Двойно име с Йоан или Йохана

  • 13 628
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Името наистина има древно еврейски корен:
Йоан е видоизменена форма на латинското име Ioannes и гръцкото Ιωάννης, които на свой ред произхождат от еврейското יוחנן (Йоханан), кратка форма на дългото име יְהוֹחָנָן (Йехоханан).
В този смисъл Йохана ми е съвсем логично за женска форма на името Peace

Аз не харесвам двойни имена, рядко комбинациите са успешни. А името за мен е прекрасно, синът ми се казва така  Heart Eyes
Що годе добре ми звучат вариантите:
Йоан - Александър
Йоан - Асен

За Йохана не се сещам за подходяща комбинация  newsm78

Впрочем има български светец Св. Вмчк Йоан - Владимир княз български чудотворец (празнува се на 22 май)

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 1 689
Роис, честито! Много се радвам за теб!
Йоан Владимир
Йоан Светослав
Йоан Александър

Йохана Мари ми хареса от горните предложения
Йохана Тереза

# 17
  • Мнения: 2 718
Името Йохана ми звучи малко немско и ми идват наум комбинации като: Йоханна-Маргрета / Маргарита
 Йоханна- Елизабет,
 Йохана-Фредерика,
 Йохана-Франческа,
 Йохана-Анджелика

# 18
  • Мнения: X
За момиче ми хрумна Йохана-Далия.
Не знам дали приемаш други предложения с буквата "Й", но се сетих за мое познато дете, което се казва Йожена. Също звучи интересно.

# 19
  • Nice
  • Мнения: 946
Йохана Мая
Йохана Роза или Йохана Роуз
Йохана Лиа (или Лия)
Йохана Андреа
Йохана Реджина (или Регина)
Йохана Антония

Йоан Стефан
Йоан Матей
Йоан Кардам

Повечето от имената не ми харесват и не знам защо ми идват на ум.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Йохана Емили,я
Йохана Елиза
Йохана Ема
Йохана Луиза
Йохана Изабел
Йохана Доротея

Йоан Даниел
Йоан Матиас
Йоан Томас

# 21
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Всъщност се учудвам колко много съчетания ми харесват.  Grinning Явно не бях се замисляла чак толкова много за възможностите. Благодаря ви много за страхотните предложения!  Hug  

Благодаря много и на всички, които ми честитят!  Hug

Дотук ми харесаха(удебелените ми харесват най-много):

Йоан Константин
Йоан Теодор
Йоан Михаил
Йоан Валентин
Йоан Асен
Йоан Рафаил
Йоан Габриел(за което не знам как не съм се сетила досега, защото името на единия дядо започва с Г и на него няма кръстено внуче досега)
Йоан Александър
Йоан Владимир
Йоан Светослав
Йоан Кардам
Йоан Данаил(знам, че беше предложено Даниел, но с Данаил ми звучи по-добре)
Йоан Преслав също си ми остава вариант, на мен още си ми харесва

Йоан Симеон и Йоан Мартин ми харесват, но сина ми се казва Симон Мартин и не ми се иска да повтарям. Йоан Матей ми харесва също, Матей ми е любимо име, но имам бивш с това име, а името е специфично и не чак толкова често срещано, и не желая някой да си мисли, че съм кръстила детето си на него.


Йохана София

Йохана Мария
Йохана Маринела
Йохана Кристина
Йохана Калина
Йохана Елис
Йохана Мирея
Йохана Далия
Йохана Елизабет
Йохана Изабел/а
Йохана Доротея


Сега остава да разберем пола и да дам предложенията на таткото. Simple Smile

На мен Йохана повече ми допада от Йоана, може би защото харесвам и Хана.

И аз затова харесвам Йохана, Хана ми е едно от най-любимите женски имена. Simple Smile Като цяло имам проблем със женските имена, започващи с Йо - почти нито едно не ми харесва  Laughing .

А тире ще има ли ? Май помня, че при сина ти не искаше , но не знам позволяват ли без ?
Няма да е със тире, ако е двойно. Синът ми е без тире, не ми направиха проблем като му записвах името.  Peace Между другото пожелавам ви скоро и на вас, време ви е вече.  Crazy Hug baby_neutral

Да, имената са с библейски произход, доколкото знам, мисля че и двете би трябвало да празнуват на Ивановден?  newsm78

Не знам дали приемаш други предложения с буквата "Й", но се сетих за мое познато дете, което се казва Йожена. Също звучи интересно.

Всички други имена с Й, за съжаление, не стават, не харесват или на мен, или на ММ. Или и на двамата.  Simple Smile Аз харесвам Йожени и Йелена, но той не ги хареса. Йохана засега е единственото женско име, което харесва и на двама ни. При мъжкото поне нямаше колебания, и на двамата Йоан ни харесва най-много и там нямаше какво да обсъждаме.

# 22
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Хубави са избраните, дано и таткото ги хареса сега  Party
P. S: Rois,благодаря за пожеланието, не ми ли излиза лентичка - в 18 седмица съм, затова така се зарадвах и за вас, в същите трепети сме  Heart Eyes Априлско рогато чакаме, уж момче засега, но ще видим  bouquet

# 23
  • Мнения: X
Може би сте ги обсъждали и тези с "й", но ако не сте се сетили добавям- Йовита и Йоланта или Йоланди.
Имам близки живеещи в африканска държава и там е често срещан варианта-Йоланди.
Точно оттам пък чух име на момче, което никога не бях чувала- Йолан. Първо ми прозвуча смешно( малко като джолан Laughing), но после взе да ми харесва. Женски вариант може би Йолана.
Сега се сетих и за една възрастна жена, българка, но от католическо семейство, която се казва Йозефина.

# 24
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Лелеее, Ева, извинявай, толкова съм зле, аз по принцип съм разсеяна, но с тази бременност съм тройно по-разсеяна, постоянно забравям, подминавам хора на улицата... Въобще не бях я забелязала лентичката.  Blush Много се радвам и аз за вас!  Hug Кога през април е термина? Моя син също е април. Simple Smile Сега обаче съм с термин юни, 12 г.с. съм. Да чакаме ли тема за името, или вече има и съм проспала и нея?  Blush

Значи вашето бебе е правено преди Тасос, а нашето след Тасос/  Grinning Wink Hug

Пролетина, много мерси за предложенията, но за съжаление няма да минат. Йолана, Йовита - не ми харесват на мен, мисля че и на таткото няма. Йоланта, Йозефина и Йоланди донякъде ми допадат, но Йохана ми харесва повече. А мисля, че и те няма да харесат на ММ, той е с малко по-традиционен вкус от моя, което е напълно нормално всъщност. Simple Smile Йолан звучи интересно, но Йоан е любимо име и на двама ни, и ако е момче нямаме никакви колебания, че това ще е името.

# 25
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Даа, след сватбата от раз стана и ни изненада приятно, аз мислех, че ще почакаме Simple Smile 29 април е терминът,но малко по-рано ще се случи със секцио. А тема имам за женско име евентуално, мъжкото ни е избрано - Николай (на баща ми).

# 26
  • Мнения: 3 031
И аз затова харесвам Йохана, Хана ми е едно от най-любимите женски имена. Simple Smile
Защо не Хана тогава? Името е много хубаво. Кратко е и по ще му пасне второ име.

# 27
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ох, Ева,  пак извинявай, аз даже май съм коментирала в тази тема, но кой е автора, въобще не съм видяла.  doh Моя син е роден на 29-ти април. Simple Smile

И аз затова харесвам Йохана, Хана ми е едно от най-любимите женски имена. Simple Smile
Защо не Хана тогава? Името е много хубаво. Кратко е и по ще му пасне второ име.

Защото искаме да е на майката на ММ, която се казва Йовка.

# 28
  • Мнения: X
Аз за това не харесвам кръщаването на някого Peace Човек се ограничава около някоя буква, мисли, колебае се, накрая стига до име, което най му е харесало с тази буква, но с положителност си има друго любимо, което за съжаление е с друга буква. Не винаги е така, разбира се, но в доста от случаите е някакъв компромисен вариант.
Радвам се, че имената, които си избрала ти се харесват на теб самата, Rois, понеже имам много близка приятелка, която съвсем наскоро изживя драма с името на бебето. Сега носи от триста кладенеца вода, само и само да измисли поносимо галено, поне да не произнася цялото име, което не понася.

# 29
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Съжалявам за приятелката, дано да свикне с името. Аз не мога да си кръстя детето с име, което не ми харесва, освен ако не го налагат някакви извънредни обстоятелства, които сега не мога да се сетя какви биха могли да бъдат. Йоан ми е от любимите имена отпреди въобще да се запозная с ММ. Да, Йохана не ми е най, най-любимото име на света, но го харесвам. А все пак трябва и на таткото да хареса. Нас никой не ни принуждава да кръщаваме на някой, нито ще получим някакви облаги от това, нито пък ММ го налага на мен. Но виждам че му се иска и бих се радвала да удовлетворя това му желание. Името на сина ми го избрах съвсем еднолично, без да се съобразявам с който и да било, сега не ми тежи толкова, че трябва да се вслушам и в желанията на ММ, в крайна сметка е и негово дете.

Общи условия

Активация на акаунт