Отговори
# 495
  • Мнения: 758
MegiTeo, много благодаря! Точно от теб се надявах да получа отговор. Все пак имам нужда от още малко разяснение. Ако дозировката е една и съща, какво значение има какъв дифузьор ползвам? Иначе съм взела една готова комбинация за бебета на Пранаром.
И отделно ме интересува, според теб ако използвам дифузьора само със солен разтвор, без масло, дали ще му стане нещо? (Дали ефектът ще е подобен на този от солните стаи?)

# 496
  • София
  • Мнения: 1 274
...Първо, маслата не се смесват с вода, не се разтварят във вода, така че дори и да налеете вода, маслата ще останат или на повърхността или на дъното, в зависимост от химичните компоненети на маслото.....
Е, как така, нали на този принцип - масла във вода работят дифузерите?

# 497
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
MegiTeo, много благодаря! Точно от теб се надявах да получа отговор. Все пак имам нужда от още малко разяснение. Ако дозировката е една и съща, какво значение има какъв дифузьор ползвам? Иначе съм взела една готова комбинация за бебета на Пранаром.
И отделно ме интересува, според теб ако използвам дифузьора само със солен разтвор, без масло, дали ще му стане нещо? (Дали ефектът ще е подобен на този от солните стаи?)

В случая дозировката няма да е една и съща. Едно е да капнеш 2к ЕМ в ултразвуков дифузер, друго е да дифузваш чисто масло.
Относно това да използваш небулайзера само със солен разтвор, не мога да отговоря. Според мен е добре да попиташ фирмата от където си го взела или виж има ли инструкции в упътването.

...Първо, маслата не се смесват с вода, не се разтварят във вода, така че дори и да налеете вода, маслата ще останат или на повърхността или на дъното, в зависимост от химичните компоненети на маслото.....
Е, как така, нали на този принцип - масла във вода работят дифузерите?

Говорим за различни неща. Аз писах, че ако в бутилка масло се добави вода, ЕМ няма да се разтвори във водата, то ще остане или на дъното или на повърхността, че може и по средата.

Как работи ултразвуков дифузер
Ултразвуковите дифузори използват електрически ток, който кара керамичния диск вътре в резервоара да вибрира.  
Използвайки високи честоти, малкият вибриращ керамичен диск, който се намира под водата създава ултразвукови вълни, които леко разклащат водата.
Вибрациите разбиват етеричните маслата на микрочастици и образуват маслото с водата във фина мъгла.

 

Как работи небулайзер
 Тези дифузери използват въздушна помпа за подаване на сгъстен въздух през тръбата на въздушната помпа към тръбата на дюзата отгоре. Поток от въздух издухва през тръбата на дюзата, създавайки вакуум, който изсмуква етеричното масло от дъното на частта за подаване на етерично масло до горната част на тръбата за подаване на масло. Маслото удря вътрешната повърхност на стъклото в пулверизатора и така се образува мъглата.




Това са гифчета, но нещо не ми се появяват като такива. Различен начин ли има за качване на гиф?

pp: а, май се справих Innocent

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 15:59 от MegiTeo

# 498
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте,

Търся мнение за тази ф ма производител
https://www.essentialoils-bg.com/bg/
Харесах си някои масла. Чудя се още.
Купувала съм бг лавандула от производител. Прекрасна беше?
Аз не разбирам разликата каква е между етерично масло и био етерично масло? Видях, че имат и двете 🤔

И на нито един етикет не виждам ботаническо то име на растението, ако реша да взема лавандула, как да знам коя лавандула взимам ?
Та с две думи - на мен лично това ми е достатъчно да затворя сайта и да го забравя 🤗

И аз се зачудих за същото, но като кликнеш върху продукта там намираш подробно описание. Но дали пише на самото шишенце от кой вид е лавандулата например, това не се знае.
да, като кликнеш на продукта пише, дори прекалено много пише, лавандулата е панацея и всичко лекува....
сигурно и всички други масла са такива, но само през лавандулата преминах набързо!

Поръчах няколко масла за проба. Мащерката и Салвията ухаят прекрасно!  Направо ме занесоха на горските поляни. Имат си на етикетите инфо, общо взето, това което е на сайта, но не са снимани. Маточината нещо не ме кефи, доста тежка ми идва, прекалено ми е силна. Салвията я вложих и в сапун в смес с Ментолов евкалипт. Получи се чуден аромат. Подкрепям с 2 ръце бг производителите.
Между другото една от най-хубавите лавандули, които съм ползвала е на един производител от Добричко пак . Момчето си я продаваше  сам на пазара. Направо под всякаква критика опаковка и описание.Стъклено шише като за ракия, прозрачно, а на етикета се снимал с жена си абе...50 мл за 10 лв я продаваше. Обаче аромата и е божествен, а аз по принцип не си падам много по лавандулата.Та така.
Иначе съм наясно какво и как трябва да е описано на шишето на ЕМ. Купувам основно от Арома зоната, Алтея и AURA CACIA САЩ.

# 499
  • Мнения: 758
В случая дозировката няма да е една и съща. Едно е да капнеш 2к ЕМ в ултразвуков дифузер, друго е да дифузваш чисто масло.
Е значи аз вече тотално не знам как да го ползвам този дифузор. Как да преценявам каква дозировка да слагам, след като е различно от препоръчителното? Отделно, както писах, то за да започне да изпарява аз трябва да сложа едни 2 мл. горе долу, от които изобщо не мога да знам колко точно се изпаряват. Действително като си го взех и го изпробвах с някаква комбинация, спомням си, че имаше иланг иланг. Май предозирах, защото и на двамата с ММ ни заболя главата. Rolling Eyes

# 500
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
В случая дозировката няма да е една и съща. Едно е да капнеш 2к ЕМ в ултразвуков дифузер, друго е да дифузваш чисто масло.
Е значи аз вече тотално не знам как да го ползвам този дифузор. Как да преценявам каква дозировка да слагам, след като е различно от препоръчителното? Отделно, както писах, то за да започне да изпарява аз трябва да сложа едни 2 мл. горе долу, от които изобщо не мога да знам колко точно се изпаряват. Действително като си го взех и го изпробвах с някаква комбинация, спомням си, че имаше иланг иланг. Май предозирах, защото и на двамата с ММ ни заболя главата. Rolling Eyes
Е добре де, специално контейнерче ли има дет се слага маслото? Повечето такива дифузери се слага директно шишето с ЕМ!

Не може да прецениш дозировката, това е проблема дозировката дифузера я определя и понеже слагаш чисто масло затова и концентрацията е силна и аромата непоносим! Особенно в малки помещения! Тия дифузери се препоръчват за над 100 квадрата помещение!

Има ли режим на работа?
Аз ти писах как аз бих го използвала, за да не стои и събира пепел 😃

Ако има режим на работа сложи го на най- краткия възможен излез с бебето на разходка и го остави да работи! Другия вариант е да го пускаш лятото, ако седите навън да ви предпазва от комари 😂

Пробвай да разредиш маслото с базово! При базовите молекулите са по тежки, не знам дали ще могат да се изпаряват и дали изобщо ще работи, но поне атомата няма да е толкова наситен.

# 501
  • Мнения: 758
MegiTeo, благодаря за идеите, но няма да станат. Confused Няма режим на работа, има само да се регулира степента на изпаряване. А пък ако сложа базово масло не знам после дали ще мога да го почистя. Веднъж сложих една комбинация с портокал. Не знам дали беше калпава марката или просто това масло не беше подходящо, но цялата стъкленица стана с едно такова оранжево, лепкаво... А си мислех, че това е по-добрият вариант дифузор... Neutral Face

# 502
  • Мнения: 567
Здравейте,
харесах си арома небюлайзер Мохана  от тук
https://mohana.bg/bg/collections/aroma-nebulizers/products/aroma-nebulizer-pine
въпроса ми е някой ползва ли такъв ....за отзиви.
Избрах си нарочно небюлайзер,защото не искам изпарение на вода,което правят другите арома дифузери.
Все пак живея на море и нямам нужда от допълнително овлажняване,просто искам изпарение на чисти масла.

# 503
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте,
харесах си арома небюлайзер Мохана  от тук
https://mohana.bg/bg/collections/aroma-nebulizers/products/aroma-nebulizer-pine
въпроса ми е някой ползва ли такъв ....за отзиви.
Избрах си нарочно небюлайзер,защото не искам изпарение на вода,което правят другите арома дифузери.
Все пак живея на море и нямам нужда от допълнително овлажняване,просто искам изпарение на чисти масла.

Прекрасни са тези модели. Имам подобен Вече на 1 г , купуван от Алиекспрес. Тогава нямаше в БГ. много силно и за кратко време разпръсква аромата на маслата и то за голямо помещение. Прекрасен е! Почиства се със спирт(конц.) и от време на време се мие с вода и веро (стои накисната стъкленицата). Препоръчвам!

# 504
  • Мнения: 2 880
    liliaaa
Може ли линк към този от Али ? Предполагам е по-евтин ?!
Благодаря

# 505
  • София
  • Мнения: 229
    liliaaa
Може ли линк към този от Али ? Предполагам е по-евтин ?!
Благодаря

Ще дам разбира се. Излезе ми 70 лв. тогава, но не отиде на митница. Ако беше отишло то излиза като тук сега. Освен това пътува 3 месеца и в тракинга ми изписваше, че пътува с някакъв кораб. Въобще бях го отписала по едно време. Сега ако съм бих дала и 100 лв ,но го получавам веднага. Преди една година нямаше в Бг , а доста проучвах какво да взема и реших точно небюлизтор да е. С Алито просто рискувах.

https://www.aliexpress.com/item/32959372983.html?spm=a2g0s.90423 … .0.27424c4dE8yWVF

# 506
  • Мнения: 758
Ех, само аз ли не мога да си използвам небулайзера Confused
Искам да ви попитам като сложите масло в него докрай ли се изпарява или остава едно количество на дъното, което не го хваща изпарителя? Моят модел ли е калпав или аз нещо не се справям?
Относно този на Мохана бих казала, че така с тези извивки би бил по-труден за почистване в сравнение със стандартните. Но ако това не ви притеснява действайте смело!

# 507
  • София
  • Мнения: 220
Моят небюлайзер е Мохана и съм доволна. Ползвам го от два месеа. Ароматът е доста наситен, поне в помещението, в което се намира. Това е моделът, който ползвам https://mohana.bg/bg/collections/aroma-nebulizers/products/aroma-nebulizer-bell . Относно количеството, което остава на дъното - и при мен се задържа малко, но аз така или иначе ползвам една и съща смес от масла на Пранаром и скоро не ми се е налагало да го почиствам. Иначе стъклената част се маха и се измива. Аз използвам вода и спирт.

# 508
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685


Купих капки за нос и ми подариха ето тези капсули  .Как се ползват ?Имам инхалатор които ползвам с физиологичен разтвор дали може да ги сложа вътре в разтвора?Или трябва от тези специалните малки инхалаторчета за вдишване? .Благодаря

# 509
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Пише, че с инхалатор се ползва, слага се и се налива гореща вода. Явно техният имат предвид.Не знам този, за който питаш дали става да се ползва с топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт