като ИК и Пакт-а.2010 година е правено и впоследствие пуснаха" бежанците", които малко по-късно започнаха да наричат както си трябва - мигранти. Сега вече сме на фаза редовно обогатяване с такива. Това си е чист план, който се реализира стъпка по стъпка  и най-вече подмолно и в пълна тишина през повечето време. Оповестяват се само резултатите и  как няма начин да е другояче.

# 25 856
  • Мнения: 12 301
Е според теб защо ги правят тези" изследвания", да се намират на работа и да плащат на някого ли? Че нали точно на подобни изследвания се опират впоследствие и ги използват за "обективна" основа на документи като ИК и Пакт-а.2010 година е правено и впоследствие пуснаха" бежанците", които малко по-късно започнаха да наричат както си трябва - мигранти. Сега вече сме на фаза редовно обогатяване с такива. Това си е чист план, който се реализира стъпка по стъпка  и най-вече подмолно и в пълна тишина през повечето време. Оповестяват се само резултатите и  как няма начин да е другояче.

2010е правено - това е 7 години след като България подкрепи войната в Ирак с пълното съзнание, че ще тръгне бежански поток, но с успокоението, че Турция ще го прибере и до нас няма да стигне, 1 година преди страни от ЕС да съучастват в разрушаването на Либия - със сигурност няма начин да са били идиоти и да не са очаквали последствията и няколко години преди да съучастват в опитите за разрушаване на Сирия.
Аз напълно разбирам необходимостта от такива изследвания - не ми е ясно защо не водят до мерки - до създаване на бази извън Европа, до адекватен механизъм за отсяване на бежанците на границите и организирана релокация в рамките на ЕС и т.н. Когато създаваш всички условия за бежански потоци трябва да си подготвен да се справиш с тях, а не да разчиташ, че някой друг ще го върши.

# 25 857
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Това не е приет документ, а изследване.

Да, изследване...но направи ли ти впечатление, за какво е това изследване?

STUDY ON THE FEASIBILITY OF ESTABLISHING A MECHANISM FOR THE RELOCATION OF BENEFICIARIES OF INTERNATIONAL PROTECTION JLX/2009/ERFX/PR/1005 STUDY ON THE FEASIBILITY OF ESTABLISHING A MECHANISM FOR THE RELOCATION OF BENEFICIARIES OF INTERNATIONAL PROTECTION

Превод:
ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА ПРИЛОЖИМОСТТА НА СЪЗДАВАНЕ НА МЕХАНИЗЪМ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА БЕНЕФИЦИЕНТИТЕ НА МЕЖДУНАРОДНАТА ЗАКРИЛА JLX / 2009 / ERFX / PR / 1005
ИЗСЛЕДВАНЕ ОТНОСНО ИЗПЪЛНИМОСТТА НА МЕХАНИЗМА ЗА РЕЛОКАЦИЯ НА БЕНЕФИЦИЕНТИТЕ НА МЕЖДУНАРОДНА ЗАКРИЛА

Това означава, че има план и идея за механизъм за релокация и се прави изследване, доколко това е приложимо и с какви капацитети разполагаме.



2010е правено - това е 7 години след като България подкрепи войната в Ирак с пълното съзнание, че ще тръгне бежански поток, но с успокоението, че Турция ще го прибере и до нас няма да стигне, 1 година преди Европа да съучаства в разрушаването на Либия - със сигурност няма начин да са били идиоти и да не са очаквали последствията и няколко години преди да съучаства в опитите за разрушаване на Сирия.
Аз напълно разбирам необходимостта от такива изследвания - не ми е ясно защо не водят до мерки - до създаване на бази извън Европа, до адекватен механизъм за отсяване на бежанците на границите и организирана релокация и т.н.

Много добър въпрос!

Отговор: защото планът не е да се използват бази извън Европа. Планирано е друго.

# 25 858
  • Мнения: 12 301

Много добър въпрос!

Отговор: защото планът не е да се използват бази извън Европа. Планирано е друго.

Не знам защо полагат такива усилия в този случай. Късаме договора с Турция, преставаме да се пазарим с либийци, тунизиийци и пр. и готово. Според мен е типична ЕС политика - отлагай, пък после ще му мислим.

И, да, според мен е редно да има и план, и идея, и действащ механизъм за релокации, а не планът да е "да му мислят граничните държави", което е същината на Дъблинското споразумение.

# 25 859
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Много добър въпрос!

Отговор: защото планът не е да се използват бази извън Европа. Планирано е друго.

Не знам защо полагат такива усилия в този случай. Късаме договора с Турция, преставаме да се пазарим с либийци, тунизиийци и пр. и готово

Кой твърди, че се полагат някакви реални усилия? Театър и спектакъл е всичко. Успокоителна таблетка за прекариата.

Общи условия

Активация на акаунт