Сицилия - 2

  • 87 944
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 120
и аз обмислях вземането на кола под наем. Когато отидох там, бях доволна, че не съм го направила. Автобуси и влакове има начесто и са много удобни. По-евтино е и не се занимаваш с паркиране по тесните улички, което там си е късане на нерви, защото и места няма. Всички коли бяха чукнати и остъргани. А нали после трябва да връщаш колата.
Като се сетя за пътя от гарата до Таормина и гръцкия театър, нищо не би ме накарало да карам кола там. Ако някоя кола изобщо успееше да намери къде да паркира, беше с прибрани огледала, защото всеки сантиметър беше ценен по тези стръмни и тесни завои.
Скрит текст:
В Дубровник беше нещо подобно. Тогава си носехме отверка за да свалим огледалата на колата, защото не можеха да се прибират. В старите градове е така, но пък тъкмо там си струва да се отиде.

# 451
  • Мнения: 634
Здравейте, пътешественици! От вчера се запалих по идеята за море в Сицилия. С две деца сме, които си искат плажа и морето, и не ги интересуват културните и исторически забележителности. Досега ги водехме в Гърция, но големите искаме разнообразие. Затова ми се иска да съчетаем морето в Сицилия с една-две разходки из градовете. Попрочетох из интернет, но българските туристи сякаш наблягат повече на обикаляне от град на град, или другата крайност - ол инклузив. Аз търся нещо в близост до голям пясъчен плаж с плитко и чисто море - за децата, и ако може да е до някое интересно за посещение градче. Засега ми се струва, че районът на Тайормина отговаря на идеите ми(а и е близо до летището), но ми е трудно да се ориентирам в плажовете. Може ли малко съдействие и съвет?

Не разбрах дали мислите да ходите в разгара на лятото, но ако е така, категорично не препоръчвам Мондело. Това лято ние бяхме на почивка там 8 дни и не останахме възхитени. Плажът като природна даденост е красив, но е ужасно организиран. Има много платени зони, които са оградени от всички страни като обори, а в останалата част има над 300 кабинки за съхранение на багаж, приличащи на кенефи, където местните правят своеобразно къмпингуване - изкарват маси, тави, тенджери, шезлонги, столове и т.н. На практика остава малко свободна зона и плажът е буквално претъпкан. Според мен са съсипали иначе красивия плаж.
В Таормина ползвахме лифта, за да отидем до Изола Белла, а наоколо има и други плажове, но за тях нямам никакви наблюдения. Изола Белла е камъмяк - най-ситните камъни са като чакъл, а повечето са големи камъни. Интересно е за 1 ден, но не бих го избрала за почивка.
На нас най-много ни хареса в Чефалу. Градът е краси и има атмосфера. Плажът е красив, не е супер претъпкан, няма "кенефчета" и "оборчета", водата е чиста и с плавно дъно. Ние съжалихме, че не избрахме Чефалу.

# 452
  • Мнения: X
Хахаха, Чефалу не е претъпкано?
Всъщност е гъз до гъз в сезон. Не успявам да кача снимка от телефона. Снмката отгоре си я представете със стотици чадъри и хавлии.

 Същото е и на Сан Вито. Няма "баньо", но е фраш с руснаци и други неприятни народности.
Ако искате празни плажове дори в сезон - на юг.

# 453
  • Мнения: 634
Хахаха, Чефалу не е претъпкано?
Всъщност е гъз до гъз в сезон. Не успявам да кача снимка от телефона. Снмката отгоре си я представете със стотици чадъри и хавлии.

 Същото е и на Сан Вито. Няма "баньо", но е фраш с руснаци и други неприятни народности.
Ако искате празни плажове дори в сезон - на юг.



Когато ние ходихме в края на юли имаше доста хора, но не беше претъпкано. Беше много по-спокойно в сравнение с Мондело. Не съм казала, че плажът е бил празен, но беше нормално като за юли и имайки предвид, че градът е доста туристически.

# 454
  • Мнения: X
Абсурд е да успея да кача снимка тук. Снимка от 01.07.2018

https://www.flickr.com/gp/50874878@N05/0c108j

# 455
  • Мнения: 5 262
Да. Ужасни плажчета в сравнение с повечето от Българските. До Сицилия на плаж не бих ходила, а да разглеждам !

# 456
  • Мнения: X
Да. Ужасни плажчета в сравнение с повечето от Българските. До Сицилия на плаж не бих ходила, а да разглеждам !

Глупости! В южната част има невероятни плажове. Нашите кочини не могат и на една песъчинка да им стъпят.

# 457
  • Мнения: 5 262
хм... нека не съм съгласна по въпроса за нашите кочини.
Да. Имат някакви плажове, а имат и няколко хубави,  но повечето не ми харесват изобщо.

Показания на снимката е от сорта на тези, които изобщо не харесвам. Ситен пясък, степан, в повечето случаи сив и влажен, край водата дървета , водорасли и каквото там изхвърля морето, градчето право отгоре и разделени на блокове с чадъри . Изобщо не ги харесвам тези.
Обичам бял или жълт рохкав пясък, широк плаж, дюни  ...

# 458
  • Мнения: 2 255
Благодаря за споделените впечатления! Аз почнах да се разубеждавам от морето в Сицилия, тъй като с наема на кола и столчета за децата общата цена на почивката доста нараства. А и моите деца обичат да се хранят навън, капризни са, и ще имам проблем с изхранването им. Е, нищо не ми пречи да помечтая, и да паркирам натрупаната информация за някой друг път. Сега имам много по-ясна представа от разположението на градовете и острова като цяло. Не е ясно де, все пак е едва ноември. И без това предпочитаме такива южни дестинации да ги посещаваме през септември, когато не е толкова жега, така че имаме време. Аз си харесах Lido di Noto за настаняване - плажът ми се стори хубав.

# 459
  • Мнения: X
Giada, дори септември в Сицилия е доста горещо и си е пик сезон. Едва края на месеца и октомври вече се разтоварва ситуацията. А за цените - храната е доста по-евтина като цяло от например северна Италия. Няма толове по магистралите, с едно малко изключение, което е доста голямо перо. Нощувките, ако са букнати навреме могат да са доста бюджетни. Въпрос на сметки, но и все пак на реалистични очаквания.

Ние бяхме няколко дни в къща в Лидо ди Ното. В края на юни беше супер кротко и се пълнеше само уикендите. Иначе самите плажове там са урбанизирани, но няколко километра по-надолу започват и доста диви като този:

https://goo.gl/maps/PoEeAnkyTBD2

Последна редакция: ср, 07 ное 2018, 21:57 от Анонимен

# 460
  • Мнения: 5 262
Става въпрос дали си струва да идеш до Сицилия за да се печеш на някакъв плаж , при положение че повечето плажове са си съвсем нормални и с нищо уникални .
Ако си си там, то си е нормално да обикаляш по плажовете и да си имаш предпочитания.
Както и да е.

Всеки си знае за какво къде ходи и как се информира. Аз се чувствам достатъчно информирана , като си правя програмата за обиколка на Сицилия да не слагам плажовете като дестинации и критерий 1. А ако по пътя имам плаж и е указано че си струва може и да се топна в морето и да легна за малко на пясъка. Но моя си работа. Ние така си обикаляме като решим да обикаляме някъде.

# 461
  • Мнения: X
С цялата си отговорност твърдя, че Сицилия има безброй прекрасни плажове, които могат да съперничат на много от тези в Гърция. Да не говорим, че южната част на Сицилия много напомня на Гърция. Не случайно е Магна Греция.
Аз като обиколила основните архитектурни и археологически забележителности на Сицилия планирам съвсем скоро да заменя поне за един сезон традиционната ми морска почивка в Гърция с такава в Сицилия. Напълно си залужава,
С български плажове не сравнявам, защото отдавна съм се отказала от шита по нашето море.


https://www.flickr.com/gp/50874878@N05/v9m475

До Селинут!

# 462
  • Мнения: 2 255
Радвам се, че предизвиках една информативна дискусия! Аз с удоволствие бих съчетала плажа с културен туризъм, и от проученото, мисля,  че е възможно. За да не спамя само, от мен един полезен линк за настаняване - homeaway.it.

Наистина, има места на много прилични цени, но както казах, разходите за транспорт са тези, които ще ми натежат.

# 463
  • Мнения: 2 632
Аз, честно казано, до преди тази мини-дискусия, не съм гледала на Сицилия като на плажна дестинация Smile

Толкова приказни неща има за гледане... Най-близкото до плаж ни беше влизането в ледената Алкантара.

Някой спомена за капризните на ядене деца - това ви е един проблем по-малко, защото навсякъде храната е божествена.

# 464
  • Мнения: 5 262
И аз на плажната дестинация се зачудих. Ние заменихме дестинациите гръцките острови, Кипър, испанските острови ... с българското черноморие . За съжаление тенденцията е да го скапят и него и тогава ще видим накъде. Ако е Италия то имаме няколко набелязани плажчета където стигаме с кола.

Италия, Португалия, Франция, Дания, Германия са ни за сега дестинации за забележителности. Плажовете са между другото.   



Общи условия

Активация на акаунт