Идеи за стартиране и развитие на бизнес 24

  • 138 848
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 278
А курсове по графичен дизайн онлайн може ли да се изкарат? Мога ли да стана графичен дизайнер без висше по специалността, а само с курс? Гледам има доста клипчета и дълги на телерик академи в ютуб, където обясняват доста добре. Интересувам се евентуално за изкарване на някакъв сертификат като изкарам курса и за препоръки къде в Пловдив ще е най-добре да отида и приблизителна цена. Доколкото прочетох курса е около 300лв.
Сериозно ли си мислите, че графичен дизайнер се става просто така, да не ти трябва висше на всяка цена, но ти трябват познания за графичния дизайн, които обикновено се учат в художествени училища,  няма значение висши или средни и художествени умения и естетически усет, това второто си го носиш и развиваш цял живот. Това, за да си добър дизайнер. Курсовете ще ти дадат познание в областта на софтуера, който се ползва, могат да положат някакви основи... Не казвам, че всички дизайнери са виртуозни художници, но си иска усет. Програмите, които се ползват са само изразно средство като молива, линийката...
Но ако си решила твърдо това да е пробвай, нищо не губиш, освен 300 лв., пък може и да се окаже, че имаш скрит талант, човек никога не знае, докато не пробва. Пък и винаги е добре да се развиваш, дори да не товоето ще си научила нещо ново

# 646
  • Мнения: X
Може да станеш дизайнер без образование, вероятно и без курс може, но със сигурност ще ти е много трудно. Пак ти казвам, ако бях на твое място щях да изкарам 1-2 курса и после да търся стаж, за трупане на опит и контакти. Без образование и стаж, няма кой да те вземе, а ако искаш сериозно да го работиш, трябва да се отнесеш и сериозно към обучението.

# 647
  • Мнения: 479
Ами като цяло съм доста сериозна относно това. Няма да дам 300лв на вятъра като цяло. И мисля, че си ме влече. Напълно ми е ясно, че не се става без знания и с щракване с пръсти. Наясно съм, дори и че след 7г.  стаж в тая сфера постоянно излизат нови неща докато работиш и се развиваш.
Wiwala 75 не знам защо си мислите, че не съм сериозна по това отношение и ще дам 300лв за курс и че дори ще ме вземат някъде без да знам какво да правя като ми дадат някаква задача. И не че има много общо, но като рисуване с молив , мисля, че съм доста добра. Мисля, че подходихте малко грубо към мен. Просто попитах за курсове, за да знам откъде да започна все пак, не съм казала, че ще изгледам 2 3 клипа и ще стана про. Когато си студент и работиш и имаш и личен живот е малко трудно да отделяш време за странични неща (Щом съм решила, че е достатъчно важно за мен да отделям допълнителни 3-4 часа на ден затова , значи съм наистина сериозна). Не знам аз ли го приех така и се извинявам, ако в мен е грешката , но мисля че бяхте една идея груб/а към въпроса ми какъв курс да започна заначало, всепак трябва да се започне от някъде и всеки е бил на мое място като се чуди откъде да почне

# 648
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Ако искате добре платена работа ви трябва чужд език. Да не говорим, че вече  ви искат повече от два. Изкарайте си курс за един и го научете добре. После 😊 може да си намерите работа в кол център и ще имате финансовата свобода да запишете и др. курсове. В кол центрове наемат предимно млади хора и работата е на смени. Наемат и студенти. Но, без език не става.☺

# 649
  • Мнения: 479
Мисля, че владея 5/6 английски. Граматически вярно пиша. Само ми куца произношението, ако трябва да говоря с някой. Не произнасям правилни няколко гласни. Между другото съм чувала, че тези курсове за езици никъде не ти ги приемат и е било все тая дали имаш или не. Доколкото знам само, ако е изкаран курс и е държан изпит (не помня точно как се казваше), но от тези изпити които се признават в чужбина тогава вече сертификата ти има някакво значение. Не знам доколко е вярно.

# 650
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Alexa23, много е трудно хем да си студентка, хем да учиш нещо различно, хем да работиш. Минала съм по този път. Ако започнете да учите графичен дизайн независимо по какъв начин, ще трябва да мине време преди да придобиете някакви сравнително добри знания и умения за да сте конкурентноспособна. Ако искате да напреднете бързо, ще трябва да жертвате много от свободното ви време.
Когато аз бях студентка като вас и нямах още специфични знания и умения в сверата на ИТ си търсих работа предимно като компютърен оператор. В търговските фирми по принцип се търсят такива за въвеждане на наличности в базите им данни, извеждане на справки и др., в помощ на счетоводството. Казвате, че сте в малък град, може би трябва да поразпитате в тази насока. Обикновено в малките градове фирмите са малки и им трябва някой с знания от всичко по малко. Освен това там и не пускат много обяви за работа, а гледат чрез познати и приятели да наемат някой.

# 651
  • Мнения: 1 278
Ами като цяло съм доста сериозна относно това. Няма да дам 300лв на вятъра като цяло. И мисля, че си ме влече. Напълно ми е ясно, че не се става без знания и с щракване с пръсти. Наясно съм, дори и че след 7г.  стаж в тая сфера постоянно излизат нови неща докато работиш и се развиваш.
Wiwala 75 не знам защо си мислите, че не съм сериозна по това отношение и ще дам 300лв за курс и че дори ще ме вземат някъде без да знам какво да правя като ми дадат някаква задача. И не че има много общо, но като рисуване с молив , мисля, че съм доста добра. Мисля, че подходихте малко грубо към мен. Просто попитах за курсове, за да знам откъде да започна все пак, не съм казала, че ще изгледам 2 3 клипа и ще стана про. Когато си студент и работиш и имаш и личен живот е малко трудно да отделяш време за странични неща (Щом съм решила, че е достатъчно важно за мен да отделям допълнителни 3-4 часа на ден затова , значи съм наистина сериозна). Не знам аз ли го приех така и се извинявам, ако в мен е грешката , но мисля че бяхте една идея груб/а към въпроса ми какъв курс да започна заначало, всепак трябва да се започне от някъде и всеки е бил на мое място като се чуди откъде да почне
Извинявам се за грубия пост, признавам че реагирах спонтанно , той беше провокиран по-скоро от многото напоследък питания като вашето "Мога ли да стана графичен дизайнер с един курс", това в няколко групи го срещам и оставам с впечатление, че питащите не са много наясно какво е графичния дизайн. Това не лекарска професия, но не е и съвсем проста работа, както и не само да овладееш Фотошоп, Илюстратор, Корел или друг приложен софтуер. Постът ми не беше точно към Вас, макар че така прозвуча, затова пак се извинявам, даже хич не съм искала да ви отказвам, напротив - учете! Професията на графичния дизайнер не нова, просто сега се ползват нови технологии, които улесняват процеса на работа многократно, едно време се е рисувало на ръка, затова и казвам, че е необходимо и художествени умения, познания за цвят и композиция и т.н.

# 652
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Произношението ще го оправите😊като почнете да говорите. Сертификат, може да вземете и без да ходите на курс. Явявате се на изпит. Не винаги, го искат, но зависи и от работата. Успех.

# 653
  • Мнения: 479
Благодаря на всички за отговорите. Хубав и успешен ден от мен. Simple Smile

# 654
  • Мнения: X
Alexa23, какво точно учеше, нещо свързано с компютърни технологии беше нали? Защо не наблегнеш на програмирането, още повече, че го учиш в момента. Със сигурност ще ти е много по-лесно да се самообучаваш и да си намериш работа после от вкъщи.

# 655
  • Мнения: 479
Alexa23, какво точно учеше, нещо свързано с компютърни технологии беше нали? Защо не наблегнеш на програмирането, още повече, че го учиш в момента. Със сигурност ще ти е много по-лесно да се самообучаваш и да си намериш работа после от вкъщи.

Да. Информационни технологии уча. Имаме много различни предмети. Графиката също я имах като предмет и Фотошопа като избираема дисциплина. Разбрах със сигурност, че програмирането не е моето нещо.

# 656
  • Мнения: X
А защо ще се мъчиш да учиш още 4-5 години, когато не е твоето нещо?

Ето един курс, който може да се кара онлайн - https://creative.softuni.bg/modules/3/web-design

# 657
  • Мнения: 479
А защо ще се мъчиш да учиш още 4-5 години, когато не е твоето нещо?

Ето един курс, който може да се кара онлайн - https://creative.softuni.bg/modules/3/web-design

Ами не знаех точно какво искам като започнах. И аз не уча само и единствено програмиране. Както казах и графика съм учила като дисциплина. Също и право и финанси. Много неща ги събират в тази специаност. Като цяло от специалноста, мисля че бих извлекла доста информация. Мисля, че ще е в + и за графичния дизайн. Вие как мислите?

# 658
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Определено е в +. Никога не се знае в живота, кога ще ти потрябва. ☺ Завърши  и можеш и паралелно да почнеш и друго.

# 659
  • Мнения: 10 597
Aleksa, моите наблюдения за тази професия доста се различават от по-горните мнения.
Според мен много лесно можеш да станеш графичен дизайнер, без да ставаш художник (това е друга професия). Grinning
Ако ти се отдава дизайна (което пак казвам, не означава да си художник, ами да разбираш от цветове, стилове, подредба и най-вече програмите, които ти правят всичко автоматично) с курсове по софтуер ще станеш. Wink Почваш от Фотошоп и стигаш до Куарк Експрес.
Какво прави един графичен дизайнер? Ами, банери, лога, тапети, плакати, рекламни пана, визитки, брошури, каталози, обработка на снимки, колажи, изображения (доста по-рядко, тъй-като интернет дава много възможности), албуми, флаери, покани - главно наслагване на графика и текст, тъй-като най-много се работи за реклама. После вече има оформление за продукти - например, етикети за буркани, кутии за торта, рекламни торби, сувенири. Правиш си един списък на програмите, с които трябва да можеш да боравиш (Корел, Фотошоп, Куарк и др., например, специални за обработка на снимки), после си правиш един списък на сайтове с качествени графики и сайтове с качествени снимки, правиш си списък на шрифтове и т.н. Туториали в Гугъл - бол. Въпрос на практика и отделено време, а и трябва да ти се отдава дизайнът.
И, да не забравяме, най-важното - портфолиото! Навсякъде, където си потърсиш работа като графичен дизайнер, ще ти искат портфолио. Трябва ти стабилен хард диск с много пространство, на който да съхраниш всичките си разработки.
Другото важно нещо е стажът - не вярвам някой да ти откаже да те вземе на стаж. Ако почнеш някъде на стаж, ще разбереш дали това е твоята професия, все пак, а и ще научиш и други неща от колегите - ще се усъвършенстваш.

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 23:53 от amy_nka

Общи условия

Активация на акаунт