Спешно, препоръчайте ортопед!

  • 4 948
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
мами,знам, че може би не трябва да пиша тук,но не знам къде!Не живея в България! Баща ми има проблем с коленете от доста време,отиде  на ортопед,пратиха го на снимка,лекуваха износване на стави с инжекции. Положението стана по-зле,коленете отекоха,не може да мръдне.Пратиха го на невролог,с него лекуват възпаление,ефект никакъв, вчера се е свлякъл на земята, понеже не е имал опора в краката,стъпил,но не ги усетил...положението става по-зле!
Родител ми е, тормозя се много,че от тук няма как да му помогна,моля ви...тези от вас,които са наясно да ме посъветват бързо към кого да се обърне-невролог,ортопед, ревматолог ....или?!?
Някой да постави ясна диагноза и подходящо лечение,но кой,къде?
Препоръчайте ми добър лекар....прочетох добри отзиви за Др Хубенов,но му дават час за януари,а предвид състоянието му няма как да се чака до тогава!
Благодаря на всички,бъдете здрави!

Последна редакция: чт, 24 ное 2016, 21:19 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 2 379
Не знам колко някой може да Ви даде бърз и адекватен отговор. Във Варна в окръжна болница има отлични специалисти, военна болница съща, в София -ВМА и специализираната ортопедична клиника...важно е да се каже точна диагноза и какъв вариант за лечение. Ако нещата са стигнали до износена става( хрущял) то най-вероятно решението ще е смяна на колянна става.....Има ли артрит? Има ли травми?Взима ли медикаменти, някаква терапия предписана от специалист? Личния лекар може да даде на 1во време направление ако има показание за някой специалист, който съответно може да даде направление за друг, ако състоянието на пациента не е в негова компетенция или изисква допълнително уточняване. Т.е. това, което описвате Вие трябва да се повтори като прегледи...лежал ли е в болница? Ако да какви насоки и препоръки са дадени? Ако не- защо?
Знам, че не отговарям на въпроса Ви, но е трудно да се каже при кого да отидете, защото има неща за изясняване по състоянието. А на вас ще Ви е трудно наистина от чужбина...Късмет!

# 2
  • София
  • Мнения: 30 205
Не знам колко някой може да Ви даде бърз и адекватен отговор. Във Варна в окръжна болница има отлични специалисти,
Скрит текст:
военна болница съща, в София -ВМА и специализираната ортопедична клиника...важно е да се каже точна диагноза и какъв вариант за лечение. Ако нещата са стигнали до износена става( хрущял) то най-вероятно решението ще е смяна на колянна става.....Има ли артрит? Има ли травми?Взима ли медикаменти, някаква терапия предписана от специалист? Личния лекар може да даде на 1во време направление ако има показание за някой специалист, който съответно може да даде направление за друг, ако състоянието на пациента не е в негова компетенция или изисква допълнително уточняване. Т.е. това, което описвате Вие трябва да се повтори като прегледи...лежал ли е в болница? Ако да какви насоки и препоръки са дадени? Ако не- защо?
Знам, че не отговарям на въпроса Ви, но е трудно да се каже при кого да отидете, защото има неща за изясняване по състоянието. А на вас ще Ви е трудно наистина от чужбина...Късмет!
Точно ортопедията в ОБ Варна не бих препоръчала с оглед на скорошен злополучен опит. По-скоро ВМА или Терапията.

# 3
  • Мнения: 21
Д-р Хубенов е страхотен лекар.Клиниката в която преглежда се намира в Драгалевци "Света Богородица-Възвестителка".Обадте се и кажете ,че е спешно и ще ви приемат.

# 4
  • Мнения: 13
Не знам колко някой може да Ви даде бърз и адекватен отговор. Във Варна в окръжна болница има отлични специалисти, военна болница съща, в София -ВМА и специализираната ортопедична клиника...важно е да се каже точна диагноза и какъв вариант за лечение. Ако нещата са стигнали до износена става( хрущял) то най-вероятно решението ще е смяна на колянна става.....Има ли артрит? Има ли травми?Взима ли медикаменти, някаква терапия предписана от специалист? Личния лекар може да даде на 1во време направление ако има показание за някой специалист, който съответно може да даде направление за друг, ако състоянието на пациента не е в негова компетенция или изисква допълнително уточняване. Т.е. това, което описвате Вие трябва да се повтори като прегледи...лежал ли е в болница? Ако да какви насоки и препоръки са дадени? Ако не- защо?
Знам, че не отговарям на въпроса Ви, но е трудно да се каже при кого да отидете, защото има неща за изясняване по състоянието. А на вас ще Ви е трудно наистина от чужбина...Късмет!

В София е по-вероятно да отиде, дори седенето в кола му коства огромно усилие,а пък живее в северозападната част.
Относно прегледите,личният лекар го препратил при ортопед,според него има износване на ставата(Предписва хранителна добавка и инжекции),но определено е в начален стадий.(това е видял лекаря според рентгена на двата крайника)
След първите 3 инжекции в коленете имаше ефект,но последвали нови 3,от които положението се влоши повече,отколкото преди  да потърси помощ. Заради отока,личният го пратил при невролог,който отказва да го приеме в отделението,защото " при възпален нерв не трябва да се правят нагревки и рехабилитации"...назначава лечение с 3 вида инжекции,не ги знам по имена,но се поставят всеки ден,отока спадна,но за да се строполи на земята човек,явно няма ефект и от тях.
Според вас към какъв специалист да се ориентирам да търся,ако трябва ще си платя за необходими ЯМР ехографии скенери, каквото трябва, но не знам с готовите резултати към кого да се обърна Sad
благодаря ви искрено, че ми давате надежда!

# 5
  • Мнения: 13
Д-р Хубенов е страхотен лекар.Клиниката в която преглежда се намира в Драгалевци "Света Богородица-Възвестителка".Обадте се и кажете ,че е спешно и ще ви приемат.

Казано е,че е спешно...има час за 10.01,с обещание, че ако някой пациент се откаже,ще му се обадят  Cry Cry Cry Cry

# 6
  • Мнения: 566
В Плевен също има добри специалисти. Аз препоръчвам МБАЛ "Св. Панталеймон"  - д-р Пламен Ненов или доц. В. Росманов.

# 7
  • Мнения: 446
Доктор Милков-завеждащ отделението по ортопедия и травматология в пернишката болница.При него много се чака,но пък си заслужава!

# 8
  • Мнения: 1
Препоръчвам д-р Костадин Костадинов от УМБАЛ Георги Странски – Плевен. Преди време си счупих ключицата. Първо бях при ортопед в болницата във Велико Търново и отношението беше лошо – никой нищо не ти обяснява, само ти казват „утре ще те оперираме“. След това отидох в Плевен при д-р Костадинов. Прие ме веднага и подробно ми обясни вариантите и че аз в никакъв случай не съм за операция. Изключително съм доволен и благодарен!

Общи условия

Активация на акаунт