Египет 2017

  • 143 728
  • 844
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 024
Не знам вие какво сте гледали в сайт на ТЕЗ, или тяхна партньорска компания. Зависи и какъв хотел, но не ми се вярва да ви предлагат нещо с цена 1500 евро на човек - предполагам, че може да е цена за 2-ма и то в много добър хотел.

Цените на Абакс  излизат около 450 евро на човек, но за какъв хотел? В Египет за хотел по-малко от 5 звезди /с компромис 4/ изобщо не си заслужават да се разглеждат. Техните звезди нямат нищо общо с европейската категоризация.

Ако се нуждаете от по-подробна информация и по-скоро мнение, дайте линк към съответните оферти. Така само си гадаем какво, как и защо.

# 61
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 745
На ниската цена Абакс предлагат MIRAGE NEW HAWAII RESORT & SPA 4.

# 62
# 63
# 64
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 745
На първо четене мисля, че това е на Абакс. Може и да греша.

# 65
  • София
  • Мнения: 178
Харесахме си оферта на Tez Tour, през Marbro за круиз по Нил: 8 дни. Посещение на Луксор и т.н. до Асуан и кратко в Хургада. Иска ни се обаче да идем и до Кайро за да видим пирамидите. Не откривам такива предложения.
Някакви идеи за комбинация на Пирамидите и круиз по Нил.
Плановете се попромениха. Имаме резервация за Испания в Hotel Marina D'Or Balneario 5*, но имаме голямо колебание да я откажем и изберем все пак Египет. Няма да е круиз, а почивка в или около Хургада с няколко екскурзии и едната ще е до Кайро.
Другите не сме уточнили но все пак: Луксор и Карнак, задължителна;
Райски остров и още някоя.
Кой район/ ако така мога да кажа/ е със ситен пясъчен бряг? Гледаме Ел Гуна, Сафага или някъде другаде.
Гледахме Tez. Абакс и те имат предложения. Колебание кого да предпочетем!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
така ми е влзязла в главата тази муха да отидем до Египет, че направо не е истина....Гледам офертите на Тез Тур, цените са супер, като за такава егзотична дестинация. Обаче много ме притеснява обстановката направо не знам какво да правя, сутрин съм с мнение, че трябва да ходим, вечер съм разколебана... Ще се раздвам, някой който е ходил тази година да сподели мнение какво е положението там, какви са съветите му...

# 67
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте,
така ми е влзязла в главата тази муха да отидем до Египет, че направо не е истина....Гледам офертите на Тез Тур, цените са супер, като за такава егзотична дестинация. Обаче много ме притеснява обстановката направо не знам какво да правя, сутрин съм с мнение, че трябва да ходим, вечер съм разколебана... Ще се раздвам, някой който е ходил тази година да сподели мнение какво е положението там, какви са съветите му...
Съпруга на Маги е! Бях там в края на февруари и началото на март. Бих казал, че е спокойно. Бях в командировка за седмица в Кайро. Имахме само един следобяд за разходка. Пирамидите бяха затворени за "частно" посещение!!!!! Взехме таксита от хотела и стигнахме до площад Тахрир. Нищо особено не се случи ако не изключим трафика.
За сигурноста. Хотела ни беше с ограда. Достъпа е само след проверка на входа, а колите и с куче. Всеки багажник се отваря за проверка. Доста патрули с калашници, но така е по спокойно. Колеги пристигнали предния ден  си спретнаха турче до пирамидите, а ден след като си заминахме всички още един целодневен из целия град Живи са: единия е от Мадагаскар, а другия от Мавриций. И с двамата имах контакт след това.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
за сега се престрашихме да ходим харесахме си ето това хотелче ALF LEILA WA LEILA 4 *,, препоръчаха ни го дост хора включително и от Тез тур, така че живот и здраве и добра обстановка, разбира се и да се събере групата, заминавамеее октомви. Като се върна обещавам да разказвам подробно  Simple Smile Някой отсядал ли е в този хотел, има ли някакви лични впечатления?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Здравейте,
за сега се престрашихме да ходим харесахме си ето това хотелче ALF LEILA WA LEILA 4 *,, препоръчаха ни го дост хора включително и от Тез тур, така че живот и здраве и добра обстановка, разбира се и да се събере групата, заминавамеее октомви. Като се върна обещавам да разказвам подробно  Simple Smile Някой отсядал ли е в този хотел, има ли някакви лични впечатления?


И ние си мечтаем да отидем в Египет тази година,така ми се иска да се събере полет от Варна,ама май ще са само от София,а за хотела съм чела само позитиви.

# 70
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 745
Харесахме си оферта на Tez Tour, през Marbro за круиз по Нил: 8 дни. Посещение на Луксор и т.н. до Асуан и кратко в Хургада. Иска ни се обаче да идем и до Кайро за да видим пирамидите. Не откривам такива предложения.
Някакви идеи за комбинация на Пирамидите и круиз по Нил.
Плановете се попромениха. Имаме резервация за Испания в Hotel Marina D'Or Balneario 5*, но имаме голямо колебание да я откажем и изберем все пак Египет. Няма да е круиз, а почивка в или около Хургада с няколко екскурзии и едната ще е до Кайро.
Другите не сме уточнили но все пак: Луксор и Карнак, задължителна;
Райски остров и още някоя.
Кой район/ ако така мога да кажа/ е със ситен пясъчен бряг? Гледаме Ел Гуна, Сафага или някъде другаде.
Гледахме Tez. Абакс и те имат предложения. Колебание кого да предпочетем!
Ел Гуна, Макади - хубави хотели, обширни територии. Сафага е по-далеч от Хургада и по-икономичен вариант.
ALF LEILA WA LEILA 4 * - плюс отлично обслужване, страхотна анимация. Минус - не е първа линия и тесни пространства.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
за сега се престрашихме да ходим харесахме си ето това хотелче ALF LEILA WA LEILA 4 *,, препоръчаха ни го дост хора включително и от Тез тур, така че живот и здраве и добра обстановка, разбира се и да се събере групата, заминавамеее октомви. Като се върна обещавам да разказвам подробно  Simple Smile Някой отсядал ли е в този хотел, има ли някакви лични впечатления?


И ние си мечтаем да отидем в Египет тази година,така ми се иска да се събере полет от Варна,ама май ще са само от София,а за хотела съм чела само позитиви.
Ние няма да летим от Варна, от София ще е, защото ми е ясно че от тук няма да се съберат хора. Дано се съберат от София де, че и там не се знае то всяка седмица за октомври има заминаване...Вземаме някой евтин полет Варна-София и сме готовии Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 10 582
И това е вариант  Peace

# 73
  • Мнения: 29
  Galaktik :  Ел Гуна, Макади - хубави хотели, обширни територии. Сафага е по-далеч от Хургада и по-икономичен вариант.
ALF LEILA WA LEILA 4 * - плюс отлично обслужване, страхотна анимация. Минус - не е първа линия и тесни пространства.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
една корекция  от мен- ALF LEILA WA LEILA 4 * въобще не е тесен , 120 000 кв.м. , ново строителство зад голямата арена и нови басейни. Хотела се е променил към добро в последните години.  Peace  

# 74
  • София
  • Мнения: 178
съпругът на Маги е.
Току що направих резервазия за ALF LEILA WA LEILA 4 * през сайта на Tez Tour  и платих капарото. Очакваме обаждане за дооточнения, поне така ми пише в обратния мейл.
Датата е 07.10.2017. Дано да е добър период! Видях средна температура около 25 С и максимална 35 С. Водата я дават около 26 С.
Имам въпрос относно допълнителните екскурзии. Кайро с пирамидите е задължителна. Луксор, също.
 -дайвинг /вкл. 2 гмуркания и обяд/: 50 $ за възрастен. Не плуваме. Едва ли ще можем и да се гмуркаме за да се насладим на подводния свят.
 - екскурзия "Райски остров": 50 $ за възрастен / 25 $ за дете до 11.99 год. (Райски остров Плюс с включен батискаф: 80 $ за възрастен / 35 $ за дете до 11.99 год.). По същата причина и това не е приоритет. Има ли смисъл само разходката и излежаването на този остров?
 - Бялото слънце на пустинята. На Маги и прилошава от екстремно шофиране. Дали би издържала тази екскурзия?
 - допълнителна екскурзия до Ел Гуна. Добра идея ли е за разходка до там?

Тези са допълнителните екскурзии записани в програмата.

Общи условия

Активация на акаунт