Прецаках си таблета - помощ

  • 1 471
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Така...знам, че съм пълен идиот. Но ако има начин някак си да спася осакатеното от мен, моля за съвет!
Подариха ми таблет от мтел, на няколко дена е, но онзи ден реших да го ползвам като телефон и вместо да сложа цялата карта, бързо набутах микро сим картата и прецаках слота. Както и да е това, някак си я извадих и пъхнах хартия, защото явно бях изкривила някое краче при ваденето на картата и не правеше контакт. Проработи. Разпозна я. И това беше решение.
Да, ама не! Не ми стига това, но реших, че трябва да го отворя, за да оправя крачето. От де ми беше зор да го правя това? Майната ми! Както и да е.
Отворих таблета, видях, че няма как да оправя крачето, защото слота е запоен. Затворих таблета и ....хак да ми е! ...сега осветяването е почти нулево. Толкова е тъмен, че едва-едва се вижда. Иначе работи, но почти нищо не се вижда. Уж внимавах като го отварях, но ...прецакала съм го повече отколкото със сим картата.
Има ли някакъв начин да го оправя/сигурно не, но да питам все пак, преди да правя отново простотии/?
Сигурно съм прецакала дисплея, нямам представа. Таблета е ДИВА. Много ме е яд на тъпотията ми, която явно няма да се спре. Съответно, щом съм го отворила, гаранцията отпада. Та да ме пита някой защо при такъв риск го отворих - ...идиот и половина.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
отиваш в сервиз и си плащаш ремонта. Имай предвид , че това са от най-евтините таблети и ако ремонта ти струва повече от 50-60лв....не си заслужава, за 100 ще си купиш друг. Друго освен това, няма какво да кажа по темата....

# 2
  • Мнения: 512
Сигурна ли си,че не си променила яркостта на дисплеят без да искаш.Аз понякога на телефона я бутам без да искам.А за марката мога само минуси да изкажа,от личен опит.Иначе и аз се майсторея първо,а после на сервиз.

# 3
  • Мнения: 282

Някакви идеи дали и как мога да го оправя.

# 4
  • Мнения: 1 283
И моя мъж беше прецакал слота на таблета, само че за мемори картата и после го беше отворил, но гаранцията покри ремонта, а и таблета не искаше да стартира преди мм да се прави на техник. Таблета е асус.

# 5
  • Мнения: 32
Не мисля, че има нужда да се обиждаш - хора сме все пак, станалото станало...

Директно го носи в сервиз да го оправят - не вярвам да ти вземат повече от 50 лв., въпреки че не съм се сблъсквала досега с проблема ти. Не предприемай никакви самостоятелни действия ако нямаш нужните квалификации, защото положението може да стане по-зле и дори техник да не може да го оправи.

Общи условия

Активация на акаунт