Уточнихме за майската среща

  • 3 259
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ние сме за 7.5 и също можем да вземем още някого,само по-бързо да уточним мястото,че то май не остана време.

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Предлагам да се изчакаме в някоя железнишка кръчма (марч, разконспирирана си - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88762.20, препоръчвай място) После да поемем към заветната цел - някоя слънчева полянка. Можем да тръгнем по пътеката Железница-Бистрица, много е лесна за дечицата и има доста полянки с рекички, а и тези, които ще закъснеят, ще ни намерят лесно. Можем и да тръгнем натам, но там ходенето ще е повече. Маарч, включи се, моля те.
Ето малко инфо за автобус 69 - http://screambikes.tobulgaria.info/modules/sections/index.php?op … icle&artid=18 Спирката в Дървеница се пада ето тук - http://www.bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=22307d97c … 04f68ec0bb2fe9653

И да питам как си представяте нещата - истински пикник с огън, шишчета и т.н. (мъже ще идват ли newsm78), или разходка на сандвичи, или пък повече като туристически поход. Каквото и да е, сигурна съм, че и децата и ние ще се забавляваме, но ще е хубаво да имаме някаква първоначална цел. А аз на решения съм колеблива, във всичко виждам и + и -.

# 17
  • Мнения: 5 877
Струва ми се опасно с огън и малки деца; и без друго ще трябва да ги вардим от реката (ама пък тя е хубава идея).
Може би просто сандвичи и някакви подобни леки неща, а?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Тинкър, звучи много примамливо. Особено онази част с шишчетата Grinning /но Анда е права - по-добре на сандвичи/. Аз съм "за" присъствието на татковците. Иначе най-вероятно в последния момент ще "подвия опашка" и ще избягам Grinning.
Не съм била на тези поляни, но щом ти ги препоръчваш, съм сигурна, че са подходящи и хубави. Ама щото не мога да си държа устата затворена, да се изцепя с резервен вариант - Дендрариума на Витоша. Близо е,  подходящо за деца /широки алеи, катерушки и люлки/, беседки, масички и огнища, две малки езерца... На 15 мин. е хижа Иглика, където могат де се хапнат вкусни кюфтенца и картофки...Но с удоволствие тръгвам и към поляните над Железница.

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Лекси, никакво подвиване на опашка! Идеята за Дендрариума също ми хареса.
Цитат
Друга известна туристическа атракция е "Дендрариума" - място, където са представени характерни за Витоша растителни видове. Пътят преминава покрай малко езеро и мостчета и достига до кът с пейки и масички. От него има удобни отклонения и за други пътеки. През 2001 г. бяха подновени алеите и бяха монтирани 20 табели с брайлов шрифт за горски растения и дървета.
И една снимка намерих:

А и не съм ходила там. Два въпроса - пътят към златните мостове отворен ли е за леки коли през почивните дни (мъжът ми упорито ме убеждава, че не е) и какъв автобус ходи до там (този за златни мостове върши ли работа?)

Анде, те рекичките са много плитки поточета. Децата могат да се намокрят, но нищо повече.

Айде, който има идеи за място, да казва. Повече глави мислят по-добре. Ей на Лекси с тоя Дендрариум яко ме изкуши.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нашия тати няма да може  Sad,така че сме без транспорт и ще сме благодарни ако някой ни приюти!

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Не знам дали официално е отворен, но ние, а и много други коли, честичко го ползваме през почивните дни Wink. За автобус за съжаление не зная, но съм виждала и маршрутки.
Утре ще пусна снмки, правени преди няколко дни.
da_bo , все още не съм сигурна дали ще можем да дойдем, но ако го напревим, ще ви приютим с удоволствие.

# 22
  • Мнения: 3 161
А какво стана с предната тема? Бях се разписала там, за да следя нещата, а сега гледам нова тема сте пуснали. Ами засега неделя ни устройва. ,

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
а да видим и какво ще бъде времето, а.. cold

# 24
  • Мнения: 6 315
а да видим и какво ще бъде времето, а.. cold

Прогнозата е за лошо време  Cry.

# 25
  • Мнения: 5 877
Имаме ли вариант за лошо време? Посещение на гейзер да речем?
Шегата настрана, какво ще правим, ако вали? Да ги заведем на един куклен театър?  newsm78
Или вкупом на приказки в библиотеката, а ние мамешка среща долу в тъй нареченото рИсторАнче?
Или все пак с по един дъждобран по пътечките? (също става).
Ботаническата градина? (топличко е вътре, но пък има много цветя за чупене).

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Анда, сори за офф-а, но можеш ли да кажеш нещо за ботаническата и коя имаш предвид /тази на Околовръста или до паметника на В. Левски/

# 27
  • Мнения: 5 877
Аз съм ходила само в тази на "Левски" поради липса на кола.
Там е приятно за разходка в хладно време, защото е оранжерия, тоест влажен и топъл тропически климат  Sunglasses Обаче е тесничко и май не става за много деца. Може би другата ще е по-широка? Някой има ли наблюдения?

# 28
  • София
  • Мнения: 39 762
Таз на Левски ми се струва малка. А някой музей?
Например "Земята и хората". Ако може да се намери инфо какво ще има по това време там.

# 29
  • Мнения: 510
Момичета,простете ми отсъствието  Embarassed Embarassed Embarassed ,моминско парти на приятелка,сватбата й,после нет-а отказа(заради прецекан кабел,закрепен  на 16 места за момента Wink)

Времето ще е дъждовно,наистина,справка: http://www.metcheck.com/V40/UK/FREE/snow_forecast.asp?resortID=226

В Железница съм похапвала не веднъж,но не помня имената на заведенията  Embarassed Последният път,преди 10-тина месеца-в хоремага,селската кръчма-кафене на площада Peace

Повреди се мотопедът ни,а е в гаранция,която тече и се налага да пътуваме,вносителите и сервизът е в провинцията,така че събота и неделя (6-7) щ отсъствам  Embarassed

Пожелавам ви поне в София да не вали и да побродите заедно,а и да пуснете снимки на дивеещите и усмихнати хлапета Hug

Общи условия

Активация на акаунт