Бърз въпрос за масажа с утайка от кафе

  • 24 464
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 567
Може ли да заменя утайката направо с мляно кафе?
А ако споделите и след колко време е настъпил желания ефект, ще съм много благодарна  Heart Eyes
Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 956
Ами аз и без да питам го свърших ,но спрях с тези масажи,че все няма време Sad
мисля,че ефекта би бил същия  newsm78 дано не се лъжа
 Peace

# 2
  • Мнения: 6 155
Не съм пробвала, но не мисля, че има проблем  Peace
Идеята на утайката е да не се хаби неизпитото кафе Laughing

А ефекта - зависи колко е целулита. Ако е малко може и след 2-3 седмици упорито търкане да има ефект  Wink

# 3
  • Мнения: 463
Защо да не става?! Даже би трябвало да има по-голям ефект!

# 4
  • Мнения: 2 567
Да, и аз така си помислих, но от питане глава не боли, нал' тъй?  Grinning
От утре започвам якото клепане  Peace

# 5
  • Мнения: 5 317
Можеш да ги замениш,но само ще хабиш материала. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 567
О, не ме притеснява материала, по-скоро да не задръстя канала  Mr. Green
 

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз съм го правила масажа и с морска сол.Ефекта е супер пилинг.

# 8
  • Мнения: 2 379
Аз съм го правила масажа и с морска сол.Ефекта е супер пилинг.

И аз съм си го мислила това за морската сол!
Добре е, казваш Thinking А антицелулитен ефект има ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 39 777
Би трябвало ефекта да е същият... мляно кафе - утайка, к'ва е разликата.
И мен 'матряла не ме бърка, имам, ама пия само нес Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 211
а каква точно е процедурата?какво се прави?аз не пия кафе но щом става и с морска сол ще пробвам:)

# 11
  • Мнения: 6 155
Морската сол е за пилинг /на мен ми е неудобна нещо Rolling Eyes/, а утайката за целулит.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 530
Все си мисля, че тук има голяма заблуда. Това, че антицелулитните кремове съдържат кафе не означава, че масажа с утайка от кафе върши същата работа.
Piccolina, не знам дали има ефект, защото аз съм много несериозна, мързелива и предпочитам да си прекарвам времето във форума.По- дълго от две седмици не съм практикувала масаж, а даже си имам масажор.

# 13
  • Мнения: 548
Здравейте мами,
копвам мнението на една козметичка, цитирано в едно списание:
 - вярно ли е, че кафето е много ефикасно средство за премахването на целулит? Мога ли да го използвам, ако имам стрии? Сварено ли трябва да бъде?
 - Не кафето, а кофеинът е един от доказалите се борци срещу портокаловата кожа - ускорява разграждането на мазнините и елиминира излишната течност. Не случайно е предпочитана съставка в много антицелулитни продукти. Например Perfect Slim на L’Oreal, Conсentre Lipo Reducteur на Elancyl и последният хит на пазара - бинтовете за домашно ползване Anti-Cellullite Wraps от серията Body Sculptesse на Lancome. Външно кафето може да ползвате, за да си направите сами антицелулитен скраб. Ето и една рецепта: смесете 70 г прясно смляно кафе, 200 г захар от захарна тръстика и 250 мл масло от бадем. Разтривайте проблемните участъци в течение на 5 минути. Измийте и нанесете антицелулитен или моделиращ тялото продукт. За съжаление кафето не действа при стрии. Те се премахват единствено с лазер или химичен пилинг в медицински център. Процедури с апарата Cellu M6 Кeymodule I на LPG и Dermosonic подобряват състоянието на кожата и ги правят по-незабележими

# 14
  • Мнения: 1 493
Много добър ефект има кафе смесено със зехтин . Аз си ползвам остатъка от кафеварката, но сигурно още по-добър ефект ще има със прясно смляно кафе. Кожата става гладка като кадифе .

# 15
  • Мнения: 6 155
Все си мисля, че тук има голяма заблуда. Това, че антицелулитните кремове съдържат кафе не означава, че масажа с утайка от кафе върши същата работа.


Върши, върши  Wink

# 16
  • Мнения: 7 430
Все си мисля, че тук има голяма заблуда. Това, че антицелулитните кремове съдържат кафе не означава, че масажа с утайка от кафе върши същата работа.


Върши, върши  Wink

Съгласна съм с Биби - аз си правех такива масажи и наистина имаше ефект - поне при мен Peace

# 17
  • Мнения: 2 584
и при мен има ефект, но пусти мързел..., взех и на дева антицелулитния крем мазах 1 седмица и сега когато се сетя, много съм гламава пък после искам да отслабна, така не става, трябва постоянство hahaha

# 18
  • Мнения: 2 567
ЛИ, много благодаря за подрбоното описание.
Аз смятам, че ще има ефект и мисля да пробвам.
А ето какво е писала и авторката на идеята Зъхи за процедуратаWink

Триеш яко (встрани от душа, за да не се отмие!), докато кожата се зачерви или ти писне.  Laughing После изплакваш.   bath Това е...
Но трябва да се прави наистина всеки ден. Иначе е хубаво след това да се намажеш пак с някакъв антицелулитен крем (може и по-евтиничък - на Дева например, той е четири лева - 200 мл.). Аз правя и следното - но наистина трябва повечко време и липса на хора наоколо - след като се намажеш с този някакъв антицелулитен крем или се разтриеш с мократа утайка от кафе, си увиваш краката, дупето или каквото там имаш  Laughing  с домакинско найлоново фолио и стоиш така един час.  Mr. Green Има ефект, ще видите!  Grinning Аз имам резултати! Е, не съм като фотомодел в краката, но е доста по-добре положението, отпреди някоя и друга година!   261uu

# 19
  • Мнения: 46
бърз отговор :има ефект.от опит знам но трябва ПОСТОЯНСТВО.Всяка вечер правя процедурата с утайката и след това масаж с аура слим.Резултата е положителен но трябва да си постоянна.всяка вечер. 
1.масаж с утайка    2.душ    3.масаж с антицелулитен крем

# 20
  • Мнения: 24
Някой да е чувал за кофеин на ампули или нещо подобно? Защото това е което дейдства в утайката. Питах в аптеката и ме изгледаха много странно. А какво да направя като никой в къщи не пие кафе?  Confused

# 21
  • Мнения: 13 512
Някой да е чувал за кофеин на ампули или нещо подобно? Защото това е което дейдства в утайката. Питах в аптеката и ме изгледаха много странно. А какво да направя като никой в къщи не пие кафе?  Confused
Ами като никой не пие- купи си 1 пакет някакво ефтино кафе- робуста някаква си/тя е и с повече кофеин от арабика-та/ и се масажирай. Не е казано,че трябва с утайка да се прави.

# 22
  • Мнения: 2 567
Майка зайка, и в нас проблема е, че не се пие кафе, затова и отворих темата и ме посъветваха да действам направо с кафе  Peace Така и правя от около седмица и ефекта засега е много добър! Поне откъм ексфолация де,  Laughing кожата е супер мекичка след масажа.
Успех!  Peace

# 23
  • Мнения: 220
аз също го правя с смляно кафе а не с утайка.но аз и рядко го правя-само когато имам време,а аз доста често се къпя всяка сутрин преди да изляза за по 10 мин и няма как защото иначе трябва да стана в 5 4аса.затова го правя само събота и неделя или ако се къпя вечер.наистина става мн мека кожата:)

# 24
  • Мнения: 966
Аз съм го правила масажа и с морска сол.Ефекта е супер пилинг.
Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 3 668
Добре де, а не ви ли остава мазно след утайката. Отмивате ли я със някакъв сапун?

# 26
  • Мнения: 2 379
Aз искам да питам за цапането Rolling Eyes
Вече прочетох, че много било цапало. А ние имаме душ кабина, но е от типа с кеамична плоча и стъкла наоколо.
Почти като тази е:

Цялата е от бяла пластмаса и се чудя дали няма да започне да пожълтява пластмасата, ако правя масажа с кафе Thinking
А има ли опасност от запушване на канала? Сипвате ли нещо в канала след като правите масажа? Mr Muscolo например? Mr. Green

# 27
  • Мнения: 11 550
Някой да е чувал за кофеин на ампули или нещо подобно? Защото това е което дейдства в утайката. Питах в аптеката и ме изгледаха много странно. А какво да направя като никой в къщи не пие кафе?  Confused
Ами като никой не пие- купи си 1 пакет някакво ефтино кафе- робуста някаква си/тя е и с повече кофеин от арабика-та/ и се масажирай. Не е казано,че трябва с утайка да се прави.
newsm10Аз така правя.Пия само нес,но си купувам мляно за масаж.Ама съм много непостоянна.Няма кой да виси във форума... Wink

# 28
  • Мнения: 2 085
Добре де, а не ви ли остава мазно след утайката. Отмивате ли я със някакъв сапун?
Мне, не остава мазно newsm78.След масажа си се измиваш с каквото там ползваш-сапун, душ гел...

# 29
  • Мнения: 2 567
Пиколина, аз очаквах да става голяма свинщина, но бях приятно изненадана. Не е чак болка за умиране, с душа всичко се измива за нула време.  Peace
Асе, при мен не стои никак мазно  Thinking Де да знам, да не би от кафето да зависи.... newsm78

# 30
  • Мнения: 1 798
Според мен реда в банята трябва да е -подготовката за масажа-т.е. измиване с душ-гел и после същината-търкането с масажната ръкавица с утайката /поне 10-тина мин/.
Правя това вече година и повече, всяка вечер.СТранно мазно е усещането след масаж, но като се измие добре само с вода, няма проблем.
Кожата се изглажда, факт е.Но ако целулитът не е напреднал стадий Tired.
За толкова време съм правила вариации на кафеения масаж, добавяйки зехтин, сол, мед, натурални масла,готов пилинг/за лице или тяло/,ампула вит.А,хума, даже и кисело мляко. Embarassed

# 31
  • София
  • Мнения: 3 668

Асе, при мен не стои никак мазно  Thinking Де да знам, да не би от кафето да зависи.... newsm78


Знам ли newsm78, може би защото аз правя този масаж с утайката на кафето, и като веднъж е преварено сигурно изпуска някави там мазни неща. Или пък толкова се търкам, че после самата ми кожа става прекалено гладка Wink и си въобразявам, че мазнее. Накрая отмивам с душ-гел, но се чудех какъв ефект има тогава кофеина, след като толкова бързо го измивам Rolling Eyes?

# 32
  • Мнения: 2 567
Все нещо си мисля, че попива и в кожата, въпреки че се измива бързо  Thinking А и после нали нанасяме лосион с кофеин...
Айде сега, не ме разубеждавай  Laughing Така се търкам oт 1 седмица , че вече и синини имам тук-таме  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 798
Все нещо си мисля, че попива и в кожата, въпреки че се измива бързо  Thinking А и после нали нанасяме лосион с кофеин...
Айде сега, не ме разубеждавай  Laughing Така се търкам oт 1 седмица , че вече и синини имам тук-таме  Laughing
Shockedлеле, да не търкаш с тухла? Crazy

# 34
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Все нещо си мисля, че попива и в кожата, въпреки че се измива бързо  Thinking А и после нали нанасяме лосион с кофеин...
Айде сега, не ме разубеждавай  Laughing Така се търкам oт 1 седмица , че вече и синини имам тук-таме  Laughing
eee, чак пък синини?!? да не са от мъжо?!? Twisted Evil
и се дръгля сутрин и вечер с кафе, ама синини......
а сега четох и за някакъв крем аура слим ,ама нещо не ми се верва в чудото

# 35
  • Мнения: 2 567
Хехе, не не са ми от мъжа ми  Laughing И наистина имам!
То е ясно, че не са от кафето, а по=скоро от масажната ролка или както се казва, което е към кремовете на Леокрема. Wink

# 36
  • Мнения: 2 085
......а сега четох и за някакъв крем аура слим ,ама нещо не ми се верва в чудото
Аз съм употребила 2 тубички от него- чудо няма.Сега се мажа с Леокрема-та, слагам по малко Аура слим за загряване, и обувам найлоновите гащи.Засега няма видим ефект, но не спирам да се надявам...

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 13:42 от klaris

# 37
  • Мнения: 1 798
Хич не вярвам на кремовете, но в моменти на лудост съм си купувала, без да очаквам резултати.Естествено съчетавам крема със масажи/с ръце и масажор/, с пилинга с кафе, с ежедневен спорт и `дебели` маски за тяло/като половинката я няма вкъщи. Crazy
В момента усилено търся ръкавичка за масаж с пръстчета, че последните ми не стават за нищо/аз и на двете ръце слагам да е дабъл ефекта Flutter/.

# 38
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Абе аз като Иванчо глупакът да попитам, бе момичета... Гледам, че употребявате утайка от кафе... Ама той кофеинът е силно водоразтворим, доколкото зная, дори по тая причина в дългото кафе е по-стимулиращо, отколкото късото, защото в повечето вода се екстрахира повече кофеин, нищо че може да има вид на измита водичка  Joy

Та въпросът ми е - според мен, ефект от кофеинът би трябвало да има само от неупотребявано кафе, и то ако успеем да извлечем кофеинът и да го натъпчем в кожата, а при утайката, може би ефектът идва от масажите  newsm78 Или има нещо, което не знам?

# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Все си мисля, че тук има голяма заблуда. Това, че антицелулитните кремове съдържат кафе не означава, че масажа с утайка от кафе върши същата работа.

Ходих на масажи в салон, където отскоро правели и масаж с утайка от кафе. Много го хвалеха. 

# 40
  • Мнения: 1 798
Е-хе-е-е, колко такива теми имаше. Hug
Постоянство е решението, аз го правя тоя масаж ежедневно.Ефект има, ама трябва постоянство и зависи колко сериозен е целулита.

# 41
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Е-хе-е-е, колко такива теми имаше. Hug
Постоянство е решението, аз го правя тоя масаж ежедневно.Ефект има, ама трябва постоянство и зависи колко сериозен е целулита.
Без всякакво съмнение масажът е полезен, навсякъде е сочен като едно от основните средства за борба с целулита.

Въпросът ми беше съвсем друг - дали утайката от кафе действа само като ексфолиант (поради което е вероятно и кадифения вид на кожата, от отстраняването на мъртвите клетки) или все пак в нея има и някакъв остатъчен кофеин, който след като го трием върху кожата, някакси успяваме да извлечем от утайката (горещата вода в кафемашината не е могла преди нас, а той е водоразтворим) и да го попием в кожата си, за да действа като антицелулитните кремове, съдържащи кофеин. Извинявам се за иронията, но на този въпрос не видях отговор, въпреки че изчетох сума ти мнения в този, а и в много други форуми.  newsm78

# 42
  • Мнения: 2 085
Millla, на този въпрос едва ли някой може да даде научно обоснован/доказан отговор.

# 43
  • Мнения: 2 759
   Незнам как точно действат антицелулитните кремове, но съм, убедена, че някакви части от утайката попиват в кожата (за справки: в предишните теми по въпроса имаше мацки, които се оплакваха от безсъние, ако го прилагат вечер).

Общи условия

Активация на акаунт