Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 750
  • 772
  •   1
Отговори
# 690
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Листовките вече рядко ги чета. Като погледне човек какво пише и косата му се изправя. Всяко едно лекарство в неподходяща доза и приложение е опасно. Пих метфогамма 5 месеца като единия бях и бременна. После я пих пак около година и като забременях ендото ми я спря веднага. Според ЛЛ втората ми бременност с инсулин на гладно почти 25, ТСХ над референтните, антитела над 15 пъти над нормалното и кр. захар на горна граница е истинско чудо. Смятам, че това чудо се дължи именно на метфогамата.
Да вредна е за здрав човек, решил да свали килце-две, но ние сме с проблем и тя често помага. Никой не е казал,че трябва да се пие цял живот. Освен това, ако се притеснявате си следете чернодробните показатели-мисля го пишеше в листовката някъде.  Peace

# 691
  • Мнения: 54 427
И аз не чета листовки.

# 692
  • Мнения: 53
Момичета, винаги ли ще се наложи да пием Метформин Sad или евентуално със стбаилна диета и добър начин на живот ...и сваляне на килограми да се закрепи положението Sad една бременност съм чувала,че влияе като Рестарт на организма на жената, възможно е тогава и да се подредят нещата?

# 693
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хммм всичко от тук нататък зависи от храненето ни. След първата бременност кърмих 1г и 3м. Някъде около годинката на малкия реших да си направя обременяване. Резултатите бяха значително по-добри. Кр захар от 13 на първия час преди да забременея беше 8-9. Инсулина на 120 мин ми беше наполовина. Не знам дали знаете, но кърменето променя метаболизма-поне моя, иии се изгарят доста калории. Не спазвах диета, а резултатите бяха по-добри от преди. Ами това ме "удави на края на Дунава" както се казва в нашия край. Като спрях да кърмя се отдадох на лапане и сега нещата са плачевни. Минах и втора бременност на диета и сега пак не спазвам никаква. Кърмя все още. Не качвам кг, но и не свалям. Не ми остава време да ида да си пусна изследвания. Или ме е страх от резултата. Не знам. Знам че си вредя и не си помагам сама на себе си. Сложно е. Имам едни 15 кг поне за сваляне и не правя нищо по въпроса. Мрън, оплаках ви се Crazy
Карах на един режим месец, но включваше доста млечни и малката ми се обрина, оказа се,че е с АБКМ и гемиите ми съвсем потънаха. Все се надявам някой ден да се хвана за косите като барон фон Мюнхаузен и да се измъкна от блатото Outta Joint

# 694
  • Мнения: 5 861
Момичета, винаги ли ще се наложи да пием Метформин Sad или евентуално със стбаилна диета и добър начин на живот ...и сваляне на килограми да се закрепи положението Sad една бременност съм чувала,че влияе като Рестарт на организма на жената, възможно е тогава и да се подредят нещата?

Не, аз лично смятам, че хапчетата се пият временно. Но човек трябва да съумее да изгради здравословен начин на живот, който да му стане втора природа - здравословно хранене, спорт, пиене на повече вода, добър сън, липса или поне ограничаване на стреса... Абе, много неща са. Peace

# 695
  • Мнения: 295

Здравейте, търся съвет и се надявам да съм в правилната тема.
Поради наличието на ред оплаквания ми назначиха изследвания на щитовидната жлеза и обременяване с глюкоза. Това, което ме притеснява е, че според ендокриноложката, при която ходих стойностите на инсулин след обременяване са нормални. Записах си час за друг лекар, но той е чак след месец. Според вас тези стойности говорят ли за инсулинова резистентност или бъркам. Изписаха ми единствено Еутирокс за ЩЖл

Глюкоза        6.02       mmol/l    2.8 - 6.1   
Глюкоза        9.9               mmol/l       
Глюкоза        6.01       mmol/l    3.5 -7.8

TSH               5.03       uIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA

ОГТТ-0,60,120                      
Инсулин        9.33       uIU/ml    2.6 - 24.9   
Инсулин        117.0       uIU/ml       
Инсулин        51.71       uIU/ml    2.6 - 24.9   
 
Витамин D        8.5                ng/ml     > 30     ECLIA

# 696
  • Мнения: 343

Здравейте, търся съвет и се надявам да съм в правилната тема.
Поради наличието на ред оплаквания ми назначиха изследвания на щитовидната жлеза и обременяване с глюкоза. Това, което ме притеснява е, че според ендокриноложката, при която ходих стойностите на инсулин след обременяване са нормални. Записах си час за друг лекар, но той е чак след месец. Според вас тези стойности говорят ли за инсулинова резистентност или бъркам. Изписаха ми единствено Еутирокс за ЩЖл

Глюкоза        6.02       mmol/l    2.8 - 6.1   
Глюкоза        9.9               mmol/l       
Глюкоза        6.01       mmol/l    3.5 -7.8


TSH               5.03       uIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA

ОГТТ-0,60,120                      
Инсулин        9.33       uIU/ml    2.6 - 24.9   
Инсулин        117.0       uIU/ml       
Инсулин        51.71       uIU/ml    2.6 - 24.9   
 
Витамин D        8.5                ng/ml     > 30     ECLIA




Здравей, според мен се налагат корекции във всички изследвания, които си пуснала. Казвам го от опит, тъй като при мен се наложи корекция на всички тези и оправих успешно главно с помоща на момичетата от форума  bouquet

Вит Д ти е много нисък, трябва да започнеш незабавно прием, тази ти стойност се води остър дефицит. А този вит. отговаря за много неща в организма ти! Според мен посети отново друг лекар.

Успех, сигурна съм, че ще се справиш  Heart Eyes

# 697
  • София
  • Мнения: 4 884
Изследванията са ти доста зле Sad ТСХ е огромно, имаш ИР, и витамин Д е под всякаква критика, взимай мерки и за трите неща.

# 698
  • Мнения: 2 092
Е, не я стряскайте с Огромно ТСХ. Историята познава и трицифрени стойности  Wink

pospalancho аз след бременността,която изкарах на диета, заради гранична кр. зах кърмех 2г и 1м. Малката беше с лактозна недостатъчност и съмнения за АБКМ. Качих много килограми заради лапане на хляб, защото направих огромна грешка да не си направя режим при специалист и се хранех основно с хляб и пържоли. Сега съм с килограмите от преди да забременея. За 1г и 1-2 мес. свалих всичките 15 кг само с режим и никакъв спорт  Embarassed
Изследвания не съм правила няма да казвам откога, че ме е срамммммм  ooooh!

# 699
  • Мнения: 295
Вит Д ти е много нисък, трябва да започнеш незабавно прием, тази ти стойност се води остър дефицит. А този вит. отговаря за много неща в организма ти! Според мен посети отново друг лекар.
Успех, сигурна съм, че ще се справиш  Heart Eyes
Благодаря ти. Изписаха ми Вигантол два пъти седмично заради ниския витамин Д.

Изследванията са ти доста зле Sad ТСХ е огромно, имаш ИР, и витамин Д е под всякаква критика, взимай мерки и за трите неща.
Ами и на мен не ми изглеждат много добре резултатите, но на въпроса ми за инсулина ендокринолога каза "Ами той на 4тия час ще падне". Попитах специално за инсулинова резистентност, а тя ми отговори, че се изследвало друго нещо, за да се разбере. Единствено ТСХ и вит Д не били добре. За това и си записах час за друг специалист, но пък той е чак след месец.
От два месеца се храня нисковъглехидратно, но ми се струва че без някаква терапия няма да се получат нещата.

# 700
  • Мнения: 54 427
Ей, за нищо го нямат този инсулин повечето ендо-та! Rolling Eyes
До 4 час щял да падне? Ами ако ядеш на 2 часа?
Кога ще падне? ooooh!

# 701
  • Мнения: 343
Вит Д ти е много нисък, трябва да започнеш незабавно прием, тази ти стойност се води остър дефицит. А този вит. отговаря за много неща в организма ти! Според мен посети отново друг лекар.
Успех, сигурна съм, че ще се справиш  Heart Eyes
Благодаря ти. Изписаха ми Вигантол два пъти седмично заради ниския витамин Д.

Изследванията са ти доста зле Sad ТСХ е огромно, имаш ИР, и витамин Д е под всякаква критика, взимай мерки и за трите неща.
Ами и на мен не ми изглеждат много добре резултатите, но на въпроса ми за инсулина ендокринолога каза "Ами той на 4тия час ще падне". Попитах специално за инсулинова резистентност, а тя ми отговори, че се изследвало друго нещо, за да се разбере. Единствено ТСХ и вит Д не били добре. За това и си записах час за друг специалист, но пък той е чак след месец.
От два месеца се храня нисковъглехидратно, но ми се струва че без някаква терапия няма да се получат нещата.

Мила, с вигантола два пъти седмично няма да стане. Трябва всекидневен прием поне по 2000-3000 единици след напване на мазна храна.

Не се притеснявай, всичко от това се оправя.
 Hug

# 702
  • Мнения: 295
Не се притеснявай, всичко от това се оправя.
 Hug
Не се притеснявам, но се ядосвам. Преди 10 години се борих със стерилитет и заради лекари, които неглижират проблеми се наложи да чета и да се информирам за всичко. Искрено се надявах сега да не ми се налага същото. Не разбирам защо е толкова трудно да попаднеш на свестен специалист. Сега нямам необходимото време да навлизам в дебрите на ендокринологията и се надявам с втория преглед да имам късмет.
Според вас има ли друго изследване, което е хубаво да пусна допълнително преди прегледа, за да е по-ясна картинката или тези ще са достатъчни?

# 703
  • Мнения: 1 501
Според мен тези са достатъчно и за първи път виждам ендокринолог така да пренебрегва инсулина. И моя беше около 100 на 60-та минута като го изследвах за първи път преди 4-5 години и ендото го подозираше това и без да са ми готови изследванията даже. Аз в този момент не знаех, че има нещо наречено ИР, и тя ме изпрати да се изследвам и така разбрах.

# 704
  • Мнения: 54 427
Desert^girl, ти не знам къде ходиш, но в Пловдив масово са такива. Twisted Evil
Да не пиша пак какви ядове имах аз, че ставам банална.

Общи условия

Активация на акаунт