Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 310
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 28 095
  • Мнения: X

Скрит текст:
Не се оправдавай, Vapor. Погледни колко пъти ти повторих едно и също и пак продължаваш да се оправдаваш. Вместо да спамиш, по-добре потърси линка с информацията, че вече се излагаш като царица на линковете. Ще ти отнемем царската титла! Wink

NumLock, не само политкоректност, но и огромна доза безотговорност, неосведоменост. Дългогодишната студена война, която създаде напрежение и неприязън между западните и източните народи си е изиграла ролята. Западняците никак не си падат по източно европейци, но така и никога не разбрах защо си падат по черни и изобщо по мургавки едни такива препеченки. Колкото до младите момичета, то те си мислят, че всичко, което хвърчи се яде.
Разказвала съм ви, че когато имам работа в центъра пътувам с обществен транспорт, иначе търсенето на място за паркиране може да ми отнеме и час. Та наскоро пътувах с трамвая и съм седнала на една седалка, до мен едно младо момиче, на отсрещната страна други две такива.
По едно време се качват двама препечени и момичето до мен казва: "Hallo" и трите избухват в смях и гледат на другата страна. Но тъмнокожите не са глупаци, взеха да се облизват, очите им светнаха още повече, а момиченцата бяха сладурани на около 15-16 години. Бях шокирана. Беше ми на върха на езика да ги попитам, дали не са си загубили разума, но се отказах, защото реакцията им можеше да е доста бурна и всъщност каква съм им аз на тях. Та неприятности не ми трябваха. На връщане, качвам се аз в трамвая, всички места заети. Гледам на седалките до мен двама черни. Единият срещна погледа ми и веднага стана и ми направи място, казах че няма нужда, но той съвсем любезно настоя. Ето един такъв много лесно с любезност може да завърти главата на жена. Австрийците не са джентълмени в по-голямата си част. Те са на мнение, че щом жените искат равенство, да си стоят прави или да си отварят вратите сами и т.н. Затова щом жените видят мъж джентълмен, повечето му се хвърлят на врата. Споменавала съм, че наистина дама се почувствах в Кувейт. А ми как няма. Там на всяка крачка има security. Ако някой посмее дори да погледне жена, ще му се стъжни живота, затова и са много внимателни. Там обаче за посегателство на жена не ги изкарват психично болни, а понасят бой с пръчки поне сто броя, че може да се стигне и до смъртна присъда.
Скрит текст:
Колкото до страха, по-добре човек да е повече от страхлив, отколкото да е безразсъдно доверчив и да си мисли, че не всички са такива. Сигурно ще го кажа за кой ли път, но не мога да се въздържа. Мъжете мюсюлмани са много любезни и дори много от тях са либерални, докато се доберат до някоя жена, нo после обръщат нещата на 180°. Преди да завъртят главата на жената те излиза с нея на ресторант, ходят на плаж и какво ли не, но после на жената ѝ се забранява всичко и ако не се подчини бива бита и тормозена, а някои и директно биват убити. Затова колкото и да е любезен някой, не бива да му се има доверие. Възможно е да е от от този 0,01% що годе нормални мъже, но 99,99% са си такива, каквито ги знаем.
И като казвам либерален с жената преди брака, имам предвид ако жената е европейка, американка, изобщо от този род жени. Ако си е  от техните, то там важат техните си правила още от самото начало.
И нещо, което ме накара да се замисля. Вчера гледах едно видео с Обама и семейството му. Показаха и двете му кучета. Едното беше чисто черно като катран, а другото пак такова катранено черно, с малко бяло на корема и само на предните лапички. Е как да го наречем това сега се питам аз??? Как път не си взеха едно бяло кученце и защо са пренебрегнали белите??? Как да си го обясня? Wink
https://www.facebook.com/thedodosite/videos/1022994921168516/

Много интересен пост, Венета!
Това, което пишеш  съвпада напълно не само с моите лични наблюдения, но и с разказите на повечето ми приятелки.
Западните жени си навлякоха чрез феминизма точно това - некавалерско поведение на голяма част от мъжете, нежелание да  имат сериозна връзка с една жена и да поемат отговорност за финансиране на дом и деца, защото това  жените могат  и сами да го свършат. Никой не надява доброволно брачния хомот.

И в един момент се появява някой смугъл левент, който я гледа нея западноевропейката в очите, кълне се, че никога не е срещал такава прекрасна жена, говори за деца, предлага и брак и я носи на ръце.

# 28 096
  • София
  • Мнения: 3 839
С това съм съгласна напълно. Може да се сравни как са се отнасяли мъжете към жените преди феминизма и еманципацията, и след, особено в днешни дни, след няколко десетилетия и няколко вълни феминизъм. Сигурна съм, че тогава и случаите на домашно насилие са били много по-рядко разпространени. Не знам обаче дали жените сами си го причиниха, или просто на мъжете така им е по-лесно.

# 28 097
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз лично съм на мнение, че на мъжете им е много добре така. Тук при нас всичко се плаща горе долу 50/50. Но в повечето случаи жената чисти, готви пере и се грижи за децата. Има някои, които не работят и раждат по 3-4 деца, но такива са вече рядко. Жените също искат вече да не са зависими от мъжете. Предпочитат да работят и да си имат собствени пари, и да са независими.
Много австрийци се женят за тайландки, защото си мислят, че са послушни съпруги. Това обаче са някакви приказки, които не знам къде са ги чели. Тайландките започват да искат къща, кола, искат да не работят, да имат домашна помощница и още какво ли не. Един наш познат се ожени за тайландка, трети брак му е това и тя не само иска какво ли не, но иска и да купи някакво място в Тайланд, където нейните роднини да го обработват и понеже той е чужденец там, не можело да се закупи имота на негово име, трябвало да е на роднините му. А защо не на нейно, не ми стана ясно. Че даже нашият познат съвсем е изкукал, станал е будист и се хвали, колко щастлив бил като такъв.

# 28 098
  • Мнения: 10 062
Скрит текст:
Аз лично съм на мнение, че на мъжете им е много добре така. Тук при нас всичко се плаща горе долу 50/50. Но в повечето случаи жената чисти, готви пере и се грижи за децата. Има някои, които не работят и раждат по 3-4 деца, но такива са вече рядко. Жените също искат вече да не са зависими от мъжете. Предпочитат да работят и да си имат собствени пари, и да са независими.
Много австрийци се женят за тайландки, защото си мислят, че са послушни съпруги. Това обаче са някакви приказки, които не знам къде са ги чели. Тайландките започват да искат къща, кола, искат да не работят, да имат домашна помощница и още какво ли не.
Един наш познат се ожени за тайландка, трети брак му е това и тя не само иска какво ли не, но иска и да купи някакво място в Тайланд, където нейните роднини да го обработват и понеже той е чужденец там, не можело да се закупи имота на негово име, трябвало да е на роднините му. А защо не на нейно, не ми стана ясно. Че даже нашият познат съвсем е изкукал, станал е будист и се хвали, колко щастлив бил като такъв.
Joy
Щастливи чайчета вероятно му приготвя.
Хутруша! Ако имота е на нейно или негово име, се води семейна общност и при развод става сложно.
Ами, прави са австрийките и германките. Такива убитници заслужават точно тайландки да им скачат
по самочувствието.

# 28 099
  • София
  • Мнения: 3 839
В техните държави в Азия не е скъпо и някакво чудо невиждано да имаш домашни прислужници, евтина работна ръка колкото щеш. Та те за себе си са прави, защо да приемат по-лоши условия на живот от тези, на които са свикнали?

# 28 100
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
В техните държави в Азия не е скъпо и някакво чудо невиждано да имаш домашни прислужници, евтина работна ръка колкото щеш. Та те за себе си са прави, защо да приемат по-лоши условия на живот от тези, на които са свикнали?

Да, но те живеят в Австрия и тук една домашна помощница се плаща на час и цената е съвсем различна от тази в Тайланд.
А това със закупуването на имота в Тайланд е отделно, тя явно го иска за нейните си хора. Нали се е уредила с австриец да им помогне. Wink То не че парцелът беше скъп, но ние говорим за това, какви си ги мислят мъжете, а какво се случва всъщност.

# 28 101
  • Мнения: 669
Отнеха Нобеловата титла на учен за неполиткоректно (расистко) изказване.
https://it.dir.bg/nauka/otneha-titlite-na-otkrivatelya-na-dnk-za … -umni-ot-chernite

В коментарите ми хареса това:
"Всяка крива успоредна на линията на партията е права."

# 28 102
  • Мнения: 4 381
Aйде едно оригинално видео от мен:
https://www.facebook.com/WorldJewishCong/videos/283975322477315/

Оцелели жертви на хо ло кос та ни обвиняват, че отношението към мигрантите от третия свят е същото като към евреите от ВСВ :O
Изобщо идея си нямам, как може да се сравняват, като едните са чисти европейци от столетия, които поради забраната за упражняване на занаяти, са създали огромна част от науката и изкуствата на Европа, плащали са данъци и са спазвали законите точно толкова, колкото всички други вероизповедания,  а другите са млади мъже, неможещи нито да пишат, нито да четат, нито умеещи занаяти и като цяло - уважаващи техните си закони, а не европейските, като дори при тежки престъпления не ги наказват особено, дори не ги карат да работят, а им дават жилища и джобни за хубавите им очи. На сума ти мигранти сега им е паднало да си поживеят на воля и свобода в ничията земя - в техните страни за такова поведение има тежки наказания според нета - от типа на бой с пръчки в дву - и трицифрено число, бесене от по-височки кранове или рязане на длани / ходила.
Пък нашето отношение било жестоко, нацистко и т.н.
Тези жени са луди отвсякъде, но явно добре им е платено. Едва ли са някакви доброволки да спретнат такова качествено видео.

Много ми е чудно как някои евреи забравят, че изконната омраза към евреите е неизменна част от исляма. Че омразата към евреите набира скорост в Европа, но не от крайното дясно, а от новодошлите мигранти. Тези хора просто не знаят какво говорят.

А да отнемат на учения Нобеловата титла е голям скандал и срам! Но за мен Нобеловите титли изгубиха стойност след като Обама получи една. Това беше капката. Не струват и пукната пара.

# 28 103
  • Мнения: 10 062
Срамота! Blush
Г-н Ишиасов размаха пръст на Виена по въпроса със споразумението за миграцията. bash
И за да не бъде толкова лош, го определил като проява на слабост.
Австрия понесе критики в ЕП заради отношението си към миграцията
Европейската обединена левица нарече срамота отказа на Виена да подкрепи споразумението на ООН за миграцията. Групата "Европа на свободата и пряката демокрация" отбеляза, че за пръв път председателство на Съвета на ЕС е успяло да се откъсне от общата европейска политика и да прояви самостоятелност по въпроса със споразумението на ООН.
От Тук

# 28 104
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Срамота! Blush
Г-н Ишиасов размаха пръст на Виена по въпроса със споразумението за миграцията. bash
И за да не бъде толкова лош, го определил като проява на слабост.
Австрия понесе критики в ЕП заради отношението си към миграцията
Европейската обединена левица нарече срамота отказа на Виена да подкрепи споразумението на ООН за миграцията. Групата "Европа на свободата и пряката демокрация" отбеляза, че за пръв път председателство на Съвета на ЕС е успяло да се откъсне от общата европейска политика и да прояви самостоятелност по въпроса със споразумението на ООН. От Тук
Пука им на австрийците, че критикува. Австрийците много добре си правят. Пазят си държавата. Дано да продължат така.

# 28 105
  • Мнения: 14 635
Каква ВС,какви еврейки са тези баби?С този зверски силен руски акцент са някакви актриси на хонорар.
И тук е имало клип преди години,където евреи в Израел правят демонстрация срещу мигранти.Една жена каза,че е горда ако я смятат за расистка.Не знам дали са я подгонили за неполиткоректни заявления и пр. репресии типични за Шведистан,Белгистан,Германистан и т.н.

# 28 106
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дали Макрон наистина ще употреби химически оръжия срещу жълтите жилетки???
Целта е протестиращите се държат далече от важни сгради на правителството.

От тук

Silverstone и аз това си помислих. Не мога да си представя, че еврейки ще са за арабелите.

# 28 107
  • Мнения: 12 301
Каква ВС,какви еврейки са тези баби?С този зверски силен руски акцент са някакви актриси на хонорар.

Дори да са хонорувани актриси /въпреки че руският акцент не значи нищо/, клипът се публикува от администраторите на туитър акаунта и фейсбук страницата на Световния еврейски конгрес. Което всъщност е важното.

# 28 108
  • Мнения: 14 635
По повод макрон и сие,честно казано нищо не би ме учудило вече.....
Аз например не съм чула по национална бълг.медия за убийството на две кюрдски жени извършено от турчин близък до Ердоган.По този повод мин.седмица в Париж е имало демонстрация на кюрди.Властите ни шъ,ни мъ.
Не ме интересува къде е побликуван клипа.Всички политици,които изтребват собственото си население,след всякакви атентати скърбят с близките на жертвите.Дали?Всичко е отбиване на номера. Whistling

# 28 109
  • Мнения: X
Дори да са хонорувани актриси /въпреки че руският акцент не значи нищо/, клипът се публикува от администраторите на туитър акаунта и фейсбук страницата на Световния еврейски конгрес. Което всъщност е важното.

А тези хонорувани актриси какво мислят за антисемитизма в Малмьо и подложените на терор и страх евреи?! Повечето от тях вече избягаха от Малмьо, защото омразата към тях от местните мюсюлмани е извън контрол, а първото феминистко правителство и медиите не само си затварят очите, а още повече раздухват пламъците на тази омраза.

Статията е от 2010 година, а сега ситуацията с евреите в Швеция е още по-зле.
Скрит текст:

Срамът на Швеция

Миналия месец фишеци, които счупиха три прозореца, бяха хвърлени към единствената синагога в шведския град Малмьо. Ден по-рано, една бомбена заплаха бе отправена по адрес на зданието, предупреждаваща за това какво ще се случи. Две седмици п-рано по адрес на същата синагога бе извършена друга атака.

Вече в продължение на месеци местните евреи свидетелстват за нарастваща по интензивност враждебност към тях в този град и мнозина говорят, че ги е страх да ходят по улиците, ако са облечени по начин, който може да ги идентифицира в очите на другите като евреи. По-рано тази година, Daniel Schwammenthal, в статия, публикувана в „The Wall Street Journal“ обяснява защо е така, и то с най-ярките възможни думи: „Крещейки „Зиг Хайл“ и „Хайл Хитлер“, тълпата, състояща се главно от мюсюлмани, хвърляше бутилки и камъни по една малка група евреи, които мирно демонстрираха в защита на Израел на централния площад миналата година. Към богомолците, придвижващи се към синагогата и към еврейските деца в училищата редовно биват подхвърляни реплики: „мръсни евреи”.

Полицията в Малмьо казва, че от регистрираните в града през 2009 г. 115 престъпления на омразата, 52 са били насочени към евреи или еврейски институции. Антисемитизмът съвсем не е преодолян, а това, което се случва в Малмьо, е просто най-ярката демонстрация на това, което се случва в цяла Швеция.

Нека си припомним какво направи най-продаваният в Швеция всекидневник, „Aftonbladet“, който миналата година публикува нова версия на старата клевета за евреите, които „употребяват християнска кръв за богослужебни цели“, твърдейки, че израелски войници регулярно убиват палестински деца и прибират техни органи, за да ги продават на международния черен пазар. Шведското правителство отговори с безразличие, и дори с нещо по-лошо: когато посланичката на страната в Израел публикува на уеб страницата на шведското посолство в Израел съобщение, в което се твърдеше, че шведските власти се дистанцират от подобни ужасни клевети, разярените й началници в Стокхолм й наредиха да махне изявлението от сайта на посолството.

Но не само медиите и правителството раздухват пламъците на тази омраза. През януари 2009 църковни ръководители от град Luleå отмениха планирано факелно шествие в чест на деня в памет на Холокоста, а говорителят им заяви, че те са „загрижени“ и „опечалени“ от операцията на Израел „Лято олово“ в сектора Газа.

Отменяне на деня за възпоминание на жертвите от Холокоста? Разпространяване на клевети за „кръвта на друговерци, която евреите ползват при богослуженията си” и мълчаливо съгласие с това? Допускане да съществува положение, при което евреите се страхуват да напускат домовете си? Това по никак не съответства на образа на Швеция като толерантно, честно и справедливо общество, с който Швеция би искала да бъде позната по света.

Как е възникнало това положение на нещата и какво може да бъде направено, за да се справим с него?

Първият проблем е, че преобладаващата в Швеция враждебност към държавата Израел ясно започна да минава отвъд границата, която го отделя от откровения антисемитизъм. Разбира се, опити да се прави разлика между омразата към евреите и тази към Израел никога не са били особено убедителни.

Израел е най-вече еврейски проект и да се присъединиш към кампания на делегитимиране на еврейската държава е същото като да се включиш в кампания срещу голяма част от световното еврейство, голямото мнозинство от което или живее в Израел или го разглежда като централен компонент на еврейската идентичност. Но една особена част от населението на Швеция никога не се е чувствала обвързана с преструвката, че има има разлика между омразата към Израел и тази към евреите.

Това ни води до втория главен въпрос, който има роля тук: мюсюлманското население на Швеция. Макар че на всички демонстрации на нетолерантност към мюсюлманите трябва твърдо да се оказва съпротива, много важно е да се признае опасността, която някои мюсюлмански емигранти са донесли заедно с културата на общностите, от които са дошли, а именно – от екстремни форми на фанатизъм, насочен срещу евреите и Израел. Когато водещите политици, вестници и църкви хулят Израел, много шведски мюсюлмани със сигурност схващат това като зелен семафор да дадат воля на своята собствена ненавист към обикновените евреи. Те чувстват, че техният антисемитизъм е допустим.

Един трети слой на този проблем е набиращият мощ символен съюз между радикалните ислямистки групи в Швеция и левицата, които се отклониха от почтените социалдемократически традиции, според които страната, с които страната е знаменита в целия свят. Когато израелските състезатели по тенис пристигнаха в Малмьо през 2009 за състезания, валидни за купата на Дейвис (спечелилите купата на Дейвис са де факто световни шампиони по тенис на корт, бел. прев.) те бяха да принудени да играят срещу домакините си в зала със затворени врати, докато една тълпа от около 6 хиляди крайни левичари и мюсюлмани вдигаха врява отвън. Този съюз, скрепен с омразата към Израел като обединяващ фактор, се развива като нова и опасна сила, всяваща нетолерантност вътре в шведското общество.

В края на краищата няма да има промяна, освен ако и когато шведските водачи се заемат с тези проблеми. Официалните лица и тези, които оформят общественото мнение трябва да разберат, че това опасно състояние на нещата ще стане по-лошо, ако те не успеят да поемат по-сериозно отговорностите си, смекчат тона на изказванията си и възприемат един балансиран подход към Израел.

На първо място, шведските политици трябва да говорят, когато малцинствата стават мишена на престъпления от омраза. Дори толерантна държава като Швеция не трябва да толерира тези, които проповядват нетолерантност.

Автор: Ronald S. Lauder (президент на Световния еврейски конгрес). Статията му е поместена в електронното издание “EurActiv” на 16 август.
Превод: Емил Коен
Брой 20, 2010 година


Общи условия

Активация на акаунт