Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 687
  • 36 877
  •   2
Отговори
# 27 435
  • Мнения: 9 152
Днес получих следния текст от колежка:
Скрит текст:
Hier ein paar aufmunternde Worte der Kanzlerin zum Jahresende:
حراس المرم
 - اينتراخت براونشفايغ (ألمانيا)
علي رضا  - كوفيليا (البرتغال)
الرحمن الأحمدي - سباهان اصفهان
 مكانى - فولاد خوزستان

المدافعين ع
 حيدري - استقلال
حسي
برسبوليس
ستي - فانكوفر وايت كابس (كندا)
بجمان منتظري - أم صلال (قطر)
جلال حسيني - برسبوليس
امير حسين صادقي - استقلال
محمد رضا  - ذوب آهن
أحم - نفط
- استقل
احسا - سباهان اصفها
مهرداد  - برسبوليس

لاعبي خط الوسط
جواد نيكونام - نادي الكويت الرياضي (الكويت)
أندرانيك تيموريان - الاستقلال
رضا  - برسبوليس
قاسم حداديفار - ذوب آهن اصفهان
بختيار رحماني - فولاد خوزستان

المهاجمين
أشكان ديجاجاه - فولهام (انكلترا)
مسعود شجاعي -  لاس بالماس (إسبانيا)
علي رضا جهانبخش - نيميجن (هولندا)
محمد رضا خلعتبري - برسبوليس
مهدي الشريفي - سباهان اصفهان
رضا  - تشارلتون  (انكلترا)
كريم أنصاري فرد - سازي تبريز جرار
سردار  - روبي
Gänsehaut pur !!
Bei den letzten Zeilen hätte ich fast geweint😊😊Alles Gute
   
Коледно приветствие от Канцлерката. Разбира се, налага се ползване на речник за превод. Много се извинявам, не мога да го преведа.
Разпраща се на "свои хора" . После говорихме в екипа по темата, всички го коментирахме и бяхме на едно мнение- същото, за което си говорим тук.

# 27 436
  • Мнения: X
Тръмп изтегля щатските военни от Сирия.
https://dariknews.bg/novini/sviat/sasht-iztegliat-voennite-si-ot … -dyrzhava-2138294

Катерица, с преводача звучи пълна абракадабра. От какво е настръхнала твоята колежка?
Скрит текст:
Охраната на Алморм
 - Ейнтрахт Брауншвайг (Германия)
Али Реза - Ковилия (Португалия)
Рахман Ахмади - Сахан Исфахан
 Макини - Фулад Хузестан
Охраната на Алморм
 Хайдари - Независимост
сетивен Персеполис
Град - Ванкувър бели кабини (Канада)
Bjman Montazeri - Ум Салал (Катар)
Джалал Хосейни - Персеполис
Амир Хюсеин Садеги - Независимост
Мохамед Реза - Туб Ан
Масло - Масло
- Разходете се
Смисъл - Спахан го описва
Мехдад - Персеполис

Полузащитници
Спортен клуб Jawad Nikonam - Кувейт (Кувейт)
Анданик Тимъриън - Независимост
Реза - Персеполис
Касем Хаддифар - Туб Ан Исфахан
Бахтиар Рахмани - Фулад Хузестан

Нападателите
Ашкан Диях - Фулъм (Англия)
Масуд Шоджа - Лас Палмас (Испания)
Али Реза Яхнбахш - Ниймеген (Холандия)
Мохамед Реза Халтабри - Персеполис
Мехди Шарифи - Сахахан Исфахан
Реза - Чарлтън (Англия)
Карим Ансари Ферд - Саши Табрис Трактор
Сардар - Руби

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 20:32 от Анонимен

# 27 437
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Някой в по-ранен коментар бе постнал следното видео:



Поствам го пак за онези, които са пропуснали да се посмеят.

Аз лично, се скъсах от смях.

Е те това са Зелените - в поза лотус...в пълна хармония на духа, душата и тялото.

Само дето в тая пълна хармония им са закърнели способностите да различават доброто от злото.

# 27 438
  • Мнения: 9 152
Black_Sapphire, става дума за ползването на арабски думи и азбука в "приветствието". Аз лично не съм се и опитвала да превеждам какво е писано.  Дори не сме обсъждали съдържанието, (ако някой изобщо се е опитвал да превежда) а платформата. Текстът е карикатура на реалността, не е с буквално съдържание.

# 27 439
  • Мнения: 12 309
Black_Sapphire, става дума за ползването на арабски думи и азбука в "приветствието". Аз лично не съм се и опитвала да превеждам какво е писано.  Дори не сме обсъждали съдържанието, (ако някой изобщо се е опитвал да превежда) а платформата. Текстът е карикатура на реалността, не е с буквално съдържание.

Тоест имената на футболисти със съответните отбори, в които играят - както личи от превода, вероятно от подредбата на националния отбор на Иран - е използван с цел шега?

# 27 440
  • Мнения: 10 067
Това май не е шега.
Германски комисар възмути колегите си, не може да пожелае "Весела Коледа"
Цяла Германия си пожелава "Весела Коледа" с коледни картички. Единствено германският комисар по интеграцията Анете Видман Мауз от ХДС не може да направи това.
От пресцентъра й изпращат коледна картичка с типичните коледни символи - шапки, ангели, чорапи и камбани, но липсва обаче важната дума Коледа, коментира "Билд".
Вместо това пише "Независимо в какво вярвате... ние ви пожелаваме осмислящо време и добро начало на новата година".
За Рамадан Мауз пожелава на всички "мюсюлмани в Германия" чрез туитър "благословено време на пости".

За еврейския празник Ханука тя поздрави всички евреи и им пожела "щастлива и благословена Ханука.

Заради неназоваването на Коледа и "независимо в какво вярвате" колегите на Мауз от Бундестага реагираха остро и с възмущение.


Картичката може да видите Тук

# 27 441
  • Мнения: 9 152
Black_Sapphire, става дума за ползването на арабски думи и азбука в "приветствието". Аз лично не съм се и опитвала да превеждам какво е писано.  Дори не сме обсъждали съдържанието, (ако някой изобщо се е опитвал да превежда) а платформата. Текстът е карикатура на реалността, не е с буквално съдържание.

Тоест имената на футболисти със съответните отбори, в които играят - както личи от превода, вероятно от подредбата на националния отбор на Иран - е използван с цел шега?
Напълно е възможно да има и  скрито послание в текста... да изглежда миш маш , а да е "кодирано" нещо. За мен достатъчно показателно беше изпозлването на арабски букви в "реч на Канцлерката". Повече и не ми е необходимо.
Също, да се споделя сред " свои" и всички колеги -бяхме единодушни и впечатлени от идеята.
Текстът се разпраща по мейли, skype,  WhatsApp и пр.

# 27 442
  • София
  • Мнения: 7 806
Това май не е шега.
Германски комисар възмути колегите си, не може да пожелае "Весела Коледа"
Скрит текст:
Цяла Германия си пожелава "Весела Коледа" с коледни картички. Единствено германският комисар по интеграцията Анете Видман Мауз от ХДС не може да направи това.
От пресцентъра й изпращат коледна картичка с типичните коледни символи - шапки, ангели, чорапи и камбани, но липсва обаче важната дума Коледа, коментира "Билд".
Вместо това пише "Независимо в какво вярвате... ние ви пожелаваме осмислящо време и добро начало на новата година".
За Рамадан Мауз пожелава на всички "мюсюлмани в Германия" чрез туитър "благословено време на пости".

За еврейския празник Ханука тя поздрави всички евреи и им пожела "щастлива и благословена Ханука.

Заради неназоваването на Коледа и "независимо в какво вярвате" колегите на Мауз от Бундестага реагираха остро и с възмущение.


Картичката може да видите Тук

Точно за този "шедьовър" на коледна картичка исках да напиша, но delpel ме изпревари.  Hug
Има статия в Bild за това. Аз зациклих на превода на besinnliche Zeit - тук "осмислящо време" са го превели.  newsm78
Във всички случаи излагацията е пълна, даже съпартийците на политкоректната министърка се възмутили.

# 27 443
  • Мнения: 14 638
Очевидно министърката не е политкоректна щом не е уважила и християнското население.Все пак много араби са християни!Иначе едни вярват на политиците си  Mr. Greenдруги,че ще цъфнат налъмите.
Важното е,че според ''Файнейншъл таймс'' Сорос е личност на годината.Не се и съмняваме. Money Money Money
https://dariknews.bg/novini/sviat/dzhordzh-soros-e-lichnost-na-g … hyl-tajms-2138189

# 27 444
  • Мнения: 1 121
И какъв е този филм по канал 1??..Лампедуза на хоризонта... 4 серия?
Това ми прилича на промивка
Чудя са дали ще направят сериен филм “геройствата на новите европейци”.

# 27 445
  • Мнения: 10 067
Очевидно министърката не е политкоректна щом не е уважила и християнското население.Все пак много араби са християни!Иначе едни вярват на политиците си  Mr. Greenдруги,че ще цъфнат налъмите.

Аз трудно вдявам вече, т.е. отказах се да ги разбирам, но едно е ясно - лицемерие до безкрайност.
Махнаха си кръстовете, а сега се правят на обидени ученички. Rolling Eyes smile3518

Важното е,че според ''Файнейншъл таймс'' Сорос е личност на годината.Не се и съмняваме. Money Money Money
https://dariknews.bg/novini/sviat/dzhordzh-soros-e-lichnost-na-g … hyl-tajms-2138189
За личността на годината Naughty
Сорос за участието си в конфискацията на еврейското имущество от нацистите и чувството за вина
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/soros-za-uchastieto- … huvstvoto-za-vina

# 27 446
  • Мнения: 14 638
Урода ще го чуя по-натам,че не мога да го дишам,а слушам хубава музика сега.Много ми хареса статия от същият линк след атентата в Страсбург.За отричането на действителността с посредничеството на медиите.Исляма не може да бъде виновен,той е мирен и бла,бла.Кой убит,умрял.В крайна сметка жертва е ислямиста. Mr. Green
http://glasove.com/categories/vytreshni-glasove/news/atentatyt-v … tricha-realnostta

# 27 447
  • София
  • Мнения: 7 806
Процент мюсюлмани в населението на европейските страни през 2016г.

Три възможни сценария за развитие според изследователския център „Pew research“:
Първият е, че мюсюлманското население ще нарасне от 5% на 8%, а в Германия – от 6% на 9%. Това произтича от факта, че вече пристигналите мюсюлмани са средно с 10-15 години по-млади от местното население и показват по-високи нива на раждаемост.
Вторият сценарий предвижда ЕС да приложи програма за добре управлявана миграция, която отдавна се използва в Канада. Това означава, че само тези, които имат работна или студентска виза, ще могат да влизат в Европа, а тези, които кандидатстват за статут на бежанец, както и тези, които търсят закрила, няма да бъдат допуснати.
Според третия сценарий, миграционният поток от страните от Близкия изток ще бъде сравним с годините 2014-2016. Ако подобен сценарий се развие, до 2050 г. повече от 75 милиона последователи на ислямската вяра ще живеят в Европа.

от ТУК
Коя е държавата с най-висок процент според тази карта?
Не ни трябват повече.

# 27 448
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Процент мюсюлмани в населението на европейските страни през 2016г.



Тези статистики не може да са верни, защото няма как да се изчисли, какъв % от населението изповядва ислям.

Как в Германия знаят, кой какво изповядва? Такава статистика НЕ съществува и няма как да бъде съставена.

# 27 449
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
В някои от коментарите пише че снимката е fake, но всички ние знаем, че в тези страни има много момичета/деца, които са принудени/насилени да се омъжат съвсем малки и е нормално на 12-15 години да могат да забременеят, че някои даже може и на 10 да забременеят, зависи колко бързо са се развили. Така че дори и тази снимка да е fake, то се знае, че има много такива страдащи момиченца, на които е откраднато детството. 😡😡😡😡😡😡

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=227498804813811&set= … theater&ifg=1

Общи условия

Активация на акаунт