Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 640
Не знам дали е хубава, понеже не съм я чела, но видях, че в Зоя имат такава книги и ми хвана окото.
https://www.zoya.bg/%D0%95%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BD%D … D0%B3%D0%B0.15300

Момичета много интересни неща пишете , бихте ли препоръчали хубава книга с такива подробни описания на маслата?

# 661
  • Мнения: 130
Имам я, хубава е, но не е подробно описание на всички възможни масла. Описани са 50 ЕМ, които авторката е подбрала, с основните им въздействия и идеи за рецепти.
Пример
Скрит текст:
   

Ако знаете френски, можете да се задълбочите в библиографията на книгата й.
Скрит текст:


# 662
# 663
  • София
  • Мнения: 896
Имам я, хубава е, но не е подробно описание на всички възможни масла. Описани са 50 ЕМ, които авторката е подбрала, с основните им въздействия и идеи за рецепти.
Пример
Скрит текст:
   

Ако знаете френски, можете да се задълбочите в библиографията на книгата й.
Скрит текст:



Който знае френски, няма нужда да купува книги. И друг път съм споделяла - има 3 чудесни сайта, на които има неизчерпаема информация и рецепти. Може да търсите информация за определено масло или за определен проблем. Също така много често се намират публикувани дипломни работи на студенти завършващи арома терапия, където има обща част теория и по-специфични проблеми разглеждани.

https://www.compagnie-des-sens.fr/synergies-aromatherapie/
https://www.myrtea-formations.com/index.php?mod=aromatheque
https://www.aroma-zone.com/info/guide-des-huiles-essentielles/tous

Най-добре е да търсите по латинското наименование, за да няма "изгубени в превода"

А от тук можете да свалите един учебник по ароматерапията, има доста органична химия обаче.
http://voila.mes.photo.free.fr/livre/plante%20medicinale/L%27aro … %20exactement.pdf

Иначе едни от най-известните автори са Danièle Festy и Dominique Baudoux. Ако се разтърсите, може да намерите техни книги и на английски.

Според мен, тези които са на български са много базово ниво, за съвсем начинаещи.

# 664
  • Мнения: X
Аз мога да препоръчам книги предимно на немски. Имам и на английски. Общо над 20. Flushed Обичам да си взема някоя и да си чета. Следя и няколко блога, но пак на немски.

Oshadhi е немска фирма, съответно има сайт на немски. Има и на български.
Първия сайт на pkrassimira не го знаех, благодаря.

Преди месец бях в магазина на Aroma Zone в Страсбург. Въздържах се да не го изкупя. Сега си чакам поръчка от Oshadhi, имаха промоция за един ден тук - всичко минус 30% + 20% отгоре с допълнителен ваучър. Успях да се сдържа и поръчах само каквото ми трябва. Grin

# 665
  • София
  • Мнения: 896
Аз мога да препоръчам книги предимно на немски. Имам и на английски. Общо над 20. Flushed Обичам да си взема някоя и да си чета. Следя и няколко блога, но пак на немски.

Oshadhi е немска фирма, съответно има сайт на немски. Има и на български.
Първия сайт на pkrassimira не го знаех, благодаря.

Преди месец бях в магазина на Aroma Zone в Страсбург. Въздържах се да не го изкупя. Сега си чакам поръчка от Oshadhi, имаха промоция за един ден тук - всичко минус 30% + 20% отгоре с допълнителен ваучър. Успях да се сдържа и поръчах само каквото ми трябва. Grin

Blеu мисля, че има достатъчно немско и англоговорящи, тъй че препоръчвай книги от които си доволна или ресурси, които могат да се намеря в интернет.

Добре че напомни, ето сайта на Oshadhi на български. И тук има доста информация.
https://www.oshadhi.bg/

# 666
  • София
  • Мнения: 222
Най-често при стрес, френските ароматерапевти препоръчват петитгрейн (Citrus × aurantium ssp. amara)
Въздействие на емоционално ниво: хармонизиране на емоциите; успокоително, антидепресантно, балансиращо нервната система; бори се с психози; поправя "разбити сърца", емоционални рани

Традиционно се използва при:
- Нарушения на дишането: астма, спазматична кашлица, стягане в гърдите и затруднено дишане +++
- Мускулни спазми от нервен произход +++
- В случай на тревожност и стрес +++
- Безсъние, депресия +++
- Сърдечни нарушения: сърцебиене, аритмия, тахикардия +++

Ето няколко рецепти:
За деца над 3 години: 1 капка чисто ЕМ петитгрейн върху китките - да се вдиша дълбоко, 3 пъти на ден, до подобрение. Направете едноседмична почивка след три седмици употреба.
Синергия: 120 к ЕМ петитгрейн  + 15 к ЕМ Иланг Иланг - тази смес може да се дифузира, за не повече от 15 мин на всеки час или да се слага на китките, както по-горе.

За деца над 6 години: Синергия: 90 к ЕМ петитгрейн  + 30 к ЕМ Иланг Иланг + 30 к ЕМ от лимонена трева. 2 к от сместта се нанасят на слънчевия сплит + по 1 к на китките - 2 до 3 пъти на ден, не повече от 3 седмици.


ЕМ масло от безсмъртниче е много скъпо, освен ако не го намерите изгодно от някой БГ производител. А и миризмата е доста силна и специфична. Аз имам флорална вода от безсмъртниче и не съм особен фен на аромата.

Нова съм в употребата на маслата и имам въпрос. Какъв е вариантът за възрастни при тези оплаквания, Имам всички от гореизброените и не разбрах, само за деца ли е тази комбинация.
Благодаря Ви Flowers Rose

# 667
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Само да вметна,че етеричното масло от безсмъртните няма нищо общо като аромат с флоралната вода.Тя смърди буквално на повръщано докато маслото има поносим землището тревист аромат. Водата и аз я отсвирих.Ползвам розова или лайка с накапано вътре безсмъртните.

# 668
  • София
  • Мнения: 896
Най-често при стрес, френските ароматерапевти препоръчват петитгрейн (Citrus × aurantium ssp. amara)
Въздействие на емоционално ниво: хармонизиране на емоциите; успокоително, антидепресантно, балансиращо нервната система; бори се с психози; поправя "разбити сърца", емоционални рани

Традиционно се използва при:
- Нарушения на дишането: астма, спазматична кашлица, стягане в гърдите и затруднено дишане +++
- Мускулни спазми от нервен произход +++
- В случай на тревожност и стрес +++
- Безсъние, депресия +++
- Сърдечни нарушения: сърцебиене, аритмия, тахикардия +++

Ето няколко рецепти:
За деца над 3 години: 1 капка чисто ЕМ петитгрейн върху китките - да се вдиша дълбоко, 3 пъти на ден, до подобрение. Направете едноседмична почивка след три седмици употреба.
Синергия: 120 к ЕМ петитгрейн  + 15 к ЕМ Иланг Иланг - тази смес може да се дифузира, за не повече от 15 мин на всеки час или да се слага на китките, както по-горе.

За деца над 6 години: Синергия: 90 к ЕМ петитгрейн  + 30 к ЕМ Иланг Иланг + 30 к ЕМ от лимонена трева. 2 к от сместта се нанасят на слънчевия сплит + по 1 к на китките - 2 до 3 пъти на ден, не повече от 3 седмици.


ЕМ масло от безсмъртниче е много скъпо, освен ако не го намерите изгодно от някой БГ производител. А и миризмата е доста силна и специфична. Аз имам флорална вода от безсмъртниче и не съм особен фен на аромата.

Нова съм в употребата на маслата и имам въпрос. Какъв е вариантът за възрастни при тези оплаквания, Имам всички от гореизброените и не разбрах, само за деца ли е тази комбинация.
Благодаря Ви Flowers Rose

За възрастни е подходяща рецептата за деца над 6 год

# 669
  • Мнения: 1 791
Здравейте,купих си такъв ултразвуков дифузер,днес го ползвам за пръв път. Колко време се ползва един филтър. Етеричните масла нещо не се разтварят хубаво във водата и не мирише никак много въпреки,че сложих поне 15 капки мандарина етерично масло. Отначало вървеше добре дима,а после спря да излиза. Обърнах филтъра и пак тръгна за малко и пак спря да излиза дима, но иначе светлините се сменят и работи. Чудя се дали филтъра не се запушва или дупчиците на дифузера.Маслото е доста мазно. Аз ли не го ползвам както трябва. Утре ще видя друг филтър и лавандула.Иначе от къде ги купувате тези филтри.Има ли ги в големите магазини?

# 670
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Етеричните масла не се разтварят във вода. Плуват по повърхността на водата. Моето китайче изкарва с един филтър поне 2 месеца при ежедневно ползване поне по час.
 Вивасански дифузер е без филтър,тоя на Лидл със солната лампа/последната ми придобивка/ също.
Ароматът от дифузера не бива да е натрапчив според мен. И на моят не мирише пушека Grinning,а за пушене си пуши нон стоп.

# 671
  • Мнения: 2 473
Моят дифузер е различен от този, който си показала. Два- три пъти ми се случи да спира да излиза пушек. ММ го погледна и каза да не му слагам толкова много вода, а аз слагах до чертичката. Когато започнах да слагам маааалко под чертичката започна да си работи перфектно.
Така че пробвай и ти да слагаш  по- малко вода.

# 672
  • Мнения: 1
Здравейте!
Разглеждайки темите за етерични масла, не открих нищо за изпитани и препоръчани фирми. Моля за съдействие, понеже пазара е залят с доста фирми. До момента съм използвала меслото от чаено дърво на Етерика, от което останах впечатлена. Какви масла бихте препоръчали и на коя марка.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 14:07 от Mila79

# 673
  • Мнения: 12 473
Дотера ползвам аз.

# 674
  • Мнения: 10 785
Florame, Tisserland, Pranarom.
Надявам се, че целта на авторката не е реклама на Дотера, които не са сертифицирани за Европейския съюз и купуват част от маслата си от бг производителя Катеко, а после ги продават с космическа надценка.

Общи условия

Активация на акаунт