Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 095 286
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 32 580
  • Мнения: 9 152
ние на прИмоцията...ама питам се- защо ние веднага сме обявени за Betrüger и биваме посочвани с пръст, че сме от България, нищо че сме дори в ЕС.
Защо всички онези, " бежанците" са обгрижвани, а ние сме директно наречени  измамници без право на защита и търсене на изкуствени оправдания?
Относно доносите и цензурата по социалните мрежи- изумена съм! Мислех, че такова чудовище вече не живее. Нали доносниците живяха по времето на злия комунизъм и дикатурата, а той беше унищожен?
Сега се оказа, че това чудовище е мутирало и се е милтиплицирало...сякаш седи и те наблюдава през цялото време без изобщо да си наясно и да се усещаш....

# 32 581
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
ние на прИмоцията...ама питам се- защо ние веднага сме обявени за Betrüger и биваме посочвани с пръст, че сме от България, нищо че сме дори в ЕС.
Защо всички онези, " бежанците" са обгрижвани, а ние сме директно наречени  измамници без право на защита и търсене на изкуствени оправдания?
Относно доносите и цензурата по социалните мрежи- изумена съм! Мислех, че такова чудовище вече не живее. Нали доносниците живяха по времето на злия комунизъм и дикатурата, а той беше унищожен?
Сега се оказа, че това чудовище е мутирало и се е милтиплицирало...сякаш седи и те наблюдава през цялото време без изобщо да си наясно и да се усещаш....

Не си права за нито едно от двете. Това е просто една малка новинка измежду милионите други за "онези". Просто идва да допринесе към информацията каква софра на всякакви измамници е Германия - пишат си хората - същите, които критикуват основно "бежанците". Дори не е отразена особено, нито са наречени българи или румънци - няма "ние". Поне аз не се засягам от това. Не виждам защо да нямат право да го напишат? Че това са факти и са парите на данъкоплатците - ние. Без значение в коя държава.

Злият комунизъм и диктатурата те първа набират скорост. Има цяла армия, които по цял ден нищо друго не правят, освен да докладват. И това на повърхностно ниво в мрежата. Много умни хора потънаха в дън земя. За диктатурата в политиката говорим от години тук.

С последното изречение съм напълно съгласна.

# 32 582
  • Мнения: 9 152
И аз не се засягам, просто считам, че не е редно да се поднасят за пореден път фактите по този начин. Аз си плащам данъците тук, от тях кой как се облагодетелства и/ или злоупотребява няма как да знам, но съобщавайки че румънци и българи са измамници, ми звучи доста неприятно, предвид всички нередности, за които се е споменавало тук - как са били замазвани и оправдавани, но извършени от хора с друг произход..
Тази тенденция е от години и не виждам и грам да се е променила, нищо че заприиждаха на талази всякакви хора.

# 32 583
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Delpel, имаш право, че срещу нашите хора все рИвЪт, а за черните и арабите почти нищо и в повечето случаи тяхното се извинява с психични отклонения. Оставам с впечатлението, че искат местните да мразят другите европейци, а да обичат арабите и черните, то че нашите нe са цвете за мирисане, но онези са далеч по-зле от нашите. Западноевропейците така или иначе си падат доста по черните, не знам защо, но тях ги предпочитат пред нас. Понякога си мисля, че това е така, защото онези са примитивни, а ние не и разбира се пред черните се чувстват още по-велики. И аз не знам, те си знаят. Но ми е направило впечатление, колкото някой е по-примитивен, толкова повече го предпочитат.
Малкият тренира футбол. Преди няколко дни имаше Коледен празник от футболния клуб и един от бащите разказваше, че работил с някакъв арабин в строителството. Та този арабин, който е един най-обикновен строителен работник е с австрийка, която наскоро е завършило висшето си образование и сега следва още нещо друго или второ висше. Много му било трудно с нея. Как няма да му е трудно, като има огромна разлика не само в образованието, но и в манталитета и културата, обичаите и т.н.  А, ми... не мога да не се запитам, защо е с него??? Какво му харесва??? Какво я кара да създаде семейство с такъв и да има деца от него??? Аз нямам отговор. Знам, че всяка жена харесва определен тип мъже, но само харесването на мен лично не ми е достатъчно, не ми ли пасва  по характер и начин на живот, няма как да съм с него. Може би опитът ни с турското робство ни е запазило здравия разум, кой знае...
Едно е ясно, USA не искат една силна и единна Европа. А всичките тези пришълци допринасят за разпадането и унищожаването на една хилядолетна култура, за разединението и омразата между хората.
Колкото до интеграцията на черните да речем, то Америка е един чудесен пример за това, колко бързо могат те се интегрират и да ни приемат нас белите.
*************
Нека не забравяме, че EU е основан 1950 година, като тогава са взели участие само 6 страни. Какви са били по онова време плановете за EU, не знам. Спомням си, че малко преди да започне тази мигратска вълна, се писа по вестниците за българка от тайните служби, даже имаше и видео в you tube за нея, която е била любовница на значим германски генерал, от когото е измъкнала строго секретни информации и в последния момент е успяла да избяга, и да се върне може би в BG или тя си знае, къде се е скрила. По онова време BG имаше изключително топли отношения с USA. Малко след това американците притиснаха много сериозно Меркелана. До този момент имахме охранявани граници, имахме и спазващи се закони. Малко след този случай обаче се започна с поканата отправена към мигрантите и с прословутото, "Ще се справим!" Затова често се питам, има ли българска следа в цялата тази история и какво точно се крие зад това "Ще се справим!", желание да се разруши Европа, или отчайващо обещание, че щe успеем наистина да се справим с нещо, което сме принудени да направим.
Опитвам се да видя нещо, което за нас е невидимо. Дали съм успяла или това което мисля че виждам, е чиста спекулация, не знам. Просто ми се иска да знаем защо се случва всичко това и какво можем да очакваме наистина. Иска ми се да зная и да съм сигурна, че децата ни, както и следващите поколения, ще могат да живеят в един мирен и сигурен свят. Това е единственото ми желание за Коледа - мир и сигурност за всички нас.

# 32 584
  • Мнения: 8 860
Цитат
Започва да става ясно, защо западът предпочете и прибра нашите цигани. Ще превърнат България в буферна зона. Ще складират пришълците там и после западът ще си избира,кой ще си вземе.
Дори няма смисъл да се замисляме, повече от ясно е, че има специални индивиди, които подтикват тълпите към това преселение. Защо досега циганите си стояха в BG и сега изведнъж решиха да се изнесат??? Въпросът ми е риторичен.

Това не мога да го разбера. С какво прибирането на циганите в Германия отваря пътя за буферна зона в България? Циганите не пречат на трафика, те го организират и подпомагат. ... Rolling Eyes
 А буферната зона за пришълци вече я създадоха. Това са Турция и Гърция.Маршрутът е през Западните Балкани и ни заобикаля. Донякъде Малта и Италия играят такава роля.
Може пък сценарият да чертае друго. Американците са си харесали нашата територия за военен център и затова я прочистиха от бежанци, които могат да пречат. Боко вече подписа. Ще бъде много по-голям, отколкото ни се казва, вероятно ще заеме голяма част от територията, а местните туземци ще се свият в другата част на страната.Изобщо не е ясно и този "кризисен" център какъв ще е и кого ще настаняват. Може да не са бежанци...
А германците се изхитриха да приберат по-рано нашите цигани, че са по-добра алтернатива от прииждащата напаст, която вероятно ще се насочи към останалите богати европейски държави.
Забелязва се една тенденция - София и Пловдив се наводняват с хора, а около морето започва да запада. Варна не е това, което беше, Бургас също не е най-добрият град за живеене. Тази истерия по гръцкото море си мисля, че е съвсем целенасочено дирижирана. Потокът от местни хора се насочва в посока, по на запад за живот и по на юг за почивка. Останалата територия се прочиства.
Създаването на военен център тук изключва наличието на всякакви "бежанци". Много им трябват терористи на американците около центъра им.

ПП Англичаните големи тарикати го раздават. Измъкнаха се по терлици от ЕС и вече няма да позволяват през Европа да влиза никой при тях.Свободното движение на хора вече не важи за тях.Да видим дали това ще ги отърве. Rolling Eyes Rolling Eyes

# 32 585
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз не вярвам, че ще настанят бежанци в България. Абсурд.

Това да не са животни, които да бъдат затворени някъде.

# 32 586
  • София
  • Мнения: 7 812
И аз не вярвам, че ще докарат някого тук, пък и ще го държат затворен в лагер в Любимец - няма логика.
Според мен най-вероятно това е поредното "мероприятие", с което наш ББ отчита дейност пред Брюксел, възможно е дори да не се стигне до строителство. Факт е, че мигрантският маршрут отново заобикаля България, поне в голяма степен, и причина за това е най-вероятно договорката на нашия тарикат с Турция. Не знам срещу какво го е изтъргувал, но засега работи, Ердоган пуска тълпите през Гърция.
За "полицай на годината" е избран граничаря Бисер Чаушев с кучето му Хас.
„ Кучето усеща миризмата, обонянието му е развито”, обяснява младши инспектор Бисер Чаушев, „Полицай на годината” за 2019-а.Всеки ден  Хас изминава между 10 и 40 километра. Заедно с водача си е преминал границата от Резово до Кърджали.  Попадали са на големи групи нелегални мигранти, които успели да задържат.
„45-46 човека сме блокирали. Там вече трябва да има послушанието, трябва да се спазва самообладанието, да ги респектираме и да ги принудим да се върнат обратно”, обяснява младши инспектор Чаушев.
   
от ТУК
Браво на псето и на граничаря! Но ако ни налазят с хиляди, както стана с Гърция, с такова "респектиране" няма да ги спрем...

# 32 587
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Ето това е полицай на годината! Heart
В други държави щеше да е уволнен, със съсипан репутация, психика и без шанс за нормален живот.
Браво нашите.

# 32 588
  • Мнения: 8 860
Не знам дали всички помнят, но аз не съм забравила нещо, което американците бяха казали преди доста време за нас -не ни трябвате повече от 5 млн. Тогава се зачудих какво ги бърка дали сме 5,6 или 9 млн. Отвориха вратите, за да напуснат хората, но останахме повече от 5. Сега го прилагат с циганите. Те са около 1,5 млн и са голяма група, която силно наподобява стадо, като се юрне един и всички след него. Затова натиснаха мутито да им дава помощи и те се засилиха натам. Тамън като се изнесат по-голямата част и измрат голямата групата пенсионери, излезли отпреди 30 години и ще станем 5 млн, че може да паднем и под това число.Набутват ни в 2-3 града и другото е свободна зона. Ще се ползва, но не и за бежанци. Иначе нямаше да допуснат пиле да прехвръкне на запад.
От Боко не зависи абсолютно нищо.Той не се договаря за нищо, нито с Ердоган, нито с някой друг. Него го командват като пумпал, въртят го накъдето поискат.Той обича да се фука и затова всяка команда, която изпълнява я представя за някаква негова заслуга. Човещинка. Отраснал е с мас, не с хайвер, какво да го правиш Mr. Green

# 32 589
  • Мнения: 3 636
Ън, не съм сигурна дали  съм съгласна с цялото ти мнение, но последното изречение много ми хареса. Innocent

# 32 590
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Какво има за неразбиране, Ън??? Предпочетоха нашите цигани защото те са донякъде за предпочитане пред разните му там араби и черни. Всяка държава трябва да приеме определен процент бежанци. Така че нашите цигани запълват тези проценти и така ще вземат по-малко от други страни. Между другото нашите цигани могат много по-бързо да бъдат вкарани в правия път, отколкото черните и арабите, които никога не са живели по европейски. Колкото до лагерите, дано ББ да е успял да завърти пак нещата. Но факта, че се говори за буферни зони, е възможно точно там да ги събират и после разпределят. Ще видим, но със сигурност ще ни се наложи да почакаме. В BG нищо не става бързо.
И понеже сега много напират за  електроколи. Да ви припомня нещо интересно. А и също да си припомним, как се получават някои природни бедствия.

Нещата, които не искат да знаете - Никола Тесла

# 32 591
  • Мнения: 14 797
Цитат
Попадали са на големи групи нелегални мигранти, които успели да задържат.
Като ги задържат ги храним докато са тук и после се изнасят към Германия,Швеция,Холандия.За буферните зони не знам какво да мисля.....Нали през януари ще говорят в Брюксел за приемането на ''бежанци'' от Африка и солидарното им разпределение в целият ЕС.Когато са готови с пъкленият си план,ще им служи за всички мигранти,които ще идват в ЕС.Това го четох още лятото.Трябваше да работят от 1.11 т.г.,но не си спомням по какви причини го отложиха.Само знам,че не е за добро.Поне НЕ за белият европеец.Изпитвам ужас от това и не мога да намеря никакъв поне малко логичен отговор на въпроса:защо?Да,знам,че 100% е за много пари,а после какво?С тези пари ще сменят планетата,тоест заминават на друга ли,какво?За каква сума всички политици безусловно се съгласяват на този пъклен план да ''спасяват'' араби и африканци?Не северокорейци,не венецуелци и т.н.,а силно тъмнокожи  99% от тях мюсюлмани.Защо?
   Днес се навършват 175години от рождението на капитан Петко Войвода.Голям Човек и Родолюбец.
За делата на днешните алчни продажни мижитурки,пожелавам един ден децата и внуците им да платят сметката.Да,коментирали сме,че някои от тях нямат деца.Но повечето имат.Включително български политици.Надявам се съдбата да им го върне жестоко по някакъв начин.

# 32 592
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
От месеци се каня да възродя темата за Пакта - онзи незадължителния, който сега трябва да бъде "изпълнен с живот". Интернационално, солидарно, бла.

Стейтмънтът на Хайко Маас, моля някой друг да преведе, че съм доста болна.

# 32 593
  • Мнения: 12 406
От месеци се каня да възродя темата за Пакта - онзи незадължителния, който сега трябва да бъде "изпълнен с живот". Интернационално, солидарно, бла.

Стейтмънтът на Хайко Маас, моля някой друг да преведе, че съм доста болна.

Колкото и странно да е, не помня в темата да се обсъждал особено много Пакта за бежанците - много ожесточено, с призиви за бойкот, петиции и листовки се обсъждаше Пакта за миграцията, пък какво казал юнакът Орбан за него и пр. Така или иначе, това е друг пакт, а ето го преводът на изказването на няколко езика /горе вдясно, ако щракнете на Deutsch може да се избере/.
https://www.auswaertiges-amt.de/en/newsroom/news/maas-global-ref … gee-forum/2288464

Поводът е форумът за бежанците, който според Пакта за бежанците трябва да се провежда на 4 години и една сесия се е провела току-що.

Иначе е интересна тезата, че Германия си попълвала с български граждани квотата за бежанци, за да не й се налага да участва в разпределението. Може би е редно ние да поканим някакви други от ЕС, та и ние да си я изпълним.

# 32 594
  • София
  • Мнения: 594
Ън, не съм сигурна дали  съм съгласна с цялото ти мнение, но последното изречение много ми хареса. Innocent
Точно последното изречение е отблъскващо.

Общи условия

Активация на акаунт