Египет 2017

  • 143 810
  • 844
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 617
Благодаря, Розова маслинка!

# 571
  • Мнения: 2
Здравейте,
нека разкажа и аз след дълго ровене по сайтовете и туристическите агенции разбрах че най-добре е да си организира човек почивката сам. Ако някой го интересува нещо бих помогнал на драго сърце. Бяхме в Хургада от 30.03.18 до 08.04.18 в хотел Sunrise Royal Makadi Resort беше уникално преживяване хотела е под немско ръководство 8 ресторанта (храна в изобилие отядохме си на телешко и морски дарове) аквапарк басейни с подгряване пясъчен плаж с не голям риф за гмуркане с много рибки анимация мини голф тенис кортове огромна територия дъщеря ми не искаше да се връщаме. Хотелите като джънгъл аквапарк са много добри но са 2 линия и няма да ви се ходи до плажа ще изкарате почивката си на басейните а морето не е за изпускане. На екскурзии ходихме с mohamed amon говори руски и цените са уникално добри. пример за 100 долара ходихме до пирамидите цялото семейство, за 50 долара направихме утопия другите сега не помня но сме много доволни човека е много свестен с това име е в фейсбук а телефона му е +201027660085. Когато говорихме с местните те твърдяха че най-доброто време за почивка е септември и октомври смятам да проверя в най-скоро време Simple Smile.

# 572
  • Мнения: 413
Здравейте,
нека разкажа и аз след дълго ровене по сайтовете и туристическите агенции разбрах че най-добре е да си организира човек почивката сам. Ако някой го интересува нещо бих помогнал на драго сърце. Бяхме в Хургада от 30.03.18 до 08.04.18 в хотел Sunrise Royal Makadi Resort беше уникално преживяване хотела е под немско ръководство 8 ресторанта (храна в изобилие отядохме си на телешко и морски дарове) аквапарк басейни с подгряване пясъчен плаж с не голям риф за гмуркане с много рибки анимация мини голф тенис кортове огромна територия дъщеря ми не искаше да се връщаме. Хотелите като джънгъл аквапарк са много добри но са 2 линия и няма да ви се ходи до плажа ще изкарате почивката си на басейните а морето не е за изпускане. На екскурзии ходихме с mohamed amon говори руски и цените са уникално добри. пример за 100 долара ходихме до пирамидите цялото семейство, за 50 долара направихме утопия другите сега не помня но сме много доволни човека е много свестен с това име е в фейсбук а телефона му е +201027660085. Когато говорихме с местните те твърдяха че най-доброто време за почивка е септември и октомври смятам да проверя в най-скоро време Simple Smile.

Благодаря за хубавия разказ! Бихте ли споделили повече как си я организирахте сами? Самолет, трансфери, плащания... и колко горе долу ви излезе.

# 573
  • Мнения: 134
Здравейте и от мен :four_leaf_clov er:
Записахме програмата на Тез Тур от Варна 19.10 - 1 ден Кайро + 6 дни Хургада. По програма след настаняването в Кайро имаме свободна програма до края на деня. Имате ли предложение къде можем да отидем за един следобед?
Има ли някой, който е посещавал самостоятелно пирамидите в Гиза за вечерното шоу звук и светлина? Интересува ме всичко Simple Smile Как отидохте до там, може ли да се влезе самостоятелно, в колко часа започва, колко време продължава, струва ли си?
Моля, ако някой има опит да сподели Blush

# 574
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Знаете ли в кой хотел ще бъдете в Кайро? С коя ТА ще пътувате?
Ние бяхме април 6 дни в Хургада и 1 ден в Кайро и пристигнахме следобед в хотел Piramides Meridian или нещо подобно, сега не го виждам в сайта на Тез тур. Искахме да се поразходим наоколо, но това което беше около хотела...не ставаше за разходка изобщо. Пирамидите не са далеч, но трябва с такси дотам. Пеша ми се видя доста рисковано да се придвижваме в околността. Голяма оживена откъм автомобили улица пред хотела, прашно, мръсно. Другият хотел, в който настаняват Абакс- Сфинкс нещо си, беше на по- цивилизовано място. Ако сте там, може да опитате пеша разходка до пирамидите, по- близо е и като минахме оттам с автобуса изглеждаше по- цивилизовано.
Има доста места в Кайро, които си заслужават посещението, но за мен е по- добре организирано.
Пожелавам ви много приятно изкарване в Египет! Уникално изживяване е!

# 575
  • Мнения: 134
Благодаря за бързия отговор Flowers Hibiscus
Все още не знаем хотела в Кайро. Програмата е на Тез Тур. Виждам, че ползват по принцип  2-3 хотела и все ми се виждат близо до пирамидите, но явно не е добре да се мотаем сами Rolling Eyes Жалко, защото не си падам по организираните мероприятия Hands V
Моля ако някой е ходил на светлинното шоу на пирамидите да сподели мнение Hands Pray

# 576
  • Мнения: 117
Здравейте, няма нищо опасно при самостоятелно разхождане в Кайро.Не се плашете от негативни коментари и слухове, има хора които навсякъде ги е страх,  недай си боже да им се случи нещо.  На нас ни се случват само хубави неща,  тоест случваме си ги. Вземете си 🚕. Пазарете се здраво. Предлагам разходка до Мемфис, розовите стени, ауууу, как бих искала да се върна пак там.Вечерта пазара Хан алхалили, пак пазарлък и да са ви честити новите придобивки и спомени във вид на лампи, шалове, накити и каквото още душата ви поиска. Не забравяйте чаепитие, има страхотни чайни, с ретрообзавеждане, и мммм сладости!!!!

# 577
  • Мнения: 3 398
Някой с лични впечатления от TIA HEIGHTS ?  Как е хигиената, храната, плажа?

# 578
  • Мнения: 924
Здраейте! Ние сме се ориентирали към Круиз по Нил- Египет от А до Я, където има и програма с 9 нощувки, чрез Джой травел. Според Вас дали е с Тез тур или Абакс и дали е ок или да се преориентираме за нещо друго за Египет. Става въпрос за наесен- 1347 лв на човек. Благодаря Ви, много сте полезни.

# 579
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 769
Здраейте! Ние сме се ориентирали към Круиз по Нил- Египет от А до Я, където има и програма с 9 нощувки, чрез Джой травел. Според Вас дали е с Тез тур или Абакс и дали е ок или да се преориентираме за нещо друго за Египет. Става въпрос за наесен- 1347 лв на човек. Благодаря Ви, много сте полезни.
Мисля че е на Абакс.

Колеги, малко прекалявате с рекламата. Абсолютно на всички туроператори се случва да анулират програми. Има си срокове според закона за туризъм, които от 1 юли мисля стават месец преди заминаване при чартърите.
Хубаво е да има конкуренция. Двете фирми предлагат различни хотели, програми.

# 580
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
На нас ни отмениха полета по-малко от месец преди заминаване! Предложиха други дати, които не ни устройваха.
Благодарение на kaleia успяхме да запазим датите в Тез тур, че и същия предпочитан от нас хотел, на цената на първата ТА, при която бяхме букнали на ранни записвания. Peace
За което, отново благодаря!  bouquet

# 581
  • Мнения: 1 652
Нямам нищо против пакетните турове, но не е толкова сложно да се организира самостоятелно пътуване с полет от Истанбул (всекидневни до Хургада и Шарм), хотел през Букинг плюс трансфер (ако искате пак през Букинг - rideways). Така не се съобразявате с точни дати, несъстояли се екскурзии и брой дни престой. Крайната сума горе-долу излиза същата.
Всички местни по курортите говорят руски и английски.
За круиз по Нил е малко по-сложно вече.

# 582
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Скрит текст:
Нямам нищо против пакетните турове, но не е толкова сложно да се организира самостоятелно пътуване с полет от Истанбул (всекидневни до Хургада и Шарм), хотел през Букинг плюс трансфер (ако искате пак през Букинг - rideways). Така не се съобразявате с точни дати, несъстояли се екскурзии и брой дни престой. Крайната сума горе-долу излиза същата.
Всички местни по курортите говорят руски и английски.
За круиз по Нил е малко по-сложно вече.


И това е вярно! Досега не бяхме пътували оранизирано. Специално за Египет - нито познавах дестинацията, нито имах време да търся и проучвам. Полетите от Истанбул кацат през нощта - което рязко ме отказа за непозната територия.  Mr. Green До Истанбул са си още 5 часа път....и разходи.
Цената, която ми излизаше самоорганизирано през Истанбул беше със 100 лв по-малко на човек! Peace
Пътя до там и лутане по нощите в Хургада...

# 583
  • Мнения: 1 652
Аз имах време да проучвам, а обикновено планирането на пътуване ми е неделима част от удоволствието. Simple Smile
За първи път бяхме в Египет, не е проблем нощният трансфер (в Шарм), за десет минути бяхме в хотела с предварително запазен трансфер. На връщане си намерихме още по-евтино такси.
От Пловдив сме, така че все ни се налага да пътуваме до някое летище.
Вариант е за хора, на които не им е критично да попътуват малко повече, а и в Истанбул има какво да се види. Simple Smile

# 584
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 769
На нас ни отмениха полета по-малко от месец преди заминаване! Предложиха други дати, които не ни устройваха.
Благодарение на kaleia успяхме да запазим датите в Тез тур, че и същия предпочитан от нас хотел, на цената на първата ТА, при която бяхме букнали на ранни записвания. Peace
За което, отново благодаря!  bouquet
Моля отново да прочетете написаното от мен относно сроковете. Има нов закон.
И Тез анулират програми, и Абакс, и Астрал, и Бохемия, и Емералд. Повярвайте на никой не му е приятно. Да се твърди, че дадена програма няма да бъде анулирана, ако си при фирма Х, е безотговорно и непрофесионално.

Общи условия

Активация на акаунт