Сицилия - 2

  • 87 985
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 017
Чефалу е голям курорт, като има и много красив стар град (даже го сложих за корица на темата ) и хълм където можете да се разхождате за панорамни гледки
удобно ще ви е ако искате да разгледате Палермо и Монреале с влак и автобус

плажът е със ситен жълт пясък, доколкото си спомням

# 676
  • Мнения: 634
Чефалу е голям курорт, като има и много красив стар град (даже го сложих за корица на темата ) и хълм където можете да се разхождате за панорамни гледки
удобно ще ви е ако искате да разгледате Палермо и Монреале с влак и автобус

плажът е със ситен жълт пясък, доколкото си спомням
Допълвам - и с нормално плитка вода (нито е дълбоко, но не е и от онези места, където вървиш, вървиш и все е до коленете). Има доста хора на плажа, но в сравнение с Мондело и безумната му организация е по-добре според мен.

# 677
  • Мнения: 56
Тоест Чефалу е по-добре?

# 678
  • Мнения: 634
Тоест Чефалу е по-добре?
Моето субективно мнение е следното: Като природна даденост плажът на Мондело е по-красив - светъл пясък, плитко, почти тюркоазена вода, много топло море. Ние именно заради тази красота го избрахме. Но организацията на плажа е толкова безумна според мен, че съсипва цялото удоволствие. Знаехме, че е много посещаван, и бяхме настроени за това, но не знаехме, че е организиран по този странен и загрозяващ го начин. От друга страна, плажът на Чефалу е хубав, но като природна даденост не чак толкова, колкото този в Мондело. Обаче е съчетан с едно прекрасно градче, със страхотни гледки и панорами. Според някои хора той също е пренаселен. Ние бяхме там само 1 ден и действително имаше доста хора, но след безумието в Мондело на нас ни се видя поносимо. Все пак Чефалу е една от визитните картички на Сицилия и е нормално да има много хора.
Честно казано, ако трябва сега да избирам между двете, бих избрала Чефалу, но това е мое мнение.
Иначе знам, че в Сицилия има много красиви уединени плажове за всеки вкус, но ще ви е необходим автомобил.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 21:02 от Divi_86

# 679
  • Мнения: 1 164
Чефалу е много хубаво курортно градче и е в непосредствена близост до един от най-красивите градове Палермо.

# 680
  • Мнения: 1 030
Наистина е въпрос на личен вкус.
Мондело е идин вид градски плаж на Палермо и юли и август е лудница, както и събота и неделя. Ние умишлено го посетихме в понеделник. Както се каза по-горе организираната час е заградена  и е малко неприятно, но иначе самия плаж е много добър, морето е чисто,а окоността е красива. В неорганизираната част има поставени едни къщички, в които местните си държат нещата за плож плюс неща за приготвяне на храна-скари, котлони, което ме озадачи.
От своя страна Чефалу е много красиво градче, едно от любимите ми. Градския плаж е малък, но също интересен. От другата страна на Скалата /вижда се на снимката/ има малки заливчета, които също стават за плажуване и са по-спокойни.
Ето малко снимки за по нагледно:
Мондело-организирана част:
Неорганизирана част:
Водата, но малко сме я размътили, за да се размърдат рибките:

Чефалу-

# 681
  • Мнения: 56
Скрит текст:
Наистина е въпрос на личен вкус.
Мондело е идин вид градски плаж на Палермо и юли и август е лудница, както и събота и неделя. Ние умишлено го посетихме в понеделник. Както се каза по-горе организираната час е заградена  и е малко неприятно, но иначе самия плаж е много добър, морето е чисто,а окоността е красива. В неорганизираната част има поставени едни къщички, в които местните си държат нещата за плож плюс неща за приготвяне на храна-скари, котлони, което ме озадачи.
От своя страна Чефалу е много красиво градче, едно от любимите ми. Градския плаж е малък, но също интересен. От другата страна на Скалата /вижда се на снимката/ има малки заливчета, които също стават за плажуване и са по-спокойни.
Ето малко снимки за по нагледно:
Мондело-организирана част:
Неорганизирана част:
Водата, но малко сме я размътили, за да се размърдат рибките:

Чефалу-

От Чефалу има ли автобус или влак до Мондело?

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 04:24 от AnMary

# 682
  • Мнения: X
Чефалу беше другият плаж, който ни отблъсна с лудницата и пренаселеността. Другият беше на Сан Вито. Чефалу е и доста малък за обема туристи в градчето през пик сезон.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 09:48 от Анонимен

# 683
  • Мнения: 606
Аз не бих отишла на плаж в Сицилия,ако имам малко дни за екскурзия,при условие,че Гърция ни е толкова  близо и достатъчно голяма ,с прекрасни необятни плажове ,особено в Южната долна част.За мен Сицилия има толкова интересни места и неща за разглеждане ,че се чудя за 7 дни как да успеем да разгледаме всички градчета,които сме си набелязали.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 09:06 от macapisa

# 684
  • Мнения: 634
От Чефалу има влак до Палермо, а оттам има автобуси за Мондело.
Изненадана съм от малкото хора на плажа в Мондело. Когато ние бяхме там, даже и през седмицата беше г*з до г*з.

# 685
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Комбинират се забележителности с плаж предполагам. Поне аз това ще се опитам да направя, но ще сме там следващата седмица. Дават го около 22 градуса тогава Simple Smile Края на юни може да е по-добре за плаж и все още по-малко хора.

# 686
  • Мнения: 19 017
https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/sicilia.html
ето уебкамери  излъчващи наживо от Сицилия, можете да се ориентирате преди да заминете как е обстановката

# 687
  • Мнения: 1 030
Аз пак смятам Сицилия за чудна плажна дестинация, която се комбинира със страхотната храна и забележителности. Ние бяхме 10 дни и видяхме доста, но иси и поплажувахме спокойно

# 688
  • Мнения: 634
Аз пак смятам Сицилия за чудна плажна дестинация, която се комбинира със страхотната храна и забележителности. Ние бяхме 10 дни и видяхме доста, но иси и поплажувахме спокойно
И аз мисля така. Бяхме там 2 седмици самоорганизирано - 1 седмица беше екскурзионната част и 1 седмица плажувахме.

# 689
  • Мнения: 19 017
Ако ще ходите специално за плаж в Италия е добре да се избягват 2  и 3.та седмица на август..тогава са най-масовите отпуски и тълпите  навсякъде се удвояват.

Общи условия

Активация на акаунт