Отговори
# 435
  • Мнения: 762
Има ли значение какво ще е маслото от тамян?
Възможно най-доброто, чисто и изпитано. И аз съм за дотера или вивасан ползвам аз. Това за мен са най-чистите масла на пазара. Вивасан са сертифицирани  от Швейцария, държавата гарантира за качеството.Поръчвам си ги директно от тук: https://vivasan.club/en/?gclid=Cj0KCQiA2af-BRDzARIsAIVQUOfLLc8TV … 4390aAnSzEALw_wcB
Препоръчвам ти също да го наложиш със алое вера растение, ако имаш. Откъсваш едно листо откъм зелената част и , ако може да прикрепиш, да остане в допир с кожата поне 1 час е хубаво. Аз така си лекувам успешно нещо по кожата.

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 17:20 от La Gitana

# 436
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Кои масла са подходящи за болки в корема за дете на 7 год ?Моля ви ,препоръчайте ми успокояващи  масла за много емоционално,чувствително дете на 7 год което доста си поплаква ? Ползваме за успокоение лавандула и лимоно масло ,ще съм ви благодарна да ми препоръчате други масла .

# 437
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Кои масла са подходящи за болки в корема за дете на 7 год ?Моля ви ,препоръчайте ми успокояващи  масла за много емоционално,чувствително дете на 7 год което доста си поплаква ? Ползваме за успокоение лавандула и лимоно масло ,ще съм ви благодарна да ми препоръчате други масла .
ами така зададен въпроса е доста относително....
от къде идват болките, какво причинява болките, кога се появяват, свързвате ли ги с емоционалното състояние на детето, идват от преяждане или от трудно смилаема храна.....? след хранене, преди хранене....преди лягане, преди училище?

Иначе масла като -
ПортокалCitrus sinensis
Майоран Origanum majorana
Джинджифил Zingiber officinale
Бергамот Citrus bergamia
Кориандър Coriandrum sativum
Кардамон Elettaria cardamomum
Звезден анасон, Illicium verum с него малко по- внимателно, аз не бих сложила повече от 1к на 10мл база в комбинация с други масла
Caraway Carum carvi

Aко ползвате doterra , те имат прекрасни блендове за подкрепа на храносмилателната с-ма ZenGest/digestZen и от детската колекция Tamer !
Разреждането на ЕМ с база е задължително при деца, така че съобразете се с възрастта и разредете правилно.


Относно емоционалната подкрепа. Маслата работят безотказно в тази насока, но за да препоръчам точните масла, ми е необходима повече информацция..... какво значи емоционално, чувствително дете,,,,доста си поплаква...... ?
Тази емоция и чувствителност трябва да идва от някъде, защо поплаква, какво го провокира, има ли тревожност, има ли страх, има ли притеснение......
 

Имала съм доста добри резултати с деца, които имат някакъв страх...страх от тъмното или страх от други деца, страх да ходят на училще и т.н.
Имах и детенце, което повръщаше на път за детска градина..... установи се, че има страх от друго дете в неговата група, което го тормозело. А когато си е в къщи дори позиви за повръщане няма.
В днешни дни например доста деца провокират страх от разболяване, на път са да се превърнат в хипохондрици, при едно кихане и изпадат в паника...за съжаление децата също усещат стреса в днешни дни. Жалко, но факт!
Така, че много е важно да се знае причината на тази чувствителност или каквото и да е емоционално състояние!

# 438
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
MegiTeo детето започва да плаче най -вече когато брат й я дразни(според нас той не я дразни,но тя така си решава ,че той постоянно я дразни с нещо ) и не е съгласна с неговото мнение или с нашето.Понякога започва да плаче защото се е сетила например за някакво преживяване което не и е харесало и казва ,че не може да спре да го мисли ,предимно е свързано  с  детски постъпки (например вчера в училище нейната приятелка и взела тебешира а тя искала да рисува точно тогава.  )  В   училище никога не плаче ,винаги чака с нетърпение да отиде на училище .Всичко това се случва в къщи .Не се страхува от тъмното,от други деца ,от разболяване и др .Понякога плаче без причина (питам я защо плаче казва ,че не знае ).
Понякога казва ,че я боли корема преди хранене и болката е  около пъпчето .След като хапне и минава .Ходихме на доктор казаха ,че детето е добре. Много  благодаря ,че сподели за въпросните масла ,ще пробваме някои от тях .

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 12:23 от swetla99

# 439
  • Мнения: 217
MegiTeo детето започва да плаче най -вече когато брат й я дразни(според нас той не я дразни,но тя така си решава ,че той постоянно я дразни с нещо ) и не е съгласна с неговото мнение или с нашето.Понякога започва да плаче защото се е сетила например за някакво преживяване което не и е харесало и казва ,че не може да спре да го мисли ,предимно е свързано  с  детски постъпки (например вчера в училище нейната приятелка и взела тебешира а тя искала да рисува точно тогава.  )  В   училище никога не плаче ,винаги чака с нетърпение да отиде на училище .Всичко това се случва в къщи .Не се страхува от тъмното,от други деца ,от разболяване и др .Понякога плаче без причина (питам я защо плаче казва ,че не знае ).
Понякога казва ,че я боли корема преди хранене и болката е  около пъпчето .След като хапне и минава .Ходихме на доктор казаха ,че детето е добре. Много  благодаря ,че сподели за въпросните масла ,ще пробваме някои от тях .
За болка в корема използвам Zengest на дотера. Помага както на мен, така и на малкото ми бебче. Това е бленд съдържащ няколко съставки, които помагат за такива проблеми.

# 440
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
MegiTeo детето започва да плаче най -вече когато брат й я дразни(според нас той не я дразни,но тя така си решава ,че той постоянно я дразни с нещо ) и не е съгласна с неговото мнение или с нашето.Понякога започва да плаче защото се е сетила например за някакво преживяване което не и е харесало и казва ,че не може да спре да го мисли ,предимно е свързано  с  детски постъпки (например вчера в училище нейната приятелка и взела тебешира а тя искала да рисува точно тогава.  )  В   училище никога не плаче ,винаги чака с нетърпение да отиде на училище .Всичко това се случва в къщи .Не се страхува от тъмното,от други деца ,от разболяване и др .Понякога плаче без причина (питам я защо плаче казва ,че не знае ).
Понякога казва ,че я боли корема преди хранене и болката е  около пъпчето .След като хапне и минава .Ходихме на доктор казаха ,че детето е добре. Много  благодаря ,че сподели за въпросните масла ,ще пробваме някои от тях .

Ето ти 1 бленд с който може да пробвате:

2 к портокал -Citrus sinensis
2 к бергамот Citrus bergamia
2 к римска лайка Anthemis nobilis
в 20 мл база

С кръгови движения се масажира точките показани на снимките GB-34 и LR-3

Нанасяйте 2-3 пъти на ден за 2-4 седмици и вижте ще има ли промяна.




# 441
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
MegiTeoблагодаря Heart ще го пробваме дано има ефект  .
Момичета,сега се опитах да разгледам сайта на aromazone .com (френският) ,но не знам френски и ми е малко трудничко.Аз съм в Шотландия и се мъчих да се регистрирам обаче Uk я няма в списъка .Какво означава това ,че не правят доставки до тука ли ?Ако може някоя от вас да ми помогне дали мога да поръчам до тук и каква  ще е цената на доставката ?Благодаря

# 442
  • София
  • Мнения: 894
MegiTeoблагодаря Heart ще го пробваме дано има ефект  .
Момичета,сега се опитах да разгледам сайта на aromazone .com (френският) ,но не знам френски и ми е малко трудничко.Аз съм в Шотландия и се мъчих да се регистрирам обаче Uk я няма в списъка .Какво означава това ,че не правят доставки до тука ли ?Ако може някоя от вас да ми помогне дали мога да поръчам до тук и каква  ще е цената на доставката ?Благодаря

На френски,  UK е Royaume uni.
Доставка 7.90 евро
Над 50-52 евро е безплатна

Ако ти трябва помощ с френския - пиши ми лично съобщение.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
аз ползвам транслатора на Хром/за aromazone .com
и вече поръчах - до БГ

# 444
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
pkrassimira благодаря ти много,мисля ,че ще се справя с поръчката .Тези дни мисля да поръчам .

# 445
  • Мнения: 2
Аз използвах немско комбинирано етерично масло против грип когато бях бременна. Работех в малък офис и абсобютно всички изкараха сериозен грип. Единствено аз не се заразих, защото без да искам бях изляла малко количество в чантата си и от постоянното носене и вдишване етеричното масло не позволи да погълна жизнеспособен вирус. В къщи също си слагам в керамичен съд с вода върху парното по няколко капки и във воден филтър за прочистване на въздуха. Така всички се предпазваем от грип, или ако се заразим изкарваме много леко. В Израел лекуват тежки ментали и нервно-псичихчески разстройства с етерични масла - отписани от медицината случаи. Имат цяла школа в тази област

# 446
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Аз използвах немско комбинирано етерично масло против грип когато бях бременна. Работех в малък офис и абсобютно всички изкараха сериозен грип. Единствено аз не се заразих, защото без да искам бях изляла малко количество в чантата си и от постоянното носене и вдишване етеричното масло не позволи да погълна жизнеспособен вирус. В къщи също си слагам в керамичен съд с вода върху парното по няколко капки и във воден филтър за прочистване на въздуха. Така всички се предпазваем от грип, или ако се заразим изкарваме много леко. В Израел лекуват тежки ментали и нервно-псичихчески разстройства с етерични масла - отписани от медицината случаи. Имат цяла школа в тази област

Бихте ли споделили кое е въпросното масло за грип ?Благодаря

Арома зона(френският сайт) пускат ли намаления след Коледа ,че се замотках и още не съм поръчала и се чудя дали да изчакам за след Коледа .

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 11:32 от swetla99

# 447
  • Мнения: 2
Немското мисля, че вече не го внасят - преди го взех от аптека-дрогерия на "Цар Ив. Асен" в София, но сега ползвам Anti FLu (Против грип) на Rivana - българско 10 мл 100% натурално. На мен ми действа и е приятно като аромат. Немското имаше повече евкалипт в комбинацията

# 448
  • Бургас
  • Мнения: 6 526
Редовно съм омазана с масла по носа и врата като ходя някъде, гледам да не забравям.

Поръчах си тамяна на Стикс.На първо впечатление не намирам разлика с дотерския.

В Макаса, който преди няколко поста пуснах видях някакви противовирусни готови смеси. Мисля, че и като разглеждах Стикс също имаше нещо подобно.

# 449
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Момичета дали може да ми препоръчате масла, които имат себорегулираща функция? И евентуално да действат заздравяващо и против косопад... Искам нещо, което да нанасям като маска по скалпа преди измиване с шампоан. Виждам и различни готови смеси в порядъка на 20-30 лв, в био магазините и на различни марки, но мисля, че ще е по-добре да взема и да си направя аз сама за тези пари.

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 17:48 от * SUPERGIRL *

Общи условия

Активация на акаунт