Мама е с коремче вече, а отвътре я побутва АПРИЛското човече - Тема 8

  • 48 369
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 175
Здравейте и от мен в новата тема! И аз не знам още пол, вчера пак нищо не се видя, много се крие бебчо. На втората фетална дори няма ли да се видят яйчници или матка ако е момиче? Или за момчетата там каквото имат те вътрешно?! Нали се оглеждат вътрешните органи на бебето, та дори и да не се види отпред нещо, поне вътре да е. Много ми е любопитно вече, не че ще го върна каквото и да е, просто съм се настроила за момче.
За движението - и аз усещам само нещо, че ми се мърда, но нищо не се вижда на повърхността, но при мен е от голямото коремче.

# 31
  • Мнения: 154
Добро утро! Изглежда днес се очертава чудесен ден. Много се радвам, че свеки ще води малкия на планинска разходка. Simple Smile Искам и ааааз! Ще дойде и моя ред все някой ден.
Бела, нямам представа защо се получава. Аз и с предната Б, и сега все си имах зацапване на някоя и друга седмица. Но този път просто беше повече от всеки друг и затова се панирах и не си останах в нас да видя какво ще стане и дали ще продължи. Аз си имам мое, никак ненаучно обяснение. Плацентата е залепена за стената, тия контракции, дето ги имам я мърдат, беба - също. Тя е по-кръвоснабдена и да кажем на моята точно не и трябва много и това е резултата. Друг е въпросът, че ако нищо не излиза от там (заради мехури, тапи и т.н.) как излиза това?! Друга теория ми е, че просто докато ми се разтяга всичкото, тук-там се случва да се отлюспи нещо. Но в кайна сметка нищо не знам. Най-много ме е яд, че не знам какво би могло да го катализира. Ама здраве да е. Ще се мъти, ако се налага.
Хубав ден ви желая и приятни разходки на слънце (като се постопли)! Hug

# 32
  • Мнения: 31
Добро утро Simple Smile Записвам се и аз след дълго отсъствие  Heart Eyes Тъкмо успях да се доредя до болничен, пък те взели, че ми объркали датите... Защо пък да не се разкарам още един път, поне времето е хубаво Sunglasses Иначе съм почти в 21 г.с и още не съм усетила кой знае какво присъствие  Thinking А пък на ултразвука се показва доста активно и вероятно ще е мъж. В понеделник ще ходя на ФМ и дано всичко е наред  Praynig

# 33
  • Мнения: 110
Добро утро Simple Smile Записвам се и аз след дълго отсъствие  Heart Eyes Тъкмо успях да се доредя до болничен, пък те взели, че ми объркали датите...
В понеделник трябва да ходя да върна едния болничен за 2-ри път, защото допускат една и съща грешка. Много се дразня, защото и мен разкарват и работодателя. Грешката и два път е в болничния на електронния носител, а на хартиения няма грешка. Ако и този път не ги оправят ще ги заплаша, че ще ги сменя. Еми не може аз бременна и с малко дете да се разкарвам и да вися пред кабинета, защото някой не си е свършил работата.
Аз усвщам много силно бебчето и с ръка, и видимо се вижда. Целия корем ми се мърда, а с предната бременност това беше на много по-късен етап. И двата пъти съм с предна плацента, та явно това бебе е по-силно и диво Grinning

# 34
  • Мнения: 31
Не се ядосвай, Niki1914  Hug Ще гледаме следващия път по-внимателно, не че е наша работа, но за да не се разкарваме е нужно. Изключително е досадно, но това са бели ядове, които имат решение  Peace Важното е бебчетата ни да са здрави и все така енергични  Heart Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 3 031
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема.
Засега усещам само леко побутване от време навреме, в 17 г.с. съм. С нетърпение чакам да се усеща вече отчетливо. В сряда съм на 4 Д при Сигридов и се надявам да каже, че всичко е наред, както и дали е момиче наистина, както загатна предния път.
Ще видим и хемоглобина, че след толкова желязо, Б12 и какво ли още не, продължава да пада....
Тази седмица си смених АГ-то, дано този път ми е на късмет и да ми обръща повече внимание.

Слънчева събота на всички!

# 36
  • Мнения: 301
Мамчета, срам не срам ще споделя с вас какво ми се случи тази сутрин...  ooooh!
Имах страшен запек.. едно такова положение, нито да седя, нито да стана и мнооого болезнено, едва издържах.. Cry
Не съм се напъвала въобще, защото знам, че не е хубаво. Както и да е, мина вече и си лягам, но усетих ниското в корема страшно местене (по-точно беше като завъртане) и съм сигурна, че е бебо. Сега се чудя дали е наред мъникът?  Rolling Eyes Praynig

# 37
  • Мнения: 31
Мамчета, срам не срам ще споделя с вас какво ми се случи тази сутрин...  ooooh!
Имах страшен запек.. едно такова положение, нито да седя, нито да стана и мнооого болезнено, едва издържах.. Cry
Не съм се напъвала въобще, защото знам, че не е хубаво. Както и да е, мина вече и си лягам, но усетих ниското в корема страшно местене (по-точно беше като завъртане) и съм сигурна, че е бебо. Сега се чудя дали е наред мъникът?  Rolling Eyes Praynig


dimitrinadid, не се притеснявай излишно  Heart Eyes Не би трябвало да си обезпокоила бебето, то е добре защитено  Peace А с тези досадни запеци и на мен ми омръзна. Повече течности, плодчета и движение, въпреки че и това не помага винаги.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Сега забелязах, че в обикновеното ми изследване на урината от сряда, срещу белтъка пише "опалесценция". В стерилната ми урина от понеделник обаче няма нищо и пише отрицателен. По принцип в изследването от сряда ми излизат някакви неустановени бактерии, а понеделнишкото стерилно изследване е напълно чисто. Това с бактериите може да е от замърсяване /чашката беше обикновена, а урината беше втора за деня/, но се чудя възможно ли е и тази опалесценция да е от това?

# 39
  • Мнения: 391
Здравейте Simple Smile Записвам се и аз в новата темичка  Grinning И аз започнах да усещам мъничето още в болницата,даже даже забелязах и коремчето да се мърда на няколко пъти  Grinning Контракциите намаляха значително докато бях в болница,но като се прибрах вкъщи пак започнаха придружени с леки болки в дясно и ниско долу.Отидох до АГ-то притеснена,а той като пусна ултразвука видяхме за какво иде реч  Laughing Бебонко е седалищно в момента и раздава яки ритници  Mr. Green та затова ме понаболява ниско долу...а от дясно си ме подритва  Mr. Green за контракциите доки каза,че са подготвителни и ще си ги усещам до края най-вероятно.А относно запекът доки каза да не се държа повече от ден,защото контракциите ще се засилят  Thinking И наистина така и стана... прибрах се вкъщи,успокоих се и минаха,но с това желязо дето ми го увеличиха положението с ходенето до тоалентна стана много зле  ooooh! сиропите не помагат (Лактулоза и Фрутилакс) та някоя мама спомена тук за Релаксит (жива и здрава да е  HugMr. Green Голяма работа е това чудо  newsm53
doctor_la и аз имах розово зацапване в болницата,а после леко кафевичко и спря... Отдадох го на гинекологичния преглед предния ден като ме приемаха.Лекарите казаха,че няма нищо притеснително.Дано те изпишат по-рано  Hug Мен ме пуснаха на петия ден,3 дни на кормагнезин и инжекции.След първата система кнтракциите спряха.Само хвърляй по едно око на системата колко бързо капе,че на мен ми объркаха едната и ми пи пуснаха вместо за цял ден,изтече за 2 часа  ooooh! Като шупнах цялата  Crazy имах чувството,че главата ми гори  #Crazy зави ми се свят,сърцебиене.... пълна програма   Mr. Green казах на сестрата,тя не ме взе на сериозно много много,но след втория път вече ми повярва  hahaha Желая ти бързо оздравяване  и много ритничета от бебка  Hug bouquet Хубав и усмихнат ден на всички мами  bouquet Heart Eyes

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Вчера имахме гости и си изкарахме много весело. През телефона ви проверявах какво правите  Grinning
Взехме си една от непопулярните колички, но пък много си я харесах. Имам и отзиви след употреба - доволни са родителите. Количката е Carra Tesoro в цвят Vanilla Lace. В Хиполенд цената без намаление е 600лв, с намалението ни излезе доста по-изгодно.

# 41
  • София
  • Мнения: 779
КристалнаК честита количка. Аз още не мога да си избера, сега съм загледала една на Jane, но ще ходя някъде на живо да я видя.
Ох като ви слушам как сте качили по 2-3 кг., благородно ви завидях. Аз вече гоня 7 кг, а и не почнах от малко. Явно ще се търкалям...
Уж се старая да не ям много, но не успявам. В понеделник ще пътувам до Брюксел за един ден и като се върна смятам някакъв режим да почвам.
Иначе бях на ФМ и бебчо е наред, Марков ми каза, че нямало смисъл повече да ме гледа. Водихме и баткото, така се радва Simple Smile
Аз ходих на плуване, но спрях, защото се оказа, че имам гъбички. Сега се лекувам, но после мисля пак да тръгна.
Аз гледах, че след няколко дни влизам в 22 седмица и това вече се води 6 месец, как само се изниза времето.

# 42
  • Мнения: 1 111
Аз съм в края на 22 седмица, но това реално отговаря на 5 месец и половина. Иначе да, 6 лунарен, но там имаме 10 месечна бременност. Аз както казах си смятам по термина. Щом е 3 април значи на 3 ноември съм започнала 5 месец Simple Smile
Мис, нищо не им разбирам на резултатите от урината, дано все пак са наред.
Браво за хубавите новини от прегледи Simple Smile
Никиии, наистина ли пак ти объркаха болничния??? Тая сестра е малоумна направо...
Аз нямам търпение за феталната в понеделник да си видя бебчо и резултатите от изследвания.

# 43
  • Мнения: 255
Добър ден и от мен и от моя мърдащ мъник ♡♡♡ Усетих го ясно миналата неделя, онзи ден в офиса пак ме потупваше сладко сладко, а сутринта като се събудих си сложих ръката на корема и той периодично си ми даваше ''пет'',е тва е щастие! Таткото и той уж го бил усетил, ма така дремеше , че може и да го е казал, за да го оставя да спи  Laughing
За спането и позата, и аз се бях филмирала и питах моята док на последната ФМ и тя каза, че не е нужно да правя нищо, бебко ще ми покаже кога не му е ок и аз щЪ не Щъ, ще се местя, но за сега няма смисъл.
Кристална, страхотна ви е количката, а явно и цената е  била супер, браво! Аз все още не знам каква искам да е, все си викам рано е...
Килцата са ми към 2-2.5 на горе , за сега, да видим нататък.
Прекрасна събота ви желая  Hug bouquet

# 44
  • Мнения: 301
Мами, а как сте със секса и оргазмите?
Правите ли секс, ако правите не се ли плашете, че от оргазмите може да получите контракции. Аз откакто съм забременяла не съм правила, но съм много възбудена  Laughing Blush

Общи условия

Активация на акаунт