Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 174 534
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 6 720
  • MI
  • Мнения: 11 890
Само да вметна, че хората в Белене са в голямата част католици.  Wink Така че е горе-долу като православен свещеник да каже нещо подобно в Каспичан например.

# 6 721
  • Мнения: 3 164
Явно на Европа са й малко новите заселници, дето си ги докарва с корабите по хиляда на ден, а сега се очертава възможност за откриване на нов начин за миграция, този път съвсем законно.  Shocked
Днес Съдът на Европейските общности (СЕО) ще заседава по въпроса трябва ли чуждестранните посолства на страните от ЕС да предоставят визи на кандидат-бежанците, за да могат те да влязат легално в Европа и да кандидатстват за убежище. ....

Държавният Секретар на Белгия по въпросите на чужденците и миграцията направи запитване в Съда на ЕО след едни случай на семейство 'сирийски бежанци', които искат да получат хуманитарни визи от посолството на Белгия в Ливан и да дойдат в Белгия, където да си подадат молби за бежански статут;

текат дела, Държавният Секретар отказва да и издаде визи; адвоката им иска обезщетение по 1000 евро на ден на човек до издаване на визите; адвоката изпращаше съдебен изпълнител да конфискува имуществото от офиса на държавния секретар  Shocked той успя да вземе решение от съда това да е в блокирана сметка и да не им се плаща.

Някаква префърцунена баронеса от Валония има дъщеря, студентка, която била на обмен в Истанбул и там се запознала с бащата от семейството; той там работел, а жена му и двете децата в Алепо при бунтовниците и бомбите (според бащата); дъщерята иска да помогне на семейството и мамито ѝ наема адвокат; бащата ходи на няколко пъти в Ливан в Белгийското посолство да подава документи за хуманитарни визи, които му биват отказани, защото нямат право да издават такива. Семейството отказват да останат в Ливан или Турция, не били сигурни държави.

Баронесата, която нарича семейството нашите нови приятели, си показваше имението в стил 'знаете ли коя съм аз' и щяла там да ги настани.
То хубаво, ама защо искат да подават след това молби и за бежански статут и данъкоплатците да им плащат всичко, което им се полага с това. Не може баронесата да им плаща и да си живеят в Истанбул.

След публикации в пресата, бащата казва, че се чувства застрашен, защото му се била разкрила самоличността (на снимки с петно на главата);
Явно е от бунтовниците, т.е. може направо да си е и терорист.

Делата в Белгия продължават.

Ако Съдът излезе с решение да им бъдат издадени визи ни чака вълна от бежанци, има 60 милиона по света; отделно всеки мигрант, който може да се пише бежанец.


# 6 722
  • Мнения: 10 605

Да се надяваме да не се случва тер-акт в шведско.Все пак там получават повече от всичко,което са си мечтали с елеметарните си.... хм,мозъци.Дори и да се случи недай Боже знам,че шведите няма да им се разсърдят понеже:''не всички са такива''. Naughty
Това, което представят, наистина ни внушава, че всички шведи си ги искат, особено жените.
Веднъж се замислих, дали наистина всички жени припадат по тия примати? newsm78
Предполагам има и разумни сред тях (жени), но покрай това трамбоване на мозъците с мулти-култи, не смеят да гъкнат.
Да не говорим за протест. Sick
Ще бъдат разпънати на кръст от разгонените хиени. ooooh!

# 6 723
  • Мнения: 15 764
Абсолютни глупости.Този ''баща'' дето е оставил семейството си при ''бомбите'' и сега му е изпаднал удобен случай да реве,какъв е?На кого му пука за един от многото сирийци по света?Кой ще хукне към Турция да го убива,като може първо да му изколи семейството?Ако може да се вярва на съседката сирийска ''бежанка'' до единият ни имот,тя с бебето замина в родината си,да си види семейството. Laughing
Само да вметна, че хората в Белене са в голямата част католици.  Wink Така че е горе-долу като православен свещеник да каже нещо подобно в Каспичан например.
Да,но този ''симпатяга'' е чужденец.Освен това се бърка в политиката.Да си гледа енорията и до там.В пост сме,да се смири,да се моли,а не да ми събира подписи срещу законно избран общински съветник.
Този път Милен Цветков беше по-обран.Не критикува сънародниците си като в случая в Широка Лъка.

# 6 724
  • Мнения: 10 605
Ха, Милен Цветков си върти задника като ветропоказател. Twisted Evil
И на мен ми направи впечатление, че се опитва да не приема страна в спора.

# 6 725
  • MI
  • Мнения: 11 890
Да,но този ''симпатяга'' е чужденец.Освен това се бърка в политиката.Да си гледа енорията и до там.В пост сме,да се смири,да се моли,а не да ми събира подписи срещу законно избран общински съветник.
Този път Милен Цветков беше по-обран.Не критикува сънародниците си като в случая в Широка Лъка.
Каква връзка има че е чужденец? Липсват достатъчно българи католически свещеници, затова половината са чужденци. Той си е казал мнението като свещеник, оттам нататък решенията не ги взема нито той, нито паството му. Все пак отдавна сме светска държава.

# 6 726
  • Мнения: 15 764
Според мен като чужденец не трябва да се бърка в политиката на чужда държава.Инициативата му за подписка срещу общ.съветник е намеса.Така го разбирам аз.

# 6 727
  • Мнения: 10 605
Скрит текст:
Да,но този ''симпатяга'' е чужденец.Освен това се бърка в политиката.Да си гледа енорията и до там.В пост сме,да се смири,да се моли,а не да ми събира подписи срещу законно избран общински съветник.
Този път Милен Цветков беше по-обран.Не критикува сънародниците си като в случая в Широка Лъка.
Каква връзка има че е чужденец? Липсват достатъчно българи католически свещеници, затова половината са чужденци. Той си е казал мнението като свещеник, оттам нататък решенията не ги взема нито той, нито паството му. Все пак отдавна сме светска държава.
Да, но се опитва да внушава, че е водеща фигура.
Даже си е повярвал. Praynig

# 6 728
  • MI
  • Мнения: 11 890
Водеща фигура на местно ниво е всеки свещеник или поне би трябвало да е. В смисъл че има авторитет сред хората от населеното място. Нищо повече. Наистина няма разлика с това, ако го беше казал свещеника от Каспичан. Какво значи че се меси в политиката - не е отишъл да се кара на президента например.  Crazy Нормално е всеки свещеник да има активна позиция по това, което се случва в неговата енория. Да посъветва хората от гледна точка на разбиранията на своята църква. Оттам нататък от политиците зависи какви решения се вземат, не може да се оправдават нито с падрето, нито с попа, нито с мюфтията.

# 6 729
  • Мнения: 1 844
Отново ще припомня цитата от книгата на Ориана Фалачи "Силата на разума" - голяма роля в плана за внедряване на араби в Европа играе и Католическата църква:

Решението за разселване на арабите из Европа е взето още през 70-те години от Европейската икономическа общност, която по-късно става Европейски съюз. Тогава е започнало да излиза списание "Еврабия" във Франция (1975 г.)- ето за какво става въпрос:

"Във втория брой редакторът е дори  още по-краен. В заядлива уводна статия той настоява Европейската икономическа общност да отмени всики споразумения с Израел и да признае "хилядолетния принос на арабите към световната цивилизация". После изброява принципите на Страсбургската резолюция. Знаете ли за какво е тази резолюция? За бъдещи имигранти. По-точно бъдещи имигранти, които Арабския свят ще изпрати в Европа в комплект с петрола.
Само вижте това: "Трябва да се установи средносрочна и дългосрочна политика за износ на европейски технологии за арабските страни срещу внос на суров петрол и арабска работна ръка". (Работна ръка означава имигранти). "Вносът на работна ръка ще доведе до оползотворяване на петродоларите и до пълна икономическа интеграция между Европа и Арабския свят".
И още: "Парламентарната асоциация за евро-арабско сътрудничество призовава европейските правителства да вземат специални  мерки, за да осигурят безопасно и свободно движение на арабските работници, които ще имигрират в Европа, както и за спазване на основните им права. Тези права трябва да бъдат и ще бъдат същите, както на европейските граждани. Имигрантите ще имат право на еднакви права при наемане на работа, получаване на жилище, здравеопазване, безплатно образование". Но това не е всичко. Като внимателно се избягват думите ислям, ислямски, мюсюлмански, Коран, Мохамед, Аллах, Страсбургстата резолюция пропдължава с условията, които трябва да бъдат изпълнени, когато "човешките ресурси" пристигнат в Европа. Преди всичко условието "на арабските имигранти и семействата им трябва да бъде дадена възможност да водят религиозния си и културен живот". Както и: "За да се създаде благоприятен климат за живот на имигрантите и семействата им, трябва да се използва пресата и различните информационни средства". И в заключение: "Спешно чрез пресата и академичния свят да се разгласи огромния принос на арабската култура за европейското развитие". Тази тема се обсъжда отново на конференцията в Кайро от Комитета от експерти ето така: "Съвместно с неотменимото право за практикуват религията и традициите си и да поддържат близки връзки с родните си страни, имигрантите имат право са изнасят културата си в Европа. Това значи да пропагандират и разпространяват ислямската религия и традиции."


Ето и обяснението за поведението на папата: "Продаваме се и с помощта на католическата църква, която в името на икуменизма създаде индустрия на съчувствието заради нашествениците. Защото католическата църква управлява държавните помощи за имигрантите. Католическите организации се противопоставят на експулсирането на имигранти, дори когато са заловени с наркотици или бомби. Католическите организации дават на имигрантите политическо убежище, което е новото оръжие на окупаторите."

# 6 730
  • MI
  • Мнения: 11 890
Маги, мислиш ли че не съм чела Фалачи?  Crazy Само че като четеш някого трябва да знаеш историята му за да го разбереш напълно. Тя произхожда от антифашистко семейство и колкото и странно да ви изглежда, дълги години е лява, много лява. Просто не е съгласна с комунистите, но това не променя лявата и ориентация и че е част от атеистичния ляв елит, на който за всичко му е виновна религията. Всяка религия, не само католическата.

# 6 731
  • Мнения: 15 764
Хич няма световни конспирации. Cry
Да никой не може да повлияе нито попа,нито падрето и т.н.Просто в случая италиянеца дразни местните,а и мен.Знаем,че си върши работата,каквото каже Ватикана,това ще прави.Може после шефа да го гали по главицата. Crazyборисов подписа общините да приемат ''бежанци''и кметовете мигат на парцали с вързани ръце.

# 6 732
  • MI
  • Мнения: 11 890
Хич няма световни конспирации. Cry
Да никой не може да повлияе нито попа,нито падрето и т.н.Просто в случая италиянеца дразни местните,а и мен.Знаем,че си върши работата,каквото каже Ватикана,това ще прави.Може после шефа да го гали по главицата. Crazyборисов подписа общините да приемат ''бежанци''и кметовете мигат на парцали с вързани ръце.
Именно, ако не беше подписал Бойко сега нямаше въобще да водим този разговор. Simple SmileА свещеника дразни просто защото в България не сме свикнали свещениците по места да излизат и да си казват ясно позицията по злободневни въпроси. За съжаление. А че дразни повечето местни искрено се съмнявам, защото познавам достатъчно български католици по стечение на обстоятелствата и наистина много уважават свещениците си и имат доста силна връзка с тях и църквата си.

# 6 733
  • Мнения: 1 844
Хич няма световни конспирации. Cry
Да никой не може да повлияе нито попа,нито падрето и т.н.Просто в случая италиянеца дразни местните,а и мен.Знаем,че си върши работата,каквото каже Ватикана,това ще прави.Може после шефа да го гали по главицата. Crazyборисов подписа общините да приемат ''бежанци''и кметовете мигат на парцали с вързани ръце.
Именно, ако не беше подписал Бойко сега нямаше въобще да водим този разговор. Simple SmileА свещеника дразни просто защото в България не сме свикнали свещениците по места да излизат и да си казват ясно позицията по злободневни въпроси. За съжаление. А че дразни повечето местни искрено се съмнявам, защото познавам достатъчно български католици по стечение на обстоятелствата и наистина много уважават свещениците си и имат доста силна връзка с тях и църквата си.

БПЦ два пъти си каза мнението по въпроса с т.нар.бежанци и позицията й е различна от тази на папата. Това е.

# 6 734
  • MI
  • Мнения: 11 890
БПЦ два пъти си каза мнението по въпроса с т.нар.бежанци и позицията й е различна от тази на папата. Това е.
Което не променя фактите - рядко е наш свещеник (не патриарха) да излезе и да каже на хората от града какво мисли по конкретен наболял въпрос, както и въобще да участва в ежедневието на енорашите си. Нито променя факта че Фалачи е декларирана войнстваща атеистика. Което не значи че не я уважавам като журналист или жена, просто имам едно на ум като чета, както имам едно на ум за всички останали.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт