СТОЙНОСТИ НА ЧГХ - тема 7

  • 75 246
  • 806
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 019
Тези доктори с диагнози по телефона .... моят също няма да го коментирам... толкова ме е страх, че разчитам на него... пази Боже....

Отиди в спешното. Аз не бих могла да заспя, за да го мисля. Това ще те облекчи малко... все пак разпитай дали има гинеколог на смяна Simple Smile

# 631
  • Мнения: 394
За съжаление и в спешното са същите с такова  кръвотечение ме върнаха с дуфастон  в къщи без дори да ме погледнат на ултразвук да видят дали плода въобще е там.Доктора отказа категорично да ме прегледа на УЗИ. Също  от спешното АГ ме върнаха с изтекли води пак в къщи да си почивам спокойно.После една акушерка ми каза че пробата за околоплодни води дава фалшив резултат на превръзка,само на лигнин се тества.Как не го знае това лекар?Честно казано на никой не вярвам аз пак ще ида при нея утре се прибираме и то защото нямам друг избор в ММ имената.

# 632
  • Мнения: 781
Desi, само да кажа, че при кървене не се препоръчва вагинално поставяне на утрогестана, а приемането му през устата. Аз също бих те посъветвала да отидеш на преглед, основно лежане и почивка. Няма как да е имало ембрион и да говорите за "кухо яйце". Това е абсурдно. Стискам ти палци и се пази много.

# 633
  • Мнения: 394
Разбира се искам да кажа че тя въобще не помни аз имам снимка на ембриона лично го и видях да мига на екрана.За вагинално я питах изрично дали може защото като го пия не се чувствам добре.Каква е разликата?

# 634
  • Мнения: 1 019
Мисля, че С вагинално поставяне може да се получи раздразнение на матката, та дори и от самото поставяне може да получиш леко зацапване, но пък се усвоява по-добре.
Има и по-компетентни момичета, надявам се да се включат с по-добро обяснение Simple Smile стискаме палци всичко да е наред. Не ставай освен до тоалетната

# 635
  • София
  • Мнения: 4 035
Разбира се искам да кажа че тя въобще не помни аз имам снимка на ембриона лично го и видях да мига на екрана.За вагинално я питах изрично дали може защото като го пия не се чувствам добре.Каква е разликата?
Освен това от самото кървене може да не се усвои изцяло хормона, да "изтече" с кръвта все едно.

# 636
  • Мнения: 992
При кървене и аз знам, че не трябва да се слага вагинално. Въпреки че когато на мен ми изписаха утрогестан, бях със зацапване лекичко. Не знаем твоето какво е точно, но според мен се консултирай с лекар преди каквото и да е (аз лично така бих направила).

# 637
  • Мнения: 394
Чак сега се добирам до интернет момичета.Следобед си бяхме във Варна директно пред лекарския кабинет.Кървенето или по скоро зацапването още при второто слагане снощи на утрогестана беше на изчезване в момента нямам нищо.Прегледа ме и на двата ултразвукова,нямате си на представа какво облекчение беше за мен видяхме плодче и тупкащо сърце по големина седмица напред. Много сме щасливи,!Отдава кървенето на нещо хормонално няма отлепяне на сакчето или друго видно нещо.Голяма паника беше,дано всичко да е окей за нататък и да знаете че не всяко кървене е фатално както при мен. Явно като предния път ще си прокървявам по малко.Благодаря на всички и успех на чакащите като мен стъпка по стъпка,днес сакче утре биещо сърчице и т.н.

# 638
  • Мнения: 70
Десито много се радвам че всичко е минало наред. Успех за напред и само скоро чуете сърчицето.

# 639
  • София
  • Мнения: 661
Здравейте, дами! След като започнах от 5 стари теми назад и прочетох сума ти истории (някои чудесни, други много тъжни), реших да спра да чета и просто да се консултирам.

Последният цикъл ми беше на 20.07., зачеването, ако се е случило, ще да е било между 6-10.08. (не съм тествала овулация....по груби изчисления я чаках към 6--8.08, но знам кои дни сме бебеправили). Честно казано, бях супер скептична, че ще ни се получи, понеже за пръв път спряхме да се пазим, а по принцип съм с поликистоза и инсулинова резистентност и го боря тоя цикъл от 15 годишна. Та от години се подготвям психически (по-скоро лекарите ме подготвят) за по-трудно зачеване. Но няколко дена по-късно започнах да се чувствам отпаднала, никакъв апетит, болки ниско долу... Та за всеки случай днес си направих един Sure Check и имаше бледа втора чертичка...за моя изненада. Пуснах и кръвен тест и резултатът е 43 U/l. Това уж е положителен резултат, но като чета, не мога да преценя дали е нормален за този етап от евентуална бременност (някъде между 9 и 13 дена след оплождане). Какви са вашите наблюдения?

По принцип лекарят ми беше казал след положителен домашен тест да му звънна да запишем час, защото пия Метформин и трябвало да прецени какво ще го правим. Но ако в понеделник му звънна и се видим до няколко дена, всъщност няма ли да е много рано той да види или да разбере нещо относно това дали изобщо съм бременна или не...че да мислим за спиране или нагаждане на лекарството? Или да чакам и да му звънна след седмица....той не знам кога е очаквал да уловя бременността. Но пък не знам колко е безопасен Метформинът. Също така нормални ли са тези силни болки ниско долу (към момента нямам кървене или зацапване)? Мисля, че съм малко по-емоционална, от колкото трябва в момента и следователно малко се обърквам...

# 640
  • Мнения: 1 019
Самата стойност не значи толкова много, без да повториш и да видиш покачването в интервал от 48 часа.

За метфпрмин, аз не съм запозната, но във американски форуми съм виждала момичета, които са го взимали през бебеправене и вероятно бременност.

В понеделник ще е прекалено рано, за да види нещо на видеозон, но с това ЧХГ със сигурност ще потвърди бременност. По принцип се приема, че над 1000-1400 ЧХГ се вижда сакчето.

Успех!

# 641
  • Мнения: 781
Faumea, пусни още веднъж, за да видиш как се удвоява. Бих те посъветвала да пуснеш и прогестерон, за да видиш какви са му нивата. Самата стойност е положителна и означава бременност. Стискам палци.

# 642
  • Мнения: 394
И аз съм "за" кръвен през 48 часа иначе бременност има.

# 643
  • Мнения: 5 468
Faumea, бременна си. Стойността е съвсем нормална за този етап. Страхът при теб е повече заради това, че са те наплашили. Обади се на лекаря, щом така ти е казал да му звъннеш при положителен тест. Радвай се, че е станало от първия път, въпреки проблемите които имаш. Не всеки има този късмет. Аз нямах уж никакви проблеми, но въпреки това забременях след почти година опити.

Безсмислено е да четеш, тъй като засега нямаш никакво основание да се притесняваш. От тук насетне следвай препоръките на лекаря ти. Попитай го дали да повториш кръвния тест. Той ще прецени дали има нужда или ще ти каже да изчакаш прегледа с ехограф. Лека бременност!

# 644
  • София
  • Мнения: 1 480
Момичета , моля за коментар за моите скромни стойности:
20ти ден от мц  - 11.280
22ри ден от ми -  30.100
О не е засичана,  предполагам е била 12/13 ден.
Чхг 30 не е ли ниско за 10дни след О?

Общи условия

Активация на акаунт