Прахосмукачка робот - 11

  • 147 558
  • 745
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 708
Карамел, благодаря за идеята за базата, но в момента не мога да я сложа в същото помещение.
За котка още ми е рано Wink

# 466
  • Мнения: 104
Привет на всички Grinning
Аз влизам хем да се похваля, хем да искам съвет Heart Eyes
Купих си най-после скуба, вчера дойде, заредих я, тая сутрин нямах търпение да я пусна, но...малко съм разочарована. Някак си очаквах, май и аз не знам какво, но на първо четене излиза , че мога да я пусна за 20мин до 14кв и за 40мин за по голямо помещение. Кухнята ми е 15кв, но има маса и плот(не е чист квадрат примерно) и на практика оставам със следното впечатление: според времето за което е пусната върви и пуска вода, обира боклучета и после евентуално трябва да мине пак и да изсуши. При мен се получи намокри половина част и докато намери другата половина , вече почна да суши(не оставяше мокри следи) и реално не мина навсякъде, а докато почне да суши то вече няма мокри следи никъде. Очаквах, че ще е прецизна като Румба и ще минава навсякъде по няколко пъти, но май не е така. Пробвах я 3 пъти на различна площ, сега като се зареди ще пробвам и в банята, но за първо впечатление имам китайски moneual с мокър моп, той се справя по добре, нямаше пропуснато място, но пък ме дразни, че често запира и издава дразнещ звук, трябва да се измести. Румбата минава толкова пъти на едно и също място, не съм имала пропуснато място досега,затова и имах по големи очаквания:( Знам,че всички роботи са различни, но очаквах повече от забърсване с моп, като че ли newsm78
Та моля, тези, които имат или знаят за по добри резултати как се действа, нека споделят Praynig

# 467
  • Мнения: 232
На мен днес ми пристигна робота! Уикенда мисля да го пробваме Grinning
Cristi, какво си избра, китайче ли е? Ползва ли го вече, доволна ли си?

# 468
  • Мнения: 19 732
На мен днес ми пристигна робота! Уикенда мисля да го пробваме Grinning
Cristi, какво си избра, китайче ли е? Ползва ли го вече, доволна ли си?
Да Simple Smile В момента "работи" в коридора. Нарочно оставих кучетата да изцапат с лапи, а и аз влязох с калните обувки, оставих бебешката количка + столче за хранене да пречат ииииии ще докладвам за резултат Mr. Green

# 469
  • Варна
  • Мнения: 15
От 3 дни Roomba 782 вършее из къщи. Амиии, надмина очакванията ми определено. Очаквах, че ще чисти добре, ама тя чисти просто перфектно.  Първия ден изчисти много добре и на втория ден чак се чудих дали да я пускам, но все пак я пуснах и отново събра един контейнер   Rolling Eyes . От къде го изкара тоя боклук просто не знам. Праха по мебелите значително намаля, ама много значително! Имам една тъмна холна масичка, която след като избърша след 2-3 часа е потънала в прах отново, ами сега 2 дни стои и не съм я бърсала и почти няма прах по нея. Просто съм очарована ! Единствено шумът ме дразни, но тя никъде не се запъва, така че спокойно мога да я пускам вече като ни няма в къщи.

# 470
  • Мнения: 19 732
Да докладвам и аз! Добре се справи роботчето. Не изми като скубата, но определено си свърши работата. А сега вършее в хола и за няма три минути събра достойно количество боклук, хем чистачката беше тук в петък. Много ниско ниво на шум и се запъва по-малко, отколкото очаквах. Оплете се в една кувертюра, която кучетата бяха провесили от дивана и във въжетата на щората Mr. Green

# 471
  • Мнения: 738
Кое китайче е, да питам аз? Чакам iLife  V5S и ми е живо любопитно впечатление на човек с кучета.

# 472
  • Мнения: 19 732
Точно същото Grinning Кучетата бягат от него Joy

# 473
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!

Скоро ще трябва да си взема и аз робот. Ще се местим в къща на два етажа, ще се използва ежедневно на голямо пространство. Дали ще е добре само с една машинка и да я местя по етажите? Напр. вечер на първия, където е всекидневната, а през деня на втория и спалните.
Ще съм благодарна, за мнения на определени модели, за такива големи пространства.

P.S. В предни теи съм засичала един немски сайт с добри оферти. Може ли, ако някой се сеща, да ми дадете линк?  bouquet

# 474
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 759
Заповядай,
https://www.myrobotcenter.eu/
сайта е австрийски

# 475
  • Мнения: 104
Добро утро, усмихната и спокойна седмица на всички Hug
Аз препрочетох всички мнения пак за скуба, явно всички са доволни и смятат , че си заслужава миенето за тези пари, но тогава моята нещо не е наред, пробвах на грапав под, в единия случай петната от лапите на кучето си останаха, мръсна вода пък изобщо не събра, просто докато почне да суши, то е почти сухо(за 20мин на 14кв.), в коридора, кален грапав гранитогрес, ми мръсната вода остана по фугите, на мрамор пробвах, петната си останаха, а иначе стои направо замазан Sad Възможно ли е нещо да не работи както трябва? След всеки цикъл дори и 20 мин изливам мръсната вода, филтъра измивам, четката, пробвах вече поне 10 пъти, умишлено на по малко квадрати отколкото е цикъла но уви. Някой връщал ли е в австрийския сайт, каква е процедурата?

# 476
  • Мнения: 3 347
Здравейте момичета  bouquet,чета ви от около 2 месеца,инфото на първа страница го изчетох няколко пъти,донякъде съм се ориентирала,но не достатъчно.Ще ви моля за помощ в избора ми,много съм скарана с техниката  Embarassed.Със сина ми сме с дихателни алергии и ако мога с роботчето да прескачам по едно миене ще е чудесно,а прочетох и че количеството прах намалява като цяло в къщи с тези помощници.Площта за чистене е около 100 квадрата,минимално мебели.Подовата настилка е паркет и теракот,без килими и прагове.Ще пиша какво съм разбрала,че искам да има или няма помощника:
-да е възможно най-тиха
-само да засмуква
-с хепа филтър
-с Wi-Fi не искам
-от Бг ще я купя,нищо че е по-скъпо
-колкото може по-малко електроника и джаджи,не ми трябват програматори разни-копче за включване/изключване стига  Mr. Green,на практика това ще ползвам
-виртуалните стени нямат значение,няма да ги ползвам
-нямам претенции как ще се врътка като чисти,дали хаотично или не,важен ми е крайния резултат
-ще ми се до към 700-800лв да се спра

Гледам,че Румбите предпочитате,но мисля,че чак 7-ма серия е с хепа-филтър,съответно цената е доста висока вече.Трябва да плащам за неща ,които не са ми нужни.
Не съм против китайчетата,но малко сте писали за тях и не мога да се ориентирам  newsm78.
Благодаря предварително .

# 477
  • Мнения: 63
Привет на всички Grinning
Аз влизам хем да се похваля, хем да искам съвет Heart Eyes
Купих си най-после скуба, вчера дойде, заредих я, тая сутрин нямах търпение да я пусна, но...малко съм разочарована. Някак си очаквах, май и аз не знам какво, но на първо четене излиза , че мога да я пусна за 20мин до 14кв и за 40мин за по голямо помещение. Кухнята ми е 15кв, но има маса и плот(не е чист квадрат примерно) и на практика оставам със следното впечатление: според времето за което е пусната върви и пуска вода, обира боклучета и после евентуално трябва да мине пак и да изсуши. При мен се получи намокри половина част и докато намери другата половина , вече почна да суши(не оставяше мокри следи) и реално не мина навсякъде, а докато почне да суши то вече няма мокри следи никъде. Очаквах, че ще е прецизна като Румба и ще минава навсякъде по няколко пъти, но май не е така. Пробвах я 3 пъти на различна площ, сега като се зареди ще пробвам и в банята, но за първо впечатление имам китайски moneual с мокър моп, той се справя по добре, нямаше пропуснато място, но пък ме дразни, че често запира и издава дразнещ звук, трябва да се измести. Румбата минава толкова пъти на едно и също място, не съм имала пропуснато място досега,затова и имах по големи очаквания:( Знам,че всички роботи са различни, но очаквах повече от забърсване с моп, като че ли newsm78
Та моля, тези, които имат или знаят за по добри резултати как се действа, нека споделят Praynig

Здравей, аз също съм със скуба от австрийците. Имам я от септември миналата година, и до момента нямам възражения. Но твоята скуба се държи странно, не така както се очаква. Първото което ми идва наум е дали контейнера с вода ти е пълен до горе, защото като я пускам последователно в две помещения не й стига водата понякога и започва да ми прави тези номера. Другото което се сещам, е да я пуснеш от друго място - просто експериментирай да видиш от къде се справя според разпределението ти вкъщи. Подобен номер ми прави евентуално ако я спра преди да е свършила цикъла изцяло и я пусна на друго място - тогава просто продължава със започнатия цикъл, освен ако ти не го промениш. Иначе можеш да върнеш робота в 30 дневен срок с куриера с който си го получила, но мисля че няма да е зле да им пишеш преди това, да не би да са сменили нещо от политиката си и да можеш да им пращаш и с други куриери. Имам и едно въпросче- робота нов ли е или е демонстрационен? Пожелавам ти успех от сърце.  

# 478
  • Мнения: 104
solita , Благодаря за пожеланието, явно ще се връща, но ми се искаше да съм пробвала всички варианти.  Това за водата, има си достатъчно, въпреки това, вчера я пробвах и след 20 мин. цикъл пак измивам, изпразвам и  да допълвам догоре, за мястото също пробвах, да я пускам от различни места и е чисто нова, не е демонстрационен модел.

# 479
  • Мнения: 19 732
Китайското момче (или момиче) ми изчисти банята. Доволна съм, за мен си заслужава парите.

Общи условия

Активация на акаунт