захранване на 2 месеца

  • 6 505
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 414
Eunomia защото всички говорят/пишат ехидно и заядливо, и вместо да отговорят, отвръщат на въпроса с въпрос, на мнение съм ,че като няма какво да кажеш е по-добре да замълчиш.

Дали е било правилно или не, майка ми да ми дава кисело мляко, тя сама е преценила и си е носила отговорностите за нейното дете, така както всеки сам прави за своето  Peace

А относно химията... ето една интересна статия https://missby.wordpress.com/2008/07/15/so-thats-what-they-are-for/ ако не е за тук модератора да я изтрие.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 493
Достоверен източник си намерила  Laughing
Нали се сещаш, че и аз мога да си направя блог и да пиша всякакви глупости  Laughing

# 17
  • Мнения: 46 520
Дали е било правилно или не, майка ми да ми дава кисело мляко, тя сама е преценила и си е носила отговорностите за нейното дете, така както всеки сам прави за своето  Peace
Човек може да прецени въз основа на информиран избор.
При нея не е така, а защото някаква приятелка й казала.
Има достатъчно информация в днешно време, която е на една ръка разстояние, ако беше поискала щеше да я намери и не би задала подобен въпрос.
"Захранване на 2 месеца" звучи "като да повивам ли бебето стегнато"? Да, правели са си някакви експерименти с бебетата, установили са, че резултатите са лоши и са ги прекратили. Това е достатъчно, за да се замисли човек.

# 18
  • Мнения: 6 563
авторката не е питала педиатър, но нашата (много известна уж и високо ценена в белия списък на форума) ми препоръча захранване с плодови сокове веднага щом детето направи 2 месеца, със схема и т.н. като казах, че съм чела, че не е добра идея, ме резна с въпроса дали съм учила педиатрия. та... аз реших да пробвам. бебето въобще не искаше да приема сок, то не беше плюене, избутване с език, давене. на третия ден се отказах, за което получих зловещ скандал от лекарката при консултацията на 3-тия месец.

# 19
  • Мнения: 4 413
не съм говорила с периатърката, просто една позната каза, че така е давала и каза, че след това детето нямало проблеми с вируси и инфекции нито в яслата, нито в градината и затова реших да събера още мнения преди да питам педиатърката

Не я слушай тази позната, а вземи сама своето информирано решение. Преди това прочети колкото се може повече литература за ранното и късното захранване. Пък докато дойде време да вземеш информираното решение, то бебето ще стане на 4. Пак ще му е рано, но по-добре отколкото на 2 месеца.

Едно време доста май сме хранени с кисело мляко. Обаче сега има достъпна информация, има нови продукти, а киселото мляко не е мляко. И с брашняна каша много от нас са хранени, и  краката са ни били стягани, а памперса е бил оплюван като всяко ново чудо. Ние не живеем в едно време все пак.

Моето беше на кърма до година и два месеца, след това на АМ още около година някъде. И тя няма проблеми с вируси и инфекции и в яслата не е имала. Аз пък имам, лепвам всичко от децата и го изкарвам много по-тежко.

# 20
  • Мнения: 1 414
miamim,а на кого да вярвам на ПР на производителя, които ме уверява колко пречистен продукт без консерванти, добавки и подсладители, ми продава ли  smile3521

deskatta дъщеря ми е кърмена 1 година и захранена на 6м., е вярвай ми скъса се да боледува.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз съм захранвала много рано първото си дете, по съвет и с наблюдение на педиатъра (много убедителен беше). Яла съм критика тук, от НСЧ със сигурност, помня.  Hug
Детето в момента няма проблеми със стомаха или с алергии, но постоянните му зъби израснаха без емайл и хич не изглеждат приятно (жълтеникави са и нямат гладкост), което според стоматоложката е било от многото сокове. Не знам дали от ранното захранване и/или от това, че дълго време пиеше основно сокове, но най-вероятно е оказало влияние.
Все още не мога да сравня с второто, което е късно захранено, защото още е с млечните си зъби.
За боледуване - не са ни подминали болестите в яслата - ангина през седмица в първата година.

Така че, признавам 10 години по-късно, няма нужда да се бърза, а евентуалните ползи са съмнителни.

# 22
  • Мнения: 4 413
Като цяло от децата, които познавам, не намирам кой знае каква връзка между кърменето и имунитета. В смисъл има кърмени и здрави, и кърмени и болнави. Сигурна, съм че играе важна роля кърменето, но по-голяма - може би самия начин на отглеждане на детето. Пак казвам, всичко това е по мои лични наблюдения.


# 23
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Здравейте, някой захранвал ли е бебето на два месеца и с какво?
Не мога да повярвам на очите си за какво елементарно нещо се допитваш!!!!!!!!! #Crazy
Признай си,че те гризе от вътре още днес да му въведеш новите хранички на бебчето ти????
Недоумявам,че при тази леснодостъпна информация в Чичко Гугъл ти възнамеряваш да направиш такава смела крачка!!!!
Киселото ни мляко в днешно време е толкова полезно,че нямам думи.Това е храна бъкана с химии да издържа повече време.

# 24
  • Мнения: 23
В крайна сметка, все още нищо лошо не се се случило - авторката реално в момента се информира, никъде не е писала, че вече е захранила, което е добре. Според мен има надежда  Wink
Жоржи, то ясно, че кърмата е най-доброто, обаче ако се случи така, че майката не може да кърми , какво? Ти ако беше в такава ситуация нямаше да даваш АМ ли?

# 25
  • София
  • Мнения: 11 493
miamim,а на кого да вярвам на ПР на производителя, които ме уверява колко пречистен продукт без консерванти, добавки и подсладители, ми продава ли  smile3521

Нямам това предвид, ама щом така ти е удобно .....

# 26
  • Мнения: 1 414
Eunomia,  ми не, признавам си, аз съм изперкала на тема консерванти  Crazy Crazy Crazy имам си лична история, но това е друга тема...
miamim АМ се добива чрез процес подобен на лиофилизация, добавят се стабилизатори и подсладители за да се съхрани живата бактерия (подобно на пробиотиците) , но тази статия е приятна и лесно смилаема, за това я постнах  Peace

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Като вече е решила да захранва,защото детето щяло да бъде по-здраво,ще го захрани,въпреки всички негативни коментари!Няма смисъл да се разубеждава.Оставете я.Достатъчно такива въпроси съм видяла и чела ,за да знам че вече е решено какво да прави.Тук просто търси съмишленици,за да не е сама.Никакви достоверни източници няма да послуша,щом има живия пример за здравото дете от нейната приятелка/позната,дори и тези източници да са СЗО и нашето здравно министерство.Нека дерзае.

# 28
  • София
  • Мнения: 983
Захранването все пак е в някакъв порядък/схема: зеленчуци-плодове-безглутенови каши-месо-глутен-млечни (малко масло,1/2кибритена кутийка сирене,малко мляко) и т.н., примерно казвам- схеми много,всеки сам си решава. Защо точно с кисело мляко и то на тази възраст? Не мисли, че ще е по-изгодно,ако става дума за липса на средства и не слушай 'познати' , защото след време те няма да ти гледат детето,ако не дай Боже, възникне здравословен проблем Naughty
 
Успех със захранването,надявам се, в някоя по-разумна възраст Peace

# 29
  • Мнения: 36
Малката ми дъщеря я захраних в деня, в който навърши два месеца. Алтернативата беше да се храни венозно-т.е., системи. Имаше жестока алергия към протеините на кравето мляко и нито едно от хипоалергенните не ѝ помогна. Захраних я с пасирани плодове-предимно банан, круша и ябълка. След това преминах на варени зеленчуци-морков, катроф, карфиол, спанак. Добавих тиква, оризова каша, грис, зелен фасул, боб и така постепенно до към 4,5 месечна възраст, когато започнах да пасирам по съвсем малко месо. Към днешна дата е едно здраво дете на 16 месеца. Никога не се е разболявала, не знаем какво е антибиотик. единствено сиропи против рефлукс е пила, но само от 10 дневна, до двумесечна възраст. Храни се с непасирана храна от 10 месечна, дъвче си всичко. Зъбите ѝ са здрави, бели и лъскави, но сокчета не е пила. Домашните не ѝ харесват, а купешки не съм давала. Да добавя, че не съм кърмила, без това да означава, че не съм искала. Със сигурност кърмата е най-добрата храна за бебета поне до 6 месечна възраст, но това не означава, че няма и други алтернативи, освен АМ.

Общи условия

Активация на акаунт