Препоръка за хотел с басейн в с. Минерални бани (Хасковски минерални бани)

  • 13 540
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте.
Интересува ме , кратка дву или тридневна почивка на място с топъл минерален басейн през Ноември. С дете на 2 години сме , затова е важно да има закрит топъл басейн. Ако има и открит с температура на водата , която да става за Ноември е голям плюс. Спрели сме се на село Минерални бани (Хасковски минерални бани). Ходили сме в Чифлика , Огняново , Старосел , Велинград и другаде и затова ни е интересно сега да видим тези Хасковски минерални бани.. За съжаление информацията в нета е супер оскъдна. Писано е главно за Хотел Замъка , малко за Хотел България и това е. ...а има и други хотели.
Моля ви , който е ходил на хотел в това селце да сподели впечатленията си ...

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 09:58 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 1 037
Мога да Ви препоръчам къща за гости Его. Майка ми наскоро беше там и остана много доволна. Има си вътрешен минерален басейн, външно джакузи, лечебни вани с минерална вода и т.н.

# 2
  • Мнения: 10
Къща за гости Его изглежда доста добри..Има предимно отлични отзиви. Знаете ли дали външния басейн е достъпен ,като температура за киснене? Някой за хл България да сподели?

# 3
  • Мнения: 1 657
Ходили сме в Чифлика , Огняново , Старосел , Велинград и другаде и затова ни е интересно сега да видим тези Хасковски минерални бани...

Посещавала съм изброените от автора места, както и други с минерална вода, но Хасковските бани са в дъното на моята класация. Лично мнение, може би така се бяха стекли нещата при нас. А и водата ми дойде тежка, след 10 минути бях като пребита, а не е като да не съм се квасила.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 281
За х-л България не ви препоръчвам водата в басейна е мръсна и самия хотел е много занемарен.
Къща за гости Его е добър избор, препоръчвам я чисто спокойно и много приятно, майка ми ходи през седмица там, няколко пъти сме настанявали и приятели там винаги са били доволни. Аз съм от Димитровград по принцип познат ми е района така че ако имате други въпроси питайте.

# 5
  • Мнения: 874
да споделя и моите впечатления за Хасковски бани
Преди 4-5 дни ни  беше второто посещение и засега го зачертаваме като дестинация.
Първо за къща Его :
+ много отзивчив персонал, стараещ да направи престоя приятен за всеки  - което е най-голямото предимство
- бяхме настанени в таванска стая -единствения прозорец/врата с р-ри дано не греша  60/100см - -т.е през цялото време си на изкуствено осветление ; вътрешния басейн/терма със седалки  е някъде 4*5м е , всеки ден му се сменя водата , сутрин е около 40о , но независимо от работещата вентилация навсякъде е мокро от конденза . В допълнение водата не се филтрира и плуват различни включвания от самата нея ,което дразни- няма да коментирам за опита за хидромасаж с дюзи за пълнене; има т.н семейни вани - честно не мога да разбера това плюс ли е или минус, защото навсякъде другаде това си е най-обикновена вана към хотелската стая не лечебна, а тук е като опция за СПА ; парната баня не работеше,същото се отнася и за отоплението в стълбището , по което трябва да минеш идвайки от басейнчето.Естествено не мога да кажа нищо за външния басейн - не работеше , за гостите на хотела би бил достатъчен но не и за външни .За ресторанта - храната е малко като количество, като качество става. С две думи скромно хотелче , опитващо се да оцелее , което е похвално, но ....
за селището :
- за два дни видяхме не повече от 20човека ,пълно е с недовършени и замразени строежи, може заради времето но работеха  само две заведения - в едното освен сервитьора имаше само 2ма човека, в другото/ нещо с Колчо беше/ със съпруга ми и мен -4ма. Качеството на храната е съмнително на всичко извън обедното меню /една супа и едно готвено /.Широко декларираната политика за развитие на туризма засега се изчерпва с една крепост , терариум и възстановена обществена баня от която с риск да бъда обявена за расистка излизаха  само роми.
Това е състоянието на селото  към момента , което се е влошило от последното ни идване преди 3 години, а това е жалко защото района е много благодатен откъм исторически и природни забележителности.
ПП към момента вървеше ремонт на хотел Божур и хотел Йонико за които съм чувала , че имат големи басейни и които били към ПРО - ако може някой да сподели , защото на мен водата ми бе добре

# 6
  • Мнения: 1 657
да споделя и моите впечатления за Хасковски бани
Преди 4-5 дни ни  беше второто посещение и засега го зачертаваме като дестинация.
за селището :
- за два дни видяхме не повече от 20човека ,пълно е с недовършени и замразени строежи, може заради времето но работеха  само две заведения - в едното освен сервитьора имаше само 2ма човека, в другото/ нещо с Колчо беше/ със съпруга ми и мен -4ма. Качеството на храната е съмнително на всичко извън обедното меню /една супа и едно готвено /.Широко декларираната политика за развитие на туризма засега се изчерпва с една крепост , терариум и възстановена обществена баня от която с риск да бъда обявена за расистка излизаха  само роми.
Това е състоянието на селото  към момента , което се е влошило от последното ни идване преди 3 години, а това е жалко защото района е много благодатен откъм исторически и природни забележителности.
ПП към момента вървеше ремонт на хотел Божур и хотел Йонико за които съм чувала , че имат големи басейни и които били към ПРО - ако може някой да сподели , защото на мен водата ми бе добре
Поради сходни причини и аз зачертавам селото като дестинация с настаняване. Живея на 40-50 км и мога евентуално да го посетя лятото за открит басейн през деня.
Като цяло, мястото клони към западащо, а с оглед населението в района повечето от почиващите бяха турскоговорящи. На мен не ми пречат, стига в български хотел на рецепцията да ме поздравяват на български, а не с „мерхаба“.
В Йонико не е голям басейнът – има само закрити. Единият е нещо като двойно-тройно джакузи, а другият максимум 4х5 метра. Цените на нощувките са смешно ниски. Хотелът беше пълен, освен нас всички почиващи говореха на турски, но бяха много тихи и възпитани (така и не видях никой на басейна).
Вечерта бяхме на механа извън хотела – напълно в духа на курорта (западнала) и беше пълна (събота през август тази година). Появи се жива музика, представена предимно от македонски песни (изненада). Но тук е въпрос на вкус. Поне не останахме гладни.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 271
Предложения за транспорт от автогарата в Хасково до Минерални Бани по Коледа освен такси. Ако варианта е само такси, колко би могло да струва и възможно ли е да се поръча в обратна посока ?

# 8
  • Мнения: 1 098
Уф, отчаяхте ме с писаното по-горе.
Тъкмао рових за тема по направление Хасково - Хасковски минерални бани.

Иска ми се ден-два-три най-много да отида някъде на релакс (сауна и парна баня, ако да няма басейн пак става) до Хасково. Мислих за тези Хасковски мин бани, рових из нета, но нищо не ме впечатли. Не съм с големи претенции, да е чистичко и да не са космически цени. Детето има приятели от Хасково и иска да се види с тях, а аз да си почина, евентуално с още 1-2 човека с нас. Та си търся нещо за 2ма или 4-ма със СПА зона. Идеи?
Може би ще потърся и за Димитровград, че е пак в района Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт