Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 354
  • 36 877
  •   4
Отговори
# 25 875
  • България
  • Мнения: 6 211
И като кажат,че така се борят с демографският срив,откачам!Както се казва на чист български език,изтрЕбвал ни е такъв прираст и такива европейци!Мразя и всякакви каузи да спасим планетата чиста за децата ни и в този лицемерен дух.Нищо няма да пазя,няма да пестя природни ресурси за варварите нашественици.Да се оправят сами! Crossing ArmsГлобално затопляне?Нека мръзнат тия гадове и се избият помежду си от глад и жажда.Не ме интересува.Иначе могат да се развъждат,но били гладни.Проблема си е техен.
   За съжаление, в този ред на мисли и аз вече променям отношението си към опазването на природата.
  Простих се с идеята за високотехнологични еко селища, обградени от зелени гори, силно развито в духовен аспект човешко общество.
  На Земята са ѝ достатъчни няколко милиона съзнателни човешки същества, но това което идва и бързината му на размножаване ми подсказва, че по-скоро ни чака светът на Саурон и орките 😢.

# 25 876
  • Мнения: 12 301

А няма ли да питат хората от тези държави, какво мислят по въпроса? Или народът да го д*ха. Шайс егал е народът. Важното е да се дистрибутират справедливо хората от слабо-населените райони в гъсто-населените райони, за да се постигнат някакви имагинерни цели.

Ако си прочела внимателно изследването, ще видиш, че всъщност разглежда различните мнения. Така или иначе, лично аз мисля, че няма как при бежанска вълна отговорността да не се разпределя между членките на ЕС. Върху механизмът за разпределение,  както виждаме, още се спори. Салвини и Орбан - и двамата са анти-мигрантски настроени, но за презаселването са на обратни позиции. Салвини, естествено, иска да разпределя търсещите закрила по всички страни от ЕС, Орбан, естествено не иска. Според географското си разположение България би трябвало да е в лагера на Салвини. Това е същността и на цялото изследване - какви са пътищата едни страни да не носят непропорционален товар, докато други изобщо не го носят.

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 19:59 от Vapor

# 25 877
  • Мнения: 15 960
Вейпър, а да имаш някакви подробности около подписването на Дъблинското споразумение? Кои умници го измислиха тогава, пак ли такива хуманни причини са измислили, пак ли така са увещавали - абе то не е задължително, то няма да се наложи да се спазва...Въобще на кого му хрумна гениалната идея -  да натресем всичко на периферията, нас в центъра не ни засяга.
Нещо като в един блок - ако тече покривът, да се оправят тези на последния етаж.

# 25 878
  • Мнения: 12 301
Кои умници го измислиха тогава, пак ли такива хуманни причини са измислили, пак ли така са увещавали - абе то не е задължително, то няма да се наложи да се спазва...Въобще на кого му хрумна гениалната идея -  да натресем всичко на периферията, нас в центъра не ни засяга.
И на мен ми е интересно как са го приели, това със не е задължително едва ли е играло, защото Е задължително - това е законова уредба. Но принципът, че първата страна отговаря за разглеждане на молбата /ако кандидатът за убежище няма признат за бежанец член от семейството в друга страна от ЕС и вече не е влязъл  с виза някъде/  е съгласуван 1990 година - тогава приемат регламента, а тогава светът е изглеждал по друг начин. Оттам насетне само го прецизират, без да бутат това основно правило.

# 25 879
  • Мнения: 84
https://www.blitz.bg/svyat/izvnredno-ot-germaniya-ekhti-strelba- … m_news634179.html

Новите германци, новия пролетариат, дето ще изкарва пенЦиите на швабите празнуват първия си работен ден Simple Smile

# 25 880
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
https://www.blitz.bg/svyat/izvnredno-ot-germaniya-ekhti-strelba- … m_news634179.html

Новите германци, новия пролетариат, дето ще изкарва пенЦиите на швабите празнуват първия си работен ден Simple Smile

Мисля, че тоя път са си били немци - майка и син. Синът получил психична криза.

Народът боледува. Психичните болести и състояния се превръщат в епидемия.

# 25 881
  • Мнения: 84
https://www.blitz.bg/svyat/izvnredno-ot-germaniya-ekhti-strelba- … m_news634179.html

Новите германци, новия пролетариат, дето ще изкарва пенЦиите на швабите празнуват първия си работен ден Simple Smile

Мисля, че тоя път са си били немци - майка и син. Синът получил психична криза.

Народът боледува. Психичните болести и състояния се превръщат в епидемия.

Новите германци да не са се заразили с психични болести от старите германци Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 25 882
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
https://www.blitz.bg/svyat/izvnredno-ot-germaniya-ekhti-strelba- … m_news634179.html

Новите германци, новия пролетариат, дето ще изкарва пенЦиите на швабите празнуват първия си работен ден Simple Smile

Мисля, че тоя път са си били немци - майка и син. Синът получил психична криза.

Народът боледува. Психичните болести и състояния се превръщат в епидемия.

Новите германци да не са се заразили с психични болести от старите германци Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Нямам идея, кой кого, но има нещо гнило.

Самият факт, че толкова хора гласуваха за зелените, е симптом. Зелените човечета са пълно хахо, особено в концепциите си за бежанците и мигрантите.

# 25 883
  • Мнения: 5 500
Пактът е за миграцията, това изследване, ако забелязвате е за бежанци или хора, имащи право на международна закрила. И всъщност в него дори се споменава, че ако има повече пътища за легална миграция, обвързана с трудовия пазар, ще има по-малко злоупотреби със системата на убежището и международната закрила. Прочитът на Симеон Николов ми се струва все по-тенденциозен. Не знам с каква цел го прави.
Ъъъъъ,
я да видя дали правилно съм разбрала?

Значи всичкото маймун дето гребе с лодки и обикаля по гори и планини,
е дошло да работи,
но лошите европейци понеже не са му осигурили легални канали-се налага да се представя за бежанец?

Обаче като подпишем Пакта и се съгласим че миграцията е основно човешко право-няма да им се налага да се представят за такива.

# 25 884
  • Мнения: 12 301
я да видя дали правилно съм разбрала?

Значи всичкото маймун дето гребе с лодки и обикаля по гори и планини,
е дошло да работи,
но лошите европейци понеже не са му осигурили легални канали-се налага да се представя за бежанец?

Обаче като подпишем Пакта и се съгласим че миграцията е основно човешко право-няма да им се налага да се представят за такива.


Първо Пакта МАЙ изобщо няма да подлежи на подписване, второ в него не се казва, че миграцията е основно човешко право. И да,  да дадеш на хората възможност да работят  като си подбираш тези, които ти вършат работа, е по-добре от това изобщо да не им даваш, а да те нагазят стихийно. Когато няма законни пътища да се преместиш и да работиш някъде, доста по-голям е шансът да го направиш незаконно /например, като дойдеш с туристическа виза, но останеш да работиш на черно/ или чрез измама - като се представиш за бежанец.

# 25 885
  • Мнения: 5 500
Първо Пакта МАЙ изобщо няма да подлежи на подписване
в смисъл? нещо съм изпуснала ....

второ в него не се казва, че миграцията е основно човешко право.
Е, Орбан явно си измисля.

И да,  да дадеш на хората възможност да работят  като си подбираш тези, които ти вършат работа, е по-добре от това изобщо да не им даваш, а да те нагазят стихийно.
И трябва цялото ООН да се събере,вместо всяка държава да си решава сама?
Кой ще гази стихийно?
"Абе я да дойдат танковете" да видим кой кого ще гази.

# 25 886
  • Мнения: 12 301
Първо Пакта МАЙ изобщо няма да подлежи на подписване
в смисъл? нещо съм изпуснала ....

Орбан, естествено, си измисля и  си говори на електората. Това им харесва, това говори. Той говори и че му ограничава суверенитета.  Иначе да, в австрийските медии видях материал, че ще бъде приет с акламация, т.е. без подписване. Съвсем логично ми се струва, защото и самата Ню Йоркска декларация така е приета.

И, да, плюсът би бил, че са се събрали всички страни от ООН - и приемници, и източници на миграция, за да се споразумеят за общи решения. Но плюс няма, защото не са задължителни за никого, включително за източниците на миграция. Така че Пактът е едно голо отчитане на дейност за тези, които отидат на приемането му и повод да се бият в гърдите тези, които не отидат - или излезат от залата, когато се приема, което беше описано като "австрийското решение".

# 25 887
  • Мнения: 5 500
Орбан, естествено, си измисля и  си говори на електората. Това им харесва, това говори. Той говори и че му ограничава суверенитета.  
Сега ще ме накараш да ровя и да вадя цитати.
И Да, ограничават му суверенитета на Орбан-това беше по повод разполагането на Фронтекс на унгарската граница.
Едно време така са ни пазели СССР, сега ЕСССР.
Чудно.

# 25 888
  • Мнения: 12 301
Сега ще ме накарш да ровя и да вадя цитати.
И Да, ограничават му суверенитета на Орбан-това беше по повод разполагането на Фронтекс на унгарската граница.
Едно време така са ни пазели СССР, сега ЕСССР.
Чудно.

Пактът с нищо не му ограничава суверенитета, има си отделна точка по въпроса. Което не му пречи да го твърди - именно за Пакта. Нормално е да е говорил същото и за Фронтекс, явно тази теза е популярна в страната му - храбрият боец срещу ЕСССР. Естествено, ако ЕСССР в лицето на Германия рече да си изтегли инвестициите, ще го изгонят с камъни, но явно и той има своята функция. Даже бих допуснала, че е ключов за разбиването на ЕС на скорости.

# 25 889
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Орбан, естествено, си измисля и  си говори на електората. Това им харесва, това говори.

Задачата на ръководителя на една държава е да изпълнява желанията на народа и да го защитава от потенциални опасности.

Според теб, каква е задачата на правителството? Да отваря границите и да пуска целия свят в двора, създаден от хората вътре ли?

Общи условия

Активация на акаунт