Мъж с две лица...да се боря ли?

  • 15 348
  • 137
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 819
Ok Лориел,
но ти май не се чувстваш добре и щастлива вече с този мъж.
Защо си го причиняваш тогава?
Човек трябва да е добър първо към себе си. А си мисля, че ти не си правиш добро в момента.
И твоят човек не си прави добро, но при него и по-трудно ще стане, защото я има и физизеската зависимост.
Ти някаква зависимост имаш ли, че стоиш с човек, който, както сама казваш прави неща, които те изкарват от равновесие?

# 76
  • София
  • Мнения: 115
Хората във форума виждат факти без те да са обременени с емоции - обижда, занася се с други жени, пуши трева, лабилен емоционално. Факти посочени от теб и, на които се основават изводите на хората!
Съгласна съм! Но на база тези факти, можеш да изкажеш мнение, а не толкова крайно да определиш човек.
Посочените по-горе неща правят ли го автоматично психопат и шизофреник, според теб?



За да дам диагноза трябва да съм лекар, но пък ти съгласи се, че да се обадиш 40 пъти на някой и да висиш пред дома или службата му не е нормално. Да го обиждаш пък после да пълзиш, да му казваш, че го обичаш и да са гъбаркаш с момите в нета не нормално, не е и мъжко. Не знам, аз от мъжа търся опора, а не да ме разтреперва.
Така е, абсолютно си права. В нормална ситуация не е нормално да звъниш 40 пъти и да висиш пред блока на някой, който ти е казал, че не иска да те вижда. Но в ситуация, в която знаеш, че си сгрешил и виждаш, че губиш нещо, което иначе цениш (дори и да не ви се вярва), заради някакви глупости и слабости, в безпомощността си, човек търси всякакви варианти. И затова не го упреквам.
Не е нормално и не е мъжко да ме нагрубява, както и да се закача по чатовете, в това спор няма, не го приемам и не го одобрявам. Но знам каква е причината. Искам да я изкореня, но знам, че не зависи от мен, затова и съм в това положение сега.

# 77
  • София
  • Мнения: 195
Лориел, в каква възраст е детето ти?

# 78
  • София
  • Мнения: 115
Ok Лориел,
но ти май не се чувстваш добре и щастлива вече с този мъж.
Защо си го причиняваш тогава?
Човек трябва да е добър първо към себе си. А си мисля, че ти не си правиш добро в момента.
И твоят човек не си прави добро, но при него и по-трудно ще стане, защото я има и физизеската зависимост.
Ти някаква зависимост имаш ли, че стоиш с човек, който, както сама казваш прави неща, които те изкарват от равновесие?
Доколкото обичта може да е зависимост...
Осъзнавам думите ти и съм на прага да променя това.

# 79
  • Мнения: 1 487
Боже, боже... Значи причината за това "лошото му лице" била само марихуаната. Иначе той не би си писал в чатове с момичета ли?  Laughing И ако не е тази лоша марихуана, той е любвеобилно котенце. Абсолютни глупости.

# 80
  • Канада
  • Мнения: 264
Да оставим марихуаната, само факта, че някой ме обижда, поради причини, че е надрусан, биха били достатъчни да ме отдръпнат от един човек.

Аз наистина не разбирам защо те обижда - изглежда така - "напушва се''  нещо започваш да го дразниш и той няма спирачки и започва да се държи лошо към теб.
Когато не пуши, всичко си е ок.

Не си ли задаваш въпроса защо? Защо някой ще те обижда, само когато е напушен?
Не е ли възможно той да се дразни от теб  и когато не е напушен, но просто има задръжки и не го показва.

Никога, ама никога не можеш да бъдеш сигурна на 100% какво изпитва един човек към теб. Още повече при тази кратка връзка от една година.
Може да ти се умилква с  думи, " ах милото ми, колко си те обичкам и тн и тн." , ама зад гърба ти....

Дай си много повече време- 2-3 месеца, успокой се, размисли.

Голямата любов, ако те обича, ще те чака.
 bouquet



# 81
  • София
  • Мнения: 11 619
Боже, боже... Значи причината за това "лошото му лице" била само марихуаната. Иначе той не би си писал в чатове с момичета ли?  Laughing И ако не е тази лоша марихуана, той е любвеобилно котенце. Абсолютни глупости.
Вижте, жената е много заслепена, но е пуснала темата, очаквайки и надявайки се да чуе/прочете ПОНЕ 1% мнения, които да й казват, че ДА, промяна може да има, че ДА, той ще се събуди една сутрин и забрави за всички свои навици, че ДА, той няма повече да поглежда чужди жени.....

# 82
  • Мнения: 3 819
Не, обичта не е зависимост.
Ти казваш, че май за пръв път си заобичала, когато си го срещнала него.
Но това, което той прави към теб, не е обич. Да, на теб може да ти се струва, че те обича, но повярвай ми никой човек не би искал да наранява любовта си така, както прави той с теб.
Ти виждаш болката в очите му, че съжалявал.
А той защо постъпва така, че и в твоите очи да вижда болка, недоверие и съмнения, а не щастие и любов  Peace

# 83
  • Мнения: 39 731
Авторке, много си симпатична. Звучиш и интелигентно. Мисля, че колкото и да се бунтуваш, сама ще стигнеш до изводите, които тук подминаваш с досада.

# 84
  • София
  • Мнения: 115
Лориел, в каква възраст е детето ти?
На 6 г.
Детето ми никога не е ставало свидетел на нищо от това. Каквото и да се е случвало вътре в мен, аз съм била усмихната и грижовна с детето си. От вътре може да се разкъсвам, но вечерям с него, играем, учим разхождаме се, четем книжки и го слагам да спи, казвайки му колко го обичам и че е най-скъпото нещо в живота ми. После може да се скъсам да рева (условно) сама, но сутринта отново го събуждам с любимата му песен, целувка и усмивка. Да, вярвате или не, достатъчно силна съм да поставя детето си над мен.
Детето ми не е засегнато от нищо от това, което се случва. Надявам се с това да приключа темата за него!
Благодаря Simple Smile

# 85
  • Мнения: X
Скрит текст:
Хората във форума виждат факти без те да са обременени с емоции - обижда, занася се с други жени, пуши трева, лабилен емоционално. Факти посочени от теб и, на които се основават изводите на хората!
Съгласна съм! Но на база тези факти, можеш да изкажеш мнение, а не толкова крайно да определиш човек.
Посочените по-горе неща правят ли го автоматично психопат и шизофреник, според теб?



За да дам диагноза трябва да съм лекар, но пък ти съгласи се, че да се обадиш 40 пъти на някой и да висиш пред дома или службата му не е нормално. Да го обиждаш пък после да пълзиш, да му казваш, че го обичаш и да са гъбаркаш с момите в нета не нормално, не е и мъжко. Не знам, аз от мъжа търся опора, а не да ме разтреперва.
Така е, абсолютно си права. В нормална ситуация не е нормално да звъниш 40 пъти и да висиш пред блока на някой, който ти е казал, че не иска да те вижда. Но в ситуация, в която знаеш, че си сгрешил и виждаш, че губиш нещо, което иначе цениш (дори и да не ви се вярва), заради някакви глупости и слабости, в безпомощността си, човек търси всякакви варианти. И затова не го упреквам.
Не е нормално и не е мъжко да ме нагрубява, както и да се закача по чатовете, в това спор няма, не го приемам и не го одобрявам. Но знам каква е причината. Искам да я изкореня, но знам, че не зависи от мен, затова и съм в това положение сега.
Извинявай, но звучиш като 14-годишна тийнка, която си мисли, че може да промени света.

Нищо от никого не можеш да изкорениш, нито да го откажеш от каквото и да било, ако той сам Не Иска да се промени.
А твоят човек не иска промяна.Ако искаше, досега да е взел мерки, още след първия му даден шанс от теб.Има лекари, има психолози, има клиники, той какво точно е предприел до момента като действия?
Или спира до "не пуша от няколко дни"?

Аз не знам как по-ясно да го кажа:
Хората не се променят.
Грубиянина си остава грубиянин.
Лъжеца си остава лъжец.
Манипулатора си остава манипулатор.
Зависимия си остава зависим.
Интриганта си остава интригант.
Кръшкача си остава кръшкач.
И т.н.
Дори за известно време да успее да се прикрива, изпълнявайки някакви изисквания на любим човек, след като чувствата поутихнат и се поуталожат, той пак се връща към старото си амплоа.
Дори да успее да спре тревата, как би спрял да е груб, как би спрял задявките?
Те не са следствие от тревата, те са част от характера му.
И знам, че мнението ми е крайно категорично, но в подобни зависимости-наркотици, алкохол, хазарт, изпадат само психически слабите хора.
На 50 години съм и досега не съм срещала силен човек със зависимост.
Нито съм била свидетел на кардинална промяна у човек над 3 годишна възраст.

# 86
  • София
  • Мнения: 115
Авторке, много си симпатична. Звучиш и интелигентно. Мисля, че колкото и да се бунтуваш, сама ще стигнеш до изводите, които тук подминаваш с досада.
Благодаря! Не подминавам с досада, напротив затвърждавам си мнението. Отново казвам, че мисля именно в тази посока. Но това не означава, че не ми е трудно е не съжалявам затова. Не означава и че той е всичко това, което се изписа.

# 87
  • Мнения: 22 559
Възрастните хора не се променят. По никакви причини и поводи, различни от тяхното вътрешно желание за това.
Ти можеш да се тръшкаш и самозаблуждаваш колкото време искаш...но това няма да ти помогне нито на теб, нито на този мъж.
А и не видях от постовете ти той да има някакво желание да се променя.

# 88
  • София
  • Мнения: 115
Скрит текст:
Хората във форума виждат факти без те да са обременени с емоции - обижда, занася се с други жени, пуши трева, лабилен емоционално. Факти посочени от теб и, на които се основават изводите на хората!
Съгласна съм! Но на база тези факти, можеш да изкажеш мнение, а не толкова крайно да определиш човек.
Посочените по-горе неща правят ли го автоматично психопат и шизофреник, според теб?



За да дам диагноза трябва да съм лекар, но пък ти съгласи се, че да се обадиш 40 пъти на някой и да висиш пред дома или службата му не е нормално. Да го обиждаш пък после да пълзиш, да му казваш, че го обичаш и да са гъбаркаш с момите в нета не нормално, не е и мъжко. Не знам, аз от мъжа търся опора, а не да ме разтреперва.
Така е, абсолютно си права. В нормална ситуация не е нормално да звъниш 40 пъти и да висиш пред блока на някой, който ти е казал, че не иска да те вижда. Но в ситуация, в която знаеш, че си сгрешил и виждаш, че губиш нещо, което иначе цениш (дори и да не ви се вярва), заради някакви глупости и слабости, в безпомощността си, човек търси всякакви варианти. И затова не го упреквам.
Не е нормално и не е мъжко да ме нагрубява, както и да се закача по чатовете, в това спор няма, не го приемам и не го одобрявам. Но знам каква е причината. Искам да я изкореня, но знам, че не зависи от мен, затова и съм в това положение сега.
Извинявай, но звучиш като 14-годишна тийнка, която си мисли, че може да промени света.

Нищо от никого не можеш да изкорениш, нито да го откажеш от каквото и да било, ако той сам Не Иска да се промени.
А твоят човек не иска промяна.Ако искаше, досега да е взел мерки, още след първия му даден шанс от теб.Има лекари, има психолози, има клиники, той какво точно е предприел до момента като действия?
Или спира до "не пуша от няколко дни"?
Ако си прочела внимателно мненията ми ще разбереш, че сме почти на едно мнение!  Hug

# 89
  • Мнения: 39 731
Разбира се. Нищо не е само бяло и черно.
Човек си има добри и лоши страни.
Ако можеш да направиш компромис с лошите, ок. За мен неговите лоши са наистина много лоши. На фона на тях, добрите като че ли била се размили.

Общи условия

Активация на акаунт