Раждане с фонд Доверие

  • 3 196
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 501
Здравейте и честито на всички настоящи мами ! Hug Не съм сигурна дали темата ми е за тук, но реших да се обърна към по-опитните от вас. Аз в момента съм бременна и работодателя ми ме осигурява допълнително към ОЗОФ Доверие. Има ли някоя от Вас, която е родила и се е възползвала от фонда си ? За наблюдение на бременност знам, че се използва връщането на разходи, но ме интересува след самото раждане какво ви покриха по него ? Особено ако раждате в частна болница. Аз възнамерявам да се следя и да родя в МБАЛ Надежда.

Благодаря предварително на всички отзовали се ! bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 467
Зависи от пакета услуги, за който е платил работодателят. Би трябвало да имате подробна разбивка на покритията. Може да се покриват всякакви глезотии, може да се покриват само основни изследвания. Провери  си при работодателя за да си сигурна. Евентуално можеш и в "Доверие" да провериш, или пък при брокера, ако ползвате такъв.

# 2
  • Мнения: 1 501
Благодаря за отговора. Имаме пълен пакет от услуги, но когато се обаждах служителите са доста нелюбезни, ако никой няма идея, ще се пробвам пак.

# 3
  • Мнения: 133
Би ли споделила дали ти покриха за раждането нещо от Доверие и дали роди в Надежда или другаде.
Благодаря.

# 4
  • Мнения: 1 501
Да, покриха ми 900 лв. За раждането, но родих в Токуда. Иначе и в Надежда да беше пак толкова щеше да е. Всеки фонд покрива определена сума независимо къде раждаш освен ако нямат директно договор с болницата и да минеш с карта и да не платиш нищо.

# 5
  • Мнения: 44
Да, покриха ми 900 лв. За раждането, но родих в Токуда. Иначе и в Надежда да беше пак толкова щеше да е. Всеки фонд покрива определена сума независимо къде раждаш освен ако нямат директно договор с болницата и да минеш с карта и да не платиш нищо.

Здравей, Desert^girl Simple Smile Фонда освен тази сума за раждането, покрива ли прегледите и проследяването на бременността (напр. феталните морфологии). Дори и след няколко години явно нелюбезните служители са отново същите, защото не успяха да ми отговорят на нито един въпрос ...

# 6
  • Мнения: 72
Здравей, honeybee.

В момента се проследявам на частно и си взимам фактури за всеки преглед и ФМ и от фонда са ми ги възстановили досега, но трябва да си проверите колко ви е лимита (може да е 400/800 или друга сума) за проследяване на бременност и дали изобщо проследяването е включено към пакета ви, раждането е отделно и при мен и друга приятелка към Доверие е до 900 лв за избор на екип.

Има вариант в сайта на Доверие след регистрация да видите какво ви е включено към договора на информация > информация за договори.

При друг работодател преди доста време проследяването на бременност не ми беше включено към пакета, така че е хубаво да си ги проверите. Вече за лимитите конкретно най-добре да говорите с вашия работодател- не ги пише на сайта на Доверие.

# 7
  • Мнения: 1 501
Както са Ви казали добре е да проверите какво включва Вашия пакет от услуги. Иначе има отделен пакет за проследяване на бременност ако си спомням правилно. Ако ли не е определена сума и се връщат пари чрез фактури за проследяването на бременността.
Да, покриха ми 900 лв. За раждането, но родих в Токуда. Иначе и в Надежда да беше пак толкова щеше да е. Всеки фонд покрива определена сума независимо къде раждаш освен ако нямат директно договор с болницата и да минеш с карта и да не платиш нищо.

Здравей, Desert^girl Simple Smile Фонда освен тази сума за раждането, покрива ли прегледите и проследяването на бременността (напр. феталните морфологии). Дори и след няколко години явно нелюбезните служители са отново същите, защото не успяха да ми отговорят на нито един въпрос ...

# 8
  • Мнения: 44
Благодаря Ви за отговорите Relaxed
За информация ако и на някой друг му е необходима- моя пакет включва списък с болнични заведения, за които няма лимит на сумата, а за останалите лимита е 500лв (миналата година беше 300лв). Също така имам право и на избор на екип при раждане с лимит до 900лв (явно при всички пакети е така).
За сега всички суми са ми възстановени, дори и от първата фетална морфология.

Общи условия

Активация на акаунт